Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość luck
A mnie to przeraża co Wy piszecie :D, chociaż ja też w swoim mieście tego nie robię, tylko dojeżdżam 100km dalej, u mnie w mieście to orto mi mówiła że pierw operacja nosa bo krzywa przegroda pozniej operacja szczęki i dopiero aparat hehe :) do tej mojej teraz co się lecze to bez problemów jest i wszystko idzie dobrze, cóż trzeba szukać i tyle, w moim miescie Pani wzięła 100zł za 5 minut gadania a tutaj gdzie chodze nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja pierwszy raz słysze takie bzdury ze pacjent musi dostosowac sie do nie pasujacych wizyt......chodze od roku czasu do orto i on zapisuje mnie kiedy mi tylko pasuje i dla niego nie ma zadnego problemu,ba nawet moge sobie wybrac godzine a pacjentow ma ogrom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Cześć wszystkim znowu Mam pytanie czy ten zgryz to normalne Byłam dzis u mojego ortodonty bo ciagle prawa strona puka mi w 4 bardziej a druga to sie nie styka Ortodonta nałożył cos na te stronę gdzie sie nie styka cieżko mi stwierdzić czy cos nie tak bo i tak jest jak poprzednio jakby za duzo mi spilowal?nie jem juz nie bede do niego latać chyba jakiś to przeżyje te 3 tyg a w sobotę lecę do polski na dwa tyg:( ok Please dajcie znać jakby co jakie wasze przeżycia z zgryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Nie rozumiem nawet o co ci chodz hehe, puka jak zawieszenie w samochodzie ? hehe :) "bo ciagle prawa strona puka mi w 4 bardziej a druga to sie nie styka " rozumiem że prawa strona Ci się tylko styka z czwórką ?????dziwne że nie z trójką... bardziej jak jest to na rozszerzeniu.. Tak jak napisałem-"Ortodonta nałożył cos na te stronę gdzie sie nie styka" zapewne jest to podwyższony zgryz tak jak ja terazm mam po obu stronach i zęby swobodnie się przesuwają "poprzednio jakby za duzo mi spilowal?"- co piłował zęby ?. Nie wiem, ja nie rozumiem nic a nic z tego co tu jest napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Oj luck!!!! Trudno juz inaczej wytłumaczyć nie moge!!!! Nie rozumiesz nie dociskam lewej strony z zębami gornymi i dolnymi a z prawej słyszę szukanie kła w dolny ząb i to mnie drażni przy jedzeniu nie ważne juz sobie jakoś poradzę :)ale dzieki luck za wyrozumiałość :) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela Mogłabyś jakoś sprawdzić co miałaś na te "dziurki" w policzkach? Nie wiem jak wytrzymam do październikowej wizyty z tymi zawiasami tak mi z prawej strony rani poliko:( że juź nie wiem co tam wkładać żeby to odseparować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Ja używałam PROTEFIX PROTECT żel kojąco - regenerujący do dziąseł 10 ml,dodatkowo sachol i dentosept. Kurcze mam nadzieję,że Tobie też to pomoże...daj znać. Ja kolejną wizyte mam na początku pażdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Dziękuje Demorela, jutro popytam w aptece czy mają coś takiego. Ja też mam wizytę na początku października, muszę jakoś dotrwać ale już mi się powyginały trochę te zawiasy od jedzenia itp. Raczej nie wytrzymają tych 6 miesięcy bez wymiany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co myślicie na temat aparatów lingwalnych? Miał ktoś taki zakładany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy ktos z was zakladal moze aparat w tym gabinecie www.truszel.pl/ortodoncja.html ??? zastanawiam sie wlasnie nad wyborem, pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada970
Szukam sprawdzonego nie bardzo drogiego ortodonty ze slaska. Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aparaty na zęby polecam z www.lingwalny.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Czy rusza sie komuś 7? Mnie zaczęła i jestem trochę przerażona bo to chyba za bardzo wciskala sie dolna szczeka ten problem o którym pisałam wcześniej co nikt nie zrozumiał bo juz nie wiem jak wytłumaczyć :(.? W piątek dopiero idę do ortodonty zakładać dół aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris to jest normalne ze wszystkie zęby ruszają się od jedynki po siodemke,daj znać jak będziesz po wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę aparat ortodontyczny już od roku. Na początku miałam wiele obaw co do tego ‘urządzenia” ale potem przekonałam się co do niego i zdecydowałam się go założyć. Nikt w mojej rodzinie nie nosił aparatu, więc nie miałam z kim o tym porozmawiać. Bałam się, że podczas jedzenie go uszkodzę. Aparat ortodontyczny założyli mi lekarze z gabinetu http://www.viscardi.com.pl/ i wszystko jest ok. Cieszę się że już widać postępu mojej korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile mieliscie wyrywanych zębów do aparatu? I czy w ogole? Ja musze miec 5 niestety :( Juz mam umówioną wizytę u chirurga w http://www.mega-dent.pl/ . Boje sie strasznie, chociaz do tego gabinetu chodzi moja mama i zawsze mowi,ze lekarze bardzo mili i delikatni,ale jakos przeraża mnie fakt,ze tyle zębów mi ubędzie :/ Ktoś tez aż tyle musiał wyrywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Do gość i demorela Jestem juz po wizycie mam założony dol chociaż nie cały bo to dol najbardziej krzywy zeby jakby leżały :( i na jedynkę jedna nie mam bo ona juz w poprzek stoi:( i na 4 jedna nie mam bo ona prawie leży i z góra sie za bardzo stukala:( Na 7 tez nie mam bo mocniejszego drutu potrzebują:( to w takim tempie z 3 lata aparat bede nosić :( A do gościa ja nie wyrywalam zebow a miałam tez mieć wyrwane inna ortodontka mi poleciła ale moze teraz widze ze leczenie bedzie dłuższe :( Mam nadzieje wytrwam:( Demorela a ty jak z twoim aparatem tez masz damona to powiedz co ile jeździsz wymieniać ten drucik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gosc a co to za orto ze od razu zabiera sie za wyrywanie zebow?!!!!! a nie bylas moze u innego orto tak dla potwierdzenia i sprawdzenia czy faktycznie musisz miec wyrwane zeby?jeden orto tez u mnie chcial rwac,ale juz mnie wiecej nie zobaczyl i ten u ktorego sie lecze nawet nie wspomnial o rwaniu:) x Megkris ja na wizyty chodze tak co 8-9tyg.Drut mialam tylko raz wymieniany na grubszy a tak za kazdym razem jest podciagany. Ja mialam dół tez mocno krzywy i powiem Ci ze od kwietnia tego roku mam zalozony aparat na dól i juz w lipcu byly widoczne mega pozytywne efekty i w chwili obecnej dół mam prosty,wiec nie wydaje mi sie bys musiala nosic aparat 3l:)musisz uzbroic sie w cierpliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zakladal ktos niedawno aparat w klinice stomatologicznej na montelupich w krakowie lub orientuje sie jakie sa jego ceny i ceny wizyt kontrolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Cześć wszystkim Naczytalam sie o aparatach ze jestem juz przerażona ze zeby sie psują ze ortodonci oszukują itp Sama juz nie wiem czy dobra decyzje podjęłam Dol mam założony do 6 . Na jednej jedynce nie mam zamka bo taka w poprzek sprężynka zamek i znów nie mam zamka bo taki krzywy ze prawie leży ...:( jezu jestem przerażona !!!! I jeszcze moj orto moi ze nie które zamki bedzie trzeba odklejac i inaczej ustawiać :( oh boje sie ze sie obudzi jednego ranka a zeby z aparatem na piduszce:( mam dola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Megkris, spokojnie cierpliwości ja dolny aparat mam kilka dni i od samego poczatku mam problemy bo wypada mi drut ale sam sobie go wkładam jakos tam radze, tez nie widzę poprawy ale to dopiero kilka dni, odczekaj półtora miesiąca a efekty będą :D ja miałem tak z górnym łukiem :D ja na górze też miałem pierw zamki do szóstek a po 3 wizycie (pół roku noszenia) już mam na siódemkach :) orto pewnie wie co robi, niektore wady są pewnie skomplikowane i trzeba czekac :) nikt nie jest ideałem :D cierpliwosci i powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megkris cierpliwosci i jeszcze raz i jeszcze raz cierpliwosci.....jak to mowili-Warszawy nie odbudowali w jeden dzień....rozumiem Twój niepokój,ale na efekty naprawde trzeba poczekać...heh pamiętam jak Luck był niecierpliwy a teraz sam wie jak to smakuje i jak przebiega.... x Luck piszesz ze od kilk dni masz zrobiony dół i dziwne,że wylatuje drut...raczej tak nie powinno być....wydaje mi sie,że chyba orto za mocno go przyciął i teraz jak zęby pracuja i przesuwają się to ten drut właśnie wypada.... Jestem ciekawa co mi orto za 3 tyg powie w temacie tego ruchomego aparatu,mam WIELKĄ nadzieje,że nie bede musiala go nosic,bo akurat w pazdzierniku bedzie rok!!! x Małgosia a jak tam u Ciebie? Wiem,że wizyte tez masz w październiku,ale bardziej pytam o te specyfiki czy Ci coś pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Demorela, własnie chyba ten drucik jest deczko za krótki ale mam też piątke tak bardziej wysuniętą w stronę jezyka i jest takie rondo z drutu i to chyba pracuje i dlatego tak sie dzieje, samo z siebie nie wypada ale jak coś jem to zdarza sie :D. Powiem Ci że strasznie długo nosisz ten ruchomy... ja już mam zdjęty i czuje sie o niebo lepiej :D ale i tak orto mówiła ze poszerzamy dalej ale bez ruchomego tylko normalnie stałym :) Teraz czekam na efekty zejścia się dwóch łuków prawidłowo na siebie i żeby było rowno, ale to mysle ze jeszcze koło roku czasu to potrwa :) jeszcze pamietam jak zakładałem aparat na góre a już mineło pół roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Demorela, tak pomaga mi ten protefix, szybciej się goją ranki, bo przecież szału można dostać jak to się czasami odciśnie. Dziwne to jest, przez tydzień np. jest spokój potem jak zacznie obcierać to przez 1 dzień się masakra robi i tak w kółko. Dobrze, że mi jakoś czas w miare szybko leci to może ani się obejrze i mi zdejmie w końcu. Już nawet nie wie czy trzy czy cztery miesiące już to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Boli mnie 4 I chyba bedzie sie "rozbuja":( boje sie ze mi wypadną zeby:( Powiedzie jak one sie ruszają ? Góra-dol? Czy jak bo jestem przerażona tym etapem :( pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, wyczytałem sporo ciekawych rzeczy tutaj, natomiast ja mam problem z drutem na dole bo odkleił mi sie zamek na 5 i wypadł tym samym drut z konca... czy teraz zeby będą sie dalej przesuwac czy bedzie to stało w miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Gość ty idź do ortodonty jak ci wyleciał drucik i zamek odpadł :( to chyba nie dobrze mnie wyszedł drucik z zamka ale na drugi dzien poszłam i wlozono mi go spowrotem :) pisdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×