Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Awcia
Hej!!! Jestem nowa na tym forum...dzisiaj miałam zakładane gumeczki separacyjne....i nic mnie nie boli tylko czuję że mam cos pomiędzy zębami...nie jest to przyjemne uczucie ale da sie znieść.Aparacik będę miała zakładany w piątek.Jak ortodonta powiedział mi ile to będzie trwało to o mało z krzesła nie spadłam...nie wiem czy wytrzymam 1,5 godziny heh.Ale chyba warto.Tylko przeraża mnie jak czytam że przez pierwszy tydzien jest tragicznie.Napiszcie mi czy na serio sepleni sie w takim aparacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
blekitnooka - no własnie chyba dlatego, że 1 łuk mi nie wyleczy, mam dołozony jesszcze jakiś pozycjoner, ale to dopiero za miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
haha zobaczylam jak wyglada taka smieszna sruba do poszerzania podniebenia:) wyglada jak sredniowieczne narzedzie tortur:) ale dobrze ze Ci co nosili mowia ze nie jest tak zle:D wogole na poczatku chcialam miec niewidocznie itp ale teraz juz sie nie moge doczekac i chce zielone gumeczki na zabkach:) nakrecilam sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie aparatka
witam! mam pytanie jak to jest z jedzeniem np. na przerwie lub gdy jesteś w podróży i nie mozna zaraz po jedzeniu umyć zębów?? proszę odpowiedzcie bo chcę mnieć aparat a to pytanie mnie dręczy! a ten bezbarwny aparat na prawdę brudzi się od jedzenia?? słyszałam ze jest mniej trwały od innych? czy zna ktoś dobrego ortodontę w Bydgoszczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja co prawda jeszcze nie zalozylam swojego ale zanim poznalam mojego narzeczonego spotykalam sie z dwoma chlopakami z aparatami stalymi (mama myslala nawet ze to jakis fetysz:)) i na takie sytuacje zawsze bralismy plyn do plukania bo najlatwiej przeplukac zabki wypluc chocby na trawnik przy drodze i jechac dalej:D nie wiem co powiedza na to bardziej zaprawieni z bojach:D a jeszcze nitka dentystyczna:D za 9 dni gumki, za 13 aparat jupi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aaa i jakby ktos mial jakis link do dobrych zdjec to bardzo bym prosila bo chce sie oswoic zanim zobacze- zwlaszcza ten caly smieszny luk (helix costam:) ) przeraza mnie to i boje sie ze jak juz zaloze to oszaleje:D takze jakby ktos mial link do fotek (o dobre niestety ciezko) to bylabym mocno wdzieczna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie aparatka ja jestem z Bydgoszczy!!! Namiary na orto dostałam od kuzynki która była bardzo zadowolona no i ja mam aparat od stycznia i też jestem zadowolona z usług! Orto nie jest droga, jest fajną kobitką o która możesz wszystko zapytać nawet udostępniła mi swój nr na komórke i mogę dryndać wrazie pytań czy problemu! Już jedna moja kumpelka w przyszłym tygodniu zakłada aparat u niej a kolejna się przymierza!!! Co do jedzenia w podróży itp to słusznie tutaj ktoś napisał że są płyny do płukania zębów! To wygoda! A co do barwienia się to zabarwiają się tylko gumki które w każdej chwili możesz wymienić, co do twałości to zdania są podzielone ja mam porcelanowy i jestem bardzo zadowolona! Jeżeli interesuje Cię namiary na ortodontę z Bydgoszczy napisz na foru swój e-mail napiszę adres i telefon-odpiszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena23
hej wszystkim! założyłam aparat własnie wczoraj i weszłam na forum, żeby dodać sobie otuchy przed jutrzejszym pojśćiem do pracy:) dla wszystkich, którzy jeszcze sie nie zdecydowali na aparat stały gorąco polecam! ja mam metalowy, nie wygląda tak źle jak to sobie wyobrażałam i planuje za kilka miesięcy założyć sobie dolny, jak tylko odbuduję się trochę finansowo. długo zwlekałam z podjęciem decyzji, a w jej podjęciu pomógł mi mój narzeczony, który jak tylko dowiedział się, iż mam taki kompleks co do mojego uzębienia przekonał mnie, że warto w to zainwestować ze względu na dobre samopoczucie i nie ma się czego wstydzić, nawet bardzo pomógł mi finansowo, bo ja ze swoją pensją nie dałabym rady, a na rodziców liczyć nie mogłam, z różnych względów. czekało mnie chirurgiczne usunięcie 3-ki bo nie sposób było ją wyprowadzić no i oczywiście 8-ki, nie było to przyjemne ale myślałam, że będzie gorzej. już mogę stwierdzić, że to była słuszna decyzja. mam 23 lata planuje wziąść ślub i pięknie się na nim uśmiechać do wszystkich a zwłaszcza do Mojego Ukochanego. wszystkim, którzy nie mogą sie jeszcze zdecydować powiem tyle, że całe życie przed Wami i bez względu na wiek warto przejśc przez nie bez żadnych kompleksów i z uśmiecham, bo uśmiech pomaga w każdej dziedzinie życia, wiem to po sobie, bo mimo iż jestem postrzegana jako osoba zawsze uśmiechnięta, robiłam to bez pokazywania zębów, a rozmowy o zębach zawsze mnie onieśmielały, nie chciałam żeby ktokolwiek zwracał na nie uwagę. teraz myślę, że aparat świadczy o tym, że się o nie dba i tak zamierzam odpowiadać wszystkim, którzy mają zamiar mnie krytykować, choć mam nadzieję, że tacy zacofani ludzie już nie istnieją:) pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mróFka Z
a zna ktoś dobrego i nie zdzierającego ortodontę w Lublinie, Puławach albo Dęblinie? Jakby ktoś gdzieś spotkał te fotki aparatów to niech się podzieli linkiem do nich :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparaty sa super ;) swiadcza tylko o tym, ze dbasz o sibebie - o swoje zdrowie, wyglad i dobre samopoczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie aparatka
o no to świetnie że jesteś z Bydgoszczy :) paulina.wiktoria@onet.eu - mój email :) nie pomyślałam o płynie do płukania ust, a to faktycznie dobry pomysł. chyba za jakiś czas będe miała aparacik :)) strasznie się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martu JUZ NIE BOLI
Dwa aparaty? Mi orto powiedziała że na dół nie trzeba, to znaczy nie zawsze. U mnie nie będzie trzeba. Mam pytanie do aparatowców noszšcych toto dłużej niż miesišc: Czy macie takie wędrujšce bóle zębów? Mnie juz nic nie bolało, aż w końcu 6 mnie zaczęła, poszłam na kontrolę, a orto powiedziała że tak zawsze jest. Teraz boli mnie 4 i 1 .I jeszcze jedno :Czy podczas zmieniania gumek \"zęboprost\" zwiększa nacisk drutu łšczšcego zamki? Martwię się, że znowu mnie czeka męka z bólem... Pozdro 4 all:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś JUZ NIE BOLI
ech coś mi się popsuło z tymi polskimi znakami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania-zęby
hej ja mam BARDO wysunięte zemby jak jezdze na kolonie wszyscy sie zemnnie smieja a kolonie mam okolo 23 niewiem dokladnie i chcialabym miec jua proste wiem ze ti niemozliwe ale jest moze jakis aparat na tak szybko ??? a i jeszcze jedno jak by nie bylo to jakis aparat zeby mozna bylo sciągac do szkoly odpsujcie tu na ten temat albo lepiej na moij e-mail plis pomozcie potrzebuje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
he He nie ma aparatu cudo Twórcy ... pfy ^ na proste ząbki trzeba czasu ! minimum 1.5 rok:) do nawet 3 lat ... Sa aparaty zdejmowane tak zwane ruchome do 12 lat ... hmm jesli masz duza wade zaluz sobie stały ... Nie widze w Tym nic złego jestem nastolatka i mam do siebie zal ze wczesniej tego nie zrobiłam :| Bo pewnie tera bym sie cieszyła juz pieknym usiemiechem a tak jeszcze ok 1.5 roku prze de Mna ... Ale nie wstydze sie metali Kocham je :D czuje sie swietnie pozbyłam sie komplaksa :| ktorego nienawidziłam !! AJ jest ślicznie pozdro ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubolewam bo mi sie zeby ruszac zaczely:( niestety jestem na tym etapie i znowu koszmary ze wypadna ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
ania-zęby - Długość noszenia aparatu zależy od twojej wady... Ja mam nosić aparat rok (nosze juz półtora miesiąca)i żałuje, że nie moge dłużej. Bo od zawsze mażyłam o stalym, ale nie zawsze miałam możliwości, teraz sie udało. Bardzo mi się podoba mój aparat, a przy następnej wizycie pojade po bandzie (wizyta za 2 tygodnie) wezme sobie czerwone gumki na wakacje (ja mam wizyte co 2 miediące więc na prawie całe wakacje będe miała czerwone) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Ola13_13 moge sie zapytac jaka wyglada Twoja wada ?? hmm i przyznam Ci razcje Kocham Aparat Kocham Go :D czuje sie z nim świetnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanchard
Mam 20 lat i noszę aparat jakieś 1,5 miesiąca. Z pomysłu tego nie byłem zadowolony ,ale niestety i wygląd i zdrowie były ważniejsze. Minęło juz te 6 tygodni i z rezulatów jestem zachwycony tak jak i moja ortodontka. Aparat narazie mam tylko na górze, ale postępy są zaskakujące. Zęby prostują się bardzo ładnie i szybko. Rezulaty widać gołym okiem, i to mnie bardzo cieszy. Aparat w codziennym życiu bardzo mi nie przeszkadza. Ból jest bardzo mały chociaż z opowiadań bałem się że bedzie o wiele gorzej. Narazie jest bardzo ok zobaczymy jak bedzie z czasem ale jestem optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka81
witajcie wszyscy zakratkowani.....mam aparat od 3 dni i jakos sie trzymam,mieszkam w hiszpanii i tam mi zakladali prywatnie,obsluga super,mam aparat estetyczny,mam go nosic jakies 14 miechow,na razie slabo sie je ale minie po tygodniu....pozdroofqui!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NETKA-ZĄBEK
HEJ WSZYTSKIM!! MAM DUŻY PROBLEM BO OD 11 DNI NOSZE APARAT ROZSZERZAJĄCY GÓRNĄ SZCZĘKĘ , WSZYTSKO BYŁOBY OK GDYBY NIE TO,ŻE WCZORAJ ZOZSZERZYŁY MI SIĘ JEDYNKI I MAM DUŻĄ FURTKĘ;/ A ZAWSZE MOJE JEDYNKI NIEŻLE DO SIEBIE PRZYLEGAŁY.APARAT MAM PRZYKRĘCAĆ KLUCZYKIME DO JUTRA 2 RAZY DZIENNIE...TYLKO PO POWSTANIU DIASTEMY ZĘBY MNIE OKRUTNIE BOLĄ I JAK PODKRĘCAM KLUCZEM TO TYLKO TA SZPARA SIĘ ROZSZERZA, NIEDŁUGO BEE MIAŁA DZIURĘ NA PRZEDZIE. CZY KTOŚ WIE CZY MOZNA PRZERWAĆ NAKRĘCANIE APARATU ROZSZ. LUB KIEDY TA SZPARA ZNIKNIE BO BARDZO SZPECI I BOLI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno podjęłam decyzje o założeniu aparatu i troszeczkę sie boję...nie o zęby, ból czy cokolwiek ile o to jak zareagują znajomi, a raczej pewien chłopak, z którego strony czekam na pewne decyzje. Troche sie obawiam, że stwierdzi, że to jakaś szpetota na zębach [ bez urazy, mnie sie podobają aparaty!;)] Nie wiem, jak w ogóle miałabym o tym powiedzieć. Najlepij po założeniu nic nie powiem tylko bede mieć i koniec....heh...A jak to było z Wami? Jak reagowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś JUZ NIE BOLI
U mnie najpierw nie zauwazyli. Kiedy sama o nim zapomniałam zaczęlam sięszerzej uśmiechać i to nie było nic dziwnego dla otoczenia. Teraz bardzo dużo osób nosi aparaty, często całe rodziny:):) Jeśli facet jest mądry, to nic mu nie będzie przeszkadzać, tak mi się zdaje;) Moi kumple mówią (pytałam się nawet przed założeniem u siebie) że na początku trudno się przyzwyczaić ale potem jest spoko. Tak samo jak i nam by nie przeszkadzały "druciki" u chłopaków, tak i oni nie maja nic przeciwko. Trzymam kciuki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo tak ze na poczatku faceci w ogole nic nie mowili na temat mojego aparatu - nie chcieli zebym byla w jakis sposob zaklopotana po przelamaniu lodow wszyscy twierdzili ze parat jest sexy :) wiec bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witam ;) ;) jak pisałam przedtem wizytę musiałam przełożyc z 11 maja na 29.. to teraz 29 maja równierz musiałam przełożyć poniewarz mam ospe. -.- a z ospą to raczej nie pojade na wizytę. jestem umuwiona na 13 czerwca. teraz to raczej pojadę. muszę! napiszę coś po wizycie. ;) pozdtawiam ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzywamania
Czy ktoś z was miał przestawiane aparatem 7 na miejsce 6 ??? Czy to jest w ogóle możliwe???. Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do bardziej doświadczonych już użytkowników...kiedyś sobie nastawiłam,żeby na maila przychodziły mi info o nowych wpisach. teraz nie umiem sie tego pozbyć.Może ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipek
zakladam aparat juz w poniedzialek, od wczoraj mam separatory. Dziwila mnie decyzja ortodonty o nie wyrywaniu 8 mek donych ktore rosna w strrone siodemek pod dziaslami, powiedzial ze to mnozna zrobic po leczeniu , ale czy wtedy mi wada nie wroci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkkomp
Czy może mi ktoś polecić jakiegoś dobrego ortodontę we Wrocławiu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkmoto
Witam, Czy leczył się ktoś u dr Czochrowskiej w W-wie? Chciałam usłyszeć jakieś opinie :-) jestem po usunięciu dopiero 1 szósteczki a już chca zakładać mi aparat na dolny łuk, tylko do 5 bo 6 mam do wyrwania a 7 do leczenia. Nie wiem co o tym sadzić myślałam że dopiero jak wszystko wylecze i pousuwam to dopiero aparat, a nie jakieś cześciowe. Może to jest jakieś nowoczesne leczenie ale troche się boje. Miał któś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×