Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość she04
Kurcze... sorry za ta wielokrotna wypowiedz :D ale ciagle wyskakiwaly mi jakies bledy i tak sie porobilo... :) Fajnie by bylo, gdybyscie podaly mi ten numer na komorke :) jak nie chcecie na forum, to podam swojego maila. Ja dzwonilam dzis na ten nr, ktory znalazlam w necie - 777 18 51 i nic :/ a dzwonilam o roznych godzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Kurcze... sorry za ta wielokrotna wypowiedz :D ale ciagle wyskakiwaly mi jakies bledy i tak sie porobilo... :) Fajnie by bylo, gdybyscie podaly mi ten numer na komorke :) jak nie chcecie na forum, to podam swojego maila. Ja dzwonilam dzis na ten nr, ktory znalazlam w necie - 777 18 51 i nic :/ a dzwonilam o roznych godzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
No pieknie - znowu to samo :( wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She...podaj maila a ja przyslę Ci numery do niej. Wiem ,że dzisiaj jej w tczewie nie bedzie bo dzis przyjmuje w Gniewie:)) A na kontrolnej? Jak zwykle było fajnie i wesoło:)) Poza tym wymiana drutów i podkręcanie:)) Wspomniałam jej ,że namówiłam dziewczynę na forum ,żeby sie do niej zgłosiła:))) więc niejako szlak masz już przetarty:D Pozdrawiam:)) P.S a wiesz może na gg bedzie łagtwiej... to mój numer gg 1093444 odezwij się:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie że się znalazłyście na tym forum - ja tu poznałam koleżankę z którą od paru lat mailujemy choć nie widziałyśmy sie jeszcze (spora odległość nas dzieli). Po podkręceniu i wymianie drutów boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
Oj boli.. mi się wtedy wszystkie zęby zaczynają ruszać i boje się jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
no troche boli ale bardzo delikatnie , spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyciągnę średnią z Waszych wypowiedzi :) wszystko zależy od odczuwania bólu a to bardzo indywidualna sprawa - ale dzięki Wam przygotuję sie psychicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renatko chcialam Cie poinformowac, ze jestem juz umowiona na wizyte :) Aegir podała mi nr i sie dodzwonilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOoOxXxOoOo_rbd
"Ja mam pytanko odnośnie aparatu stałego z płytką na podniebieniu? 6 czerwca będę mieć zakładany stały aparat (cena 1200 zl więc jest to ten zwykły metalowy z gumeczkami) ponieważ mam 3 za wysoko i mam skrzywiony łuk. Na razie będę mieć tylko na górę a w zależności od tego jak będą się prostować ząbki założą mi pewnie jeszcze na dół. Ortodontka wspomniała również o jakiejś płytce na podniebieniu, która kosztuje 300 zl i jest zakładana tylko na jakieś 2-3 miesiące. Słyszałam że bardzo się z nią sepleni:/ koleżanka mi powiedziała że jej zaczęła wrastać do podniebienia , okropnie ją bolało przy ściąganiu a czasami podniebienie krwawiło! i podobno tymczasowo robi straszną szparę pomiędzy 1. . . z racji tej że nie chce wyglądać jak królik Baks mógłby mi ktoś przybliżyć ten temat? " Ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Dziewczyny, a jak to bylo u Was po zalozeniu aparatu - bo niektorzy narzekaja, ze im sie dziwnie usta ukladaja, sa jakies takie wypchniete... i w ogole, ze sie zle mowi, sepleni :) troche sie tego boje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She...wiesz co ja myśle ,że ludzie poprostu przesadzaja i sami sie nakęcaja a to ,że " boli, nie mogę jeśc , nie mogę gryść, usta wykrzywione" dla mnie to kompletna bzdura i tyle. łatwo jest narzekać ale trzeba zacisnąć zęby i tyle, trzeba to przejść. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOoOxXxOoOo_rbd ==> Wydaje mi się że mówisz o hyraxsie albo o czymś podobnym Aparat ten ma za zadanie rozszerzyć szczękę. Faktycznie przy nim się na początku sepleni ale po jakimś czasie się przyzwyczaja :) To prawda że na chwile robi przerwę między jedynkami albo między innymi zębami zależy od wieku pacjenta. Ale po około dwóch tygodniach przerwa się schodzi i o przerwie niema śladu :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she:a na kiedy sie umowilas? to dobrze ze sie w koncu udalo :D na poczatku z aparatem jest dziwnie, obciera buzie w srodku ale potem sie przyzwyczajasz ;) ja usta mam normalnie ale troche seplenie :/ daj znac co Ci p. Bochenska powie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała19
Aegir - dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydawało że mówię normalnie :) ale tylko wydawało :) ale nikomu to nie przeszkadza - nawet w pracy. Najbardziej oberwał język ale już po tygodniu wosk przestał być potrzebny. Ogólnie mam się całkiem dobrze. Nie mogę się doczekać wizyty kontrolnej i jakiś dobrych wieści od mojej Pani doktor. Aegir - masz bardzo dobry do tego stosunek :) pozdrawiam Was druciaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydawało że mówię normalnie :) ale tylko wydawało :) ale nikomu to nie przeszkadza - nawet w pracy. Najbardziej oberwał język ale już po tygodniu wosk przestał być potrzebny. Ogólnie mam się całkiem dobrze. Nie mogę się doczekać wizyty kontrolnej i jakiś dobrych wieści od mojej Pani doktor. Aegir - masz bardzo dobry do tego stosunek :) pozdrawiam Was druciaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renatko umowilam sie na piatek. Mam nadzieje, ze dobrze mnie pani B. zrozumiala, ze to ma byc wizyta w Tczewie, bo dzwonilam na ten nr do Gniewu :) Ale chyba w piatek przyjmuje w Tczewie, co?wiecie cos na ten temat? :) troche sie stresuje, wiec trzymajcie kciuki dziewczyny! :) Bardzo chcialabym zalozyc ten aparat. Nie boje sie nawet bolu, bardziej tego, ze bede glupio wygladac - dlatego pytalam czy u Was po zalozeniu aparatu usta sie dziwnie ukladaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Renatko umowilam sie na piatek. Mam nadzieje, ze dobrze mnie pani B. zrozumiala, ze to ma byc wizyta w Tczewie, bo dzwonilam na ten nr do Gniewu :) Ale chyba w piatek przyjmuje w Tczewie, co?wiecie cos na ten temat? :) troche sie stresuje, wiec trzymajcie kciuki dziewczyny! :) Bardzo chcialabym zalozyc ten aparat. Nie boje sie nawet bolu, bardziej tego, ze bede glupio wygladac - dlatego pytalam czy u Was po zalozeniu aparatu usta sie dziwnie ukladaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: ja u niej tez kilka razy bylam w piatek to chyba przyjmuje w ten dzien w Tczewie :D zymam kciuki i nie boj sie aparatu!!! tak jak pisala aegir ludzie sie tak nastawiaja ze bedzie bolalo. mnie na dole wcale nie bolalo a u gory troche, nie bylo jakiejs tragedi :) daj znac co CI p. Bochenska powiedziala :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: ja u niej tez kilka razy bylam w piatek to chyba przyjmuje w ten dzien w Tczewie :D zymam kciuki i nie boj sie aparatu!!! tak jak pisala aegir ludzie sie tak nastawiaja ze bedzie bolalo. mnie na dole wcale nie bolalo a u gory troche, nie bylo jakiejs tragedi :) daj znac co CI p. Bochenska powiedziala :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzaek
ello. za tydzien beda mi zakładac jkaies gumki na zeby czy cos a niedługo bede miał zakładany aparat. czy te gumki bolą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzaek
ello. za tydzien beda mi zakładac jkaies gumki na zeby czy cos a niedługo bede miał zakładany aparat. czy te gumki bolą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Bocheńska w Gniewie przyjmuje we wtorki i czwartki , więc spoko:) na pewno sie zrozumiałyście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palma D
mi własnie zalozyli i w ogole nic nie boli ;d nie wyglada tak zle nawet :P tylko drapie troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Dzieki dziewczyny, ze upewnilyscie mnie, ze dobrze sie umowilam :D dzisiaj bylam u dentysty (po dlugim czasie) i mialam tylko 1 zab do zrobienia, reszta zdrowa!!! jestem w szoku!!! Jupiiii :D a jutro do pani ortodontki, wiec trzymajcie kciuki :D pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: to dobrze ze Ci tak super poszlo u dentysty :D daj znac jak jutro pojdzie :) pozdrawiam i trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: to dobrze ze Ci tak super poszlo u dentysty :D daj znac jak jutro pojdzie :) pozdrawiam i trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Witam wszystkich serdecznie :-) Przedwczoraj założyłam aparat. Samo zakładanie nie było bolesne, może tylko chwilami troszkę nieprzyjemne. Mam teraz w buzi jedną wielką rane, wosk wymieniam po każdym myciu ząbków. Podobno to trzeba przecierpieć ;/ Jednak mam do Was pytanko apropos czyszczenia zbków. Jak czyścicie przestrzenie między zębami tam gdzie są pierścienie? Ja mam wszystkozaklejone i o włożeniutam nici nawet nie ma mowy :( Sama szczoteczka Wam wystarcza? Ja się boję, że jakiejś "dżumy" się nabawię.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×