Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

A któreż to są te polskie imiona? Prawie wszystkie popularne od lat w Polsce imona też kiedyś były \"cudzoziemskie\". Kto obecnie nazywa dziecko Mścisław albo Bożydar? ;) Moja koleżanka ma bardzo nietypowe imię i jakoś się nie przestała czuć Polka, choć od kilkunastu lat mieszka w USA. Jej dzieci maja anglosaskie imiona, a czują się w połowie Polakami (\"w połowie\" - bo ojciec jest Amerykaninem). Poza tym do kurwicy mnie już doprowadza to ciągłe napominanie żeby nazywać dzieci po polsku. To sprawa rodziców jak nazwą swoje dziecko. W proteście obiecuję nazwać swoje dziecko Brian albo Mercedes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamujecie mnie
A nazywaj sobie Eugleno dziecko jak chcesz !!! To Twoja i tylko Twoja sprawa. Ja szanuje tych, ktorzy nadaja dzieciom polskie imiona bo to znaczy, ze nie wypieraja sie tej swojej polskosci. Ale niestety znam tez takich, ktorych dzieci choc maja typowo polskie imiona nie mowia po polsku. A jak ktos w Polsce nadaje "zagraniczne" imiona choc rodzice sa Polakami to wyglada, ze ma jakies kompleksy i chce sobie dodac nazywajac dziecko dzessika albo brajan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co niby dodaje? To imię dziecka coś dodaje? Imię ma się podobać rodzicom. Jeżeli o mnie chodzi, to inwazja imion Jessika czy Nikola jakoś mało mnie rusza. Moja babcia wspomina czasy gdy wyśmiewano się z imiona Sylwia, \"bo takie jakieś zagraniczne\"... a teraz jest całkiem często spotykane, podobnie jak Klaudia. Matka Donalda Tuska wyparła się polskości bo dała mu niepolskie imię? Cała masa imion uważanych za polskie w rzeczywistości jest pochodzenia greckiego i żydowskiego. Szanowanie kogoś za to jakie imię nadaje dziecku jest, delikatnie mówiąc, conajmniej dziwne ;) Ja szanuję ludzi za to że są uczciwi, a nie za to że nazwali dziecko np. Roch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagosia
dla nas imiona Joanna i Zuzanna sa specjalne bo oba maja imie mojej mamy- Anna, ktore chcielismy dac dzieciom na jej czesc- ale mieszkajac w USA, bardzo chcialam zeby ich imiona cos o nich mowily a wiec to ze maja polskie pochodzenie, dlatego tez nie chce aby na Asie mowiono Dzoana, wiec nadal pozostaje problem...byc moze nie ma wyjscia z tego i labo bedzie Azja albo Dzoana...dzieci w jej klasie sa pieknie wyszkolone i zawsze poprawiaja nauczycieli jak zle czytaja Asi imie, ale coz z tego jak bez przerwy ktos sie pojawia i mowi na nia Azja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamujecie mnie
Oczywiscie Eugleno. Ja niezle sie natrudzilam zeby znalezc imie dla dziecka, ktore nie bedzie "greckie ani zydowskie". /Z calym szacunkiem dla Grekow i Zydow/ A z tym "dodawaniem" sobie to chodzilo mi o to, ze w Polsce nadaje sie takie fantazyjne, "zagraniczne"imiona dzieciakom na tej samej zasadzie co kolekcja krysztalow w meblosciance. Czyli - "niech ludzie widza na co nas stac". I kazdy ma do tego absolutnie prawo. Tylko potem niech sie rodzice tych wspaniale nazwanych dzieci nie dziwia, ze pojawiaja sie na kafe topiki kto smieszniej nazwal dzieciaka. W koncu osobowosc rodzica widac po imieniu jego dziecka, czyz nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak w temacie
to mam pytanie - dlaczego modne sa zachodnie imiona a nie np rosyjskie ? Nie znam nikogo, kto nazwalby dziecko Sierioza albo Swietlana. Dlaczego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamujecie mnie -> świat idzie naprzód :) Ile może być rdzennie polskich imion, nadających się do \"używania\"? Zakładam z góry że niektóre staropolskie imiona brzmią conajmniej dziwnie w obecnych czasach. To jaki mamy wybór? A już w przypadku mieszkania za granicą jest naprawdę problem. Nawet hinduskie imiona są dla anglosasów łatwiejsze do wymówienia niż np. Sławomir czy Przemysław. Zwłaszcza że takie imię trudno na użytek anglosasów \"zangielszczyć\". Jeżeli już czegoś można się czepiać to niedopasowania imienia do nazwiska. Bardzo orginalne imię w połaczeniu z mało orginalnym nazwiskiem niekiedy brzmi głupio. Moja mama miała w pracy koleżankę - Olimpia Noga :D Choć też jestem zdania że skoro tak ją chcieli nazwać to nikomu nic do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia del rio
Moje dzieci to : Samael i Azrael.Bardzo mi się podobają te imiona.Są bardzo mistyczne i oryginalne.Brzmią lepiej niz jakiś Antoś albo inny Janko muzykant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otl
ja bardzo bym chciala miec Agnieszke ale w USA to bylaby paranoja mojemu mezowi sie podoba tyle ze nie umie wymowic he he szkoda wielka,ze nie moze byc Agniesia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Moi znajomi półfrancuscy pół polscy dali dziecku na imię Nils. A mój synek jest Bruno, ależ się nasłuchałam od rodziny, że to niemieckie imię etc. Bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-----
do tej osoby co napisala , ze mamy za granica dawac polskie imiona , bo inaczej udowasniamy , ze wstydzimy sie polskosci: a wiesz o tym madralo , ze to jest dla dziecka krzywda do konca zycia, bo nikt tego potemnie umie wypowiedziec i napisac?!!!! Bozena, wypowowiadaja-boczena, bocena i nie wiem co jeszcze. i tysiace innych przykladow. w latach szkolnych to nic innego dla takiego dziecka jak wysmiewisko , a w pracy beda mowic , no ten lub ta z tym ciezkim imieniem , a nie Bozena. I tak to zamias imienia Bozena , dostaje sie imie: ta z tym trudnym imieniem lub ta z Polski. Rozumiesz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .ola
A ja mam na imię ALEKSANDRA i uważam to za bardzo europejskie imię. Tylko mnie denerwuje to, że tylko w Polsce jest zdrobnienie Ola, a w innch Alex, Sasha itp. Ale moja znajoma w Szwajcarii chciała dać uniwersalne imię swojej córce i nazwała ją Amelia - mi sie bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inne niż angielskie
jestem pół polką a pół włoszką. Nazywam się Giulia. w polsce mówią Julia, we włoszech Giulia, we francji Julie, po hiszpańsku Julia. jestem obecnie w polsce ale nie będe tu mieszkać na stałe. myśle, że nadawanie dzieciom urodzonym w Polsce z rodziców Polaków wyszukanych, zagranicznych imion jest bezsensu. ale to już sprawa rodziców... z włoskich imion najbardziej poobają mi się( wszystkie żeńskie ) : - Immacolata; - Annunziata; - Santissima; - Santina; - Asunta; - Concetta; - Isolina. Są to imiona które wogóle nie występuja w polsce ( głownie na południu włoch ) choć wszystkie się da przetłumaczyć. ale czy któraś z pań chciałaby nazywać się Wysepka ( Isolina ) lub Zwiastowana ( Annunziata ) ? we włoszech często nadaje się imiona związane z wydarzeniami historycznymi lub odkryciami. np: - Australia; - Disarmo ( zawieszenie broni); - Sciopero ( Strajk ). Gdybym zostala w polsce napewno nie nazwałabym moich dzieci tymi imionami. Imionami uniwersalnymi są ( w nawiasie podaje włoską pisownie ): - Marek ( Marco ) - Dominik ( Domenico ) - Stefan ( Stefano ) - Sebastian ( Sebastiano ) - Karol ( Carlo ) - Dorota ( Dorotea ) - Krzysztof ( Cristoforo ) - Damian ( Damiano ) - Bruno ( Bruno) - Łukasz ( Luca ) - Maria ( Maria ) - Joanna ( Giovanna) - Anna ( Anna) - Klara ( Chiara ) - Krystyna ( Cristina ) - Brygida ( Brigida ) - Agata ( Agata) - Katarzyna ( Caterina ) - Marta ( Marta ) - Agnieszka ( Agnese ) - Justyna ( Giustina ) -Grzegorz ( Gregorio ) - Cecylia ( Cecilia ) - Marcin ( Martino ) - Bernard ( Bernardo ) - Małgorzata ( Margherita ) - Helena ( Elena ) - Tomasz ( Tommaso ) - Weronika ( Veronica ) - Elżbieta ( Elisabetta ) - Aleksander ( Alessandro ) - Magdalena ( Maddalena ) - Łucja ( Lucia ) - Monika ( Monica ) - Filip ( Filippo ) - Piotr ( Pietro ) - Andrzej ( Andrea ) - Franciszek ( Francesco ) - Rafał ( Raffaele ) - Szymon ( Simone ) - Teresa ( Teresa ) - Jakub ( Giacomo ) - Antoni ( Antonio) - Jerzy ( Giorgio ) - Barbara ( Barbara ) - Mikołaj ( Nicola ) - Paweł ( Paolo ) - Jan ( Giovanni ) - Bartłomiej ( Bartolomeo ) - Józef ( Giuseppe ) - Mateusz ( Matteo ) - Benedykt ( Benedetto ) - Michał ( Michele ) oczywiście często wymowa jest inna niż pisownia ale nie są to duża zmiany ( jak np. we francuskim ). Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atak se pytam czemu nie
Powiedzcie mi dlaczego od Wiśniewskiego dzieci maja inne imiona niz te które nalezy w Polsce dawac? Fabienne Xavier, przeciez w kalendarzu nie ma tych imion a dzieci rodziły się w Polsce tu. Czy jednak mozna przelupic urzędników czy co? Etienette córeczka Swiątczak tez będzie rodziła w Polsce i jak mozna jej dac to imię?usi sie kończyc na-a w Polsce. Nicol nie dadzą tylko NIcola, Angela tez nie wpisza bo ma byc Andżelika, sami widziecie ze jak zwykli ludzie chca dac te nietypowe imiona to nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atak se pytam czemu nie
a ja jeszcze dowiedziałam się ze osoba rodząca się za granica musi miec zagraniczne imię. Np curus urodziła się w meksyku , więc jest zmeksykanką czy Polką? Powinna byc meksykanką no ale jest Olką, nadali jej zamiast meksykańskie imie bo tam ja przeciez rejestrowali jako miasto urodzenia i nadali jej imie polskie, a to dziwne. Alicia . No chybaze ma w dowodzie wpisane Allise, Alicia a nie Alicja. Moze w Polsce jako Alicja jest ale w dowodzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjikykk
Nasza corcia bedzie miala na imie Vanessa:-) ,proste dla dziadkow i proste dla dzieci w szkole pozniej,nie chcemy znieksztalcen i wyzwisk po adresem dziecka.Dlatego akurat to imie ,bardzo popularne u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokola chicago usa
my nazwalismy corke Lisa , moj maz bardzo chcial amerykanskie wlasnie zeby bylo jej tu latwo w szkole i wogole zeby nie bylo problkemu z wymowa i ja na to przystalam ale mam chwile kiedy bardzo tego zaluje wlasnie ze wzzgledu na moja polskosc i przywiazanie do kraju gdzie sie urodzilam gdzie jest cala moja rodzina, wiem ze tu w usa bedzie jej latwiej z amerykanskim imieniem ale boje sie ze bedzdzie miala do mnie pretensje jak dorosnie dlaczego nie polskie imie porzeciez jest polka urodzona w usa, juz czasmi nie wiem co o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otl
u mnie sprawa Agnieszki sama sie rozwiazala bo bedzie synek no i mysle o Jozefie tutaj Joseph czyli Joe albo Joey a pewnie dla mnie tez Jozinek.Ciekawe,ze nikt w PL nie daje tego imienia.Inne imiona to Ariel-Ari albo Nathan,Nate albo James,Jim. Mysle ze nazwanie dziecka tu w USA Damian nie jest dobrym pomyslem-diabelskie imie,Igor to ktos w rodzaju Quasimodo a Seweryn ajeszcze jak na niego mowia Sewer to zgroza kompletna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialam dac
synowi na imie Aleksander ... i tak bedzie miala na imie tylko z pisownia bedzie inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arni
arnold to jest imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kev
mieszkam w polsce i mam syna Kevina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiil
Kevin to raczej juz niemodne imie w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struska
A Sara????Czy moge dac tak corce na imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooooooooo
A ja mieszkam w Irlandii i nadalam dziecku imie celtyckie - Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w USA, dałam córeczce na imię Hania (pisane Hanna, czyli tak samo po polsku jak i po angielsku). Sprawdzalam popularnosc i jest OK i w Polsce i w Stanach w pierwszej 20, tak wiec nigdzie nie brzmi dziwacznie :). Inne propozycje to: Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Holandi..a moja rodzina jest rozproszona po calym swiecie..wiec chcialam aby imie bylo do wymowienia dla kazdego;) Jonathan..zdrobnienie Jona..Jonah.. na drugie ma Paulo po moim tacie... Bardzo podoba mi sie Julian..Julek..Julianek..ale kuzynka byla szybsza..a jestesmy blisko ..ona mieszka w Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalifornia....
MICHAEL wszedzie popularne Monica, Ana, Magie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gauri
Ja mam na imie Gauri ime hinduskie a np Rucsar najna poo angali roma cynthia lucja eliza jasmina lena dla chlopca feliks nataniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek121212
NIE WIem o co Wam chodzi z tymi imionami pasujacymi wszedzie. ja mieszkam od trzech lat w Portugalii i uwiezcie, imie Przemyslaw nastarcza im tutaj wielkie problemy z chociazby wymowieniem :) Ale co z tego? mam sobie je zmienic na jakis Ricardo albo Jose? :P Mam z tym duzo zabawyy a jak trzeba cos zalatwic to wystarczy imie przeliterowac, pokazac jakis dokument, albo wpisac je gdzies samemu, Niedlugo przyjdzie na swiat nasze dziecko (tez w Portugalii) i na pewno nie dostanie imienia typu Andzelika, Rosanna czy inne cholera wie co, tylko sliczne, polskie imie ;-) Dajcie spokoj z tym swoim kosmopolitanizmem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×