Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Anka 37
Noszę aparat stały od 2 dni. Mam pytanko - czy to normalne, ze większość metalowych zamków kaleczy mi policzki i wewnętrzną wargę? Wosk przynosi ulgę na krótko bo się wykrusza. Czy jest nadzieja że się przyzwyczaję? Może plastikowe zamki nie powodowałyby takich dolegliwości. A może są "lepsze i gorsze " rodzaje metalowych zamków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia945
Aniu nie marwt się! Ja aparat mam od wczoraj i też mam juz pokaleczone policzki.. Na dodatek mam szyne i ciężko mi się przełyka... Ale mam nadzieje że się szybko przyzwyczaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia945
Czy może mi ktoś powiedzieć do czego służą gumki zakładane na noc na dwa haczyki, u góry i na dole. przez nie nie mogę otwierać buzi i bolą mnie zęby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Ja noszę aparat od tygodnia i to raczej normalne, że policzki są poranione, na początku nie wyobrażałam sobie, ze to przejdzie, ale przechodzi. Mam 2 góra i dół metalowe. Moja orto poleciła mi maść szałwiową , i super jest mucosit - powoduje lekkie znieczulenie, obie maści b tanie chyba do 5 zł. A wosku używam do dziś, tyle, że nauczyłam się go nakładać i daję go więcej. Na początku też ciągle mi się wykruszał. Oczywiście wosk nie wytrzyma na ogół jedzenia a na pewno mycia ząbków. I oczywiście ciepłe herbatki pomagają mu w kruszeniu :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Aniiia - Twin Block to rewelacyjny aparat,mało znany na polskim rynku,raczej rzadko stosowany(bo ortodonci go nie znaja),osiagamy rewelacyjne efekty,jest jednak pewne ale aparat powninien być noszony ok 20 godzin dziennie !!!! do jedzenia również( nie wiem czy Twój lekarz o tym wspominał)brzmii to strasznie jednak po ok6miesiacach mozna praktycznie zrezygnować z dolnej płytki lub założyć tzw rick-a-nator(przepraszam że sie wymadrzam)-chce przez to powiedzieć ze jezeli bedziesz go uczciwie nosic to szybciej sie go pozbedziesz. Dominisia te gumki to wyciągi,pełnią one rózne funkcje,ale jeżeli zalecił je ortodonta to niestety musisz z nich korzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia945
A ten wosk też dostałam... mam go przyklejać go aparatu, czy do dziąseł?? poradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 37
Serdeczne dzięki za słowa otuchy :-) Maśc kupie - dam znać o efektach, może rada przyda się tez innym nowicjuszom. Dominisia - mnie poradzono żeby z wosku robic małe kuleczki ( tak w palcach) i przyklejać tak aby zakryły dokładnie zamki . Niestety nie jest to na poczatku łatwe i szybko spada. Ale juz po 3 dniach dochodzę do wprawy. powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luk00
INVISALIGN - czy on w niedalekiej przyszlosci stanieje? Sa na to jakies nadzieje? Z tego co sie orientuje od kiedy pojawil sie aparat typu invisalign w Polsce cena nie ulegla zmianie i jest to ok. 20 000zł. W Polsce wykonuje ja tylko Astermed w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do Romeczka. czy sa jakies przeciwskazania do zmiany zamkow na przednich 6 zębach po dziewieciu m-cach noszenia metalowych? zmiana oczywiscie polegałaby na zalozeniu porcelanowych lub kryształkowych. za 10 miesiecy mam slub i fotograf stwierdzil ze troche nieciekawie beda zdjecia wygladac, bo juz mial taki przypadek... no i stad moje pytanie: moge je zmienic? i ile to moze kosztowac? wizyte mam za 4 tygodnie, a chcialabym juz wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak chciałam zakładać aparat, na przednie zęby kosmetyczne zamki, ale mi odradzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaszu2
ja właśnie też przymierzam się do założenia aparaty, i mam takie pytanie- czy mógłby mi ktoś podać namiary na dobrego i w miarę niedrogiego ortodontę w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Generalnie nie ma żadnych przeciwskazań do zmianyn zamków na porcelanowe,koszt zależy od ortodonty,u mnie gdy zamek porcelanowy kosztuje 50zl (czyli dodatkowo 500 zł za zamki porcelanowe),tutaj 300(6zębów *50) i należy jeszcze doliczyć wymianę bo powyższa cena to w zasadzie koszt zakupu zamków. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!bylam dzis na separacji a jutro ide po moj aparacik!:)mam 22 lata i dlugo zwlekalam ale nareszcie podjelam ta decyzje:)nie wim tylko jeszcze jaki aparat zalozyc?metalowy czy kosmetyczny? co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia ja mam u góry porcelanowy a u dołu metalowy. Pracuję z ludźmi i chciałam by aparat był mniej widoczny. Dlatego górę mam porcelanową. A czy w ogóle można u Ciebie wybierać aparat tak w ostatniej chwili? Ja musiałam powiedzieć orto o porcelanowym jakieś 2 tygodnie wcześniej, bo zamki były na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24 no wyglada na to ze mozna wybierac w ostatniej chwili bo jeszcze tak naprawde nikt konkretnie nie pytał mnie jeszcze o to jaki chce! mysle ze zdecyduje sie na metalowy boje sie tylko ze po załozeniu zmienie zdanie!:/ a czy sa jakies roznice w samym \"uzytkowaniu\'? prawda ze na porcelanowy trzeba bardziej uwazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
Cześć Dziewczyny! Mam na imię Kornelia i mam 14 lat. Ja również, będę nosiła aparat ortodontyczny, ale bardzo się z tego cieszę, bo moja wada zgryzu się wyleczy. Mam pytanko, bo za dwa dni wybieram się do ortodonty na konsultacje i chciałam się dowiedzieć czy któraś z was zna kogoś kto ma wysuniętą nie bardzo górną szczękę? Bo ja właśnie tak mam, ponieważ ssałam kciuka do 5 klasy podstawówki i teraz mam problem. Dziś chodzę do 1 gimnazjum i wstydzę się uśmiechać :( Nie wiecie czy powinnam nosić aparat ruchomy czy stały? Bo od wielu osób słyszałam, że ruchomy, poniewaś stały tylko wrównuje zęby. Czekam na odpowiedź Kochane ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
kornelcia czy dolne zęby pzednie zachodzą na górne odwrotnie niz u inny osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
Romku! Ani górne, ani dolne zęby nie zachodzą na siebie, tylko górny zgryz jest wysunięty o około 1 centymetr od ssania palca. Proszę pomóż i powiedz jaki apart powinnam nosić. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coralie
mialam aparat przez 2 lata, zalozylam go jak mialam 25 lat, niedawno go zdielam i rewelacja, warto bylo go zalozyc bo dzis mam piekny usmiech. zyczem wam powodzenia i wytrwalosci !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kornelcia-jeżeli nadal ssiesz kciuk to trzeba zacząc od ruchomego,podobnie jezeli wysuwasz język przy polykaniu (to nastepstwo ssania kciuka) i dopiero po pbyciu sie tych nawyków aparat stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe gumki
mam pytanie ad jedzenia makaronow orto powiedzial mi abym ich unikala, ale ja uwielbiam spagetii dzisiaj zreszta zjadlam makaron z jablkami-wszytko bylo ok, wyczyscil sie jak to jest z tymi makaronami, ze moga one zniszczyc aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe gumki
odpiszcze please ad tych makaronow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynym powodem dla którego Twoja orto zabroniła Ci jeść makaron to wg mnie sosy jakie do nich dodajemy (spaghetti). Mogą one powodować barwienie się gumek. Jeśli nosisz kolorowe gumki i w dodatku masz metalowy aparat to nic Ci nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Aparat stały noszę prawie 2 lata, najpóźniej w marcu będę już miała zdejmowany. Od jakiegoś czasu mam probelmy, dosyć dla mnie przykre... mimo dbania o zęby miewam niesmak w ustach i nieświeży oddech:( głupio się z tym czuję i szczególnie w pracy staram się, nie stawać zbyt blisko kolegów, gdy coś do nich mówię... dziś miałam ostatnią w tym roku wizytę u swojej orto... na sąsiednim fotelu siedziała inna pacjentka... zmieniając jej łuk ortodontka nie zakładała maseczki na usta, a kiedy zajęła się mną- założyła tę maskę:( przykro mi, wstyd i głupio:( do tego zawsze rano mam \"trampek\" w ustach, a ślina ma kolor jakiś taki żółtawy, delikatnie pomaranczowy... nie wiem dlaczego... staram się dokładnie szorować zęby, używam płynu do płukania ust, nici dentystycznej... poradźcie coś, proszę! :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelcia
Drogi Romku ;) Nie ssię kciuka od dawna, ale moja mama mi mówi, że w nocy podczas snu nieświadomie wkładam kciuka do ust. Nie ssię go tylko trzymam w ustach...Teraz zakładam bandaż na palec i pomaga. Nie wyciagam języka przy połykaniu. Tylko poprostu mam wysuniętą górną szczękę. Mówisz Romku, że będę miała najpierw aparat ruchomy, a potem stały? Acha.. ;) Dziękuję ;) Będę jeszcze pisała na forum, bo jutro idę do ortodonty i napiszę wam diagnozę ;) Serdecznie pozdrawiam was Aparatki i nie tylko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe gumki
mam metal i kolorowe gumki:) ale czytalam takze na jakies stronce internetowej ze makaron moze uszkodzic aparat.... co do przykrego zapachu... to moze niedokladnie czyscisz zeby i aparat (wiem ze to trudne;), resztki zostaja Ci w aparacie i potem rozkladaja stosuj plyn do ust i specjalne nici do aparatow orto superflos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Dzisiaj miałam założone sefaratory i jak na razie to dosyć mocno mi przeszkadzają...;/ Słyszałam też, że to może boleć... Czy to prawda? Jutro mam klsówkę z fizyki...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×