Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

4madzia4

Bielizna MIRIALE

Polecane posty

Gość bardzo wkurzona
Slawku Zamawiać zamawiałam komplecik w styczniu tego roku ale do dnia dzisiejszego go nie otrzymałam, mimo że informacja była, że wyślą to do 4 tygodni.Po tym czasie poprostu uznałam to za wkret i zapomniałam o tym aż do wczoraj jak otrzymałam 3 pary fig. Także komplet bieliozny za 39,90 a 3 pary fig to co innego. Odesłałam im to dzisiaj na adres Warszawski z pismem aby wykreślili mnie z listy ich klientów, ale czy to pomoże po tym co tu czytam włosy mi dęba stają Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slawek
Powinno wystarczyc. Zachowaj na wszelki wypadek dowod nadania. Maja niezly balagan, albo tyly kientow, ze brakuje im towaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo wkurzona
Nika 78 i SLawku Bardzo dziekuje za wsparcie i pomoc. Oby wiecej osob sie nie nabieralo na taka firmę nie polecam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slawek
Ja na razie jestem zadowolony z firmy. :) Nie trzymaja terminow przesylek, ale mi to nie przeszkadza. Jednak nieuczciwosc fimy czy niekomptencje trzeba tepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nika78
ten artykul z Lowicza to stara sprawa, jeszcze z 2005 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_1976
GLOWNY PROBLEM Z TYM; ZE DOSTAJECIE COS INNEGO NIŻ ZAMÓWILYŚCIE JEST W ICH NIEDOSKONAŁYM; JAK NA „POCZTOWE” WARUNKI POLSKIE (dziękujemy wszystkim listonoszom i paniom na poczcie) SYSTEMIE; ZE WYSYŁAJĄ PIERWSZA WYSYŁKĘ; A POZNIEJ AUTOMATYCZNIE kOLEJNE, JEŚLI NIE ZREZYGNUJECIE (nie wiem ile razem wysyłają paczki, zanim zaczna wysyłać upomnienia…). Jeśli nie dostaniecie pierwszej wysylki, nie wiecie, ze powinnyscie zrezygnowac z kolejnej (jeśli nie chcecie) i dostajecie kolejna wysyłkę, o której nie wiecie i której nie macie pojecia, ze powinnyscie dostac. W takiej sytuacji radze zrobic: 1. zadzwonic- ale jeśli sa problemy (tak jak piszecie) 2. lub napisac maila i prosic o wyjaśnienia i propozycje rozwiązania tej sprawy… Jeśli bielizna (lub cokolwiek innego w przypadku innych firm) nie odpowiadalaby mi i tego nie zamawialam, odesłałabym albo całość produktu (gdybym nie była wkurzona na jakość pracy ich biura obsługi klienta-i byli by mili), albo tylko sam list, ze nic nie zamawiałam i to co dostalam, jest u mnie do odebrania… (wysłałabym oczywiscie poleconym, aby mieć dowod…) Radze, jeśli cos zamawiacie, to najpierw przeczytajcie, co zamawiacie i na jakich warunkach.(jesli nie zamawialyscie, to sprawa jest prosta...) Jak zamawiacie np. cos w Swiecie książki, to musicie kupic nie tylko to co zamawiacie, ale również co określony okres kolejne rzeczy, przez określony czas… Jeśli się nie zgadzacie z tym, po prostu nie skladajcie pierwszego zamowienia. W tej firmie Miriale, tez sa opisane warunki-czesciowo opisuje to Slawek m.in. 14.03. Ponieważ od jakiegos czasu dostaje i bielizne meska dla meza i damska dla mnie, mniej wiecej wiem jak to funkcjonuje. Mam takie szczescie, ze u mnie listonosze sa albo uczciwsi, albo maja już dosc bielizny … I dostaje praktycznie zawsze przesylke- prędzej czy pozniej. Jak mam problem, to dzwonie lub odsylam. Nie jestem prawnikiem, ale mylicie pojecia zwrot i wymiana. Jeśli zamówiłyście cokolwiek i rozmiar nie odpowiada, to zawsze macie prawo wymiany, nawet jak opakowanie zostalo otwarte. Wtedy kazda firma powinna wysłać inny rozmiar, zgodnie z wasza informacja. Sa to ogolne przepisy… Slawek, A wiesz, ze teoretycznie jest to kobiece forum? Ale jestes oczywiście mile widziany ze swoimi radami…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamisia23
Witam! Hmmm tak jak kilka osób ja tez zamówiłam komplet w lutym (oferta z gazety) i do tej pory go nie dostałam! Jakie było wczoraj moje zdziwienie gdy dostałam od nich przesyłkę, sądziłam ze komplet w końcu doszedł a tu niespodzianka!3 pary gaci, które kompletnie mi sie nie podobają! Zadzwoniłam i powiedziałam ze nie zamawiałam i nie dostałam 1 przesyłki. Pani konsultantka kazała mi odesłać paczuszkę i teraz probuje sie do nich dodzwonić by zrezygnować wogóle z ich usług. Po tym co tutaj przeczytałam chce od nich wręcz uciec!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej-powiedzcie ile kosztuje ta bielizna,dostałam 3 stingi rozmiar M w prezencie i chcę je sprzedać ale niewiem jakie są ceny.Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki_3
Czyli jednak ich oszukałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuska
witam własnie wczoraj odebrałam przesyłke od MIRIALE ja tego nie zamawiałam owszem jakies pół roku temu zamówiłam bieliznę ale o zamówieniu zapomniałam a tu nagle poczta dostarczyła trzy pary stringów i przekaz do zapłaty .jeszcze tego samego dnia mój mąż odesłał to spwrotem mam nadzije że nic więcej nie przyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa44
mnie przed ewszstkim dziwi taka rzecz przynosi mi listonosz pudelko nic nie musze podpisywac nie potwierdzam odbioru przesylki jak to mozliwe jak swiat swiatem zawsze kiedy cos przynosi listonosz czy kurier musisz podpisac odbior . to wszysko jest szyte grubymi nicmi powinnien ktos sie tym zajac np; program UWAGA z tvn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika78
W odpowiedzi na Pani problem Miejski Rzecznik Konsuemntów wyjaśnia, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca o ochronie niektórych praw konsumentów i odpwiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm), przesłanie konsuemntowi niezamówionego towaru następuje na ryzyko przedsiębiorcy - art. 15 i konsuemnt nie jest zobowiązany do zapłaty za towar. Jeśli zatem nie zamawiała Pani bielizny nie może Pani odstępować od umowy której nie zawarto. Odstąpienie od umowy rodzi bowiem po Pani stronie skuteczny zwrot towaru. Towar może Pani odesłać z adnotacją, że zgodnie z prawem nie musi Pani tego czynić zwłaszcza, że został doręczony przesyłką zwykłą i nie ma dowodu jego doręczenia. Może Pani również zażądać zwrotu poniesionych kosztów przesyłki poleconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nimfa44
ty to chyba jestes prawdziwa nimfa (bez obrazy)... chcesz ich reklamowac? z tego co rozumiem, wysylaja oni na swoje ryzyko (brak dowodu-potwierdzenia) i żabojady licza na uczciwosc naszego narodu:) niestety zetkna sie z Polska rzeczywistoscia i sposobem pojmowania uczciwosci (o ktorej mozna tez tutaj na forum przeczytac)... troche to przykre, ale prawdziwe... co do podpisow, to nie masz racji-dostaje od czasu do czasu z Readers Digest ksiazki i nie zawsze musze podpisywac (nie wiem od czego to zalezy...)... a chlopaki z TVN niech zajma sie czyms ciekawszym, nie bede podawac tematu, bo jeszcze rozpetam dyskusje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati2007
ja też dostałam bieliznę Miriale za 19,90zł + koszt przesyłki. figi były ok ale biustonosz za mały. Szczerze mówiąc zapomniałam o tym zupełnie,nie zapłaciłam jeszcze(ale mam zamiar jak najszybciej) a dziś dostałam przesyłkę nr 2 czyli 3pary fig. nie chcę tego i zaraz w poniedziałek (dziś piątek) to odsyłam. Oczywiście serwis 24h to ściema, dzwoniłam tam o 17.30 ale konsultant jest tylko do 17 podobno. jak coś się wyjaśni to napiszę,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_1976
do PATI 2007 Ciekawa jestem jak uda Ci sie to zalatwic? Odnosnie serwisu 24h to wg mnie nie sciema, tylko zworc uwag na na pis AUTOMATYCZNY, co moze oznaczac automat zgloszeniowy a nie osobe (konsultanta). Poniewaz ja mam czas raczej wieczorami lub w soboty, to wlasnie z tego korzystam, jak chce z czegos zrezygnopwac lub cos domowic. Najczesciej to dziala bez zarzutu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika84
hej, wlasnie wczoraj dostalam nieuzasadnione zupelnie wezwanie do zaplaty z firmy mariale; po zlozeniu zamowienia blisko pol roku temu i nieotrzymaniu zadnej odpowiedzi z ich strony a tym bardziej przesylki uznalam cala sprawe za zakonczona. Kiedy wiec wczoraj dostaalam wezwanie do zaplaty na sume opiewajaca na ponad 100 zl, ( na ten komplet + jeszcze jakies majtki ktorych nigdy nie zamawialam!!!) wyslalam do nich szybko maila (bo dodzwonic sie niestety nie moglam). Dzis mi odpisali ze juz jest niby ok, i zlikwiduja mi zadluzenie itp.. Tylko teraz sie zastanawiam czy taka forma elektorniczna wystarczy? czy moze jeszce lepiej wyslac do nich listem poleconym rekalamcje? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa44
wczoraj też dostałam do zapłaty 102zł to są odsetki za te majtki nieszczęsne które nigdy nie zamawiałam dzwoniłam tam wczoraj cały dzień ale linia była cały czas zajęta mam tego dość mam zamiar poradzić się jakiegoś fachowca bo nie dam się naciągać bo niczego nie zamawiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa44
czesc wam czy ktoś mógł by mi podać e-mail do miriale z góry dzięki chciała bym napisać do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nimfa 44
na ich stornie www.provea.com znajdziesz emaila: serwis.klientow.web@provea.ch sprobuj albo moze WIKI podasz na jaki wysylalas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola11111
wszystkie te babki sa załosne dały sie skusic tania bielizna wypelnily kupon i teraz jak juz przychodza nastepne paczki to panikuja ja nic nie zamawialam ...a prawda jest taka trzeba patrzec co sie podpisuje jak sie nie chcialo kolejnej paczki trzeba bylo zrezygnowac zreszta jak wysyłałam kupon na 1 zamowionko było w nim napisane ze co 2 miesiace bede otrzymywac kolejne paczki ciekawa jestem czemu tylko ja to zobaczyłam ? reszta pan nie potrafi czytac? czy w tym szoku kup komplecik za 19 zł stracilo juz glowe do tego stopnia ze podpisuja cos czego nie czytaja a potem płacza i sa wkurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anytsuj
No żenada po prostu. w lutym...powiem to dużymi literami :) W LUTYM zamówiłam w tej firmie komplecik bielizny po jakiejs promocyjnej cenie dla nowowstepujacych klientek. Kolezanka byla zadowolona mialam wiec jeszcze wtedy naiwna nadzieje, ze wspolpraca bedzie sprawna.Poczekalam wiec miesiac , dwa, doszlam do wniosku ze sprawa nieaktualna i zapomnialam. Dzisiaj wyciagam ze skrzynki komplet bielizny. Przyznac trzeba , ze dokladnie to co zamawialam, dokladnie w takim rozmiarze, nawet to na mnie pasuje. Aczkolwiek dzisiaj nie zamowilabym juz tego .Po prostu, jesli zamawialam cos w lotym , znaczy ze potrzebne bylo mi w marcu tak jak widnialo na umowie , a nie w lipcu :| druczek do uiszczenia oplaty w kwocie 29,80 . Luz, moge to zrobic, nie jestem z natury klotliwa osoba mimo , ze powinnam sie wypiac na przesylke po tylu miesiacach . Nie bardzo tylko rozumiem ten odcinek na ktorym napisano, ze odeslac nalezy jesli nie chce sie dostac NASTEPNEJ przesylki, nie wiem jak to interpretowac. Ja nie chce juz ZADNEJ przesylki od nich , nie tylko NASTEPNEj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_1976
hej, ja ciagle jakos sobie radze i jestem zadowolona. Mysle,ze ola1111111 miala duzo racji w tym, co napisala, chosiaz czasami firma nawala z terimani, albo poczta "doklada"swoje, nie dostarczajac w ogole albo strajkujac... odnosnie Twojego pytania i o rezygnacji, to ja rozumiem to tak: masz kilka opcji: 1. jesli nic nie robisz-dostaniesz bielizne, ktora widzisz na ich reklamowce 2. jesli TYLko tej oferty nie chcesz (ja do tej pory rezygnowalam 2 razy), musisz wyslac do nich informacje- na odcinku lub po prostu napisac-ja pisze nie tylko ich numer przesylki, ktora podaja, ale rowniez nazwy modeli, ktorych nie chce (oczywiscie o podaniu nazwiska, adresu i mojego numeru klienta nie wspomne) i wyslac listem lub faxem lub mailem. Mozesz tez sprobowac zadzwonic. Ostatnim razem robilem to przez automat, i nawet bylo proste... wtedy nie dostaniesz tej bielizny, tylko sama reklamowke z kolejna ich propozycja i wtedy wracasz do roznych mozliwosci decyzji (od pkt. 1) 3. jesli masz ich i ich ofert dosc, piszesz/dzwonisz o rezygnacji calkowitej i zamkniecie wspolpracy. Ja radze Ci zrobic to poleconym (zatrzymaj kopie listu i potwierdzenie z poczty), wtedy masz dowod i nie musisz juz sie martwic, ze np. cos ci znowu wyslali i chca kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirunia
Witam.Po przeczytaniu informacji na tym forum dotyczącym firmy w której 3tygodnie temu zamówiłam śliczną(przynajmniej na obrazku)bielizne,jestem wystraszona jaka mnie spotka przygoda z firmą MIRIALE ale szczerze wierze że w moim przypadku będzie inaczej,że dostane bielizne w umówionym terminie(do 4 tygodni,mamjeszcze tydzień),będzie śliczna jakna zdięciu i nie będzie problemów z wygórowanymi płatnościami!!!Pozdrawiam,za tydzień dam znać jak wszystko sprawnie się odbyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tygodnia jakaś upierdliwa konsultantka i równie upierdliwy konsultant z firmy PROVEA intensywnie wydzwaniają do mnie na tel.stacjonarny, chcą rozmawiac tylko ze mną. Dzwonili juz kilka razy, jednak odbierał mąż i mówił, że mnie nie ma.(domyśliłam się, że to pewnie jakaś firma która chce coś wcisnąć, lub zaprosić na jakiś beznadziejny pokaz pościeli- raz miałam taki przypadek że pani chciała mi wcisnąc jakieś tabletki odchudzające za jedyne 14,99)Dzwonili też do koleżanki, która mi powiedziała, że proponują niesamowitą ofertę majtki za 5 zł, przecenione z 1000,99.Hahahaha, śmiechu warte!!! To co to za majtki, chyba wysadzane diamentami.Wrzuciłam w google \"provea\" i znalazłam to forum.Dzięki Bogu!!! Pani upierdliwa konsultantka zadzwoniła również wczoraj, niestety tym razem ja odebrałam, ale nie miałam czasu rozmawiać bo własnie wychodziłam, powiedziała że jeszcze będzie dzwonić. Powiedziała tylko na początku, że rozmowy są nagrywane! Mam nadzieję, że nie zmontują potem niewiadomo czego wybierając z nagrania pojedyńczych słów i nie wyjdzie na to że własnie złozyłam jakieś zamówienie!!! Dobrze , że dziś znalazłam to forum i wiem co to za firma.Aż sie boję teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle ze te wszystkie problemy wynikaja z faktu ze ludzie nie umieja czytac, albo nie zwracaja uwagi na male druczki Bylam klientka tej firmy i nie mam powodow do narzekan. Zamowilam bielizne i dostalam dokladnie to co chcialam, razem z ulotka informacyjna o zawartosci kolejnej przesylki. Jak mi sie cos nie podobalo to dzwonilam i zglaszalam, ze np. tego akurat nie chce i nie mialam zadnych problemow. Fakt, ze to raczej glupi pomysl wysylac wartosciowe towary zwykla przesylka, ale z tego co czytam, to po zawiadomieniu, ze ktos czegos nie dostal, anulowali platnosc. Moze to nie do konca jest tak, ze firma jest nieuczciwa, tylko ldzie zapominaja, ze trzeba myslec jak sie cos podpisuje. I przede wszystkim najpierw to przeczytac. ZWLASZCZA MALE DRUCZKI!!! Nikt niczego nie daje za darmo! Zawsze sa jakies zobowiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogaz
dostalam od panstwa wezwanie do zaplaty ale widze ze nie jestem jedna.wezwanie jaest na kwote 72.80zl.tylko za co?nie mam waszej bielizny.ostatnia paczke odeslalam juz dawno i nie mam zamiaru placic za cos czego nie posiadam.pisalam takze list do panstwa i widze ze nic to nie dalo.i prosze to sprawdzic i nie wysylac mi wiecej takich pisemek tak jak i bielizny.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_1976
znowu zajrzalam na ta strone, i czasami mam wrazenie, ze niektore z wypowiedzi, to ciemnogrod (bez urazy). z drugiej strony chyle nisko czola viosna85, ktorej w duzej mierze zdanie podzielam (patrz moje wczesniejsze wypowiedzi) odnosnie gogaz-postawilas "kropke nad i" - lepiej idz po gaz (go gaz...). Czyzby to Twoj debiut przed komputerem i internetem? TO JEST FORUM, A NIE BIURO OBSLUGI KLIENTA TEJ FIRMY! Zaraz sie okaze, ze znowu napiszesz (na forum), ze przeciez prosilas o wstrzymanie wysylek, a dalej dostajesz... Napisz do ich BOK, a nie tutaj... Odnosnie Evita78, to ciekawa jestem, jaka jest ta cena normalna, gdyz w ta cene 1000,99 to nie wierze, chyba, ze z modelem na noc czy cos... Napisz, jak w koncu "upierdliwy" bedzie mial szczescie sie z Toba polaczyc... i nie ma sie czego bac, bez przesady... Odnosnie nagrywania, to i tak sa mili, informujac o tym, gdyz np. Ziobro czy inni, robia to, bez info, i to w rozmowach bezposrednich z ministrami,poslami itd (mysle, ze telefoniczne sa tak czy tak zawsze nagrywane, dla np. tzw. bezpieczenstwa narodowego partii rzadzacej). Ale wracajac do rzycz przyziemnych... Powtorze to, co kiedys pisalam i wspominaly tez inne madre osoby-przy sprzedazy na odleglosc (zamowienia przez internet, przez kupon czy telemarketing), zawsze klient ma prawo zwrotu towaru, po jego otrzymaniu, podajac prosta przyczyne np. "nie spelnia moich oczekiwan" czy nawet czasami bez przyczyny. Nalezy sie jedynie trzymac terminu- chyba 14 dni... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WerAnka
Witam! Ludzie to już jakieś chore. Ponad pół roku temu zamawiałam top i majtki do tej pory niczego niedostałam. Ale za to otrzymuję wezwania do zapłaty za rzeczy których niezamawiałam i na oczy niewidziałam. Kto tam pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×