Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość początkująca

jeanine

Polecane posty

Gość anitus27
Tylko ze ja wygladam na conajmniej 18lat i wszyscy mi tyle daja... Jeszcze nikt nie dal mi 14lat..... Rozwaze to... A co wtedy bedzie jak bede chciala miec dziecko?? Urodzi mi sie z zespolem downa albo cos takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz z samych tresci twoich wypowiedzi mozna wnioskowac, ze powinnas to rozwazyc. nie chodzi o to na ile lat wygladasz, czy urosly ci piersi i czy masz okres. w seksie chodzi o to co masz w glowie i w sercu, co chcesz dac, co mozesz wziac. seks to nie bilogia... a jesli twoj chlopak ma 18 lat (co wskazuje na to, ze POWINIEN juz rozumiec troche wiecej) i pozwala ci brac hormony, to... powiem tylko, ze nie nalezy do zbyt odpowiedzialnych i troskliwych. co do pytania o hormony, nie, nie urodzi ci sie dziecko z zespolem downa, zespol downa nie bierze sie z tabletek (widzisz, jeszcze duzo wiedzy musisz zdobyc, nim zrozumiesz czym jest zycie). ono po prostu moze nie urodzic sie w ogole... mozesz miec powazne problemy z zajsciem w ciaze... zabuzona gospodarka hormonalna w organizmie moze rozpieprzyc tak naprawde wszystko... zbyt wiele estrogenow w organizmie matki (np. nie przerwanie stosowania hormonow anty w pierwszych miesiacach ciazy, czasami dlatego, ze matka nie wie, ze zaszla) - problemy z plcia dziecka, innymi slowy tu biust, a tu calkiem pokazna meskosc, albo na odwrot, chemia lubi platac figle... nie wiem co ci jeszcze powiedziec... jesli ze wzgledow zdrowotnych naprawde musisz je brac, droga wolna, ale przynajmniej dobrze sprawdz czym to grozi i zastanow sie powaznie czy warto... pozdrawiam cieplutko i swiatecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczolka
do madzik2000 a jak dlugo bralas bromergon? jak bylo po odstawieniu?bo mowisz ze badasz hormony, wiec czy jak juz nie bierzesz bromergonu a bierzesz jeanine to nie masz juz problemow z prolaktyna??? ja zaczynam watpic ze mi te tabletki pomoga, tez je biore tylko ze wzgledow zdrowotnych wiec chcialabym miec z nich jakis wiekszy porzytek...mam jeszcze jedno opakowanie(to bedzie 4 ) lekarz kazal brac pol roku wiec bez wzgledu na efekty potruje sie jeszcze troche i bede musiala isc po recepte na 2 opakowania a pozniej chce bez wzgledu na wszystko przestac brac tabletki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitus27
Lekarka zapisala mi te tabletki ze wzgledu na nadmierne owlosienie, tradzik, i na bardzo wielkie bole miesiaczkowe... Ale wydaje mi sie ze dosyc duzo dziewczyn zaczyna brac tabletki w takim wieku??? Np. w ameryce jest inaczej niz u nas co?? No to jak kiedys nie bede mogla miec dzieci to pierw nad tym popracuje a jak nie zajde to zaadoptuje sobie malego mulatka... zawsze o tym marzylam;) pozdrawiam.. Wesolych swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia-21
do anitus a nie rozmawialas z lekarzem o slabszych hormonach niz jeanine??pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitus27
Tylko ze ja nie wiedzialam ze to sa takie mocne...Bo to moje pierwsze tabletki... I ten lekarz mowil ze te sa dla mnie najbardziej odpowiednie... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasia mmmm... witam! niestety ...mam sie pokazać lekarzowi za 2 miesiece czyli jak zużyje 2 opakowanie na które mam recepte..a Ty nie mozesz isc do swojego ginekologa po recepte ..chyba nawet bez wizyty Ci je przepisze??? do pryszczolka... Witam! bromergon brałam no dobry rok czasu..a jesli chodzi o prolaktyne to wszystko jest w normie poniewaz ginekolog przepisujac mi janinke zrobic mi tez badania hormonalne pod wzgledem prolaktyny i jest ok! kolezanka tez bierze jakies pigulki antykoncepcyjne ze wzgledu na nadmierne owlosienie juz z rok czasu (nie pamietam jakie konkretnie, dopiero nie dawno sie z nia zgadałam) i stwierdzila ze wlosy chocby te na nogach stają sie poprostu miększe..slyszalam takze ze jesli chodzi o ten problem jest to proces dlugotrwaly ale z jakim skutkiem ..nie wiem...nikt nie wypowiadal sie jak to jest przy janince..pożyjemy zobaczymy..:) jestem dobrej mysli, a to juz polowa sukcesu... do anitus27... witam! jesli chodzi o Twoje problemy zdrowotne a mianowicie nadmierne owlosienie czy trądzik ciekawa jestem czy lekarz nie rozważył tego ze masz dopiero 14 lat czyli dojrzewasz..takze moze wlasnie tego wynikiem są te zmiany, które za rok, dwa czy nawet trzy mogą samoistnie znikną...a tu taka ingerencja hormonalna..nie wiem specjalistą nie jestem.. z pewnością pomimo Twojego wczesnego rozpoczecia życia seksualnego chwali sie to ze jestes tak odpowiedzialna i sie zabezpieczasz..a nie lepiej uzywac prezerwatyw?..domyslam sie ze mogą one byc nie wygodne..ale zastanów sie.. a co do Twojego podejscia jesli chodzi o dziecko..podejscia \"jakos to bedzie..zaadoptuje mulatka jak nie bede mogła zajsc w ciąże..\"a mianowicie tylko teraz tak mówisz, ale jak przyjdzie odpowiedni czas na macierzyństwo..to nie wiem czy bedziesz taką optymistką..poniewaz nawet adopcja (nawet najbardziej przemyślana i dojrzała)nie zastąpi radości z własnego dzieciątka:) pozdrawiam Was serdecznie i dziękuje za uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczolka
oby te tabletki przyniosly rezultaty, bo dluzej niz pol roku nie mam zamiaru brac, ale jak patrze czasami na swoja twarz to zaczynam niestety watpic. No ale jeszcze troche poczekam na rezultat, moze to owlosienie faktycznie troche "zmieknie" pozdrowionka i wesolych Swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domalka
Wszystkim wam życzę Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i aby w przyszłym roku Jeaninki służyły nam tak dobrze jak do tej pory! Całuski!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina17
Hej kobietki!!! Ja zaczynam brać Jeanine za ok.2 dni.. mam nadzieje że nie będzie żadnych poważniejszych skutków ubocznych... A i mam pytanko ponieważ mam problemy z cerą tzn. ten okropny trądzik... myślicie że coś mi pomogą? Proszę napiszcie czy któraś z was zauważyła pozytywne zmiany z cerą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwOo
Witam :) Ja na razie lece na Dianie ale juz od nastepnego cyklu zmieniam na Jeanine, bo jest bezpieczniejsza i nie rozwala tak watroby..poza tym to alternatywa dla Diany a ja mam nadzieje, ze trądzik mi zniknie.. Tylko teraz przestraszyłam sie tymi nudnosciami..mam nadzieje ze mnie to ominie..najgorsze są te ataki agresji i depresja..ale juz jest lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATARINKA1981
Witam Jesli macie nadmiar opakowan JANINE TO CHETNIE ODKUPIE jesli Wam sa juz zbedne i niepotrzebne....piszcie na maila kejtss@op.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwuchaa
HEj. Ja jestem juz po 3cim opakowaniu Jeanine. krwawienie mialam przez pierwszy miesiac. minelo po 2giej miesiaczce wiec nie martwcie sie drogie panie to ponoc normalne (tak twierdzi moja p.G ) na poczatku po polknieciu tabletki mdlosci ale teraz jest juz ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczolka
ja koncze juz 4 opakowanie Jeanine biore je tylko ze wzgledu na tradzik(bo walcze z nim okolo 10 lat i nic nie pomaga) i na owlosienie, przez chwile myslalam ze zaczely pomagac ale na ta chwile to stwierdzam ze jak tak dalej bedzie to sie po prostu niepotrzebnie truje bo mi nie pomagaja za bardzo, wezme jeszcze 2 opakowania i zobacze czy moze jednak sie cos poprawi,a pozniej juz nie chce ich brac. A mialam naprawde wielka nadzieje ze mi pomoga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siaka
hej dziewczyny nie martwcie sie ze t\\one sa drogie , za to zaoszczedzicie na tamponach bo ja zuzywam 1 tampon na caly okres ktory trwa 1,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_22
witam was, ja koncze dopiero pierwsze opakowanie, ale nie jest takzle, z poczatku brazowe uplawy,teraz lekko czerwone ale mniejsze,mdlosci przy braniu, ale znikaja po chwili, dlatego tez biore je tuz przed snem zeby nie czuc sie zle!co do wagi to chyba ok bo w sumie teraz byly swieta i nie wiem czy 2 kilo to efekt slodkosci :-)) co do tradziku to tylko to narazie mnie nie zadowala, jaby nawet go wiece ale to tez moze byc efekt zmian wody bo wyjechalam na 3 tyg......napewno bede pisac jeszcze co sie dzieje i co zmienia.... pozdrawiam!!! acha co do WCZESNEGO BRANIA TABLETEK, to ja jestem przykladem kiedy zaczelam je brac w sumie w wieku 18 lat a juz odczuwam efekty bardzo raniace moja kobiecosc a mam teraz dopiero 25 lat.....wiec naprawde taka decyzja odnosnie brania hormonow jest bardzo wazna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_22
DO ANITUS27 ja jestem przykladem kiedy zaczelam brac tabletki anty w sumie w wieku 18 lat a juz odczuwam efekty bardzo raniace moja kobiecosc a mam teraz dopiero 25 lat.....wiec naprawde taka decyzja odnosnie brania hormonow jest bardzo wazna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia MINI
do iskra_22 jakie efekty odczuwasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariSSa
hey !! dzisiaj zaczynam po raz pierwszy brac Janine :) troche sie boje, bo jak sie naczytalam tego jakie moga byc slutki uboczne itp. to az mnie ciarki przeszly :P ale mam nadzieje ze bedzie dobrze :) mam pytanko...sluchajcie mozecie mi doradzic w jakich godz. najlepiej je brac?? chcialam tak jakos wieczorem ale musze tez patrzec na to ze czasami moze wyskoczyc gdzies na impreze :( wiec sama juz nie wiem...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innez23
Witam wszystkie kobitki. Ja jestem tutaj nowa. Dopiero w tym roku zdecydowałąm się na antykoncepcję hormonalną, bo jakby nie było, prezerwatywy to pewnien dyskomfort. Biorę Jeanine dopiero trzeci dzień, problemów z cerą nigdy nie miałam , ale powiększenie piersi i spadek wagi bardzo by mnie ucieszyły, gdyby wystąiły. ALe wystarczy jeśli tabletki dostarczą mi odpowiedniego zabezpieczenia. Zazdroszczę tym z Was, które kupują je tak taniutko. Ja w Szczecinie zapłaciłam 42,50!!! szok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamagda
Cześć kobitki!!! Ja dziś zaczełam brać te tabletki bo po urodzeniu dzieci a mam bliźniaków chłopca i dziewczynke wystapiłay mi jakies problemy z okresem jak mi się zaczoł to nie chce mi sie skończyc i ginekolog zaleciła mi branie tych tabletek minimum 3 miesiace.troche poczytałam wypowiedzi waszych ale najbardziej interesuje mnie to bym nie przytyła bo i takl po ciaży zostało mi jeszcze troche kilo do zżucenia bardzo prosze o odpowiedzi tych dziewczyn które biora te tabletki już dłuższy czas. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domalka
Hej Jeaninki! Do iskra. Czy biorąc tabletki (jak piszesz 7 lat) odstawiałaś je czasami lub urodziłaś dziecko w międzyczasie czy poprostu od 18 roku życia je bierzesz do tej pory? Ciekawa jestem ponieważ ja biore tabletki od 17,5 roku życia i w maju będzie już 4 lata jak je łykam tak codziennie i codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domalka
Do DariSSa! Biorę Jeaninki od prawie 4 lat i zawsze połykam je rano od razu jak w stanę jeszcze przed toaletą. Myślę że to dobra pora ponieważ tak jak pisałaś różnie to bywa jakaś impreza czy tym podobne a ja nie miałam ochoty łączyć ich czasami z alkoholem a tak mogłoby się zdarzyć na imprezie. Takie ranne branie pigułek stało się u mnie taką rutyną że czasami nie pamiętam czy ją połknęłam a to dlatego że czasami będąc jeszcze zaspana z ranka je biorę a potem sprawdza bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwOo
No własnie co do godziny..myslicie ze lepiej na noc brac? ostatnio brałam równo w południe;p ale teraz wydaje mi sie zeby sobie popołudniu brac.. Do lasek które biorą bo maja problemy z cerą: Aby hormony pomogły musicie byc pewne ze macie zły podział hormonów czyli wiecej testosteronu, jesli tak jest pigułki powinny pomóc :) A teraz pytanko do tych bardziej doswiadczonych zeby sie upewnic bo mnie zje niepewnosc..:| : Brałam Diane no i teraz mam przerwe.. i w ulotce pisze ze jak sie zmienia z jednych na inne to normalnie przyjmuje sie pigułke 8 dnia..i wszystko bedzie oka ;p Błagam zapewnijcie mnie ze tak jest bo nie wiem czemu zaczełam sie denerwowac ze powinnam jakos inaczej wziąsc zeby antykoncepcja zadziałała.. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, jest ok. tak jest napisane na ulotkach, tak tez mowil lekaż. przy jednofazowych dwuskladnikowych (tak jak diane i jeanine) po prostu bierzesz po 7dniowej przerwie, czyli 8 dnia i ma byc ok. a jak nie, to wiesz - bedziemy reklamowac ;-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariSSa
do Domalka!! Dzieki, ze odp. :) w sumie ja zaczelam brac 1 tabletke we wtorek ale jednak zdecydowalam sie ja zazywac tak popoludniu :P moze to za wczesnie, ale poki co nie mam nudnosci, czuje sie swietnie, mozliwe ze dopiero pozniej kiedy organizm sie przyzwyczai moga byc jakies skutki uboczne :( hmm..dzisiaj to bedzie moja 3 tabletka.Wiem ze pyt. ktore zadam moze byc troche dziwne :P ale chcialam sie zapytac czy zmienily wam sie piersi tzn, czy urosly :P jesli tak to od ktorego opakowania i od ktorej tabletki ?? :P Bede wdzieczna jesli ktoras z was udzieli mi takiej odpowiedzi ....:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwOo
He mi to piersi urosły juz od połowy drugiego opakowania i to baardzo dużo;p ale to chyba tez zalezy od organizmu..indywidualna sprawa..ale ogolem po hormonach rosną :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innez84
Ja mam pytanie. Zaczęłam brać Jeanine 6 dni temu, a od pięciu dni mam okropny nieprzerwany ból brzucha, a dokładnie z lewej strony tak poniżej pępka, poza tym bóle głowy i częste mdłości. Wiem , że mdłości i bóle głowy mogą na początku występować, ale czy ten ból brzucha który utrzymuję się u mnie bez chcili przerwy od pięciu dni jest normalny??? Dodam też , że od dwóch dni mam wysoką gorączkę. Ciążę raczej wykluczam, bo mam normalny okres, a poza tym w pierwszych dwóch tygodniach ciąży ,cięzko przecież o jakiekolwiek objawy.Za tydzień mam wizytę u gin, ale to jeszce dużo czasu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz je po prostu zle tolrowac. ja mialam identyczna sytuacje przy minulecie, tylko ze to trwalo miesiac i non stop obficie krwawilam chociaz nie powinnam. zwijalam sie z bolu dokladnie takiego jak opisujesz. musialam odstawic. moze sprobuj zadzwonic do swojego gina i zapytac co powinnas zrobic? a jak nie to polecam proszek przeciwbolowy i przeczekac do wizyty, bo mimo wszystko nie powinno sie odstawiac bez konsultacji... ja za takie akcje zawsze dostaje opiernicz ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwOo
A ja mam jeszcze takie pytanko o godzine brania pigułek..bo pierwsze opakowanie brałam o 12 i chciałams ie dowiedziec czy to ma jakies znaczenie jesli drugie opakowanie biore o innej godzinie? tzn ze sobie poprostu zmieniłam godzine przyjmowania? pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×