Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość nikola198734@o2.pl
niki 2509 a nie mozesz wykupic biletu chocby na weekend i umowic sie na wizyte ? wg mnie to lepiej gdyby zakonczyl leczenie ortodonta ktory podjal sie leczenia :D ale to moje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akshanet
hej:) ja byłam dziś na kolejnej wizycie i w zasadzie nic mi nie robił a siedziałam na fotelu 30 min, zamontował jakieś 2 haczyki od wewnętrznej strony zębów, wszystko po to, żebym mogła o te haczyki zaczepiać wyciągi. Jak zwykle zostałam nimi obdarowana... ale wiedziała, że mi ja znów da. kolejna wizyta 25.04... 2X2- zaglądasz tutaj jeszcze? co u Ciebie? nikola - ale z Ciebie szczęściara już pewnie odliczasz do ściągnięcia aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
a taaak szczesciara .. haha tyle czasu noszenia to wiesz :D:D rowniez mam wizyte 25.04 wtedy poznam date zdjecia :D boje sie bardzo bo zawsze mialam bielutkie zabki a teraz widze ze przez ten aparat mi pozolkly wiec az sie boje ,ale moze zle nie bedzie :D a w tych wyciagach jak sie usmiecham wygladam jak wampir :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...2x2...
Akashanet - u mnie odpukać, spokój:)) wizytę ma po świętach i póki co prócz lekkiego bólu po ostatniej niż dodatkowego się nie przyplątało... Jeszcze trochę brakuje to pełnego zamknięcia przerw, ale do końca roku powinno się udać:))) bez bonusów w postaci zapaleń czy ekspanderów można aparat nosić:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_ina
Cześć, czy możecie mi polecić ortodontę w Gdańsku? Słyszałam o doktor Izabeli Żak oraz Annie Urbaniak. Może ktoś zakładał u tych Pań aparat ortodontyczny stały i może mi powiedzieć na jakie koszta muszę się przygotować(cena aparatu + wizyty kontrolne)? (aparat metalowy, metal i zamki samoligaturujące, kosmetyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolettaAmile
niebieskooka1988 Witaj, jak długo nosiłaś łuki alinger, na dole czy na górze czy obydwa; Ja mam obecnie porcelanowy na górze; powinnam także załozyć na dół ale nie mam kaski na porcelankę a metalowym jestem przerażona bo w moim przypadku będzie mega widoczny; nie chcę aby i tak moje marne poczucie własnej wartości spadło jeszcze bardziej; zastanawiam się czy jest zasadne noszenie dwóch różnych rodzajów aparatów; w moim gabinecie jest promoca na alingery do 1200 zł ; nie wiem czy to dużo; powinnam załozyć dolny aparat razem z górnym ,a le z braku kaski ortodontka zgódziła się na zwłokę ale nie dłużej nić 3 miesiące ; napiszcie coś więcej o alingerach pozdrawiam zdołowana koszmarną porą roku ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu dziewczyna, która chodziła do dr Radlińskiego? Ja tez chcę porcelanowy, nawet widziałam taką ofertę 1,5 roku temu na gruponie u mojego ortodonty. Super, gdyby udałoby mi się nabyć ta drogą porcelanówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anijkaa
Cześć wszystkim! :) Przymierzam się do założenia aparatu w OTHO-CLINIC w Jaśle, jestem juz umówiona na wizytę w maju , jednak nie wiem jak wyglądają obecnie koszty związane z aparatem i z pierwszymi wizytami ? Czytałam wcześniejsze wasze wypowiedzi jednak trochę czasu minęło wić ceny mogły pójść w górę.. Czy jest ktoś kto niedawno zakładał tam aparat i się oreientuje ? będę wdzięczna za odpwoiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja byłam wczoraj u orto na kolejnej wizycie i znów dał mi ten drucik na podniebienie rotator?, wymienił łuk na dole i między 2 i 5 na dole mam takie sprężynki i oczywiście wyciągi nosze dalej. Powiedział, że ostro walczymy bo chcemy zakończyć leczenie al;e kiedy dokładnie nie powiedział. wczoraj w ogóle tak długo mnie trzymał, 3 razy wracałam na fotem bo mu się coś przypominało Nikola a ja u Ciebie? Kiedy ściągasz to cudo? :P 2X2- a jak u Ciebie? martwi mnie znów ten rotator. Powiedział mi że mam tencencję do cofania się znów tych zębów do środka i że jak będe już po leczeniu to mam nosić jakieś płytki :/ i że najczęściej jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet ... nawet nie pytaj .... bylam pewna ze poznam date zdjecia a ona powiedziala ze pasowaloby zebym jeszcze pochodzila z tymi wyciagami z 3 mce ,a ja szok :o:O i znow sie przedluza no ale nic nie poradze niech bedzie tak jak ma byc ,chociaz ja zmian w zgryzie wielkich nie widze wiec nie wiem czy jest sens ,no ale moze troche z mojej winy bo dawniej wyjmowalam te gumki teraz nosze caly czas .. rotator masz?na pewno ? bo cos nie mowisz z przekonaniem ,rotator to cos okropnego jak mi zalozyla po hassie znow nie moglam jesc a nawet mowic tak mialam poraniony jezyk ,orto mnie ostrzegla ze na jezyku odbije mi sie taki znak w ksztalcie M i faktycznie mialam ,zdjety juz dawno temu a czasem kiedy sie przygladne dalej jest troszke widoczne na jezyku :D:D orginalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliszanka
Ja od wczoraj mam założony łuk Goshgariana, więc jestem na samym początku ortodontycznej przygody. Czeka mnie ten łuk, potem wyrywanie 4 ząbków i dopiero standardowy aparat. I noszenie jakieś 3 lata. Zdecydowałam się no i mam nadzieję, że wytrwam, choć na razie jest mi kiepsko. Zęby bolą, ale na razie tylko przy nacisku, ale najgorsza jest rana na języku. Na razie mam problem z przełykaniem śliny i tym bolesnym językiem. Nie wiem czy jakkolwiek się mi zagoi, skoro ciągle drut się w niego wbija. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia? Podczas noszenia łuku, język jest w stanie się przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
poliszanka tak ja tez mialam caly poraniony tak mnie bolalo ze mowic nie moglam , zakup sachol dziala troszke znieczulajaco , przyzwyczai sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliszanka
Hej Nikola, dzięki za pocieszenie, dziś po tygodniu jest już lepiej, jeszcze nie dobrze, ale lepiej. W sumie to się cieszę, że jednak mam te aparaty na raty i dopiero za jakieś 2 miesiące założę ten "tradycyjny". Mam nadzieję, że do tego czasu przyzwyczaję się do mojego łuku. Najgorzej jest faktycznie w nocy, ale na forum własnie znalazłam, że to chyba najczęściej w nocy daje popalić. Dlatego budzę się, i smaruję te ranki. Mam nadzieję, że niedługo będzie ok :) Dopiero teraz zdecydowałam się na aparat (mam 28 lat), ale jestem niecierpliwa i już bym chciała mieć wszystko założone, by zaczęło pracować nad moimi ząbkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkusia305
Witam wszystkich! Czy mógłby ktoś mi polecić jakiegoś dobrego i w miarę niedrogiego ortodontę w Warszawie? Mam cofniętą szczękę i strasznie bolą mnie" zawiasy".Dziś byłam u chirurga szczękowego(skierował mnie mój stomatolog),który nie jest w stanie mi pomóc i odsyła do ortodonty.Proszę o namiar.Ps.A słyszał ktoś może o aparacie Twin block,czy sprawdza się u dorosłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników;D Mam pytanie odnośnie operacji. Czy ma ktoś zgryz otwarty? i jest przed zabiegiem lub po zabiegu? Aparat noszę ponad 4 lata i zamierzam mieć operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..2x2..
Akashanet - u mnie została kosmetyka:) wczoraj byłam na wizycie i już wkroczyłam w końcową fazę. Jakies ostatnie ustawienia i korekty zgryzu. Światło w tunelu jest takie, że na jesieni pozbędę się obu aparatów:D Nie nastawiam się na konkretny miesiąc, bo zobaczymy jak się ułozą wizyty i to dopieszczanie na ile się rozłozy. Ale widać koniec:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyneczkaxd
Witam ;) mam założone gumki separacyjne już prawie tydzień :) i co teraz będzie :D w piątek mam się zglosić do ort. :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
Ja mam zgryz otwarty i wąską szczękę. Mój orto rozważa operację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest_dobrze.91
Hej wszystkim. Chciałam się przywitać. Mam za sobą 3 wizyty u orto i 17 czerwca mam zakładać aparat metalowy. Niestety minus tego jest taki, że muszę wyrwać 4 zęby (duże stłoczenie). Dwa zlikwidowałam wczoraj, trzeci idzie za tydzień, a czwarty za dwa tygodnie (wszystkie piątki). Mam nadzieję, że miesiąc czasu od wyrwania pierwszego zęba nie wpłynie źle na postępy prostowania zębów... Zakładał ktoś aparat po takim odstępie czasu od wyrywania zęba/zębów? Niemniej jednak bardzo się cieszę, że w końcu będę zadrutowana (mam 22 lata), wcześniej nie miałam pieniędzy na to cudo, teraz zarabiam więc stwierdziłam, że spełnię swoje marzenie. :) Pozdrawiam zadrutowanych i tych co będą zadrutowani w najbliższym czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest_dobrze.91
Hej wszystkim. Chciałam się przywitać. Mam za sobą 3 wizyty u orto i 17 czerwca mam zakładać aparat metalowy. Niestety minus tego jest taki, że muszę wyrwać 4 zęby (duże stłoczenie). Dwa zlikwidowałam wczoraj, trzeci idzie za tydzień, a czwarty za dwa tygodnie (wszystkie piątki). Mam nadzieję, że miesiąc czasu od wyrwania pierwszego zęba nie wpłynie źle na postępy prostowania zębów... Zakładał ktoś aparat po takim odstępie czasu od wyrywania zęba/zębów? Niemniej jednak bardzo się cieszę, że w końcu będę zadrutowana (mam 22 lata), wcześniej nie miałam pieniędzy na to cudo, teraz zarabiam więc stwierdziłam, że spełnię swoje marzenie. :) Pozdrawiam zadrutowanych i tych co będą zadrutowani w najbliższym czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliszanka
Hej jest_dobrze.91 Aż zazdroszczę, że już będziesz miała tak szybko aparacik. Myślę, że taka przerwa nie szkodzi, ja też będę miała wyrywane zęby, ale nie wiem jeszcze dokłądnie kiedy, na razie noszę łuk podniebny i dopiero potem założę normalny aparat. Pewnie jakoś latem i wtedy wyrywanie. Jednak moja koleżanka już miała wyrywane zęby jakoś w połowie kwietnia, a aparat zakłada dopiero w poniedziałek. Czyli myślę, że nic nie powinno się dziać. A jak tam wygląda samopoczucie i gojenie po wyrywaniu? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest_dobrze.91
Hej Poliszanka. :) Samopoczucie mam bardzo dobre. Powiem szczerze, że trochę bałam się wyrywania, naczytałam się tyle w internecie, że boli i w ogóle. Poszłam na wyrywanie do mężczyzny, stwierdziłam że chyba będzie miał więcej siły i długo mi ich wyrywać nie będzie. I tak było. Najpierw dostałam znieczulenie (nawet nie bolało, uczucie takie jakby mnie duży komar ukąsił, ale bez problemu da się to znieść), po 2 minutach zaczęło się wyrywanie. Wyrywanie jednej piątki trwało może minutę. Poważnie. Nawet się nie zorientowałam kiedy Pan doktor mi ją wyrwał, aż musiałam z niedowierzaniem zapytać 'to już?' :D Z drugą piątką było tak samo. Z gabinetu wyszłam po 10 minutach. Wyrywanie NIC nie bolało. Po jakiś 20 minutach od wyjścia z gabinetu poczułam, że znieczulenie przestaje działać i trochę bolało, ale po godzinie przeszło na tyle, że już nawet nie zwracałam uwagi na ból. Co do gojenia się ran po wyrywaniu to chyba jest dobrze. Skrzepy widzę, że jeszcze są więc nie martwie się póki co że dopadnie mnie suchy zębodół. Ciężko mi tylko jeść. Wyrwałam na początek dwie górne piątki więc po każdej stronie mam dziury... Od środy żyję na miękkiej diecie, jeden posiłek jem 30 minut, z myciem zębów też nie ma lekko, trzeba strasznie uważać. Ogólnie odpukać wszystko jest super, nic mnie nie boli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiczbaPi
Witam;) Niedługo dołączę do Waszego grona i postanowiłam trochę się podpytać;) 14 czerwca mam mieć zakładany aparat stały. Lekarz powiedział, że nie muszę usuwać żadnych zębów, co było dla mnie dużym zdziwieniem, bo są dosyć mocno stłoczone. Oprócz tego mam cztery ósemki, które jeszcze nie wyszły. Górne idą dosyć ładnie, ale dolne idą poziomo. Nie wiem, czy coś z nich będzie. Boję się jednak, że po wyprostowaniu zębów, gdy wyjdą mi ósemki, zęby znowu się pokrzywią. Czy jest taka możliwość? Myślicie, że ortodonta mógł przeoczyć coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choocolate
jest_dobrze.91 od pół roku noszę aparat stały bezligaturowy,miałam wyrwane 4 ósemki (stłoczenie zębów plus mała szczęka) i górną prawą czwórkę - dzień po wyrwaniu czwórki zakładałam szynę na górę,nie boli nic,nie przeszkadza również,a wręcz szybkie założenie szyny i takiego metalu na podniebieniu sprawiło,że mój kieł (który bardzo wystawał poza łuk) ślicznie wszedł na miejsce wyrwanej czwórki. Widzę duże postępy,jeszcze około roku i zdejmuję aparacik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest_dobrze.91
Hej choocolate. To fajnie, że u Ciebie tak szybko idzie postęp w leczeniu. Ja mam dość mocno pokrzywione zęby, szczególnie na dole więc postępu chyba szybko nie zobaczę, aczkolwiek nadzieja ostatnia umiera, prawda? :) Będę miała metalowy aparat z rurkami, bez separacji czy jak to się tam nazywa i żadnych szyn ani aparatów podniebiennych. Dziś miałam kolejne wyrywanko, żyję i mam się dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
ile zapłaciłas za ten aparat? ja mam podobnie, kieł jest poza szeregiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliszanka
A moje wyrywanie na razie się oddala. Łuk podniebny spowodował, że czwórka nie tylko się wychyliła na zewnątrz, na co czekałam, ale bardzo się obniżyła. Dziś zaniepokojona poszłam do orto i dobrze się stało. Zdjęła mi łuk, nałożyła jakąś maź na dolne 6, bym nie mogła zagryźć zębów, by ta moja czwórka odsapnęła i żadne siły na nią nie działały. Najprawdopodobniej będę musiała od razu założyć aparat na górny łuk, by wciągnąć czwórkę do góry. A łuk i wyrywanie chyba się odwlecze. Na kolejną konsultację i decyzję i idę w poniedziałek. Początek aparatu i od razu perypetie. Ciekawe co to będzie dalej ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie a miał ktoś zakładany aparat we wrocławiu? poproszę o rozjaśnienie gdzi epolecanie, gdzie warto, jakie ceny szczegółowe , ile trwało leczenie itp. Na maila poproszę , mmm nadzijeę że ktoś odpiszę, gdyż cięzko kierować się ,,dobrymi'' opiniami z internetu , gdyż nie wiadomo kto napisał mamka0@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×