Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość początkująca

jeanine

Polecane posty

Gość *przerazona*
mam jeszcze pytanie.czy alkohol(w nieduzych ilosciach)lub palenie papierosow przeszkadza jakos na skutecznosc pigulek antykoncepcyjnych??odpiszcie ,prosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajcia
czy to prawda ze organizm musi przystosowac przez miesiac do tabletek??i ze dopiero po miesiacu bede zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie
Ja biorę Jeanine 7 miesięcy (wcześniej Diane ), i mam tak samo jak napisała któraś z was wyżej - od jakiegoś czasu ZERO ochoty na seks...Mój facet zdziwiony, bo kiedyś było zupełnie inaczej ;) A teraz...zimna jestem jak lód, sam dotyk mnie wkurza, w ogóle wszystko mnie wkurza...nie daję już rady kurwa jego mać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
hejka! w czwartek skonczylam pierwsze opakowanie i moje wrazenia na ten temat: - krwawienie wystapilo juz w 2 dniu (przy poprzednio branym Logescie byl to dzien 3, 4, 5) - krwawienie jest (bo jeszcze trwa) nadzwyczaj obfite !!! przy Logescie nie mialam takich - boli mnie brzuch (no ale mysle ze to przejdzie) - w poprzednio pisanym poscie chwalilam sie ze nie mam skutkow ubocznych a bylo jednak inaczej - przez pierwsza polowe brania byly plamienia (nie non stop ale sporadycznie), a w drugiej polowie brania to mi tak piersi spuchly ze nie ma mowy o spaniu w jakiejkolwiek innej pozycji niz na plecach, bola jak cholera :( to w sumie wszystko.ale mysle co dalej.wybiore jeszcze 2 opakowania i jak nie przejdzie to rezygnuje z nich.bede zdawac dalej relacje pozdrufka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka30
te straszne rzeczy do których nas odsyłasz kosztują 1,22zł. jak już zdobyłaś tę opłaconą smsem wiedzę mogłabyś się nią podzielić, tak jak my to robimy. cd. wrażeń po 1 opakowaniu Jeanine. Brak krwawienia. Ale zaczęłam drugie. może pryszcze które pojawiły się przy pierwszym ustapią przy drugim. na niekorzyść jeanine przemawia cena. pierwsze opakowanie kosztowało mnie 34zł a drugie już 39zł. przemawia do mnie tylko to nietycie, które było parzącym problemem przy wczęsniejszych tabletkach. przy dianie przytyłam 2kg przy pierwszym opakowaniu, potem 4 miesiące przerwy i waga wróciła do normy, a teraz przy jeanine schudłam 1kg przy pierwszym opakowaniu, no ale zobaczymy co będzie dalej, nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 258
sorki za zamieszanie,weszlam na strone nie placac za nia czyli poprostu po wpisaniu w google jeanine i pojawieniu sie tego linku jako 1, weszlam w kopie, wiec podaje jej zawartosc: W czerwcu na rynek polski wprowadzono pigułkę antykoncepcyjną rodem jeszcze z NRD-owskiej firmy VEB Jenapharm. W Niemczech preparat sprzedawany jest od roku 1995 pod nazwą Valette®. W Polsce został zarejestrowany pod nazwą Jeanine®. Obecnie jest to chyba 28 "brand" wśród zarejestrowanych w Polsce doustnych środków antykoncepcyjnych. A zatem wybór doustnych preparatów antykoncepcyjnych mamy ogromny. Szkoda tylko, że większość z nich kosztuje w granicach 20-30 złotych za opakowanie (starcza na miesiąc) a Jeanine - jako nowość - nawet więcej. Czym cechuje się stara Valette® alias nowa Jeanine® (może prościej byłoby - Janina©)? Przede wszystkim - końską dawką hormonów - 2000 mikrogramów (!) progestagenu (dienogest) i 30 mikrogramów (dwa razy tyle co np. preparat Minesse®) etynylestradiolu. Ciekawe, co na to tajemnicze "Stowarzyszenie na rzecz niskodawkowanej antykoncepcji", które propagowało ongiś stosowanie preparatów o dawce hormonów poniżej 100 mikrogramów. Tutaj mamy do czynienia z ponad 20-krotnie wyższą dawką hormonów niż w preparacie Minesse®. Czyli zażywając jedną pigułkę Jeanine® kobieta wprowadza do swojego organizmu tyle cząsteczek hormonów, jakby połknęła na raz całe opakowanie Minesse®. Zastosowany w pigułkach progestagen o nazwie dienogest wg. producenta leku cechuje się wyjątkowymi właściwościami. W naukowej prasie podano, że dawka dienogestu hamująca owulację to 1000 mikrogramów. Progestagen ten wykazuje również działanie antyandrogenne; słabsze od zawartego w preparacie Diane-35 octanu cyproteronu lecz silniejsze od drospirenonu i octanu chlormadinonu. Dzięki tym właściwościom wpływa na fizjologię skóry, lecząc objawy średniej do średniociężkiej hiperandrogenizacji (trądzik, łojotok, androgenozależne łysienie, hirsutyzm, przetłuszczanie się włosów). Zapewne producent będzie zachęcał lekarzy do przepisywania preparatu pacjentkom cierpiącym na te schorzenia (nastolatkom lub kobietom premenopauzalnym). Wg danych producenta, 97% kobiet stwierdzało znaczne polepszenie stanu skóry i włosów - ustąpienie objawów hiperandrogenizacji w trakcie stosowania leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqarella
Hej dziewczyny moze jeszcze ktoras napisalaby co mysli o jeanine ? Tak sie skala ze jutro zaczynam brac oslawione tabletki anty,z tym ze lekarz przepisal mi je leczniczo a nie "docelowo"antykoncepcyjnie.Maja wyraznie oslabic moje troche zbyt"bujne"owlosienie pewnych czesci ciala.Mam nadzieje ze pomoga ale jednoczesnie nie zaszkodza w innych aspektach.Pelna obaw ale jednak jutro zaczynam,to moje pierwsze pigulki.Moze napiszcieb cos jeszcze o reakcjach waszego organizmu na jeanine.Bede wdzieczna .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedzcie
Zgubiła mi sie jedna pigułka z opakowania Jeanine. Czy mogę zjeść o jedną pigułę mniej i czekać na krwaweinie z odstawienia? Nie mam zapasowanego opakowania zresztą w następnym miesiącu planuję przerzucić sie na inne tabsy. Czy zjedzenie 20 a nie 21 pigułek może rozregulwać krwawienie? Pewnie powinno być wcześniej, jak sądzicie? Miała któraś z was taką sytuację? Z góry dzięki za odpowiedź 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, możesz zjeść jedną tabletkę mniej, zabezpeiczenie antykoncepcyjne utzrymuje się już po 17 tabletce, więc jak weźmiesz 20 to nic sie nie stanie. tylko pamiętaj, żeby zrobić 7dniową przerwę, czyli kolejne opakowanie musisz zacząć dzień wcześniej niz zwykle, nie wolno robic przerwy dłuższej niż 7 dni!. a teraz ja mam takie pytanie: nie czytałam całego topiku, ale czy którś z was bierze jeanien dłużej niż pół roku? i jak wyglądaja wasze krwawienia z odstawienia? bo u mnie było zawsze bardzoi skąpo, ale po ostatnim, 6.opakowaniu, dostałam takie \"normalne\"krwawienie, o czerwonym zabarwieniu, nie żadne tam brązowe plamienia, jak dotychczas. tez nie było zbyt obfite i długie, ale zdecydoanie różniło się od tych co miałam do tej pory przy \"jance\" i jestem ciekawa czy którejś z was sie cos podobnego przytrafiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki marusia
masz: 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuma 25
Witam, Jestem w fazie 7 dniowej przerwy, wczoraj dostałam okresy ale jest baaaardzooo skąpy. Czy wy tez miałyscie podobnna sytuację?? Pomozczie! Zaczynam sie martwic ((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie przy jeanine okres najczęściej ejst bardzo skąpy, albo tez nie ma go wcale, tzw, okres bezobjawowy (piszą nawet o tym w ulotce), najczęściej jest to bardzo skąpe, brązowe plamienie. ja to ma problem odwrotny:0 po miesiącahc skąpcyh plamień dostałam takie \"normalne\" krwawienie i teraz ciągekl się zasatanawiam czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuma 25
Dzięki za wsparcie, juz sie przestraszyłam ze mozee dzieje się cos niedobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia_21
Dziewczyny, ile z Was przytylo po Jeanine? Tego sie najbardziej obawiam - ze dostane typowo kobiecych ksztaltow, jak to stalo sie po Diane 35. Przytylam wtedy 5 kg i to nie od razu, tylko stopniowo moja figura zrobila sie "gruszkowa" (poszerzyly mi sie biodra, pupa i boki brzucha). Meczylam sie ze zrzuceniem tych kg prawie rok (od roku nie biore Diane) i nie chcialabym, zeby one powrocily :( Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała śląsk
mam jedno pytanie:) skonczyłam brac wlasnie 3 opakowanie (w piatek) zawsz eokres dostawałam w poneidzialek dzis juz mija 4 dzien i nadal nic, wczesniej poczytałam ze okres sie moze nie pojawic, a pozniej moze wszystko wrocic do normy, od soboty mam brac kolejne opakowanie czy lepiej isc do lekarza..? pomożcie, iwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj ulotke
jeszcze raz dokładnie, szczególnie skutki uboczne. czasem moze wystąpić tak minimalne plamienie, ze raptem bedzie ttlko jedna plamka na caly tydzien na wkladce. nie musisz biegac od razu do lakarza, jak chcesz sie uspokoić to kup sobie test i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała śląsk
A jeszcze jedno pytanie: Czy robiac test wyjdzie mi juz cos po tygodniu...? czy raczej nie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj w aptece
albo poszukaj w necie, sa testy, które wykrywaja już 6dniową ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka potrzebuje pomocy
Prawdopodobnie jestem w ciąży czy może ktoś mi podać nazwy dobrych testów ciążowych? najlepiej takich które wykryja mi ciąże po 7 dniach jest coś w ogóle takiego bo słyszałam tylko o testach które wykrywają ciążę po 14 dniach a mnie bardzo zależy na czasie. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuma 25
Proponuje zrobic próbę ciązową(badanie krwi). Koszt około 30 zł, pewność 100%. Wynik za 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SON
Dziewczyny, czy po Jeanine nie wypadaja wam bardziej wlosy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
Wiesz co, mi po tygodniu brania zaczęły wypadać..... i z tydzień garściami wyłaziły. Teraz jest z włosami lepiej, natomiast generalnie żle sie po tych prochach czuje - teraz mam przerwe po 1 opakowaniu: objawy= zmęczenie, wkurwienie, huśtawki nastrojów, dołki, bóle mięsni i głowy, troche mdłości ( w trakcie brania i po odstawieniu ). Gin. powiedziała ze organizm sie przyzwyczaja , ale ona w ogóle uwaza że raczej histeryzuje..... jak kiedys brałam Diane, to na początku w ogole nie miałam takich jazd ( dopiero po roku ) i martwie sie troche....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlewo..
na pocieszenie dodam że włosy wypadają o tej porze roku wielu osobom .proponuję np. falwit. natomiast moje pytanie jest takie: czy mam się martwić gdy w połowie brania pierwszego opakowania tabletek wystąpiły plamienia. dodam że biorę w celach leczniczych, a wizyta u gin za tydzień. ja po jankach czuję się ok. tylko biuścik mam jak przed miesiączką. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze opakowanie
jest zawsze zaskakujące, więc nie masz sie czym przejmować. musisz cierpliwie poczekac do kolejnego i wtedy zobaczyc jak będziesz reagowac na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
nawet wtedy , gdy rozwala cie psychicznie ? ja mam rodzaj obsesji na tym punkcie , bo kiedyś, jak sadze przez swoje niezbyt odpowiedzialne przygody z prochami rozregulowalam sobie organizm i wpadłam w depresje...taka na serio....i od tamtej pory jestem przeczulona Gin. mi powiedziala ze powinnam wziac 2, bo takie odstawienie/zmiana po miesiacu brania sa nie bardzo...a Wy z jakimi opiniami sie spotkałyscie, co do uboczności po 1 opakow????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PSYCHKARD
Mnie tez garsciami wychodzily na jeanine wlosy i dlatego w koncu odstawilam te prochy ! ale teraz po odstawieniu jest coraz gorzej, wypadaja mi olbrzymie ilosci !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SON
No to o co chodzi z tymi wlosami???? Ja mam juz lyse przeswity:( Wzielam dwa listki i nie przechodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×