Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość gosiausa
Ha ha no widzisz Ewo jak to jest, moj maz nie chcial slyszec ze dziewczynka mogla by byc nazywana tutaj Anne, wiec dlatego takie kombinacje zeby byla czesc Anna ale jednak zeby nie bylo Anne, no ktos by pomyslal ze to takie malostkowe, ale jednak dla rodzicow to wazne....rozumiem cie zupelnie w tym wyborze, hmmm...Joel jest fajne...a po polsku troche trudniejsze, no bo to trzeba wymowic Jo-el...Jeremi bardzo fajne, no bo i tradycyjne imie po polsku (Jeremi Przybora na przyklad) a po angielsku normalne imie Jeremy...a Julian na przyklad....tez niezle....po polsku Julek a po angielsku Julian tez normalne....no i zostaje Jacek...Jack..tez nie najgorsze.... Mam nadzieje ze cos wam wpadnie do glowy ale rzeczywiscie macie klopot....za duzo tych imion macie juz w rodzinie! Serdecznie pozdrawiam Malgosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wybralismy imię już wiele lat temu, wiec wyjazd za granice nic nie zmienil. Juz dawno imie jest wymyslone i wyjazd za granice nie zmienil naszego pomysłu. Uwazam, że nie należy szalec z zagranicznymi imionami, bo jeszcze nie wiadomo, czy do końca zycia bedziecie mieszkac w danym kraju. Dzis moze macie zamiar pozostac tam czy ówdzie, ale np. za 10 lat może zechcecie wrócić i co wtedy? Dziecko bedzie mialo zachodnie imie jakies dziwne? :-0 Juz lepiej wybrac takie, które i w Polsce i za granicą bedzie ladnie brzmialo i nie bedzie gryzło w uszy. Poza tym - dzisiaj możecie sie jarać jakims fajnym zachodnim imieniem, a po latach moze sie Wam znudzic i bedziecie żalowac. Warto przemyslec tę decyzje, bo to decyzja na cale zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiausa
Wiecej pomyslow dla Ewy- Jago- fajne, bo to jest James tylko ze po Korwalsku (cornish) ( podobnie po hiszpansku to imie Iago pisane przez i) Jarek - po angielsku nawet brzmi podobnie do Jared albo Derek wiec niezle a tutaj znalazlam bardzo ciekawe imie Jervaise staroklasztorne imie po polsku Gerwazy!!!! jest jeszcze Jeremias, no to bedzie Jeremiasz.... No to na tyle ode mnie...chyba musze juz isc zajac sie czyms w domku. Pozdrawiam Malgosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja stawiam na Daniela
Ja stawiam na Daniela, baaaaardzo uniwersalne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia i chiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender-mommy
Gosia - dzieki za pomysly -Jared byl brany pod uwage wczoraj - moze by to przeszlo na polkiego Jarka jakos :) Chyba ze ja sie jakos do tego Jeremiego/Jeremiasza przekonam... No chyba ze bedzie dziewuszka bo wtedy problem z glowy bo imie juz jest od lat przynajmniej 5 :) dzieki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender-mommy
Skorpionka81 - my tez mielismy dla naszych poprzednich 2 synow imiona wybrane latami wczesniej - teraz mam dla dziewczynki imie gotowe (wybrane lata temu;) tyle ze jakos nie wierze ze te dziewuszke jest mi dane miec ....dlatego tez szukam iminienia meskiego ktore by mi przypadlo do gustu.. .a ze zagraniczne ...no coz trzeba w zyciu isc na kompromisy. I jedna i druga babcia /dziadek jakos musza sie do tego dziecka zwracac dlatego tez u nas dzieci funkconuja dla polsiek rodziny po polsku a dla tutajeszej anglojezycznie - dzieci sa juz duze (8 i 4 lata) i jakos rozdwojenia jazni jeszcze nie dostaly :) to chyba tyle.... ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas (Norwegia) dziewczynka bedzie miala na imie Linnea. Gdyby jakims cudem Linnea okazala sie chlopcem, to bedzie nosic rozowe ciuszki :O i imie Robin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender-mommy
Bardzo ladne imie :) i juz ci tak niewiele zpstalo dokonca - zazdroszcze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladi
w tym roku mam isc do bierzmowania.musze sobie wybrac jakiegos patrona i z tym jest problem...podobają mi się fińskie i japońskie imiona, ale trudno będzie z ich akceptacją głównie przez księdza i ten głupi ustrój...chyba zwątpię xD pomóżcie coś wybrac i jak ktoś byłw podobnej sytuacji do mojej to niech napisze;] dzieks dawajcie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia78
ja mieszkam w niemczech i mam coreczke. ma na imie zuzia i tak do niej mowimy aczkolwiek jak poszlismy ja zapisac do urzedu i podalismy w dokumentach "zuzanna" to pani zrobila wielkie oczy i ze zdziwiwniem zapytala: cucanna? ???? niestety oni ma nasze polskie "z" mowia "C" . Postanowilismy zmienic na Susanna. Jest to wloska wersja tego imienia bo niemiecka jest susanne a to "e" na koncu jest okropne. Problemow z wymowa jej imienia nie ma. jest w przedszkolu poprostu SUSI :-) Podoba mi sie to bo brzmi tak slodko. W stanach mowia na nia susan wiec tez slicznie. Dla mnie jest to jednak zuzia i ona sama mowi ze ma na imie zuzia. teraz bedziemy mieli synka i nie wiem jak mu nadac na imie. podoba mi sie kilka, oto one: - oskar - alan - OLIVER - christopher - michael - sebastian. Najbardziej podoba mi sie oliver. nasze nazwisko to DEJCZ. bedzie to razem pasowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikx
Shanti najpiekniejsze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikx
czytaj Szanti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikx
ladi tez chcialam jakos fajnie ale niestety moglam wybrac tylko imiona swietych, nie sa za fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikx
jest tez pisane Shante ale wole i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiunieczka
czy znacie znaczenie imienia Nathan? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaAustralia
Prosze o pomoc! Moj maz jes australijczykiem i miszkamy w Australii wiec bardzo bym chciala zeby nasze dziecko mialo polskie imie ktore latwo sie pisze i wymawia. Nasz pierwszy synek ma na imie OLEK (nie Aleksander, tylko Olek). Bardzo sie australijczykom podoba bo jest proste i ciekawe i wszysczy sa zainteresowani jego pochodzeniem. Drugiego dzidziusia spodziewamy sie w lutym wiec blagam o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Niemczech a na dniach spodziewam sie Eliasa , po polsku to Eliasz (mojej mamie nie za bardzo przypadlo do gustu bo nie wie jak je zdrabniac ) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xymena
moj mąz jest Hiszpanem, mieszkamy w Warszawie. Nasi synkowie maja imiona: Miguel Angel, Kazuya Jin, Quentin. Coreczka ma na imie Dakota. Jesli jeszcze bedziemy miec dzieci (prawdopodobneie tak, poiewaz marzymy o wielu dzieciach i stac nas na to) to synek bedzie mial na imie Jesus a coreczka Xiaoyu. jak Wam sie podobaja te wszystkie imiona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetka100
mi z imion dla dziewczynki najbardziej podoba się Marika i Nicola a dla chłopców Oliver lub Brajan i tyle....nic dodać nic ująć są śliczne prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika34
mieszkam w Norwegii,planujemy tutaj mieć potomstwo,ale nie mamy pmysłu na imie norweskie dla dziewczynki lub chłopca.doradcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rico Suave
josevine - hehe no z Dastinem chyba troche zaszaleliscie :D Ale tak serio mowiac, to moje zdanie jest takie: imie naprawde o niczym nie swiadczy i nie decyduje o tym, jaki bedzie czlowiek, ani nawet nie przyciaga zbytnio uwagi samo w sobie. Pokolenie naszych dzieci bedzie tak zglobalizowanym pokoleniem, przyzwyczajonym do roznic miedzy ludzmi i uznajacym je za cos normalnego, ze nietypowe imie nie bedzie niczym dziwnym. Nie widze zadnej roznicy, czy nadamy typowo polskie imie, czy obce, czy obce z polska pisownia - naprawde nie nalezy sie tym przejomowac, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj synek ma na imie Collin:) Proste, krutkie, latwe do wymowienia :) Skracamy Collinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna R......
Ej jak znaleść Imiona i Nazwiska Włoskie ?????????? Odpowiedzcie pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×