Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość początkująca

jeanine

Polecane posty

Witam, a ja mam pytanie troche z innej beczki: czy mogę zamienić Diane-35, którą łykam już ponad dwa lata na te nowe pigułki? Słyszałam o ich dobrym działaniu przeciwko objawom nadmiernej adrogenizacji...Wiecie, tłuste włosy, cera itd. Diane jakoś przestaje działać. To znaczy mimo, że ją łykam znowu zaczęły mi wypadać włosy i skóra sie przetłuszcza :( Nie wiem jakoś tak chyba mój organizm sie do nich przyzwyczaił....Czy Jeanine jest alternatywą Diane-35? Wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Z tego co wiem (ja i moj lekarz :P) Jeanine ma najmocniejsze dzialanie antyandrogenne. Ale jesli masz powazne klopoty, to powinnas pogadac z lekarzem i zrobic hormony, bo to moze byc z przysadki albo z nadnerczy., ale co sie bede mondrzyc :P, jak chcesz sie przestawic i tak musisz gadac z lekarzem :) Ja juz koncze pierwsze opakowanie i widze polepszenie :) cery przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka AM
Jeanine jest pierwszym w Polsce środkiem antykoncepcyjnym IV generacji, więc Diane-35 nieco się od niego różni. Jeden ze składników Jeanine ma właściwości antyandrogenowe, natomiast składniki leków starszych generacji w mniejszym lub większym stopniu działały właśnie androgenowo (trądzik, wypadanie włosów, łojotok, nadmierne owłosienie, obrastanie w tłuszcz). Powyższe skutki uboczne w moich oczach dyskwalifikują starsze preparaty, dlatego odstawiam Logest i od przyszłego tygodnia startuję z Jeanine :). Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczełam brać drugie opakowanie.jest to 6 tabletka. Podczas kończenia tabletek miałam plamienia aż do końca ostatniej tabletki. Kiedy nastąpiła przerwa przestałam krwawić a przecież wtedy powinnam miesiączkować. Przestraszona skontaktowałam się z moim lekzrzem. Powiedział że mam zacząć nowe opakowanie nawet jeżeli ni będzie krwawienia w przerwie. Tak moze być poniewa wcześniej brałam cilest a tu jest jednak inny skład i taka może być reakcja. Dodam że tabletki brałam bardzo regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocur00
Witam!podobnie jak ty RIEBKA nie dostalam okresu ,w moim przypadku bylo to drugie opakowanie.Jestem teraz w trakcie trzeciego i musze z przykroscia stwierdzic ze rewelacyjnie to ja sie nie czuje.Poczatki byly ok,ale teraz....poraszka.To okres adaptacyjny,wiec moze trzeba przeczekac?Uspokoilas mnie -dobrze wiedziec ze jest to normalne- dzisiaj mam wizyte zobaczymy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LEK NA NISKIE LIBIDO
dziewczyny, ja bralam microgynon i po nim mialam ochote na wszystko co sie rusza, doslownie!!!!!!! podobnie bylo z moimi kolezankami, wszystkie pobzykalysmy sobie ostro w owym czasie;)))) te tabletki sa rewelacyjne, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska25
Witam Dziewczyny, przeczytalam uważnie wszystkie wypowiedzi, ja skonczylam wlasnie 1 opakowanie - w czwartek wzielam ostatnia tabletke, w ciagu 4 ostatnich dni zazywania mialam plamienia i to nawet takie dosyc mozne....dzisiaj sobota a ja czekam na miesiaczke, troche sie niepokoje bo od piatku nie ma zadnych plamien, ani nie czuje sie jakbym miala dostac okres... Co do reakcji oraganizmu na tabletki to musze powiedziec, ze bardzo dobrze sie czuje, stan moich wlosow bardzo sie poprawil, co do cery to chyba wrecz odwrotnie - troche mnie wysypalo. Czy ktoras z Was moze mi powiedziec czy to normalne, ze nie mam ani plamien ani okresu...moze to jeszcze troche za wczesnie zeby sie martwic :)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia19
Nic sie nie martw! Ja biorę ostatnia pigułke Jeanine w sobote, a okres dostaje w środe, więc 3 dni pozniej, a u Ciebie to nawet jeszcze nie 2 dni. Głowa do góry, okres musi wystąpić podczas 7 dniowj przerwy, ale nie jest powiedziane w jakim dniu. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska25
dzieki Gosia :))) mam chyba obsesje, zeby nie zajsc w ciążę. A jak u Ciebie z okresem? bo ja przedtem nawet jak bralam inne mialam strasznie bolesne i obfite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia19
Hmm pierwszy okres po Jeanine był u mnie baaaardzo obfity, ale niebolesny, drugi już był "normalny". Jak brałam Cilest to miałam w przerwie siedmiodniowej tylko plamienie.Dlatego bardzo się cieszę, że teraz to co mam przy Jeanine przypomina jednak okres :) Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christiane F
a ja chciałam zapytać o owłosienie łonowe po zażywaniu Jeanine...mam nadmierne owłosienie które bardzo mi przeszkadza, więc mój ginekolog przepisał mi Jeanine (bo po Diane się tyje)...czy po zażywaniu tych tabletek włosy łonowe wypadną? uregulują się? bo nie wyobrażam sobie jak ma to wyglądać... czy któraś z Was miała podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christiane F
aha :) i chciałam jeszcze zapytać o przyswajalność soczewek kontaktowych...wyczytałam gdzieś że po Jeanine jest ona niska (czyli nie mogłabym nosić soczewek z powodu antykoncepcji.. :|) czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocur00
NIE WYSTAPIL OKRES?????moze sie tak zdazyc ze go nie bedzie.Pisalam wczesniej,ze po drugim opakowaniu nie dostalam okresu mimo to rozpoczelam kolejne opakowanie.Rozmawialam z ginekologiem bez paniki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska25
A ja w niedziele dostalam miesiaczke (skonczylam 1 opakowanie), ale jest tak slaba ze az jestem zdziwiona, normalnie 2 dnia zalewala mnie krew, a teraz praktycznie wogole nic, nawet bóle duzo duzo mniejsze... bralam juz tyle roznych tabletek i pierwszy raz obserwuje cos takiego. Czy wlasnie takie dzialanie ma jeanine?nie wiem czy to jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Zdaje sie, ze normalne, u mnie dokladnie to samo, tez 1. op, tez niedziela, z tym ze dzisiaj podziedzialek, czyli drugi dzien, a Ty piszesz, ze drugiego Cie krew zalewala, nie rozumiem :P. Nie ma co sie martwic, kazdy inaczej reaguje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska25
Agaaaaa, chodzi o to, ze wlasnie odkad biore jeanine - 1 opakowanie - mam tylko takie delikatne krwawienia, wczesniej bylo zupelnie inaczej czyli mialam bardzo obfite. Az jestem w szoku, ze jest taka roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Mhm, teraz to wszystko jasne. No to ej, tylko sie cieszyc, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca
ja wlasnie wczoraj bylam u lekarza, po recepte, no i pytalam czy gdybym czasem nie dostala okresu (no bo sokoro tyle dziewczyn go nie dosatlo..) to czy mam wziac 3 opakowanie, czy nie.. a ona do mnie, ze nie.. ze mam sie zglosic do niej.. hmm... na szczescie dostalam, ale kurde nie czaje tego.. jedni mowia, ze to nic nienormalnego, ta moja, ze to moze byc ciaza, ze trzeba zrobic badania bo okres MUSI byc... eh.. 3majcie sie cieplutko pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca
ja wlasnie wczoraj bylam u lekarza, po recepte, no i pytalam czy gdybym czasem nie dostala okresu (no bo sokoro tyle dziewczyn go nie dosatlo..) to czy mam wziac 3 opakowanie, czy nie.. a ona do mnie, ze nie.. ze mam sie zglosic do niej.. hmm... na szczescie dostalam, ale kurde nie czaje tego.. jedni mowia, ze to nic nienormalnego, ta moja, ze to moze byc ciaza, ze trzeba zrobic badania bo okres MUSI byc... eh.. 3majcie sie cieplutko pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joana
Ja jestem właśnie w połowie drugiego opakowania. W czasie brania pierwszego było strasznie !!: bóle głowy, podbrzusza, ciąłe plamienia. Bałam sie zacząć następne opakowanie ale zaryzykowałam. I nie żałuje. Na razie czuje sie dobrze: plamienia minęły i bóle brzuszka oraz głowy też. Mam kopoty z cerą dlatego czekam też na jakąś poprawe w tej kwestii ale na razie nic nie widze...pewnie jeszcze za krótko biorę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joana
Ja jestem właśnie w połowie drugiego opakowania. W czasie brania pierwszego było strasznie !!: bóle głowy, podbrzusza, ciąłe plamienia. Bałam sie zacząć następne opakowanie ale zaryzykowałam. I nie żałuje. Na razie czuje sie dobrze: plamienia minęły i bóle brzuszka oraz głowy też. Mam kopoty z cerą dlatego czekam też na jakąś poprawe w tej kwestii ale na razie nic nie widze...pewnie jeszcze za krótko biorę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema dziewczyny! mozecie mi napisac gdzie kupie najtaniej tabletki Jeanine?? jestem w wawy, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema dziewczyny! mozecie mi napisac gdzie kupie najtaniej tabletki Jeanine?? jestem w wawy, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema dziewczyny! mozecie mi napisac gdzie kupie najtaniej tabletki Jeanine?? jestem z wawy, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema dziewczyny! mozecie mi napisac gdzie kupie najtaniej tabletki Jeanine?? jestem z wawy, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema dziewczyny! mozecie mi napisac gdzie kupie najtaniej tabletki Jeanine?? jestem z wawy, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska25
ja wlasnie dzisaj zaczne 2 opakowanie, co do cery to musze z przykroscia stwierdzic, ze zamiast sie poprawic to raczej sie popsula...no coz moze sie unormuje jakos, ale musze powiedziec, ze tak lekkiego okresu nigdy w zyciu nie mialam i jestem b.b.b. zadowolona i nadal nie moge uwierzyc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia102
ja biore jeanine od torku a zaczelam wspolzyc z chlopakiem juz w piatek bez zadnych innych zabezpieczen ...czy jest taka opcja ze tabletka jeszcze nie zaczela dzialac i ze zajde w ciaze..biore je na noc i dzieki temu nie mam zadnych nudnosci ani zawrotow glowy...tylko piersi mam wieksze i bola mnie troche...napiszcie mi czy jest mozliwosc zajscia wciaze i czy one dziaialaaja od razu??prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia102
ja biore jeanine od torku a zaczelam wspolzyc z chlopakiem juz w piatek bez zadnych innych zabezpieczen ...czy jest taka opcja ze tabletka jeszcze nie zaczela dzialac i ze zajde w ciaze..biore je na noc i dzieki temu nie mam zadnych nudnosci ani zawrotow glowy...tylko piersi mam wieksze i bola mnie troche...napiszcie mi czy jest mozliwosc zajscia wciaze i czy one dziaialaaja od razu??prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×