Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Justynkkaaa
Siema. Mam pytanie .. Odniosnie Hyraxu . Mam go od 3 miesięcy i ostatnio Ort. chciała mi go sciagnąc , choc powiedziała ze mam za mało obrotów i mam go z jakies 4 tydnie jeszcze ponosic i przekrecac srube co 3 dni . Ale mi go nie zacementowała , bo powiedziała ze bedziemy sie widywac 3 razy w tygodniu . Wiec ja przekrecam go codziennie , bo na nastepny dzien juz mi spaduje . Jak myslicie .. Moge go tak przekrecac codziennie , choc umawiałam się inaczej ? Bardzo prosze o odpowiedz .. Aaa .. Jutro ide do ort.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkkaaa o kurcze a to w ogole dziwne ze ty go sobie scignac mozesz ;P Dobrze masz ;P Najlepiej skonsultuj z orto powiedz ze ci spada i ze woalabys codziennie przekrecac przynajmniej szybciej bedziesz miala z glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkkaaa o kurcze a to w ogole dziwne ze ty go sobie scignac mozesz ;P Dobrze masz ;P Najlepiej skonsultuj z orto powiedz ze ci spada i ze woalabys codziennie przekrecac przynajmniej szybciej bedziesz miala z glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynkkaaa o kurcze a to w ogole dziwne ze ty go sobie scignac mozesz ;P Dobrze masz ;P Najlepiej skonsultuj z orto powiedz ze ci spada i ze woalabys codziennie przekrecac przynajmniej szybciej bedziesz miala z glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Dzięki dead_whisper :) . Byłam u orto. i powiedziała ze jesli mi spadał to nic sie nie stało ze go codziennie tą śrube przekrecałam .Dzis mi go zacamentowała , ale tylko na 2 tygodnie i go zdejmuje . A potem stały aparacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Dzięki dead_whisper :) . Byłam u orto. i powiedziała ze jesli mi spadał to nic sie nie stało ze go codziennie tą śrube przekrecałam .Dzis mi go zacamentowała , ale tylko na 2 tygodnie i go zdejmuje . A potem stały aparacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie masz ze tak krotko go nosisz i na dodatek mozesz zdejmowac :D ja sie musze pol roku meczyc a potem bede miala nastepnego na dol... Mam zacementowany od 2 dni cholernie mnie od tego jezyk boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
Witam, moze ktoś by mi doradzil co mam zrobic. w czerwcu mialam załozony aparat do rozszerzenia szwu podniebiennego chyba hyrax albo inny. orto powiedzilal mi ze bede musiala go nosic pol roku wiec powinnam go sciagnac w grudniu. bylam teraz pod koniec wrzesnia to powiedzial mi ze w grudniu ma zamiar do tego hyraxa dolozyc mi staly aparat i jeszcze do kwietnia mam to razem nosic. czy jest inny sposob zebym juz nienosila tego hyraxa od grudnia tylko juz sam aparat? dodam ze mam do tego zgryz otwarty i stłoczone zeby z przodu, mam 23 lata. ja juz sie nastawilam ze te pol roku sie z tym pomecze bo wiadomo to jest okropne, a akurat mi to wypadlo na wakacje a on mnie dobil ze do kwietnia mam sie z tym meczyc, znajac zycie jeszcze mi to przedluzy, przeciez rok nosic ten hyrax to jest koszmar jakis. czy jest jakas alternatywa zeby zamiast tego hyraxu po pol roku co innego zalozyc co by podtrzymywalo? albo cos sie stanie jezeli juz potem sam aparat staly zaloze? po pol roku juz ten szew chyba sie zrosl?prosze pomozcie, jeszcze do tego obrone mam w tym roku i sesje a z tym seplenie strasznie, niektorych slow to nawet wypowiedziec niemoge, niewspomne o innych rzeczach np jedzenie, bol jezyka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, ale mysle, ze nikt Ci tu na to pytanie nie odpowie, bo zaden lekarz tu nie zaglada, a tylko on moglby sie w miare sensownie wypowiedziec. mysle, ze powinnas swojego lekarza zapytac czym spowodowana jest ta decyzja i czy nie ma innego wyjscia. kazda wada jest na tyle indywidualna, ze to lekarz dobiera cale leczenie. jesli masz watpliwosci moze powinnas to skonsultowac z innym specjalista. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkkaaa
Dead_whisper - No wiesz .. Ja mam tego hyraxa od lipca . Szybko przyzwyczaiłam się do jedzienia , a z wymową było gorzej .Szczerze mówiąc to mnie nic nie bolało . Pierwszy dzien to była masakra z jedzeniem , ale juz następny to sie przyzwyczaiłam . A z wymową to po tygodniu przestałam seplenić .Szybko zleci . Jak dla mnie , ten aparat jest do wytrzymania . Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa gumeczka
a mi dzisiaj znwou sie zrobila rana na jezyku od eksnaera tym razem po drugiej stronie i masakycznie mnie rani :/ ale dzisiaj na uczleni witało mnie hasło " kto ci ten metal na zeby załozył? " : hehe :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
Witam wszystkich nosicieli aparatów ;) Co tam u Was? w piątek mija 2 tygodnie jak nosze aparat już i naprawde jestem bardzo zadowolna:) Jest tu ktoś jeszcze z takim krótkim stażem aparatowym ? :P pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak wytrzymac mozna ale mam takie dni zalamki kiedy mysle sobie ze mam te gó**na dosyc ;P szczegolnie ze dziwnie z nim wygladam...Jak czasem sie zapomne to mowie z zamknieta szczeka bo przez ten akryl jest to mozliwe ;P A w ogole chcialam sie pochwalic ze po miesiecu noszenia aparatu prostujecoge efekty mnie powalily xD nie bylam swiadoma tego do poki nie zobaczylam zdjecia sprzed zalozenia aparatu wtedy kazdy zab w inna strone a teraz sa juz prawie ze w jednej lini :D tylko lekko wykrzywione, naprawde super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dzieki za szczere checi:) przylaczylam sie do was bo wy wiecie jak to jest. z otoczenia nikt mnie nierozumie bo nikt tego nienosil i nie wie jak to jest. macie jakies moze sposoby zeby lepiej mowic w hyraxie? ja zaczelam czytac na glos, moze wtedy jakos jezyk sie przyzwyczai, a drugi sposob to szybko mowic wtedy tak nieslychac tego ze sie sepleni. mam juz ponad 3 miesiace ten aparat i czasami mam ochote to sciagnac i skonczyc leczenie! zastanawiam sie po co mi to. tymbardziej ze pomecze sie w aparatach a to i tak polowa drogi bo mam zgryz otwarty i czeka mnie operacja. wiecie moze czy te odlezyny na jezyku po zdjeciu aparatu znikna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dzieki za szczere checi:) przylaczylam sie do was bo wy wiecie jak to jest, nikt mnie z otoczenia nierozumie bo nikt tego nie nosil. mam czasami chwile ze chcialabym to sciagnac i zaprzestac leczenie. mam zgryz otwarty, przemecze sie 2 lata z aparatami a to i tak polowa drogi bo czeka mnie operacja, a nie wiem czy sie na nia zgodzic bo to zawsze ryzyko. wiec zastanawiam sie czy ta meczarnia ma sens! jest tu moze na forum ktos kto przechodzil taka operacje? na czym ona polega, jakie moga byc skutki uboczne takie jak np paraliz albo inne. macie moze jakies swoje sposoby zeby lepiej mowic w hyraxie? ja np zaczelam czytac na glos zeby jezyk sie przyzwyczajal i np szybko mowie wtedy tak nieslychac ze sie sepleni. wiecie czy te odlezyny na jezyku od aparatu znikna po sciagnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dzieki za szczere checi:) przylaczylam sie do was bo wy wiecie jak to jest, nikt mnie z otoczenia nierozumie bo nikt tego nie nosil. mam czasami chwile ze chcialabym to sciagnac i zaprzestac leczenie. mam zgryz otwarty, przemecze sie 2 lata z aparatami a to i tak polowa drogi bo czeka mnie operacja, a nie wiem czy sie na nia zgodzic bo to zawsze ryzyko. wiec zastanawiam sie czy ta meczarnia ma sens! jest tu moze na forum ktos kto przechodzil taka operacje? na czym ona polega, jakie moga byc skutki uboczne takie jak np paraliz albo inne. macie moze jakies swoje sposoby zeby lepiej mowic w hyraxie? ja np zaczelam czytac na glos zeby jezyk sie przyzwyczajal i np szybko mowie wtedy tak nieslychac ze sie sepleni. wiecie czy te odlezyny na jezyku od aparatu znikna po sciagnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dzieki za szczere checi:) przylaczylam sie do was bo wy wiecie jak to jest, nikt mnie z otoczenia nierozumie bo nikt tego nie nosil. mam czasami chwile ze chcialabym to sciagnac i zaprzestac leczenie. mam zgryz otwarty, przemecze sie 2 lata z aparatami a to i tak polowa drogi bo czeka mnie operacja, a nie wiem czy sie na nia zgodzic bo to zawsze ryzyko. wiec zastanawiam sie czy ta meczarnia ma sens! jest tu moze na forum ktos kto przechodzil taka operacje? na czym ona polega, jakie moga byc skutki uboczne takie jak np paraliz albo inne. macie moze jakies swoje sposoby zeby lepiej mowic w hyraxie? ja np zaczelam czytac na glos zeby jezyk sie przyzwyczajal i np szybko mowie wtedy tak nieslychac ze sie sepleni. wiecie czy te odlezyny na jezyku od aparatu znikna po sciagnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dzieki za szczere checi:) przylaczylam sie do was bo wy wiecie jak to jest, nikt mnie z otoczenia nierozumie bo nikt tego nie nosil. mam czasami chwile ze chcialabym to sciagnac i zaprzestac leczenie. mam zgryz otwarty, przemecze sie 2 lata z aparatami a to i tak polowa drogi bo czeka mnie operacja, a nie wiem czy sie na nia zgodzic bo to zawsze ryzyko. wiec zastanawiam sie czy ta meczarnia ma sens! jest tu moze na forum ktos kto przechodzil taka operacje? na czym ona polega, jakie moga byc skutki uboczne takie jak np paraliz albo inne. macie moze jakies swoje sposoby zeby lepiej mowic w hyraxie? ja np zaczelam czytac na glos zeby jezyk sie przyzwyczajal i np szybko mowie wtedy tak nieslychac ze sie sepleni. wiecie czy te odlezyny na jezyku od aparatu znikna po sciagnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
kurcze sory ze tyle razy :P, ale jakies bledy mi wyskakiwaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaatia
hej :) ja noszę aparacik już prawie miesiąc i jestem zadowolona ;) Po 2 tygodniach już widziałam rezultaty, czasami słyszę krzywe komentarze, ale się nimi nieprzejmuje ważne, że będę miała ładne ząbki ;) Na początku dziwnie mówiłam ale już się przyzwycziłam, a pozatym tak mi się niepodobały moje zęby, że sama namówiłam rodziców do aparatu i załatwiłam ortodonte ;) Pozdrawiam wszystkich noszących aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____zuza1234 ____ odlezyny napewno znikna bo przeciez masz je dlatego ze masz aparat, znam ten bol ;) a co do mowienia ja staram sie mówić płynnie i dobrze akcentowac po prostu staram sie mowic wyraznie i wlasnie raczej wolno bo jak mowie szybko to taki jeden szum wychodzi ;p generalnie ja zawsze zwracalam uwage na mowienie wiec moze tez jestem przewrazliwiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej! Właśnie przyszlam od ortodonty z moim \'pajączkiem\' (hyraxem) i wiecie co wam powiem? Nie jest źle! naprawdę! Byłam załamana jak tam szłam a jak wracałam to już żartowałam (na tyle na ile mi pajączek kochany pozwolił) ale z seplenieniem u mnie też nie jest tak źle! Gadałam z tatą od razu przez telefon i powiedział że świetnie mówię, i mówił, że myślal że też będzie o wiele gorzej! Także jak na razie jestem zadowolona. A powiem Wam jeszcze że to takie male seplenienie też mi się podoba (przynajmniej jak na razie xD). Chwilowo mnie tylko troszkę głowa pobolewa i jeden ząb ale to podobno może się zdarzać. Także chciałaym uspokoić wszystkich którzy mają to jeszcze przed sobą że naprawdę nie ma co panikować (sama to robiłam), ale wystarczy odpowiednio optymistyczne nastawienie :). JA jak na razie boję się co będzie za 2 tyg. jak zrobi mi się ta cholerna szpara! :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej! Właśnie przyszlam od ortodonty z moim \'pajączkiem\' (hyraxem) i wiecie co wam powiem? Nie jest źle! naprawdę! Byłam załamana jak tam szłam a jak wracałam to już żartowałam (na tyle na ile mi pajączek kochany pozwolił) ale z seplenieniem u mnie też nie jest tak źle! Gadałam z tatą od razu przez telefon i powiedział że świetnie mówię, i mówił, że myślal że też będzie o wiele gorzej! Także jak na razie jestem zadowolona. A powiem Wam jeszcze że to takie male seplenienie też mi się podoba (przynajmniej jak na razie xD). Chwilowo mnie tylko troszkę głowa pobolewa i jeden ząb ale to podobno może się zdarzać. Także chciałaym uspokoić wszystkich którzy mają to jeszcze przed sobą że naprawdę nie ma co panikować (sama to robiłam), ale wystarczy odpowiednio optymistyczne nastawienie :). JA jak na razie boję się co będzie za 2 tyg. jak zrobi mi się ta cholerna szpara! :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeej! kurcze znowu coś się nie dodają te komentarze, w każdym razie właśnie wróciłam od ortodonty i mam własnego pajączka (hyraxa) na podniebieniu. I powiem wam że wcale nie jest źle! Jak szłam do orto to byłam załamana a jak wracałam to żartowałam i smiałam się. A jak zaraz po wyjściu rozmawiałam z tatą przez telefon to powiedział że prawie w ogóle nie słychać żebym sepleniła! Myślał że będzie o wiele gorzej, zresztą ja też! Także chciałam pocieszyć wszystkich którzy są PRZED że to wcale nie jest takie złe jak się o tym myśli (sama panikowałam). Jedyne co mi teraz dokucza to lekki ból głowy i jednego tylnego zęba ale to się podobno zdarza. Jestem też po zjedzeniu pierwszego posiłku- jogurtu danio przez słomkę :P. poszło gładko :). Jest malutki problem z połykaniem śliny ale mam już na to sposób :). Teraz jedyne czego się obawiam to tej szpary między jedynkami, ale to dopiero za 2 tyg :P. pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeej! kurcze znowu coś się nie dodają te komentarze, w każdym razie właśnie wróciłam od ortodonty i mam własnego pajączka (hyraxa) na podniebieniu. I powiem wam że wcale nie jest źle! Jak szłam do orto to byłam załamana a jak wracałam to żartowałam i smiałam się. A jak zaraz po wyjściu rozmawiałam z tatą przez telefon to powiedział że prawie w ogóle nie słychać żebym sepleniła! Myślał że będzie o wiele gorzej, zresztą ja też! Także chciałam pocieszyć wszystkich którzy są PRZED że to wcale nie jest takie złe jak się o tym myśli (sama panikowałam). Jedyne co mi teraz dokucza to lekki ból głowy i jednego tylnego zęba ale to się podobno zdarza. Jestem też po zjedzeniu pierwszego posiłku- jogurtu danio przez słomkę :P. poszło gładko :). Jest malutki problem z połykaniem śliny ale mam już na to sposób :). Teraz jedyne czego się obawiam to tej szpary między jedynkami, ale to dopiero za 2 tyg :P. pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×