Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

viliska moja ortodonta powiedziała, że aparat ruchomy radzi sobie z przerwami między zębami, więc możesz być dobrej myśli:) Ja własnie wczoraj założyłam metalowy aparcik na górnej szczęce...Tydzień przed miałam separatory i to bolało jak diabli. Dzis mam problemy z jedzeniem, ale wytrzymuję... Mam prawie 28 lat i dopiero teraz się na to zdecydowałam... Trochę się nacierpiałam, 2 dłutowane ósemki, usunięta 4 i wymiana 7 plomb + pianskowanie. Myślę jednak, że warto jest cos w życiu zrobić dla siebie. Tylko szkoda, że do tej decyzji musiałam tyle czasu dochodzić, ale jak to mówią lepiej późno jak wcale;) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagadiga
ile czasu trwa zakładanie aparatu metalowego na górne zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Długo mnie tu nie było. Mój Expander ma się nie źle , górna szczęka powoli się rozszerza. Na 23 lutego mam zaplanowane zakładanie górnego łuku. Ale musiałam jeszcze usunąć dolne Ósemki-były zatrzymane. Właśnie przeżyłam w czwartek ten zabieg w szpitalu w Kaliszu - na dodatek usuwałam dwie ósemki na raz :) czyste szaleństwo. Sam zabieg nie bolał , tylko trochę bolało wstrzykiwanie znieczulenia. Chirurdzy bardzo mili , żartowali sobie co jest bardzo miłe bo choć trochę zapomina się o zabiegu. Najgorsze są dni po zabiegu bo spuchłam jak chomik z jedzeniem w buzi. :) Opuchlizna już powoli schodzi , ale od czasu do czasu czuję ból - antybiotyk i tabletki przeciwbólowe i da się żyć.Pozdrawiam wszystkich , których czeka tai zabieg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wercia412
Hej !! Ja mam miec zalozony aparat stały , ale moja orto powiedziala ze musze zalozyc napierw ,,SZYNĘ" zeby ona poszezyla mi zgryz. Prosze powiedzcie co to jest ?? Bo to chyba nie chodzi o szyne retencyja czy jakas taka co sie zaklada po aparacie ... Jesli ktos mial cos takiego to prosze rowniez o opis tej calej SZYNY .! Bd wdzieczna :DD PS PIszcie na gg 11735969 nawet jak niedostepna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1560
Witam :) Mam pytanie. Noszę aparat dolny od trzech miesięcy,rozszerzający też tyle, a fragment góry miałam założony niedawno. I teraz pojawiła się u mnie czerwona lampka. Nie mam jeszcze ani jednej ósemki i nie ma miejsca na nie ! Boję się, że jak zdejmę aparat (chociaż jeszcze do tego daleko) to ósemki jeśli będą mi wychodzić wypchają mi jedynki do przodu tak jak na samym początku miałam.Czy ktoś miał podobną sytuację jak ja i usunął je ? MałaLola a ty je usunęłaś jak ci już wyszły one ? :) Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Paulina1560
zrób zdjęcie i wtedy zobaczysz czy w ogole masz ósemki (niektórzy ich nie mają). czy przed założeniem aparatu miałaś usuwane jakieś zęby? nie panikuj, zęby nie wychodzą z dnia na dzień. nie trzeba czekać aż ci cała ósemka wyjdzie, wystarczy że trochę sie pojawi i można ją wyrwać (tak ja miałam). jeśli bardzo będziesz chciała a ósemki ci jeszcze nie wyjdą to można i tak je usunąć. rozcina sie i wyjmuje zęba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaD
Hej ! Niedłudo dolącze do grona aparatek;) Za jakiś miesiąc chyba. Mam wyrwac u góry prawa 5 i lewa 4. Moja kolezanka wyrywala do aparatu jedna 4 i miala taki aparat boczny, nie wiem jak to sie nazywa : byl tylko na dwa zeby aby najpierw zacisnac ta strzeline a dopiero pozneij caly luk. Jak myslicie czy ja tez bede musiałam miec takie cos na te dwie szczeliny czy odrazu cały łuk czy to zalezy tylko od orto? Moze któraś z was tak też miała? Prosze o odpowedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
hej. ja aparat mam od tygodnia. dokładnie od tygodnia. zakładanie w ogóle nie bolało, a mam na obydwóch lukach. trochę zęby bolą po założeniu ale jest do przeżycia. jak się twardych rzeczy nie je to jest git. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksyma
Dzieki za namiar na dobrego orto z wodzisławia ;] 8 marca mam wizyte napisze co i jak chce załozyc aparat stały kosmetyczny mam gorne 3 poza łukiem mam nadzieje ze uda sie bez wyrywania zabkow bo gornych 6 juz nie mam pozdawiam wszystkie aparatki ;] Czy ktos tu leczył zabki http://www.ortodoncja-kubiak.pl/pytania.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam problem!! tydzień mija od usunięcia dwóch ósemek dolnych. dziś miałam zdjęte szwy , ładnie się goi . tylko ja nadal nie mogę szeroko otworzyć buzi . czy to jest normalne ? chirurg powiedział żeby ćwiczyć. czy to minie? czy ktoś z Was miał coś takiego??Pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna osoba
mam aparat od kilku godzin i czuje sie fatalnie. ciale bola mnie usta i nie moge nic jesc bo zaczynaja bolec jeszcze bardziej. do tego na gorna szczeke mam zalozony has i nie moge normalnie mowic i polykac sliny. czy ktos moglby mi napisac co sie teraz nadaje do jedzenia i przy okazji ma jakies dobre srodki przeciwbolowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armi
Nic nie poradzisz. Pare dni trzeba przecierpieć. Później powinno być już z górki. Jeśli już koniecznie chcesz środki przeciwbólowe, to bierz takie, które ci zwykle pomagają przy innych dolegliwościach. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagadiga
jak zdejmowany jest Hyrax? Czy pierścienie są jakoś rozcinane czy tak na chama ściągają je z zębów? Boje się że mogą mi przy tym zdejmowaniu zęby wylecieć ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyrax czy hyrax może uczulać i powodować skutki uboczne???pytam bo mam mieć zakładany na górne podniebienie a mam alergię na nikiel i boję się że wyrzucę pieniądze .Może ktoś też jest uczuolony tak jak ja i nosił hyrax a może są wersje bez niklu?bo ja szukałam ale nic nie znalazłam.Co ile odbywają się wizyty kontrolne hyraxa i na czym one polegają.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fruncyk
przed założeniem hyraxu powinnaś powiedzieć o uczuleniu ortodoncie. ja mialam wizyty co tydzień albo co 2 albo 3 tygodnie. na wizytach ortodontka sprawdzała jak sie rozszerza i mówiła ile razy jeszcze rozkręcić śrubę do następnej wizyty. ja miałam ok 20 rozkręceń i szczęka mi sie ładnie rozszerzyła (ale ja miałam operacje rozcięcia szwu podniebnego dlatego tak szybko poszło z rozszerzeniem). teraz mam zablokowaną śrubę. Hyrax bede mieć zdjęty gdzieś w czerwcu może wcześniej. a zakładany mialam w grudniu. ogólnie myślałam że będzie gorzej z tą śrubą ale normalnie sie mówi (trochę speleni). jedyna niedogodność to po założeniu bolą zęby które są w pierścieniach. teraz po zablokowaniu śruby też mnie trochę bolały, nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabaG
Witam wszystkich. Postanowiłam napisać, bo jeśli ktoś ma mnie zrozumieć i mi pomóc, to wydaje mi się że nikt lepiej niż Wy No więc.. mam krzywe zęby, tzn. nie, nie krzywe. Mam dość mocno wysuniętą dolną szczękę tak, że zęby górne nie stykają się z dolnymi. Poza tym, mam po dwa zęby (na górze i na dole) bardziej wystające, (coś jak wampir=)) i jak się np. uśmiecham albo mówię, to nie widać tych czterech zębów na samym przodzie. Okropnie się z tym czuję, wstydzę się śmiać, uśmiechać, nawet z kimś rozmawiać. Chciałabym mieć aparat, ale po pierwsze bardzo się boję, że to nic nie da!! (może ktoś z Was miał podobnie i mógłby napisać czy mu to coś dało) a po drugie kasa.. no ale tą by się jakoś dało załatwić. (dodam, że mam prawie 16 lat). P.S:Mam wadę wymowy, a innymi słowy reranie, i chciałam zapytać czy to może być spowodowane tą wadą zgryzu?? Czekam na Wasze odpowiedzi. PROSZĘ O POMOC!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Gabi;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do GabaG
a ty przypadkiem nie masz progenii ? najlepiej idź do dobrego ortodonty on ci wszystko powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cola*
Witam wszytkich ! ;) Mam do was pytanko. Mój ortodonta powiedział, że będę miała wstawianie zębów do łuku. Wiecie może na czym to polega? Z góry dziękuję za pomoc ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cola*
Witam wszytskich ! ;] Mój Ortodonta powiedział, że będę miała ząbki wstawiane do łuku. ;/ Wiecie coś może na ten temat? Co to znaczy? Z góry dziękuję za pomoc ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenana
a mi ładnie rozszerzyła sie szczęka i mam już termin operacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati 1
Hej! Mam do Was pytanko:Czy ktoś z was słyszał o metodzie prostowania zębów zwaną INVISALIGN albo CLEARSTEP???? Jeśli tak to gdzie moża to zrobić i jaki to mniej więcej jest koszt? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, a ja mam aparat dopiero 4 dzień i aż sie dziwię, że mnie nic nie boli. Haha swędzą mnie dziąsła trochę. Mam hyraxa, bo mam wąską gąrną szczękę i wysokie podniebienie. Mój brat rozkręca mi hyraxa i na dodatek noszę maskę przez weekend tylko do jedzenia ją mam ściągać. Od poniedziałku zakładam tylko na noc. Jutro idę skontrolować hyraxa i dalej rozkręcać. Przy rozkręcaniu czuje się takie rozwarcie zębów, ale to mija po 10 sekundach i trudno to nazwać bólem. Może jestem za twarda na ból naprawdę nic ni boli. Ale najważniejsze jest to, że byłam dobrze nastawiona na to całe leczenie. Jest ciężko, ale dwa latka to nie jest bardzo dużo. I zapomniałam dodać od jutra będę nosić gumeczki nie wiem jak to się nazywa chyba separatorki czy coś takiego. Ale ja się cieszę, bo wytrzymam każdy ból żeby ładnie wglądać, a najważniejsze WRESZCIE szeroko się uśmiechać :) Pozdrawiam wszystkich i nie bójcie się niczego. Ja przed wizytą u mojj rto bardzo się zaniepokoiłam, bo przeczytałam na forum kiedyś, że pęka podniebieie, że to boli i wogóle, ale ludzie nie umierają od tego i wybieramy sobie wkońcu specjalistów i oni wiedzą co robić. Moja orto nie ciągnie pieniędzy. Jeśli coś się stanie to nie płacę za to nic. Tzn ostatnio nie miałam z kim iść na dokręcenie hyraxa, bo nie ma sensu biegać tak co dzień do niej byłam dwa razy i nie płaciłam nic następnym razem poszłam z bratem i pokazała mu wszystko jak ma to robić i jak myślicie? Nic nie zapłaciłam. A jak zapytałam czy jeśli będę miała już założony aparat stały na górne zęby i będę miała systematyczne wizyty i zmienianie gumek oraz dokręcanie to powiedziała, ze wizyta kosztuje 80zł. Jest rzesympatyczna i wytłumaczy wszystko ze szczegółami. Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirjus
Witam, może ktoś ma dobrego, godnego polecenia ortodontę w Lublinie? Jakie koszty są u niego? Proszę o info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnespl
urzekła mnie twoja historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULECZKA7
WITAM SERDECZNIE.CZY KTOŚ MOŻE COŚ NAPISAĆ O Dr Nedal Aidi W POZNANIU.WŁAŚNIE JESTEM ZAPISANA NA WIZYTĘ Z CÓRECZKĄ W MAJU (PANI STOMATOLOG STWIERDZIŁA ŻE MOŻE MIEĆ WADE ZGRYZU OTWARTĄ:()NIGDY NIE KORZYSTAŁAM Z LECZENIA ORTODONTYCZNEGO I NIE WIEM ILE TO MOŻE KOSZTOWAC :).A MOŻE KTOŚ MOŻE POLECIĆ INNEGO DOBREGO ORTODONTE DLA DZIECI PRZYZNAM ŻE MOJA JULKA NIE PRZEPADA ZA WIZYTAMI U STOMATOLOGA:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Juleczka7 ja noszę aparat od miesiąca niecałego. Naprawdę trafiłam na dobrego ortodontę w Poznaniu, i polecam Wam go serdecznie. Jak byś chciała namiary to daj znać. Jest bardzo dobra do dzieci, bo wszystko pokazuje dzieciom co będzie robić i wtedy one czują się pewniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×