Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość początkująca

jeanine

Polecane posty

Gość paluszek
Hej, dzis przyjelam pierwsza tabletke Jeanine, to wlasciwiepierwsze moje tabletki antykoncepcyjne. Boje sie tych wszystkich ubocznych skutkow i sie zastanawiam jak ja na nie zareaguje. Moje pytanie dotyczy glownie jednak jak toleruja je soczewki kontaktowe (ja je nosze) i jak reaguje na nie skora (wyjezdzam na 8 miesiecy do cieplych krajow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluszek
Hej, dzis przyjelam pierwsza tabletke Jeanine, to wlasciwiepierwsze moje tabletki antykoncepcyjne. Boje sie tych wszystkich ubocznych skutkow i sie zastanawiam jak ja na nie zareaguje. Moje pytanie dotyczy glownie jednak jak toleruja je soczewki kontaktowe (ja je nosze) i jak reaguje skora na slonce (wyjezdzam na 8 miesiecy do cieplych krajow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla
sluchajcie kobitki, jak sie czyta to jeanine, żanin? dżanin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludka
MEXICANA!!!DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ:) ja tez skonczylam pierwsze opakowanie i jestem w trakcie 7-dniowje przerwy.tez sie czuje tak jakbym miala przez caly miesac okres.teraz czekam na kolejny miesiac.mam nadzieje ze tabletki jeanine przyniosa mi mniej skutkow ubocznych.jeszcze raz dziekuje ze odpowiedz. pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna
Witam :) Czytam tak to forum i bardzo mnie cieszy, że nie ma raczej negatywnych postów. Jeanine biore juz od pol roku mimo, ze jestem jeszcze nastolatka, nie nazekam na zadne dolegliwosci jedynie czasem watroba mnie boli, ale mozliwe ze to od czegos 'innego' .Wlosy przestaly mi sie przetluszczac. Kiedys 2 dni to byl max ile moglam wytrzymac bez mycia, a mam dlugie wlosy wiec to byl problem myc codzienie albo co 2 dzien, teraz wogole mi sie nie przetluszczaja i wystarczy 2 razy na tydzien albo i nawet raz umycie ich, zwlaszcza ze fryzjerka mi kiedys odradzila zbyt czestego mycia. Paznokcie przestały mi się łamać i nawet przy dość ostrym i mocnym zahaczeniu o coś nie mam nawet uszczerbka, co mnie bardzo cieszy, bo mi zawsze bylo ciężko zapuscic paznokcie. Zawsze miałam problemy ze skórą na ciele, ponieważ miałam uczulenie, teraz jakby znikło. Plamień nie miałam nigdy po użyciu pigułek, a miesiączki bardzo regularne. Zawsze wiem jakiego dnia dostanę i nawet wiem mniej wiecej w jakich godzinach. Nie przytyłam nic, piersi sa takie jakie były, może odrobine pełniejsze. Czuję się bardzo dobrze po nich i mogę je każdemu polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PALMERKA
Do bla bla: gdy w aptece zapytalam ile kosztuja janin(dokladnie tak), chamsko mnie wysmiala i powiedziala, ze mowi sie żanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nena27
Hejka kobitki ;) ja własnie skonczyłam 3 dni temu pierwsze opakowanie i czekam na okres a tu jakaś galaretka o kolorze brunatnym i plamienia ale takie ledwo widoczne no i brzusiu boli, zastanawiam się czy to normalna reakcja .... pozdrowionka paaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata_24
właśnie jestem w polowie pierwszego opakowania i czuję się kiepsko. wcześniej 2 lata bralam dianę i od początku reagowałam na nią bardzo OK. Teraz cały czas mam jakieś planienia, mdłości, wciąż mi niedobrze, jakoś mi slabo -nie wiem co się dzieje. Zdecydowałam się na jeanine ze względu na cerę - leczyłam się już roaccutanem dość długo, nie pomogło, więc szukam ratunku w pigulkach - ale na razie jestem baaardzo niezadowolona. Zobaczymy jak będzie za kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata_24
właśnie jestem w polowie pierwszego opakowania i czuję się kiepsko. wcześniej 2 lata bralam dianę i od początku reagowałam na nią bardzo OK. Teraz cały czas mam jakieś planienia, mdłości, wciąż mi niedobrze, jakoś mi slabo -nie wiem co się dzieje. Zdecydowałam się na jeanine ze względu na cerę - leczyłam się już roaccutanem dość długo, nie pomogło, więc szukam ratunku w pigulkach - ale na razie jestem baaardzo niezadowolona. Zobaczymy jak będzie za kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JO27
Witam! Właśnie zaczęłam brać trzecie opakowanie JEANINE i jest bardzo dobrze.Brałam już kiedyś Miinisiston, Mercilon, Triqular, Logest i zawsze było tak samo (źle). W połowie drugiego opakowania zawsze musiałam odstawić tabletki bo czułam sie fatalnie. JEANINE jest super! Przez pierwszy miesiąc miałam nudności (takie same jak w ciąży), ale to minęło. Okres dostałam normalnie już dwa razy, tylko bardzo skąpy. Nie utyłam chociaż mam ogromne predyspozycje. Jeanine nie zatrzymują wody w orgaziźmie tak jak inne tabletki. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Jest tylko jeden problem ale mam nadzieję,że minie - straciłam troszkę ochotę na seks. Ale i tak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do toy
ja do tej pory tez placilam ok 40 zeta (zielona gora) ale ostatnie opakowanie kupilam w "ablu" na kupieckiej za 35 zetek z groszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od stycznia bralam Logest ale lekarz zamienil mi na Jeanine poniewaz przy Logescie mialam czesto plamienia. Dzisiaj wzielam 14 pigulke Jeanine i niestety mam to samo co przy Logescie znowu pojawily u mnie sie plamienia. Jest to strasznie irytujace miec przez dwa tygodnie okres :/ czekam na wizyte u lekarza pewnie znowu mi zmieni na jakies inne. Jedyna pocieszjaca rzecz to ze te tabletki chyba sa najdrozsze na rynku polskim i zmieni mi je na tansze :) A przede mna dwutygodniowy okres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia
cześć:) Właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie jeanine(wcześniej przez rok był harmonet) , zaczął mi się okres, ale jest przecudnie skąpy-jest to juz trzeci dzień i chyba na tym się skończy:) Co do skutków ubocznych, to czasem nudności jakieś i bóle głowy- przetrzymam to jednak z ciekawości:)- zobaczę co będzie przy dalszym stosowaniu. Całuski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia19
Mam pytanko do Was dziewczyny, jak kupujecie swoje Jeanine, macie moze dołączone do pudełeczka jakieś etui na listek tabletek (tak jak to np było w Cilescie)?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlet
cześć dziewczyny:) mam pytanie i prosze o poważną odpowiedź. jestem zielona w temacie. jeszcze nie współzyłam ale teraz się do tego przygotowuję. byłam już u ginekologa, przepisał mi jeanine. czekam teraz na okres no i zacznę ją zarzywać. a teraz pytanie. czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne od samego początku stosoawnia, czy trzeba się na początku czymś jeszcze wspomagac, czy w któryś dniach np. wtedy gdy powinna nastąpić owulacja to powinno się powstrzymac od seksu mimo brania pigułek? no i jakie sa wasze opinie nt. jeanine? dziękuję za zyczliwe odpowiedzi. pzdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dziewuszki
powiedzcie jak po jeanin zachowuje sie wasze libido???W normie czy moze spadki jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja koncze 1sze opakowanie i jest ok...ale ani piersi mi ni eurosly ani wiekszej ochoty na sexik..ale zlych efektow tez nie ma czyli tego plamienia..moze ja jaks \"inna\" jestem??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca
no to juz sobie kurcze biore i biore te tbalety :) i chyba wszystk ok.. ale mam problem, mzoe Wam tez sie cos takiego zdarzylo, otoz mam bardzo slabe paznokcie! nie rozdwajaja sie ale lamia! za cholere ich niemoge zapuscic- a keidys mialam bardzo mocne i bez problemu moglam zapuscic.. zauwazylyscie cos takeigo?1 a mzoe po jakis innych tabletkach?! no zaczelam lykac skrzyp, ale na efekt niby nalezy miesiac poczekac.. no nic,zoabcze ajk bedzie, ale ciekawi mnie, czy to pigulki moga byc przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ja mam pytanie troszkę z innej beczki ale tez dotyczące Jeanine,biorę te pigułki juz ponad pol roku i wszystko ok :)chodzi mi o to co sądzicie o składzie hormonalnym..niby to sa najnowsze pigulki z minimalna dawką hormonow a zawierają przeciez 0,03 mg estrogenu a taki np Harmonet zawiera go 0.02mg co o tym myślicie??a przeciez w pigulkach chodzi o to by dawka byla najmniejsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ja mam pytanie troszkę z innej beczki ale tez dotyczące Jeanine,biorę te pigułki juz ponad pol roku i wszystko ok :)chodzi mi o to co sądzicie o składzie hormonalnym..niby to sa najnowsze pigulki z minimalna dawką hormonow a zawierają przeciez 0,03 mg estrogenu a taki np Harmonet zawiera go 0.02mg co o tym myślicie??a przeciez w pigulkach chodzi o to by dawka byla najmniejsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska____
Czesc dziewczyny! Kurcze,czy to mozliwe,zeby tabletki antykoncepcyjne wplywaly na poped seksualny??? Biore trzecie opakowanie jeznine,ochota na seks jakby mniejsza,czy to moze miec wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345
te tabletki sa chyba nie dla mnie. wczoraj wieczorem wzięłam pierwsza tabletkę. nad ranem obudzily mnie!!!!!(mnie-strasznego spiocha) mdlości i zawroty glowy. myslałam ze mi przejdzie,ale niestety,dolaczyły się straszne wymioty. w ogole czulam się jak na karuzeli. teraz juz mi lepiej ale nie mge sie doczekac kiedy calkowicie to swinstwo wyplucze sie z organizmu! za zadne skarby nie wezme juz drugiej tabletki. dzwoniłam do mojej pani ginekolog.natychmiast kazala mi je odstawic w takim przypadku. czy ktos mial podabne klopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyza25
Czesc, dziewczyny!Ja bede dopiero startowac z Jeaninie....Po tym, co niektore z Was pisza,az sie boje...Biore antykoncepty od ponad 3 lat i cwiczylam juz przerozne rodzaje, bo przy wielu mialam plamienia i jakies inne jazdy...Ostatnio bralam przez dosc dlugi czas Harmonet i bylo w miare okej, ale nagle, w polowie brania kolejnego opakowania pojawily sie plamienia i bol brzucha non stop...Tak jest do teraz...Poszlam do pani ginekolog i ta przepisala mi Jeanine...Jesli jednak zaczne brac te tabletki i oprocz bolu brzucha i plamien dojda jeszcze zawroty glowy i mdlosci, to chyba sobie palne w leb...;-) Czy ginekolodzy nie mogliby jakos lepiej trafiac z tymi zakichanymi antykonceptami? Powoli mam juz wszystkiego dosc...Zwlaszcza, ze slad po moim libidzie juz dawno zaginal...Czy ktoras z Was zmienila moze Harmonet z podobnych powodow na Jeanine i jest z tej zmiany zadowolona? Za jakies 10 dni powinnam zaczac brac Jeanine, ale boje sie, ze wpadne z deszczu pod rynne...Pozdrawiam cieplo i zycze Wesolych Swiat z dobrze dobranymi tabletkami! ;-) Aaa, tez przytylam po tabletkach, dlatego mam ksywe pyza...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadek libido
w książce Kobieta intymna przeczytąłam wczoraj "tabletki antykoncepcyjne nie dopuszczają do jajeczkowania, na który to okres przypada największy popęd płciowy". więc chyba wszystkie niwelują, przynajmniej szczyt popędu płciowego w ciągu miesiąca. u mnie jest tak: bez tabletek niemal codziennie się masturbuję, przez pół roku gdy brałam tabletki nie przyszło mi to nawet do głowy! podniecenie przy tabletkach występowało dopiero pod wpływem bodźców ze strony partnera. wydzielina podczas brania tabletek była wodnista, przy więcej niż 1 stosunku zawsze brakowało nawilżenia. bez tabletek śluz jest różnorodny i nie brakuje go. sama myśl czy bliskość partnera powoduje, że się wydziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla
witam, zaczelam brac drugie opakowanie jeanine, niestety musialam je przerwac, mam anoreksje, ostatnio jest kryzys, malo waze i jeanine jeszcze gorzej znosze (nudnosci, wymioty), chodzi mi o to, ze mam problemy skorne, po pierwszym opakowaniu widzialam duza poprawe, wiem ze to zaburzenia hormonalne, jak myslicie, skoro jestem pewna ze to hormony, a nie moge ich przyjmowac doustnie, czy sa jakies inne rozwiazania? kremy? nie wiem,.... strzelam, moze cos znacie i podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaneczko
a jesli moge spytac co Ci bylo, ze dostalas to zakrzepowe cos tam?! jakies objawy?!czy mzoesz otym cos napisac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza66
Ja tez juz sporo rzeczy przetestowalam. Najpierw Cilest, ale mialam suchosc w pochwie i wydawalo mi sie ze przytylam, wiec lekarz mi zapisal Tri-Minulet. Ale po Minulecie to juz ewidentnie przytylam i mocno! urosly mi piersi. Potem mialam kilkumiesieczna przerwe i w grudniu zaczelam stosowac plastry. Ale zle na mnie podzialaly, bo mam krwawienie juz 23.dzien. I to normalne krwawienie, a nie plamienie. Bylam u ginekolog i dostalam leki na zatrzymanie krwawienia, ale za jakis miesiac zaczne znow brac tabletki. Przepisala mi wlasnie Jeanine, ale to bardziej dlatego ze sama o nie spytalam. Dla niej to byla zadna rewelacja.. Troche sie boje ze bede znow miec te krwawienia przez to ze tak malo w tej pigulce hormonow. I zastanawiam sie, czy nie lepiej jednak wrocic do Cilestu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tempus
do "pytaneczka": Najpierw pojawiło się uczucie "cieżkości" w nogach, co trwało sobie bez większych tragedii przez dwa miesiące (zresztą większość zankietowanych koleżanek twierdzi, ze odczuwa taki dyskomfort przy braniu tabletek hormonalnych). Pewnego dnia wystapiła bolesność dokładnie wzdłuż linii żyły, tak, że lepiej było w ogóle nie dotykać w tych miejscach nogi; do tego bolesność podczas chodzenia. Charakterystycznym objawem jest też drętwienie kończyn, szczególnie podczas snu. Nie zauważyłam zwiazanych z tym innych dolegliwości. Jeśli zauważy się takie objawy, trzeba natychmiast grzać do lekarza - u mnie akurat udało się rozgonić zapalenie zastrzykami. Gdybyś miała dodatkowe pytania, piz na tempus@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wcześniej
stosowałam Diane przez okres 3 lat z przerwami.Gdy przestałam stosować zanikła mi miesiączka i trzeba było wywoływać .Poza tym zmieniłam ginekologa,bo mimo,że chciałam już wcześniej przerwać stosowanie Diane ,mój poprzedni ginekolog usilnie mnie namawiał do przyjmowania w dalszym ciągu tego specyfiku.Jak się dowiedziałam od mojego obecnego lekarza Diane można bezpiecznie stosować przez pół roku i stąd te moje zaburzenia hormonalne.Po uprzednich badaniach polecił mi Jeanine.Wczoraj rozpoczełam 7 opakowanie.W trakcie brania pierwszego przez cały ten czas miałam plamienia ,oprócz tego miałam mdłości kilka razy,ale teraz jewst już ok.Mało tego moja cera wygląda o wiele lepiej(podczas przerwy między pigułkami wysypało mnie okropnie) Poza tym czytam,że większość pań zauważyła u siebie spadek libido,otóż u mnie jest na odwrót :) Poza tym piersi jakby pełniejsze,ale to mnie akurat nie cieszy,bo i tak mam duży rozmiar :) No i chyba z dwa kilo przytyłam,więc po nowym roku trzeba będzie zrzucić.Wątroba też mnie czasami pobolewa.(w sumie to wątroba nie jest unerwiona :) ) No i ta cena 40,- mam jedną aptekę gdzie sprzedają za 38,69. Ale ogólnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toy
Do Bla Bla Z tego co wiem,to nie ma kremów,płynów i tym podobnych preparatów zawierających hormony,które miałyby pomóc cerze trądzikowej,przetłuszczającej się.Co prawda istnieją kremy,ale z pewnością ich zastosowanie jest inne.Ja przez ok. 2 miesiące brania Jeanine miałam mdłości,ale na szczęście wszystko przeszło-to tzw.okres adaptacyjny,kiedy to organizm przestawia się i zaczyna inaczej funkcjonować.Porozmawiaj z ginekologiem,może zapisze Tobie inne tabletki z inną zawartością hormonów. Baj Baj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×