Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Romek
Jutrzenka jedz do Marcina facet ma głowe na karku i zjechał pół swiata zeby sie czegos nauczyc,sam czasem konsultuje u niego pacjentów.Mysle ze Ci cos poradzi a powiem tak ja bym sie u niego leczyl.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
A jezeli chodzi o Invisalign,to metoda jak kazda inna,jak dla mnie daje mniejsze mozliwosci niz aparat stały,jedyny plus to to,ze jest mniej widoczny ale raczej nie licz na to ze go bedzie mozna zastosowac u Ciebie. Jeszcze jedna uwaga : Aparaty ruchome generalnie leczą wady zgryzu!! Aparaty stałe generalnie ustawiaja zęby w piekny usmiech!! Jezeli wada zgryzu jest niewyleczona to wówczas efekty osiagniete aparatem stałym moga byc niestabilne i moze nastapic nawrot wady To tyle Romek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartka
Romku, cenię Twoje uwagi więc proszę o radę. Mam 24 lata, wąskie łuki zębowe, krzywe zęby z przodu i na dole. Wkońcu mogłam sobie pozwolić na opłacenie aparatu kosmetycznego , i niedawno udałam się do ortodontki. Powiedziała, że trzeba mi rozszerzyć górę, bo mam za wąską i teraz noszę ekspander. Trudno się w nim żyje , a mam go nosić 5 miesięcy, po czym założą mi aparat na łuk górny, a po 6 miesiącach na łuk dolny. Czy to jest właściwa droga? bo zdaje się wspominałeś, że zamiast tych aparatów na podniebienie lepiej stosować nakładkę na podniebienie. I jeszcze jedno pytanie: czy konieczne jest stosowanie aparatu na dół i na górę czy można się ograniczyć do góry? dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielka
A ja mam trochę inny problem... Aparat nosiłam 8 lat temu (wszyscy patrzyli na mnie jak na małpkę w zoo ;) ) i było ok, nosiłam go 2 lata... Obecnie mam 26 lat i jakieś 3 lata temu wyrosły mi ósemki na dole i na górze no i problem wrócił... Góra trochę się powykrzywiała ale dół to wygląda jak przed aparatem. Męczy mnie to... Tyle pieniędzy, bólu... i na nic. Zastanawiam się czy jest na to jakaś rada, zakładać drugi raz aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
Witam wszystkich, przed założeniem aparatu dużo czytałam tutaj na ten temat, chciałabym podziekowac za wszystkie wypowiedzi jakie tu znalazłam, pomogły mi w podejmowaniu decyzji. Dzis juz mija miesiąc od czasu kiedy mam założony stały aparat, i polecam wszystkim, nie jest to takie straszne:-), ja najbardziej bałam sie usuwania ząbków:-), ale i to da sie przeżyć, nie było aż tak strasznie:-). Po tygodniu noszenia aparatu jadłam już prawie wszystko i czasami "zapominałam" że go mam, zasypiając go nie czułam:-). Jedyna kłopotliwa rzecz dla mnie, to utrzymanie czystosci w buzi:-),chociaz już mycie ząbków po każdym posiłku stało sie nawykiem:-), polecam szczoteczki elektryczne:-). Pozdrawiam i życze odwagi dla wszystkich nie zdecydowanych:-)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___555___
ROMEK:kiedy orto mowi czy musze miec cos dodatkowego np cos do rozszerzania albo cos w tym stylu?? bo ja nie chce miec czegos takiego a cene mi juz podala bez wspominania o dodatkach czy moze mi o tym powiedziec w dzien zakladania???? pozdro i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolka- moja orto zabroniła używać szczoteczki elektrycznej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam pytanko. czy łuk podniebienny rozszerza wąską szczeke, czy sluzy do czegos innego. bo na pierwszej wizycie orto mi powiedziala ze mam strasznie waska gore, trzeba rozszerzyc i zalozyc HYRAX. tydzien po tym zakladalam aparat. przychodze do domu, patrze w lustro,a to cos na podniebieniu to nie HYRAX. sprawdzam w necie - znajduje zdjecie identycznych drutów jak moje z podpisem _ŁUK PODNIEBIENNY. od razu sie zreszta kapnelam - bo hyrax sie rozkreca, a w moim sprzecie nic do rozkrecania nie ma... no i teraz sie tak zastanawiam, bo co mi ten łuk i meczenie sie z nim, skoro i tak skuteczie i widocznie mi tej szczeki nie rozszerzy? czy slusznie sie obawiam? wie ktoS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
Nic nie słyszałam na temat tego ze używanie szczoteczki elektrycznej jest zabronione, dentystka mi taką poleciła:-), z tym ze stosuje sie końcówki ortho i uzywa jej na najwolniejszych obrotach, może sie myle ale mam nadzieje że nie:-), bo czyści znacznie lepiej niż zwykła i nie chciałabym z niej rezygnować:-), jeśli ktos coś wie na ten temat więcej to bede wdzieczna:-) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woman71
MAM PYTANIE ... Miałam mieć zakładany aparat ortodontyczny stały, i wszysto szło w tym kierunku, do dzisiaj... Miałam klientkę-stomatologa, która powiedziała że w wieku 35 lat (tyle mam) nie ma sensu zakładac aparatu. Szczerze mówiąc wolalabym uniknąć noszenia aparatu, chocby ze wzgledu na wykonywany zawod. Zasugerowała żebym udała się do protetyka i z nim porozmawiała. I że jest możliwość wyrównania zgryzu nalewkami na tylne zeby, może jest ktoś kto ma jakieś doswiadczenia? z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Po kolei: Kartka: sa rózne sposoby rozszerzania podniebienia wszystko zalezy co chcemy siagnac i jak rozszerzyc -ekspander to jeden z lepszych sposobów ale rozszerza tylko o ok 4 mm jezeli to wystarczy to masz fajny aparat i sam go czesto polecam Kielka-no cóż prawdopodobnie do usunięcia 8-emki,i później pewnie znowu aparat sały dolny(nie widzę Ciebie więc przypuszczam),zęby dolne przednie pewnie zaczynają na siebie zachodzic i na koniec trzeba je bedzie jeszcze zszynowac ___555___ plan leczenia podać należy przed rozpoczęciem jeżeli są jakieś wątpliwości odnośnie zastosowania czegoś co pociąga za sobą wieksze koszty to moim zdaniem należy o tym powiedziec na poczatku przed podjęciem decyzji przez pacjenta,zatem u Ciebie chyba juz nic więcej nie bedzie wprowadzone Karolka - szczotka elektryczna z właściwą końcówką moze być stosowana Agaga23-sa rózne rozszerzacze podniebienia wygładaja jak łuk podniebienny i może to być np ekspander i nie bój sie bo rozszerza a jak działa to powiem Ci ze jest delikatniejszy od hyraxu Woman71 nie ma granicy w ktorej nie wolno nosic aparatu,czasem lepsza jest proptetyka ale jezeli nie masz braków zębowych to zdecydowanie polecam aparat dobrze ustawione zęby to harmonijny zgryz i nie ma później problemów ze stawem Skroniowo-żuchwowym czyli zawiasami na których pracuje szczeka dolna a ten staw możę sie mocno dac we znaki i powodowac np paskudne bóle głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
I całe szczęście, bo jakoś sobie nie wyobrażam szorowania zwykłą szczoteczką;-), poza tym ze lepiej czyści, takie mam wrażenie to jeszcze super masuje dziąsła:-) dla mnie jest niezastapiona, wcześniej czyli przed założeniem aparatu nie zastanwiałam sie nad możliwościa stosowania takiej szczoteczki, ale jak pojawiły sie trudności z czyszczeniam to bez zastanowienia zaczełam takiej używać:-) najbardziej jestem zadowolona z efektów czyszczenia tylnych czesci zebów:-) Pozdrawiam i miłego szczotkowania dla wszystkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA287
WOMAN! Ja mam 38 lat i dentystka nie powiedziaja nigdy , ze za pozno na aparat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaSz20
Cześć Mam małe pytanko. Niedawno zakończyłam kanałowe leczenie zęba. Dodam że to 5. Ortodontka kazała mi odczekać 3 miesiące przed założeniem aparatu. Czy ktoś z Was miał podobny problem??? I czy to czekanie jest konieczne??? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na konsultacji u orto i można powiedzieć że sie troche załamałam. Stwierdziła u mnie zgryz krzyżowy, baaaardzo małą szczękę górną prawie jak u małego dziecka (a mam 20 lat) a do tego wszystkiego jak byłam mała to inny orto (\"o zgrozo!\") wyrwał mi dwie górne czwórki i lewą dwójke... Ech, straszna jest wizja leczenia i jakos mało optymistycznie mnie to nastroiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLISIA -
Co mam zrobic z tym kaleczącym policzki drucikiem do poniedziałku bo boli :( kurcze dzisiaj dołaczyłam do grona "aparatków" i juz mam tego dosc od tego kłucia w policzki :( ten wosk nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
Jak to wosk nic nie daje? Ja sobie naklejam kawałek wosku na zamek przy którym jest drapiący drucik i wszystko jest ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
Nic sie nie martw trzeba być dzielnym za tydzien się przyzwyczaisz, do drapiacych drucików i do wszystkiego, powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witam ;D jak narazie u mnie jest wszystko dobrze. mam kolorowe gumki z czego sie bardzo cieszę ;D następna wizytę mam dopiero w styczniu albo juz w styczniu ;D jakie mi teraz gumki radzicie założyć? może.. czerwony niebieski itd..?? pozdrawiam i ściskam gorąco :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kazda z Was zauwazyła juz jakąś poprawę po jakimś czasie noszenia aparatu? Mam 27 lat, jak myslicie, aparat mi naprostuje jeszcze zęby? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* naprostuje naprostuje :) Ja mam 24 lata i efekty widziałam już w drugim miesiącu. Miałam krzywe górne jedynki więc łatwo było zauważyć czy już się prostują czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam do was pytanie kochani aparatkowie miałam zalozony aparat kosmetyczny, na dolnej szczęce, 4 dni temu i do dzisiaj czuje delikatny ból. Ale ból mozna przezyc, to nie problem. Mam do was tylko pytanie - czy NAPRAWDE mozna sie przyzwyczaic do tego urządzenia? Tak, zeby juz o nim nie myslec? Nie mogę sobie tego wyobrazic!! niestety mam problemy z wymową, nie wiem, jak mam układać język w środku, nie wiem, jak mam trzymac wargi, bo cały czas nie mogą sobie znaleźc naturalnej pozycji. Czy jest to mozliwe zeby sie do tego przyzwyczaić i mówić normalnie, gryzc? Po przeraża mnie myśl, ze bede sie tak czula przez 2 lata. A dykcje musze miec idealną, ze względu na swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o plytkę retencyjną, którą się nosi po ściągnięciu aparatu stałego. Jak długo ją będziecie nosić? Bo dziś się dowiedziała, że osoby po 25 r. muszą ją nosić na stałe --> [SZOK} !!! Nie chcę jej nosić dożywotnio! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dora rzeczywiście niekiedy są takie zalecenia noszenia płyki retencyjnej przez dłuższy okres ale zwykle jest to ok 3m-ce non stop a póżniej max 6m-cy na noc.To tyle pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Romku, napisz mi prosze co sadzisz na temat aparatu Twin Block??? Nosze go od paru dni. Mam troche cofnieta zuchwe, oprocz tego ten aparat ma poszerzyc mi gorna szczeke i na dole cofnac trzonowce, zeby nie trzeba bylo wyrywac czworek. Nie znam nikogo kto nosi taki aparat a ciekawi mnie jakie beda efekty i czy to dobra metoda :) Pozdrawiam, A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia945
Ja aparat założyłam jakąś godzine temu jak narazie to wiem ze b ędzie ciężko. Mam szynę i to dlatego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia945
Ciężko mi się przełyka, ąle zobaczymy za jakiś tydzień dwa.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×