Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość anika32
zastanawiam sie nad aparatem , mam usuniete obie górne 4 i chcę pozbyc sie luk, słyszałam opinie że po sciągnięciu aparatu po kilku latach zęby znów sie cofają, czy ktoś moze słyszał podobną bzdurę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
moje białe gumki nie przebarwiaja sie są super bo wcale ich nie widac a dziei temu aparat jest mniej widoczny. Zeby zobaczyc gumki trzeba sie bardzo, bardzo przyjżeć;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir ---> a od samego początku miałaś białe gumki, czy wypróbowałaś też inne? :) ja własnie chcialabym, zeby aparat az tak bardzo nie rzucał się w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: to super ze tak dzielnie wszystko znosisz ;) i szybko dzialasz :D caly czas trzymam kciuki za Ciebie :D a o takim druciku nie slyszalam. j a mam teraz wizyte 4 lipca :) pozdrawiam aegir: pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia*
dzisiaj miałam zalozonie aparatu.Nic nie bolało.Wybrałam kolorowe gumki na przemian(pomoarańczowy z zielonym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
od początku mam tylko białe. Ja mam wizyte 10 lipca i przy okazji pzbywam się przebarwienia między jedynkami( okropnie mnie denerwuje) dzieki za pozdrowienia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha23
>>Aegir>> a jaki masz aparat metalowy czy jakis kosmetyczny?Na góre czy na dół?Aha no i moje ząbki nie są już idealnie białe więc nie będzie to się za bardzo rzucać w oczy przy bialutkich gumkach?? Bardzo proszę o odpowiedz:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalexz
hej mozecie mi powiedziec czy odklejaly sie wam zamki w aparacie? bo mi ten sam odkleil sie juz dwa razy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha23
Mnie się jescze nie zdarzyło na szczescie:) Myśłe,że musisz poprosić orto o nowy a nie ten sam ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Ja mam metalowy na góre. Jeśli chodzi o białe gumki to nie odznaczaja sie absolutnie na zębach.Moje ząbki też nie są śnieżnobiałe:D Te białe gumki sa tak jakby przezroczyste??hmmm sama nie wiem jak to powiedziec. Po prostu sa fajne bo ich nie widac.:))) POLECAM:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
A ja wciąż nie wiem jaki aparat wybrać - porcelanę czy metal :( czy jest tu jeszcze ktoś (oprócz valyi), kto nosi porcelanowy i może się wypowiedzieć, jak to z nim jest w praktyce? Czy to prawda, że tak bardzo się przebarwia? No i czy przebarwiają się tylko gumki, czy te zamki też???Do środy muszę podjąć decyzję... tyle kasy, więc chcę wybrać dobrze... normalnie już mi się to zakładanie aparatu po nocach śni :D renata117---> dziękuję za Twoje kciuki! :) przydadzą się też jutro, bo mam wyrywaną drugą górną 4 :) oby poszło tak sprawnie i szybko, jak ostatnio! Aegir ---> wspominałaś, że miałaś wystającą jedynkę... a jak to wyglądało po założeniu aparatu? bo ja mam trójki poza łukiem i obawiam się, że jakoś tak dziwnie wypchnie mi usta, albo że się nie będą domykać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She...moja jedynka była naprawde bardzo, bardzo wystająca.Po założeniu aparatu nie zauważyłam ,żeby jakos bardzo odstawały mi wargi:D Ale spoko nawet jesli to przemęczysz sie miesiąc po po tym czasie moja kochana jedynka wskoczyła na swoje miejsce:) Huraa:)) Dziewczyny ja już mam równy łuk:):):) Kocham ten aparacik:))( a noszę go od 16 kwietnia) Powodzenia, nie ma na co czekac i się zastanawiac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Aegir gratuluję równiutkich ząbków :) bardzo się cieszę, że tak szybko się wyprostowały :D no a miałaś problemy tylko z tą jedynką, czy pozostałe też były nierówne? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Mam jeszcze pytanko do wszystkich dotyczące higieny w aparacie :) myjecie ząbki szczoteczką elektryczną??? no i jaki płyn do płukania polecacie? widziałam, ze gdzieś ktoś polecał Colgate Plax wybielający :) a Wy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
jedynka byla najgorzej wysunieta a reszta nie była równa ale nie najgorzej tez wyglądała;D jesli chodzi o plyn to zdecydowanie odradzam aquafresh czerwony ( zostaja jakies dziwne gluty na aparacie i wyglądam po wypłukaniu jak kanibal:D na noc ok ale w ciągu dnia tragedia. Colgate niebieski ok:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia 81
Witam! W środe ide zakładać aparacik Ortodontka poleciła mi "interaktywny" ktos wie cos na temat tego aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam - wiekowe i te mniej :) she04 - ja aż taka dzielna nie jestem - nic nie wyrywałam :) choć moja orto nie jest pewna czy nie będzie trzeba :( a co do wystających zębów to ja mam takie kły i w sumie buzia nie wygląda źle ale te zamki bardziej obcierają. fish86 - aparatki i aparaci (tak sie odmienia? :) ) to bardzo duża społeczność a wiadomo ludzie lubią sie grupować :) zapraszamy do nas :) Gosia* - może dasz zdjęcie do netu a nam linka? :) co ty na to Aegir - też mi sie przebarwiły ząbki, w sensie pomiędzy zębami :( a staram sie dbać i myć :( jak sie to pogłębi też będę musiała coś z tym zrobić - daj znać jak efekt :) Gratuluje prostego łuku :) może też byś nam sie pokazała - nie musi być w całości - możesz tylko ząbki :) aalexz - mi sie nie odkleił jeszcze żaden ale jak byłam u mojej orto to przyszedł koleś z odklejonym po raz 3 zamkiem - nie robiła z tego afery - tylko przykleiła. Widać na ten zamek działają większe siły. Asia 81 - nie słyszałam nic o tym ale może napiszesz coś więcej jak już założysz. Coś ostatnio zęby bolą mnie bardziej niż wcześniej. No i moja biedna nie przypięta do drutu dwójka coraz bardziej sie chowa :( albo to złudzenie - chyba jestem przewrażliwiona. Chciałabym też widzieć jakieś fajne efekty - takie motywujące do noszenia a widze tylko tą uciekającą dwójkę. Ok koniec narzekania :) wizyta tuż tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
a ja w poniedziałek zakładam aparacik i już nie moge sie doczekać!!:D mam 18 lat i mam nadzieje ze ząbki szybko mi sie wyprostują i będe miec piekny uśmiech:)) na razie mam separatory, mam nadzieje ze donosze je przez tydzien w całości i ze nie będą mnie zęby strasznie boleć. wiecie może ile trwa założenie aparaciku na jedną szczeke?? (górna) pozdrawiam wszystkie aparatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya0
LeAnn20 - powiem Ci szczerze, że mnie np. bardziej bolały separatory niż sam aparat (jak na razie ;) ). Poza tym, pytasz o czas. Ja miałam zakładane właśnie na jeden łuk... trwało to może 30 minut, góra 40. Zleciało baardzo szybko! :) Po założeniu czułam takie jakby odrętwienie zębów (to samo czułam po zmianie drutka ;) ), na drugi dzień troszkę bolało. Najbardziej chyba bolało na trzeci dzień, ale potem już przechodziło :). Oczywiście te pierwsze dni jadłam rzeczy miękkie, ale dałam radę, hehe. Wizytę mam w czwartek, kompletnie nie mam pomysłu na kolor ligaturek.. :D Ps. Bloga jeszcze nie założyłam, ale wciąż o tym myślę, hehe. Pozdrawiam i powodzenia :) Nie bójcie się! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
AishwaryaO - bardzo Ci dziękuje za info:) wiem, że separatory ponoć bolą bardziej, ale jestem na to przygotowana:P już właściwie nie boję się niczego, największy strach to było wyrywanie zębów, co ja wtedy przeżyłam! ale teraz aparacik to już sama przyjemniacha:D gumeczki biorę raczej bezbarwne, raczej nie zależy mi żeby mój aparat przyciągał wzrok jak magnes:P chociaż pewnie i tak będzie:) uważam że aparat to jedna z najlepszych inwestycji, bo nie dosyć że efekt na całe życie to jeszcze za pare mniesięcy, które wbrew pozorom lecą jak z bicza, bedziemy mogli pokazac w szerokim uśmiechu piuękne, zdrowe, zadbane ząbki:D efekt warty wysiłku i cierpienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Dziewczyny mam już wyrwaną drugą górną 4 :) Tym razem nie poszło tak szybko i łatwo jak ostatnio. Dentystka musiała się trochę namęczyć, żeby ten ząb wylazł! Nieźle ją zestresowałam! No i nie podejmie się już wyrwania dolnej 4, bo ona też może być taka kłopotliwa. Dostałam namiary do chirurgów...cóż, zobaczymy jak to będzie, na razie nie przejmuję się tak bardzo dołem, bo najpierw mam mieć zakładaną tylko górę. W środę separacja. Także jeszcze trochę i też będę aparatką, jak Wy :) Już od kilku godzin siedzę przy kompie i przeglądam to forum od początku w nadziei, że jakaś wypowiedź ułatwi mi podjęcie decyzji co do rodzaju aparatu :) ale zdania są naprawdę podzielone :) Zmartwiły mnie natomiast wypowiedzi Romka (podobno ortodonty) dotyczące wyrywania górnych 4... : "A tak na serio-wyrwane górne zęby czwarte to: -gorszy profil -wąski uśmiech -zwykle powikłanie tyłozgryzem -bardzo ładne skrzywienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego -wąska górna szczęka powikłana upośledzeniem oddychania -co za tym idzie mniejszym upowietrznieniem organizmu -zaburzenia stawów żuchwy powikłane paskudnymi bólami głowy To tylko kilka przykładów,jak widzicie ortodoncja to nie tylko proste zęby" Jakoś trudno mi w to uwierzyć... Mam nadzieję, że to nieprawda, bo ja już wyrwałam swoje dwie 4 i nie chcę mieć brzydkiego profilu ani problemów ze zdrowiem :( Dotychczas myślałam, że nawet lepiej wyrwać te zęby niż męczyć się przez kilka miesięcy z jakąś śrubą rozszerzającą szczękę, ale teraz dopadły mnie wątpliwości... Co Wy o tym wszystkim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
wydaje mi sie że te rzekome powikłania po usunięciu czwórek to jakieś totalne brednie.tysiące ludzi zyje bez tych ząbków i jakoś cmentarzem im nie pachnie.a co do względów estetycznych to orto przecież nie zostawi ci takich dziur tylko zsunie ci 5 w miejsce 4 i nikt sie nie domyśli ze nie masz 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluska.
aparaty teraz naprawdę są na topie. i powiem szczerze, że właśnie te zwykłe 'metalowe' + kolorowe gumeczki do tego :) i to nie tylko u osób młodszych. sama miałam jakieś dwa lata temu prostowane ząbki aparatem. 'męczyłam' się z nim jakieś 1,5 roku, ale przyznam szczerze, że jak się człowiek przyzwyczai to kompletnie sie zapomina o tym. oczywiście do momentu, gdy się nie spojrzy w lusterko i nie uśmiechnie :D ale za to efekt jest powalający. prościutkie zęby, wszystkie na swoim miejscu. do tego wybielanie i ma się uśmiech niczym gwiazda z w Hollywood :) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Hej. mam pytanie ile czasu nosi sie aparat na górze?? Mam raczej proste zeby gorne tylko, że Hyrax mam i muszą sie wyprostowac. moze ktos tak miał. Albo sam stały ile czasu nosił? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze, pomóżcie...Aparat mam od wczoraj, i to że boła mnie zęby - nie dziwie sie.. ale strasznie boli mnie jeżyk mam cały pociety, przez ta \"spręzynke\" pod podniebieniem... prosze pomozcie, co zrobic zeby mniejszyc bol.. boli przy kazdym doknieciu tej sprezynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Aniu , przyklej sobie wosk na ta spręzynkę i na pewno Ci złagodzi ból. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probowałam używac tego wosku, ale jest to jakies dziwne bo ciagle mi sie odkleja, nei wiem moze nie umiem tego uzywac.. jak to sie robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
ns_ania - kup żel PROTECT on jest na odlezyny i otarcia spowodowane kontaktem z aparatem. aja mam te z na podniebieniu apartat i miałam odlezyne i zagoiłam tym żelem. A wosk tez przyklejałam. Spróboj tak na suchy aducik i jakos zagnij i zawiń. Mie jedz goracych posiłków bo szybko odpadnie. bedzie dobrze - **Gosia**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×