Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Patka_Aparatka
ja mam widoczne zmiany w swoich ząbkach na dole są prawie że proste, a na górze mam krójcej ale też są widoczne.. ;) co do gumeczek ja dostalam gumeczki w wszystkich koloroach tęczy i sobie wybralam, a moze tym mam aparat troche inny. np. porcelanowy czy jak to sie zwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podbródek 423- ja mogę polecić ortodontę Tarnawskiego z Zabrza ;) **Gosia**- my się chyba znamy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka89
Mam aparat od wczoraj:) jakoś da się przeżyć...na razie tylko na gorze, bolą zęby przy jedzeniu...w sobote spotykam sie z moim chłopakiem, ciekawa jestem jak zareaguje...czy to przeszkadza w całowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warkka
Aparatka89 całować się można - trochę potrenujecie i będzie dobrze:-) a to też jest przyjemne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiasz-no wiadomo,ze ruchomy,to wyjmowany;-)Ale moglabys napisac cos wiecej?Jaka mialas wade i dlaczego orto uznal/uznala,ze wystarczy w Twoim przypadku ruchomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiasz-no wiadomo,ze ruchomy,to wyjmowany;-)A moglabys napisac cos wiecej?Jaka mialas wade i dlaczego orto uznal/uznala,ze wystarczy w Twoim przypadku ruchomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza1234 moja wada to taka ze miałam bardzo stłoczone zęby, jeden nachodził na drugi.ja również tak jak prawie wszyscy na tym forum miałam mieć aparat stały,ale w sumie przez przypadek dowiedziałam się o super ortodontce, która zajmuje się tylko aparatami ruchomymi.są osoby, które maja bardziej krzywe zęby ode mnie i maja taki aparat jak ja.nosze aparat równy rok i jestem poprostu zachwycona efektami.jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakaterina sorki odpisywalam tobie a wpisalam zuza1234 ale mysle ze sie nie pogniewasz :) za pomylke.pozdrawiam zuze i Ciebie ...pisz jesli bedziesz miec wiecej pytań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
poro - a skąd si e znamy?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiasz-Dzieki za odp:-)Mozesz jeszcze napisac,ile zaplacilas za ten aparat?A w jakim miescie ten super ortodonta;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusiaaa
Hej wszystkim! Mam 21 lat i będę miała zakładany aparat stały kosmetyczny na górę już za tydzień! A po pół roku na dół już ten zwykły metalowy. I za ok 5 miesięcy muszę wyrwać 4 zęby(pewnie na narkozie). Nie mogę się doczekać tego aparatu. Wiem, że to podobno boli przez parę dni, a potem co miesiąc po wizycie, ale trudno. W końcu będę miała proste ząbki i piękny uśmiech. A i w aparacie podobno ładnie się wygląda. A po aparacie może pozwolę sobie na wybielanie:-). Mój kosztuje 2200zł - na śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusiaaa
Hej wszystkim! Mam 21 lat i będę miała zakładany aparat stały kosmetyczny na górę już za tydzień! A po pół roku na dół już ten zwykły metalowy. I za ok 5 miesięcy muszę wyrwać 4 zęby(pewnie na narkozie). Nie mogę się doczekać tego aparatu. Wiem, że to podobno boli przez parę dni, a potem co miesiąc po wizycie, ale trudno. W końcu będę miała proste ząbki i piękny uśmiech. A i w aparacie podobno ładnie się wygląda. A po aparacie może pozwolę sobie na wybielanie:-). Mój kosztuje 2200zł - na śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** to zależy czy jesteś z Zabrza czy nie ;). Bo jak nie to się nie znamy xP. A hyrax sobie żyje i myślę że na dniach już mi pęknie łuk podniebny a tego skutki to dla mnie największa katastrofa! :0 boooję się! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
poro - no niestety nie jestem z zabrza. Mi nie pękł łuk i nie miałam szparki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Poro mam dla Ciebie dobrą wiadomosc :P Tzn moze doda Ci to nadzieji ;P Już jakiś tydzień temu zauwazyłam, że szparka mi się zmiejsza nadal jest, ale mniejsza, a to daje nadzieje ze może jeszcze da radę całkiem zniknąć przed załozeniem normalnego aparatu hihi :) A nawet jeśli nie to i tak wole żeby było jak jest niż żeby było jak było ;P W końcu zaczęłam uśmiechać się jak dawniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** a to przepraszam, myślałam że jesteś moją koleżanką bo w sumie i imię się zgadza i to że masz hyraxa od maja ;). A może Ty Gosiu wiesz ile miałaś przekrętów i o ile mm miałaś rozszerzaną szczękę? Dead whisper- czyli można powiedzieć że ile miałaś tą szparkę w takim stanie że nic się z nią nie działo? I oczywiście dziękuję wam za iskierki nadziei ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakaterina aparat na górny łuk kosztował mnie 500zł a na dolni 450-500zł (dokładnie jutro go odbieram).wizyta ok70zl.moja ortodontka jest z Krakowa.ja dojezdzam 60km ale warto....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka82
Gosia a gdzie w krakowie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka82
Gosiasz a gdzie w krkowie prosze o info na meila :))) monika2005@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka82
GOSIASZ a gdzie w krakowie prosze o info na meila monika2005@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka82
GOSIASZ a gdzie w krakowie prosze o info na meila monika2005@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Ja miałam aparat ,,wyjmowany''. u mnie nie zdał egzaminu dałam za niego ok.600zł nosiłam przez 1,5 roku i nie było zmian.. wiec po 2 latach czekania moja mama zdecydowala ze ,,MUSZE''. miec stały aparat.. przez to co przeszlam to nie da sie wyliczyc..w kazdym razie od 8 miesiecy jestem szczęśliwą posiadaczkąaparatu z fioletowymi gumeczkami są piękne wyniki prawie proste zęby i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia - a czemu musisz mieć wyrywane te 4 zęby? ja mam ósemki i dziewiątki w kości, na rentgenie wyszły i boję się że będę musiała je usunąć.. Gosiasz - podaj prosze namiary do tej ortodontki z Krakowa, ja jestem z Krakowa, może się wybiorę. Chociaż u mnie chyba już za późno, podpisałam cyrograf na aparat stały :P ale warto wiedzieć, może chłopakowi ją polecę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
dead_whisper- hyrax mam juz 4 miesiace, szpara po max 2 tygodniach znika calkowicie, przynajmniej tak jak u mnie, jak szew peknie to juz pozniej jest ok. najgorszy pierwszy miesiac! potem tylko jezyk boli i zeby czasami, na poczatku zrobily mi sie strasznie nadwrazliwe ze nawet oddychac niemoglam przez usta bo mnie bolaly nie wspomne o cieplym i zimnym jedzeniu, ale to tez mija. czasami tez sie niespodzianki robia w ustach ale to tez mija po paru dniach, ostatnio kupilam sobie Dentosept A, fajnie znieczula i pomaga leczyc jakies ranki czy jezyk zeby niebolal. gosiasz- pytam sie o ten aparat ruchomy bo ja nosze hyrax ponad 4 miechy a on jest straszny, aparatu stalego juz sie potem nieboje, po tym co przechodze z hyraxem, aparat to pryszcz:) najgorzej meczy mnie moja wymowa i egzaminy i prezentacje na studiach a jestem przed obrona. ortodonta do tego hyraxu chce mi dolozyc aparat staly, chce zebym to nosila do kwietnia, ale ja niewyobrazam sobie chodzic nastepne pol roku z hyraxem, dlatego zastanawiam sie czy moglby mi cos w zastepstwie do hyraxu zalozyc jakis wyjmowany aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1234
mam jeszcze do was takie pytanie, czy placicie za wizyty u ortodonty? ja od pierwszej konsultacji zaplacilam 50 zl za wycisk i 500zl za hyrax. za aparat staly porcelanowy mam zaplacic 2500zl za jeden luk. no i tyle nieplace za wizyty i konsultacje, wy tez tak macie? bo mi sie to troche dziwne wydaje:/ niewiem czy powinnam sie cieszyc czy bac ze nie bierze za wizyty bo jest kiepski. a moze aparat jest drozszy i on sobie na tym odbija? jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusiaaa
Moje ząbki są dość skomplikowane. Ja muszę wyrwać dwie 8 na dole, które już się wyżynają i jedną 8 na górze, której w ogóle nie widać. No i co najgorsze jedną 2 na dole. Mam górę trochę wsuniętą do środka, a dół na zewnątrz, ortodontka powiedziała mi, że da się to zrobić zwykłym aparatem, ale nie idealnie. Mam bardzo ściśnięte zęby i te 8 jeszcze bardziej je krzywią. A o 2 powiedziała, że jeżeli jej nie wyrwę to nie ruszymy dołu (jest bardzo wysunięta do tyłu i prawie 3 ją już zastąpiła). Ze względu na ilość zębów do wyrwania i jak te 8 są ułożone (haczą o 7 i rosną w bok) i że ta 8 na górze nawet nie zaczęła się wyżynać zdecydowałam się na wyrwanie pod narkozą. Przeważnie usuwa się 8 bo one najszybciej się psują(jak już wyrosły). A poza tym po ściągnięciu aparatu jak będą rosły mogą pokrzywić znowu zęby i wszystko pójdzie na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
a czy hyrax to nie Hasa? tak to się raczej nazywa chyba mówimy o tym samym aparacie nie ? (na podniebienie rozciagajacy plastik w ksztalcie ,,motylka''.) ja cos takiego mialam przez pół roku.. nic przyjemnego ani złego.. przeżyłam jakoś ale zdejmowanie jego dla mnie było najgorszą rzeczą którą do tej pory miałam robione (a miałam bardzo dużo)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abgar
Czy moze mi ktoś napisac cos wiecej o tym hyraxie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×