Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość szokolada
ja już mam aparat 6 dzień, i właśnie zaczynam seplenić, mam bardzo obtarte policzki, ale na zamki naklejam sobie wosk co zmniejsza tarcie. Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko do tych co noszą aparat czy ktoś z was ma tak jak ja wszystkie zęby czyli 32? bo wszyscy się dziwią a ja nie musiałam wyrywac zadnych na szczęście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27....
tyle mam zebów:) u gory nie mam dwóch 6, a na dole prawej 6 lewej 4 (wiem jak to jest wyrwac zdrowy ząb, musialam bo mialam pod 4 ropei nic sie nie dalao zrobic) i jedna 8 mi jeszcze nie wyszla. a na potrzeby aparatu mi nie wyrywano zadnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27....
u gory mam tak duze zeby ze mimo ze mi dwoch brakuje to i tak mi sie nie mieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona_007
Witam Mam do sprzedania kleszcze grotowe i fajkowe, 150zl za sztuke. Uzywalam ich zaledwie kilka razy. gdyby byl ktos chetny prosze pisac na email: ola1986-1986@tlen.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
wpisałam w przeglądarce te kleszcze i znalazłam że kosztują około 35-60zł/szt.dlaczego u Ciebie takie drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co sa te kleszcze
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luskkaa
Witam wszystkich!!! Aparat założyłam w poniedziałek - dzisiaj jest środa. Mam pytanko - jak sobie radzicie z obtarciami? Dostałam trochę silikonu ale jak dla mnie to jest mało bo po każdym myciu mi wypada i muszę zakładać nowy. Jak mogę sobie pomóc??? Z góry wielkie dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszkaa
Hej!!! Ja noszę aparacik już 4 miechy ;) Da się z tym żyć, chociaż po każdej kontroli bolą mnie zęby kilka dni:/. Ja dostałam również specjalny wosk na obtarcia. Szczerze mówiąc niewiele to pomaga. Mam 14 lat wiec w Polsce mi już nie refundują :) i jeżdzę na Słowację do Svidnika do ortodonty:) Tam szczerze mówiąc bardziej się opłaca. Jest o wiele taniej i w ogóle lepiej. Tyle, że mi nie sprawia dużego kłopotu dojazd, bo mieszkam na podkarpaciu, ale dla innych to może być problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokolada
ja mam taki różowy plaster wosku, jeśli potrzebuje odrywam kawałeczek i naklejam go. słyszałam tez o takim wosku w pudełeczku do smarowania, czy on jest skuteczny ? gdzie go mogę kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnowanowaaaaa
dzis zalozylam aparat i na razie jest w miare ok. dostalam wosk, ale jeszcze nie uzywalam. wosk mozna kupic u ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
witam aparatki :) ja tez nie musialam wyrywac żadnego zeba do aparatu :) a wosku komletnie nie uzywam bo mnie nic nie obciera :P ale zapas dostałam od ortodontki mojej :P we wtorek ide na zmiane łuku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam kilka pytań. Wiem, że odpowiedzi na nie napewno gdzieś na forum się znajdują ale gdyby był ktoś tak uprzejmy i mi odpowiedział... :) Otóż niedługo będę zakładać aparat, ortodontka poleciła mi metalowy argumentując to tym, że szybciej wszystko się wyrówna. Ja natomiast cały czas myślałam o kosmetycznym... Oczywiście założę taki, jaki sama wybiorę ale wcześniej chcę zasięgnąć porady. 1) czy w aparaty kosmetyczne rzeczywiście tak szybko się farbują? Lubię od czasu do czasu zjeść coś pikantnego, i nie wiem czy chciałabym z tego rezygnować na rzecz aparatu (a w związku z tym czy nie lepiej byłoby jednak założyć metalowy) 2) moje zęby nie są idealnie białe, czy taki aparat kosmetyczny bardzo by się odznaczał? 3) czy to prawda, że aparaty kosmetyczne są większe od metalowych (nie jestem jeszcze do końca zorientowana w tych nazwach poszczególnych części aparatu, ale chyba chodzi mi o te zamki :D) No by było na tyle... będę bardzo wdzięczna, jeżeli ktoś zechce mi odpowiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
do 160 - noszę aparat kosmetyczny już dwa miesiące, w piątek dojdzie mi dół. Prawdę mówiąc, nie zauważyłam, żeby aparat zmieniał kolor, a też zdarzyło mi się pojeść nawet jagody :-). Co do zębów, to mam wrażenie, że biel ( też mam ładną biel szkliwa) co nieco przygasła, ale ogromnej różnicy nie ma. To prawda, że zamek zakrywa sporą część zęba, ale mam nadzieję, że jak dotrwam do momentu zdjęcia aparatu, to dentysta dokona ewentualnej korekty przebarwień. Mam pytanie do aparatek. Czy jak dochodzi dolny łuk, to trudno się przystosować? Jest duża różnica w mówieniu z dwoma łukami, a jednym? Czy wogóle można coś zjeść??? Pzdr wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosah
Hej! Zastanawiam się czy ortodonta może założyć aparat mieszany? Tzn. z przodu zamki kosmetyczne,a z tyłu metalowe? Słyszeliśce o czymś takim? Z g óry dzęki za odp. Pozdrawam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem posiadaczka aparatu kosmetycznego z krysztalu i dziwi mnie, ze ortodonta powiedzial, ze aparat metalowy leczy szybciej, a kosmetyczny sie przebarwia :O aparat metalowy i kosmetyczy dzialaja tak samo i sa tak samo trwale, a najwiecej zalezy od tego jak sam ortodonta go przykleji. aparat kosmetyczny nie przebarwia sie! moga przebarwic sie czasem gumki od pokarmow brudzacych jak np buraki, ale gumki przeciez sie wymienia. sam aparat kosmetyczny z krysztalu lub ceramiczny nie przebarwia sie! sa aparaty kompozytowe jeszcze i one podobno maja taka zdolnosc. czytalam gdzies na innych forach, ze lekarze odradzaja paraty kosmetyczny gdy wada jest skomplikowana badz dla wlasnej wygody, gdyz przy kosmetycznych trzeba bardziej uwazac podczas kontroli. ja mam krysztalowy, jest on zupelnie przezroczysty, wolalam taki gdyz lepiej pasuje do kolorow zeba niz ceramiczny, ktory ma lekkie zabarwienie i moze czasem odstawac. nie chce przekonywac bo to indywidualna decyzja, ale jest wiele forow miedzy innymi dla samych ortodontow gdzie mozna poczytac, ze aparaty kosmetyczne nie sa zle. poszukaj w google, duzo informacji i zdjec jest na forum gazeta.pl. co do aparatow laczonych to slyszalam, ze takie wystepuja, ale czy dany ortodonta je zaklada to juz trzeba sie dowiedziec. podobno zakladaja wtedy zamki kosmetyczny np od 1-3, areszta metal, ale mysle, ze to tez jest do dogadania. ja zanim podjelam decyzje jaki aparat rozmawialam z ortodonta i szukalam na wlasna reke w necie co sie da. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdssdgdgs
A czy to prawda, że zamki (to co przykleja się do zęba :D) w aparatach kosmetycznych są większe niż w metalowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy sa wieksze. dla mnie to nie mialo znaczenia, bo zamkow kosmetycznych praktycznie nie widac, a zamki metalowe choc sa male to zawsze rzucaja sie w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
gdssdgdgs - zgadza się, że zamki kosmetyczne są odrobinkę wieksze niż metalowe. Ja mam na dole metal, a górze kosmetyczny, więc mam porównanie i powiem, ze nie ma to żadnego znaczenia. Co do przebarwiania, to nie zgodzę się z jedną z wcześniejszych wypowiedzi, że aparat kosmetyczny sie całkowicie nie przebarwia. Ja niemam gumek więc mi się one nie przebarwiają, a aparat zmienia lekko klor przy jedzeniu barwiacych rzeczy, np.marchewka, jagody itp. ale wystarczy porządnie wyszorować ząbki i wszsytko wraca do normy ;] Apropos delikatności kosmetycznych juz było,ale powtórzę. W moim przypadku póki cfo jeszcze nie odkleił mi się żaden zamek i nic się nie zepsuło. Nie prawda, że jet delikatniejszy jeśi chodzi o chodzenie w nim, ale dla ortodonty owszem, jest bardziej kłopotliwy i dlatego łatwiej im założyć metalowy. Powodzenia w podejmowaniu dobrych decyzji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
No...możecei powitać mnie w gronie Aparatek :P Włąśnie wróciłam z tym czymś na górze..na razie mnie nic nie boli, nawet banana zjadłam...ale ból to chyba dopiero jutro sie pojawi nie? Musze sobie jeszcze zrobić plan mycia ;) no i z posiłakami...a nast. wizyte mam 14 listopada.Mam nadzieje,że mi nic nie poodpada. Pozdrawiam Wszytskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
ja tam chcioałam zeby mój aparat sie rzucał w oczy hehehe :D dla mnie to swietna sprawa uwielbiam go dlatego wybioeram kolorowe gumeczki :) Illa- nie jest powiedziane ze musi cie cokolwiek bolec to kwestia zebów mnie np praktycznie nic nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia karamazow
Kochani,ten temat ma juz tyle stron,ze trudno doszukac sie jakichs konkretnych info i przekopywac przez tyle stron,wiec moze sie powtorze,ale chcialam Was zapytac czy wiek 27-28 lat to nie za pozno na zalozenie stalego aparatu?Dodam,ze moja wada nie jest duza,kiedys nosilam ruchomy,ale zupelnie nie ustawil mi zebow.I drugie pytanko:czy noszenie aparatu nie przeszkadza w pracach typu sekretarka,doradca klienta?Albo czy nie dyskwalifikuje w rozmowach o prace na takie stanowiska?bylabym wdzieczna za odp,jesli ktokolwiek wie cos na ten temat.Pozdrowki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia karmazow - ja mam 25 lat i noszę aparat a znam osoby po 30- stce które też noszą więc napewno nie jest za późno jeśli chodzi o pracę to zależy od prcodawcy.... sama szukałam pracy juz z aparatem i np w hotelu na stanowisko recepcjonistki odrzucono moja kandydatuę wlaśnie ze wzgledu na aparat (powiedziano mi to prosto w oczy, że trzeba mieć nienaganną prezencję a aparat to wyklucza choć kwalifikacje mialam duzo lepsze niż inni kandydaci) ale znalazam pracę sekretarki medycznej i tu pracodawca nie widzial problemu;)także głowa do góry będzie dobrze a aparat polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
Matko Kochana! Po tym jak do Was napisałam dwa zamki mi prysnęły!...na dwójce i jedynce lewej...taka byłam zestrachana...od razu telegon do orto wykonała moja mama. I w poniedziałek musze tam jechać i to poprawiać.. a babka mi móiw tak: że właśnie nie widziała czy ma dać bardziej eaestyczny ten drut czy nie.I wkońcu mi dała ten mniej..ale jak widać nie wytrzymało przy mojej krzywiźnie ;) Chyba pecha jakiegoś mam..bo żeby od razu 2 naraz poszły?Zdarzyło się komuś to? Mam nadzieje,że jak pojade w pon. to już zrobi jak należy;/...Ale jeden plus...bo mnie nic nie boli!:) A jakby miało to by chyba zaczęło już nie?Tylko troszke policzek mam zryty....Pzdr;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia***
zęby to tak nie bolą, tylko przy nagryzaniu, przynajmniej u mnie tak było. dodam, że ja miałam obtarcia, ale to sie wosk przykłada, teraz juz nie mam obtarć. więc ogólnie z aparatem nie jest tak źle:) problem jest tylko przez pierwszych pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia***
a to jak często jesz i co jesz to zależy od ciebie:) aparat to fajna sprawa. mam metalowy i bardzo się cieszę że go mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illa
Jeżeli jest ktoś z okolic Rzeszowa i ma już aparat,niech sie odezwie do mnie na e-maila :) ilka_93_93@tlen.pl i zapytam jeszcze raz, czy zdarzyło Wam sie żeby odpadły te zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiatryk-
Witam wszystkich ; ) Mam 16 lat i aparat zakładam 14 października. Czuje jakiś lęk przed tym, ale zaraz bardzo się cieszę! Wkońcu będe miała proste ząbki ; )). Mam takie pytanie: na 7 października ortodontka umówiła mnie na zakładanie blaszek między zęby. Na czym to polega? I czy to boli? Pozdrawiam ; **

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik css
ja mam 20 lat i aparat nosze tylko po 6 godzin czasem krócej w dzien i w noy z nim śpie efekty sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psychiatryk: z reguly przed zalozeniem aparatu wklada sie miedzy zeby na, ktorych maja byc pierscienie(metalowe elementy zakladane w ten sposob jak piersionek na palec) gumowe ligatury aby zrobic miejsce. o jaki metalowy element Ci chodzi..trudno powiedziec. co by to nie bylo nie masz sie czego bac gdyz wiekszosc czynnosci przy zakladaniu aparatu jest niebolesna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×