Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość mamba.malinowa
no właśnie ja też już miałam ok 5 lat temu to zrobić i się wycofałam, a teraz jak sie zdecydowałam, boję sie wyrwać te czwórki, bo boję się, że porobią mi się szpary między zębami :( ale dzieki za szybką odpowiedź :) POZDRaWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza512
AsiorxD - ja miałam naprawdę pecha, do tej pory wszyscy lekarze i odradzili. Ten był pierwszy, który od początku nie widział problemu. Desperatka (ale żartobliwie) zostałam ze względu na wyrywanie tylu zębów jednocześnie. Bo jak mi powiedział, że nie widzi przeszkód, to najchętniej zrobiłabym wszystko od razu tego samego dnia, z aparatem włącznie :-D Mamba - nie zastanawiaj się! ja uwazam, że to jest naaaaaaaaaajlepsza decyzja jaką w życiu podjęłam i dałabym sobie te czwórki wyrywać jeszcze raz, gdyby to było konieczne :-) i znam tylko jeden przypadek z lukami - ma je mój jeden znajomy po czwórkach, ale on na własne ryzyko zdjął aparat trochę wcześniej i całkowicie zignorował aparat retencyjny. Ogólnie nie ma opcji, żeby zostały ci luki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiol
ikus140 to na co ci ta płytka czy co to tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiol to jest płytka retencyjna ktora utrzymuje efekty leczenia..... ale sadze ze Ty to juz powinienes wiedziec:) po prostu nie nosze jej caly czas gdy jem i jak bylam na imprezie ale nic sie nie przesunelo:p Mamba.malinowa Naprawde opinie sa dobre tylko niektorzy probuja innych nastraszyc hehehe:P:P albo nie wytrzymuja psychicznie:)) ja osobiscie mialam tylko dwa kly troche wysuniete do przodu ale nie zaluje ze nosilam aparat bo efekty teraz kazdy podziwia:D i na dole mialam miec ale nie chcialam takze pomeczylam sie niecaly rok i prosze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia7
Mam pytanie do wszystkich. Jeżli ortodonta nie może mi do końca usunąć tej wady to może mi zdjąć aparat???? Bo ja mam ciężka wadę do wyleczenia i powiedziala jak szczęka dolna mi będzie rosła to trzeba zrobić operację szczękową czy ja muszę sie na to zgodzić??? co by było jakbym się nie zgodziła????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza512
Nareszcie jest. Dzisiaj o 10 (troche ponad godzinę trwało) byłam już zadrutowana :-)))))))))) Na razie żadnych skutków ubocznych :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorxD
zuza512, trzymaj się! dla mnie najgorszy był drugi dzień; nie minął nawet tydzień, przyzwyczaiłam się do bólu; drażni mnie jeszcze rotator, po prostu seplenienie i ślinotok mnie dobijają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakraxxxx
Hej. Zastanawiam się, czy założyć aparat... Kiedyś chodziłam do ortodontki (jak jeszcze miała 2 albo 1 mleczny ząb), ortodontka powiedziała, że aparat będę mogła nosić w każdym wieku. Miałam robione zdjęcie zębów i nic więcej, z uwagi na to, że wtedy nie chciałam nosić aparatu. Mam krzywą jedynkę i jeszcze taką wadę krzyżową, że jeden kieł z dołu jest przed tym z góry. Jakieś ewentualne ekstrakcje zębów odpadają, bo wyrywać zdrowe zęby to GŁUPOTA. Właściwie w grę wchodziłby tylko aparat DAMON, chyba najlepiej bym się w nim czuła. Ale moim największym problemem jest odruch wymiotny. Dentystka nie może mi dać wacików po wewnętrznej stronie, pod język i w ogóle tylko od strony policzka może. Mam odruch wymiotny nawet jakbym chciała jeść pestki pomidora, więc zawsze go dreluję (a może to tylko kwestia gustu...nie wiem)... :( Co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza512
Dzieki AsiorxD :-) Trzymam sie nieźle, chociaż dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy mogłam pogryźć moje śniadanie (ale tylko miękkie rzeczy). Ale jestem baaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolona i szczęśliwa i szczerzę się ciągle do lustra i do znajomych (którzy zresztą zareagowali super pozytywnie) :-D Tylko mycie po każdym jedzeniu trochę mnie dobija, ale powoli się przyzwyczajam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza512
agusja - a co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaWroc
ja mam aparat od 1 lipca tego roku ^^ i dobrze się czuję ^^ przez pierwsze dwa dni czułam działania aparatu, a teraz jem tylko jogurty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaWroc
ja mam aparat od 1 lipca tego roku ^^ i dobrze się czuję ^^ przez pierwsze dwa dni czułam działania aparatu, a teraz jem tylko jogurty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinooo
ja mamaparat juz ok 7 miesiecy i pod koniec lutego usuwana dwojke i jeszcze mam szapre i tak swiece sobie szczerbem przednim i na dole mialem usunieta 4 ... ale dzielnie trzymam sie przy tym, ze juz niebawem no jakis czas... bede mail pieknie proste zeby ... i wszystkich zachecam goooraco do zalozenia aparatow! PS... a tak ogolnie to jakos nic mnie nie boli i sie ciagle tym martwie... bo jak boli to przynajmniej bym wiedzial ze cos sie dzieje :/ a czy podkrecacie sobie sami druty ? czy czekacie na wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo.0linka
Witam Wszystkich:* ja mam aparacik od wczoraj:) na początku nie bolało chociaz teraz mam juz wszystkiego dosc...:( nic nie moge jeść, mój "slinotok" doprowadza mnie do szału;( własnie mam pytanko czy ROTATOR to jest cos takiego co ma sie na podniebieniu co rozpycha zęby?? ja wlasnie cos takiego mam przez co wogole mówic nie moge a do tego mam tak okaleczony jezyk ze juz sie krew z niego leje:((( aaa i czy to "cos" z podniebienia sie sciąga po jakims czasie czy ma sie do konca leczenia:(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulpitek
Czy ma ktos aktualne dane na temat kosztu jednego luku aparatu z jasnymi zamkami..?ogolnie mam proste zęby tylko przerwe miedzy jesynkami...dlugo bede musiala go nosić?prosze pomozcie...nie mam o tym pojecia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomtom80
Witam, Byłem wczoraj na pierwszej konsultacji przed planowanym drutowaniem. Lekarka mówiła, że przy mojej wadzie najpierw zakładamy aparat na dolne zęby i równolegle jakąś płytkę separującą z akrylu na podniebienie, żebym górnymi zębami nie pozrywał zamków na dolnych. Ponoć przez to się strasznie sepleni. Szukałem o tym informacji na necie ale jedyne co znalazłem to sprzęt do rozszerzania szczęki. Ma ktoś taką płytkę seperującą na podniebieniu? Jak to wygląda, bo powiem szczerze że tego akurat to się trochę obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an=eta
ja tez mam tytanie od 6 miesiecy nosze aparat staly na gore na dole zeby mam dosc proste jednak moim problemem jest cofniety zgryz( poczatkowo siekacze na gornej szczece byly cofniete, w miare leczenia wysuwane sa do przodu co jeszcze bardziej uwydatnia moja wade zgryzu, ortodonta mowi ze powinnam zalozyc staly aparat na dol i nosci jakies gumki ktore beda ciagnoc dolna szczeke do przodu. chcialabym wiedziez czy ktos z was ma taki problem, zaczelma sie nawet zastanawiac nad ruchomym aparatem nie wiem jednak czy cos by to dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina2205
hej,dzis zalozyli mi gumki miedzy zeby,jak na razie nie boli ale czy bedzie bardzo zle???i jeszcze jedno,w poniedzialek zakladam na gore aparat( dol za roku)i moja orto powiedziala ze "w poniedzialek zaczniemy",i zebym przyniosla polowe kwoty.Czemu tak??da sie zrobic jakos w polowie luk a za kilka dni go dokonczyc?????:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! ;)) Ja mam aparat na dół od wczoraj a na górę Hyrax (podobno 5 miesięcy). Przy zabiegu nic nie bolało ale teraz to po prostu masakra :/ Wiecie może czy z tym Hyraxem będzie się dało zaniedługo jeść coś twardszego? Bo teraz jestem w stanie jeść tylko miękkie jedzenie. I wie ktoś może po ilu dniach mniej więcej przestaną boleć zęby? Mam 14 lat jakby co (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Separacje - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina2205
hej wlasnie zauwazylam ze przegryzlam jedna gumke i ona wypadla,mam po jednej stronie 4 a po drugiej jedna i wlasnie ta jedna wypadla.Co prawda moja orto powiedziala ze jesli wypadna to trudno,nic sie nie stanie ale sie stresuje teraz,czy to moze mi przesunac termin zakladania aparatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka666
Cześć. Mam 14 lat i za niedługo będę miała zakładany aparat ruchomy. Troszkę boję się tego bólu, ale mam nadzieje, że przeżyję... Proszę o pocieszenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haylie
hej, za tydzień będę miała zakładany stały aparat:) dziś miałam wyrywane dwie 5 :( i zakładaną separacje:) wyrywanie było strasznie nieprzyjemne, ale nie bolało-ale, nie mogę przyzwyczaić sie do tych dziur w szczęce:( czy któraś miała tez wyrywane zęby , po ilu dniach to dziwne uczucie przechodzi :( myszka 666,---- > miałam aparat ruchomy, co prawda nie pomógl, ale nie taki diabeł straszny, może boleć tylko po przekręceniu śrubki :) paulina 2205-----> mi odrto powiedziała, ze jak wypadnie to zebym sie nie przejmowala:) pozsrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka P
jesli nie wychodzi ci luk z aparatu to mozesz chodzic bez tej gumki, najwazniejsze zeby ci pol policzka nierocharatalo. Jesli luk nie zmienia swojego polozenia to mozesz spokojnie czekac do nastepnej wizyty. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka P
jesli nie wychodzi ci luk z aparatu to mozesz chodzic bez tej gumki, najwazniejsze zeby ci pol policzka nierozcharatalo. Jesli luk nie zmienia swojego polozenia to mozesz spokojnie czekac do nastepnej wizyty. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Separacje - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina2205
hej,od poniedzialku mam zalozony aparat staly na gore.Niepokoje sie bo nic mnie nie boli,moze gdy dotkne zeby to sa lekko napiete ale nic poza tym,gryzc takze moge wszystko,czy to normalne?a moze jest za "luzno" luk czy cos?i nic sie nie dzieje z moimi zebami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haylie
paulina 2205 ---> a bz problemy Ci zalozyła pierscienie mimo ze umka Ci wypadla ? bo mi takze wypadla ?;/ a zakladanie mam dopiero we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×