Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hej lucky515 Z tego co slyszalam to wiekszosc orto zaleca wlasnie ten metalowy aparat... Ja jestem ciekawa co powie orto na moim pierwszym spotkaniu...cóż musze uzbroic sie w cierpliwosc i jeszcze troszku poczekac. A jak u Ciebie z kosztami? U mnie koszta aparatu 1 łuk 1500zł metalowy,pierwsza wizyta gratis a kolejne od 40-100 w zaleznosci co bedzie robione. zapomnialam wpisac swój nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Demorela Koszty u mnie będą spore: 1 wizyta była grafis - stomatolog obejrzał zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne,chilkę porozmawialiśmy. 2 wizyta 700 zł - pobranie wycisków - 6 kompletów, badanie łukiem twarzowym i jeszcze jakimś urządzeniem. Za te siedem stówek mam mieć zrobiony plan leczenia i badanie artykultorem. Z tego co słyszałem ortodonci biorą standardowo za drugą wizytę 200-300 zł, za wyciski i plan leczenia. Ja znalazłem stomatologa w Poznaniu, drogi jest, ale ponoć dobry. Kolejną wizytę mam 20 sierpnia, ma mi przedstawić plan leczenia i symulacje komputerową moich przyszłych zębów. Aparat metalowy kosztuje u niego 1800 za łuk a ceramiczny 2500 Wizyty od 100 do 150 W lekkiej rozmowie zasugerował za leczenie ortodontyczne przez 2,5 roku od 10000 do 12000. U mnie jeszcze dojdą licówki i most, w sumie lekko licząc jakieś 20000 - co lekko, mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej to faktycznie niezle koszta.... Ja nie wiem ile moj orto bierze za plan leczenia i odciski. Wszystkiego dowiem sie na miejscu. A masz mozliwosc placenia w ratach? Ja moge to zrobic i raty place takie jak mi pasuja. Podejrzewam ze zalozenie pierwszego luku jest platne w calosci a reszta w ratach. Czyli co praktycznie po tej wizycie powinienes miec zakladany juz aparat. A masz jakies zeby do usuniecia czy dopiero sie okaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Demorela - Cześć! Owszem, jest możliwość płacenia w ratach, ale się tym nie interesowałem, gdyż mają terminal do kart płatniczych i jest możliwość płacenia kartą kredytową. Co do usuwania zębów to tego nie wiem. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie nic nie trzeba będzie usuwać, co troszkę poprawiło mi humor bo myślałem, że będzie mi kazał usuwać ósemki (mam wszystkie 4 - wielkie zębiska). Oglądała mnie też jego żona, która jest protetykiem i ona ma wykonać ten aparat dla mnie. Stwierdziła, że to prosta robota!, chodź długotrwała ze wzglądu na mój wiek i stałą strukturę kostną.Gdybym był dzieciakiem leczenie ponoć trwało by rok, a mi wyrokują do 3 lat. W górnej szczęce między 1, mam "szparę", lewa dwójka chowa się za jedynkę, a obie trójki trzeba "ściągnąć do łuku". Na dole po lewej stronie trzeba "ścisnąć i przesunąć" zęby 3,4,5 do prawidłowej pozycji i zrobić miejsce na 6, która ma być uzupełniona za pomocą mostu protetycznego (kilka lat temu usunięto mi 6, wspomniane zęby 5,4,3 zaczęły swoistą wędrówkę w kierunku wolnego miejsca i pokrzywiły się) Terminu zakładania aparatu jeszcze nie znam. Chyba, to nastąpi dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj lucky515 No ja tez mam problemy z zebami,ale to przez swoja i mojej mamy glupote,bo jak bylam dzieckiem to sie okazalo ze mam za duzo zebow a za mala szczeke i gdy jako dzieciak hmm chyba w wieku 8l zaczelam chodzic do orto i kazda wizyta konczyla sie rwaniem zdrowych tylnych zebow!!!! bardzo wiele wycierpialam i do konca zycia nie zapomne tego bolu,strachu i paniki na widok dentysty i orto i po jakims czasie wbilam sobie do glowy,ze jesli tak dalej bedzie to wkoncu zostane bez zebow i tak sie zbuntowalam,ze zaprzestalam dlaszych wizyt i mam zal do mamy,ze tak szybko sie poddala i jednak dalej nie zaciagala mnie na kolejne wizyty:( Ogolnie mam najwiekszy problem z gornym lukiem,bo mam dwojki schowane a trojki sa bardziej w przodzie.Mam tez szczeline po wyrwaniu chyba szustki i o dziwo zeby nie przesunely sie w tym kierunku az tak bardzo ale minimalnie owszem.Na dolnym luku mam problem,ze mam minimalnie skrzywione dwojki i czworki. Podejrzewam ze moje leczenie tez moze trwac z 3 lata,bo jednak to kupe lat a dodam ze mam juz prawie 36l,ale cholernie ciesze sie,ze wkoncu zdecydowalam sie i ze wkoncu stac mnie na takie leczenie.Nie ukrywam,ze boje sie iz uslysze o rwaniu jakiegos zeba,az na sama mysl mam gesia skorke. Daj znac jak bedziesz po kolejnej wizycie,czy udalo sie zalozyc aparat czy jednak jeszcze nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Cześć demorela! Ja też jako dzieciak chodziłem do ortodonty, nosiłem aparat ruchomy, też usunęli mi zdrowy ząb, a potem wszystko ładnie wyprostowali (górna szczęka) i wszystko diabli wzięli. Jakiś rok po zaprzestaniu noszenia aparatu zęby wróciły do poprzedzniego stanu (szpara miedzy jedynkami, dwójka sie schowała, a trójki jakby "uciekły" z linii zębów - są jakby wyżej od pozostałych) Miałem wtedy 15 lat...W ciągu kolejnych 15, nie robiłem z tym nic, nauczyłem sie żyć z krzywymi zębami... mówię tak, że zębów prawie nie widać i tak samo się uśmiecham... Teraz boje sie tego leczenia...boję sie o efekty. Wiem, że medycyna poszła do przodu, że teraz jest mnóstwo aparatów i innych bajerów, które mają utrzymać porządany efekt leczenia, ale czy się uda....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lucky515 Ja tez mialam aparat ruchomy,ktory musialam nosic na noc i pare godzin w dzien,ale to nic nie dalo. Oj znam to,usmiech przy zacisnietych ustach:( Wiesz co wydaje mi sie,ze jednak raczej juz zeby nie powinny sie poprzesuwac po tylu latach noszenia aparatu stalego i korygujacego. Moja kuzynka takowy miala i od momentu sciagniecia nie ma zadnych problemow i wszystko jest ok a naprawde juz minelo moze z 15 lat. Trzeba byc dobrej mysli,ale wiadomo niepewnosc pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
Hej, po kilkunastu latach marzeń i zaniedbania, 12 lipca 2013 założyłam obydwa łuki -samoligaturujące(bezligaturowe) . Wszystkim zastanawiającym się powiem tak: jeśli chcesz to zakładaj i nie zwlekaj ! Z wiekiem jedynie coraz dłużej będzie trwać leczenie ! Po pierwsze- odżałuj kasę na konsultacje i popytaj u różnych ortodontów !!! Ja dopiero w czwartym gabinecie znalazłam moją ortodontkę :) potraktowała mnie jak matka córkę (moja Mama tak to określiła jak wysłuchała opowieści z przebiegu konsultacji :) - poświęciła mi chyba godzinę, o wszystko wypytała, starała się jak najwięcej opowiedzieć, wyjaśnić podać alternatywne rozwiązania. Wcześniejsi "orto" mówili mi różnie, w jednym gabinecie próbowali mnie przygotować na konieczność wyrwania zdrowej dolnej jedynki, żeby zrobić miejsce na resztę zębów(konsultacja 15 min), w innym po 2 minutach(!!!) oglądania zębów stwierdzono, że tylko ten najdroższy Damon się dla mnie nadaje (5800zł za 2 łuki metalowe). Chciałam samoligaturujący, bo czytałam w necie że nie wymaga wyrywania zębów-po czym mogą pozostać jakieś szpary, są też znane przypadki zmian wyglądu twarzy (np przy usunięciu 4 zębów) no i pamiętajmy że wyrywałabym zdrowe zęby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
c.d. Pamiętajcie, bez pantomografu ew. zdjęcia encefalopatycznego, odlewu i wykonania pomiarów przez ortodontę, ciężko jest mu podać ostateczne rozwiązania. Moja Orto miała rozpisane 2 plany leczenia dla mnie, jeden ze zwykłym metalowym ale z ryzykiem, że w połowie leczenia konieczne byłoby wyrwanie 4 zębów c.d. Pamiętajcie, bez pantomografu ewentualnie zdjęcia encefalopatycznego, odlewu i wykonania pomiarów przez ortodontę, ciężko jest mu podać ostateczne rozwiązania. Od początku chciałam samoligaturujący ale Moja Orto stwierdziła że metalowy też poradzi sobie z moimi stłoczeniami, miała rozpisane dl mnie 2 plany leczenia- w jednej z opcji w połowie leczenia możliwe że byłoby potrzebne wyrwanie 4 zębów,więc zadecydowałyśmy o samoligaturującym. Wybór aparatu jest uzależniony od rodzaju wady zgryzu, nie dla wszystkich jest dobry ten sam model. Pamiętajmy, że wcześniej należy wyleczyć zęby -jeszcze nigdy nie byłam u dentystów tak często jak na przełomie czerwca i lipca tego roku :) Ja miałam też już jakieś 2 lata temu wyrwane trzy zęby mądrości- w moim przypadku były ułożone tak, że rosnąć napierały na pozostałe zęby, więc było to konieczne; aczkolwiek czytałam że stomatolodzy odchodzą już od przeświadczenia, że tzw zęby mądrości należy kategorycznie usuwać, w końcu jeśli nie generują stłoczeń,bólu szczęki/żuchwy, czy też szybko się nie psują, to w czym przeszkadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
c.d. Pamiętajcie, bez pantomografu ewentualnie zdjęcia encefalopatycznego, odlewu i wykonania pomiarów przez ortodontę, ciężko jest mu podać ostateczne rozwiązania. Od początku chciałam samoligaturujący ale Moja Orto stwierdziła że metalowy też poradzi sobie z moimi stłoczeniami, miała rozpisane dl mnie 2 plany leczenia- w jednej z opcji w połowie leczenia możliwe że byłoby potrzebne wyrwanie 4 zębów,więc zadecydowałyśmy o samoligaturującym. Wybór aparatu jest uzależniony od rodzaju wady zgryzu, nie dla wszystkich jest dobry ten sam model. Pamiętajmy, że wcześniej należy wyleczyć zęby -jeszcze nigdy nie byłam u dentystów tak często jak na przełomie czerwca i lipca tego roku :) Ja miałam też już jakieś 2 lata temu wyrwane trzy zęby mądrości- w moim przypadku były ułożone tak, że rosnąć napierały na pozostałe zęby, więc było to konieczne; aczkolwiek czytałam że stomatolodzy odchodzą już od przeświadczenia, że tzw zęby mądrości należy kategorycznie usuwać, w końcu jeśli nie generują stłoczeń,bólu szczęki/żuchwy, czy też szybko się nie psują, to w czym przeszkadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata26
Co do metody "Clear Aligner" to ja nie jestem przekonana. Coś mi się wydaje że jest dedykowana do małych wad zgryzu i dla bardzo sumiennych pacjentów :( . Wiele osób miało możliwość noszenia tzw. aparatów ruchomych i z jakim efektem? Z takim, że nie nosili go regularnie i w tym miejscu zawsze przewagę będzie mieć standardowy aparat stały- bo go nie zdejmiesz ! - choćbyś chciał- a wiem coś o tym... :D Ciekawa też jestem jak stoi cenowo, no bo jak już komuś zależy żeby nie było widać że nosi jakiś aparat korekcyjny, a go stać, to lepiej niech zainwestuje w aparat lingwalny-mocowany do zębów od strony języka-to dopiero muszą być cyrki ze szczotkowaniem takiego "cuda". Uważam również, że aparaty estetyczne nie mają większego sensu-porcelanowe, szafirowe-są bardziej kr***e, przez co stosuje się na nie mniejsze siły, przez co wydłuża się czas noszenia, a podobno statystycznie częściej się odklejają od zębów i o zgrozo przebarwiają np od kawy !! :( Moim zdaniem jak się nosi aparat na zębach to i tak go widać. Jeśli nie jest to aparat lingwalny to widać że ma się aparat na zębach. :) Biały aparat na zębach to i tak aparat na zębach i wg. mnie powoduje jedynie dłuższe przyglądanie się, zanim sie orientujesz, że ktoś ma estetyczny aparat ortodontyczny. :) Kilka info o moim aparacie: lokalizacja Warszawa Ursynów, samoligaturujący-bardzo małe zamki (ale NIE Damon) za 2200 zł za 1 łuk, założyłam dwa łuki na jednej wizycie, płatność za drugi łuk mogłam rozłożyć na raty :D Najtrudniej przyzwyczaić policzki i język do obcego ciała na zębach, przez pierwszy tydzień nie jesteś w stanie gryźć- no może miękki środek chleba :) ale to że trochę stracę na wadze akurat mnie cieszy :) Dopiero w takiej sytuacji doceniasz jaką przyjemnością jest jedzenie . Pozdrawiam, Gosia Uśmiechnięta Aparatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Brumiii - mnie mój stomatolog proponował Clear alinger - przejrzyste nakładki. Jest to metoda nowa i bardzo droga. Podliczył koszty, u mnie samo leczenie tymi nakładkami kosztowałoby ok 18000 zł.(800zł miesięcznie) CO do skuteczności tego systemu to się nie wypowiem,bo nie wiem. Ostatecznie zdecydowaliśmy sięna tradycyjne aparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielu moich znajomych ma staly aparat metalowy i kazdy z nich mowil,ze orto odradza te biale aparaty,iz wlasnie nie sa mocne,ze pekaja i przez co sa czestrze wizyty a co sie z tym wiaze to i dodatkowe koszta.... Ja mam nadzieje,ze nie bede miala takich cyrków przy metalowym,bo roznie bywa i nie daj Bog trafi sie to gdy bede za granica akurat w pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Mnie się wydaje, że aparaty ceramiczne, kryształowe itp... są dla ludzi z małymi wadami zgryzu. Mój stomatolog twierdzi, że i owszem może założyć mi ceramiczne, ale takowe mają ponoć większe zamki i podejrzewa, że będe żle zagryzał w takowym cudzie... Poprostu zdam się na niego i założe te tradycyjne metalowe cuda i poczekam na efekty. Zresztą nie przesadzajmy: aparat metalowy, ceramiczny czy jakiś tam, to zawsze aparat, a leczenie ortodontyczne jest teraz w modzie. Więc będe "modny jak diabli" z metalem nierdziewnym w ustach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc o tych aparatach to wlasnie zauwazylam ze sa rozne typy a sami orto jednak w pierwszej kolejnosci polecaja ty zwyczajne metalowe. Dla mnie najwazniejsze jest by miec w koncu ładne proste zęby,ładny uśmiech i w końcu swobode ;) Zatem lucky być może nie bawem też dołącze do Twego trendi grona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:)tez bardzo chcialam i nadal chcem aparat ale nie mam kasy a rodzicow nie stac a mam takie masakryczne zebt ze porazka :(nwm jak zarobic kase bo co zarobie musze sama opkupic sie do szkoky itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Demorela - pewnie, a co się będziemy przejmować, już widzę miny kumpli w pracy jak im pokażę te metalowe cuda, a gdy im powiem ile to kosztuje...he, he ... Do Marty Klimczak - leczenie ortodontyczne jest bezpłatne tylko, dla dzieci do 13-tego roku życia. Prywatnie to kupę kasy... Nie powiem w jaki sposób masz zarobić, bo tego nie wiem. Podpowiem jedynie tyle, że w dużych ośrodkach akademickich np. w Poznaniu, we Wrocławiu są Uniwersytety a tam wydziały stomatologiczne. Popytaj, pokąbinuj - może jesteś na tyle ciekawym przypadkiem, że któryś profesor podejmie się leczenia Twoich zębów za darmo. Polega to na tym, że podpisujesz zgodę na publikację badań. Ty masz leczone/prostowane zęby a lekarz materiał do publikacji np w pracy doktorskiej. Ja w ten sposób załapałem się na rehabilitację stawu skroniowo-żuchwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky nawet gdybym miala za cale leczenie wydac 15 tys to wydam,za duzo lat zle czułam sie z tym wszystkim....oj tak miny znajomych w takich chwilach sa bezcenne,nie zapomnij szybko zrobic fotki heheh;) Marta moze to faktycznie jest dobra droga,ktorą podpowiada lucky... Moze u Ciebie u orto tez jest szansa by placic w ratach....musialabys sie popytac co i jak .... z tego co wiem to w calosci placi sie za zalozenie pierwszego luku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papiraczek
Witam wszystkich! Zgłosiłam sie do orto i zdecydowałam ze bede posiadaczką słałego aparatu góra/dół. Mój problem polega na diastemie między jedynkami ok 3mm i licznymi szparami midzy innymi zebami. Zrobiłam zdjęcia i byłam pewna że, będę musiała usunąć wszystkie 4 usemki gdyż zadna księżniczka nie rośnie. Okazuję się że, wcale nie muszę nic usunąć jupii! Wszyskie zostaną wciągnięte do łuku. Pssssss chyba znalazłam dobrego ortodontę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankia
papiraczek Ja też jestem posiadaczką aparatu od 5 dni a hyraxa od 27 przez co teraz mam pakiet i powiem Ci że też byłam pewna ze będę musiała usunąć ósemki a tu wyszło na to że absolutnie nie ma mowy o ich usunięciu bo nie ma takiej potzreby pomimo tego że mam stłoczenie.. schowaną dwójkę w górnym łuku ..oprócz tego miałam zgryz krzyżowy którego już sie pozbyłam:) jednak cuda się zdarzają :D ale czekam na dalsze efekty ,kótrych nei moge sie doczekać! :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky i jak tam cosik ruszyło u Ciebie? Ja musze czekac jeszcze miesiac... Dziewczyny fajnie,że też zdecydowałyście sie:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Cześć, demorela! Byłem dziś u stomatologa, uczucia mam miesezane. Oglądnął mnie, potem poprosił o opinie kolege i stwierdził, że najpierw musze przeleczyć kanałowo 5 i wstawić nową plombe w 6. Następną wizytę mam w połowie września, jeśli nic nie wyskoczy i leczona kanałowo 5 nie będzie dawała objawów bólowych, będziemy myśleć o zakładaniu aparatu. Także na razie czekam... Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po przerwie urlopowej :) Ciekawa jestem jak układa się Twoja sprawa Lukcy515 . Tak bardzo mnie to ciekawi bo mamy ten sam problem cieszę się że nie jestem sama :) Ja jutro idę na pierwszą wizytę kontrolną, ciekawa jestem jak zmienia się moje uzębienie bo nic nie czuje żeby miało się przesuwać Mam jeszcze tylko do Was pytanie? czy używacie irygatora?? Czytałam że jest pomocny w utrzymaniu czystości? i zastanawiam się nad kupnem ale to trochę kosztuje. Czy nitka i małe szczoteczki nie wystarczą. Jak jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj lucky515 Oj to troche zejdzie z tym leczeniem kanalowym,jakis czas temu to przechodzilam i na cale szczescie wszystko jest ok.Wydaje mi sie ze tez bede musiala wymienic 2 plomby bo mam te stare takie ciemne. Tak bym juz chciala miec te wizyte u orto za soba i wiedziec na czym stoje,ale musze uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac do 24 wrzesnia dopiero.... Ana To ze nic nie czujesz to nie oznacza ze nic sie nie dzieje;) ale jak pojdziesz na wizyte to bedziesz wiedziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana_ 24
I po pierwszej wizycie :-) Przed gabinetem czekałem bo był poślizg nie powiem ze mały bo godzinny wiec wiedziałam pełna obaw i z mnóstwem pytań. Ku mojemu zaskoczeniu jak i ortodontki zęby przesuwają sie nadzwyczaj szybko ( na górę mam założony aparat by przesunąć "7" lewą w miejsce po "6" lewej, ustawić zęby tak jak powinny być , z czasem "8" prawa wyciągnąć z dziasla i ustawić ją w miejsće po prawej "7") podobno górny luk nie będzie straszny, prosta robota tak usłyszałam jednak tez słyszałam ze tylnie zęby idą bardzo wolno a u mnie trzeba wychamowac bo lewa "7" i "5" sie ruszają i za szybko tez być nie może. Tak więc idę na wizytę dopiero w październiku i zalecenie tez dostałam oszczędzać lewa stronę :-( sama nie wiem czy to dobrze ze te dwa zeby sie ruszają. Może ktoś miał podobny problem . Demorela Mam aparat metalowy i mam też 2 plomby na dole takie stare o jakich Ty piszesz nazywają sie amalgamatowe. Tez chcialm je wymienić na te kompozytowe czyli ładniejsze i dentysta mówił jak siedzą i ząb jest zdrowy to lepiej nie wymieniać. Ale po założeniu aparatu odczuwam czasami metaliczny posmak w ustach. Myślałam ze to aparat ale wczoraj ortodontka powiedziała ze aparat może wchodzić z tymi plombami w reakcje i taki właśnie mam smak. Jednak zaznaczyła ze nie wszyscy tak maja. Musisz zapytać dentysty i ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana_24 No widzisz,a tak sie martwilas na zapas;) Jetsem strasznie ciekawa jak to u mnie bedzie na tej pierwszej wizycie.... ale jeszcze musze czekaaacccc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Cześć, dziewczyny! Ana_24, demorela. Jeśli chodzi o plomby amalgamatowe, to i owszem mój stomatolog twierdzi, że powinny być wymienione na kompozytowe (białe), przed założeniem aparatu. Twierdzi, że te plomby są termiczne - przewodzą ciepło i mogą doprowadzić do umartwienia nerwu zęba i potem konieczności leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe samo w sobie nieprzyjemnie może potęgować dolegliwości związane z przesuwaniem zębów. Według stomatologa zęby leczone kanałowo, przed założeniem aparatu powinny mieć "wrzucony" wkład koronno-korzeniowy, by ząb był bardziej stabilny i nie było problemu przy przesuwaniu zębów. Kolejna sprawa - Ana_24, jeśli zęby ruszają się przy przesuwaniu "same z siebie" , a nie jest to wynikiem zamierzonym przez stomatologa, to ponoć nie jest dobrze. Prawdopodobnie mają osłabiony korzeń i są niestabilne. Mnie stomatolog straszył też taką możliwością - powiedział, że prawdopodobnie zęby trzeba będzie szynować! (nie dopytałem co to znaczy) po zakączeniu leczenia aparatem, lub po prostu przeleczyć kanałowo, też z użyciem wkładu koronno-korzeniowego, co podniesie koszty leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam czytam ostatnia wypowiedz to mam wrazenie ze ten orto to jakis naciagac....to jak u nas w miescie weterynarz,zawsze cos u pieska wynajdzie,by tylko przepisac drogie specyfiki i wyludzic kase....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky515
Do gościa - dzięki, za trafną uwagę. A co ja mam powiedzieć, siedząc na fotelu stomatologicznym. Ponoć przed założeniem aparatu, trzeba również pozbyć sie kamienia nazębnego. W ogóle to nie wiem czy takowy kamień nazębny mam, ale fresh scaling mam wpisany w program leczenia za jedyne 4 stówki. Cóż mój orto, jest uważany za półboga w dziedzinie stomatologi, więc ma prawo liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demorela trochę sie martwiłam bo mam zapisane w planie 24 miesiące leczenia +\- 6 miesięcy a za 22 biorę ślub i już bym chciała mieć piękne białe zęby. Za rok w czerwcu ortodontka mi powie mniej wiecej ile jeszcze będę nosić. Lucky515 To jak najbardziej jest wynik leczenia orto. Podobne tylnie zeby idą najwolniej a u mnie po miesiącu widać różnice, nawet powiedziała mi ze teraz zrobimy 6 tygodniowa przerwę i mniej scisnie aparat żebym nie cierpiała tak powiedziała to sa jej słowa. Ze idzie nadzwyczaj dobrze ale nie kazała sie cieszyć ze po roku zdejmie aparat bo może być tak ze zeby idą szybko i nagle stają na 2-3 miesiące jest mniejszy postep. I jak ktoś słusznie zauważył Twój ortodonta jest strasznie drogi. A no i ja zdejmowalam kamień nawet z dolnych gdzie nie mam aparatu ale za full zestaw ( zdjecie kamienia, czyms smarowala mi zeby i cos jeszcze ) zapłaciłam 150 zł !!!! A Tobie policzył 400 rozbój w biały dzień moim zdaniem. Ja za przygotowanie do aparatu tyle zapłaciłem czyli wizyta konsultacja, wyciski, plan leczenia, pantomagram, zdjecie ceflalometryczne i zdjecie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×