Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość AgutkaSilesia
co do różnic aparatów damon to... Q trochę mniej odstaje bo ma bardziej spłaszczone zatrzaski jakby... ja się i tak zdecydowałam na cleara bo najmniej go widac:) moja dr Henschke założyła go raz dwa i teraz tylko ją odwiedzam co parę tygodni na podciąganie zamków i ogólnie jest super bo ząbki sie prostują, nic nie boli no i nie wygląda to jak czarne zęby... Dobrze że znalazłam ten gabinet bo w moej okolicy – górny śląsk, to nie wiele osób ma taką usługę a typowego aparatu nie chciałam bo mi sie nie podobał, natomiast taki zakładany od wewnątrz słyszałam że czesto rani język itd więc mało bezpieczny :/ ale udało się i jestem zadowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mialam ten problem bo pracuje w korpo jako asystentka prezesa i aparat bylby raczej nie na miejscu wiec po prostu zdecydowalam sie na nakladke http://clearaligner.pro i juz jest spora poprawa. Poradz sie ortodonty najlepiej, my na forum mozemy Ci tylko o sobie opowiedzie c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Te nakladki clearlinger czy jakoś tak myślałam o nich ale ja wiem ze bym je nie nakładala cały czas więc zdecydowałam sie ma stały bo przynajmniej nie jestem w stanie sama go ściągnąć :) mam juz aparat 3 miesiące i juz widze jak zeby inaczej sie układają i go mnie denerwuje ten zgryz ciagle inaczej sie układa A co do tego zaciskania zebow u mnie ortodonta zrobił mi odcisk dołu i bede mieć taka osłonę na dolna szczękę :) pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
j.gs/4dTC 18+ lesbijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcelinaO
W dzisiejszych czasach aparat na zęby nie jest powodem do wstydu, wręcz przeciwnie niekiedy staje się on nawet "elementem ubioru/stylu". Mieszkam w Warszawie i pracuje jako menadżer więc również codziennie mam styczność z wieloma osobami i aparat całkowicie mi w tym nie przeszkadza. Mój aparat to aparat tzw. przezroczysty, ale wiadomo i tak go widać, ale całkowicie mi to nie przeszkadza. Zakładałam go w Odencie (http://odent.pl/) na Ursynowie około pół roku temu i pewnie jeszcze z rok będę go nosiła. Wizyty kontrole są tak około raz na miesiąc więc wszystko mam pod kontrolą. Aparat nie przeszkadza mi w funkcjonowaniu, a wizyty u ortodonty są dla mnie normalne, nie przysparzają mnie o gęsią skórkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Czesc wam Mam problem bo dopiero zauważyłam najwieksza wadę mam na dolnych zębach i sa Krzywe w kierunku do środka ust i nie na wszystkich mam zamki i nie mam na jednej czwórce i jedynce bo jedynka stoi w porażek i nie było jak zamka założyć wiec robimy miejsce sprężynka a czwórka prawie leży wiec uderzała. Górnymi zębami w zamek i zdecydowaliśmy założymy pózniej ...i problem jest bo ta czwórka jest wypierana do zewnątrz bardziej przez inne zeby czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie aparatki, mam mały problem i ciągle się zastanawiam czy może któras z was miała tak jak ja, a już mówię noszę aparat ortodontyczny już ponad 2,5roku,niedawno szpary miedzy zebami mi się zeszły a dzisiaj znów widze że między jedynkami znów mi się robi szpara.Czy któraś tak juz miala i czy to jest normalne?proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Małapipi, trochę to dziwne, ze Cie się rozchodzą zęby, może się drut poluzował? Ale jeśli nawet to po takim czasie noszenia aparatu nie powinny się przemieszczać. Zapytaj swojego orta na wizycie czy tak powinno być. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdalenaPar
Czy jest tutaj ktoś z Warszawy? Potrzebuję opinii na temat Centrum Ortodoncj i Implantologii Odent, oni mieszczą się na Ursynowie i Żoliborzu. Złapałam ich stronę -http://odent.pl/, ale nie ma tutaj opinii żadnych. Aparat ortodontyczny to dla mnie mega ważna sprawa, gdyż chciałam go mieć już od dłuższego czasu, a ślub, który mam za 2 lata mnie to tego jeszcze bardziej zmobilizował :) To jak? Ktoś poleca :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest w ogóle jakoś dziwnie zadane pytanie. Jak to czy jest sens? To tak, jakbyś mnie zapytała czy jest sens oddychać...haha. No Dziewczyno, jesteś młoda, a dbanie o siebie to jedna z podstawowych zasad dobrego samopoczucia. Ja to w ogóle też jestem szczęśliwą posiadaczlą aparatu na zęby http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/aparaty/. No i jestem zadowolona. Już jestem na półmetku hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aparaty ortodontyczne są super modne i dodają uroku, więc nie przejmuj się wiekiem. Opiniami starszych Pań też nie:). Polecam Ci te białe, bądź przezroczyste, jeśli Cię to krępuje. Sama taki nosiłam, nic strasznego. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eh aparat to nie jest tania sprawa ale jesli trzeba to trzeba, ja sobie zafundowalam aparat na 31 urodziny :D lepiej pozno niz wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Ehh Demorela, normalnie mam dosyć, nic nie ściągnął, jeszcze usztywnił i powiedział, że na następnej wizycie - styczniowej - ustalimy kiedy mi to ściągnie :( czyli jak nic minimum z 4 m-ce jeszcze z tymi zawiasami będę się męczyć. Pozostaje mi dokupić zapas wosku i odliczać czas. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie bardziej pozytywnie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Mam pytanko do was. Mam brak zęba na górnej szczęce i mam szparę miedzy 5a7 i drucik często mi wychodzi z ostatniego zamka wiec juz zjadłam tych rureczek nie wiem ile chyba 3 i i teraz sama go codziennie przeciągam bo za bardzo mi sie przesuwa i chaczy mi druga stronę policzka ...:( czy to normalne ? Bo dla mnie to nie żeby ten drucik az tak sie przesuwał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia u mnie tak pół na pół...oczywiście w dalszym ciągu mam nosić ten ruchomy i coś dr mówił,że jeszcze raz pójdzie do poprawy gdy śruba będzie rozkręcona na maksa bo niestety jeszcze trochę brakuje do ideału.Założył mi jakąs mega sztywną gumkę na ostatni zamek na siódemce łączącą z piątką na dole którma ma szybciej pomóc na wyprostowanie tej piątki.Ból jest dość spory,ale przynajmniej wiem,że coś się dzieje:).Kolejna wizyta w styczniu. x Megkris jeśli jest taki ogromny problem z tym drutem to idź do orto i niech coś z tym zrobi,bo po co masz się wkurzać i męczyć a jak dla mnie to nie jest to naormalne,że tak się dzieje. Zastanawia mnie dlaczego orto nie zakończył zamkiem na piątce tylko na tej siódemce....ja mam tak samo i zakończenie mam na piątce i zero problemów z drutem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bodyage.pl/aaab7e231d sprawdź wiek swojego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zakładałam 2 lata temu aparat tu www.truszel.pl i powiem wam, ze na poczatku nie chcialam nosic, wstydzilam sie, balam sie, ze bede szpetna, ale teraz nie zaluje, bo przynajmniej mam proste zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie zastanawiam nad aparatem ortodontycznym (dentysta warszawa http://impladent.pl/ ). Moja znajoma niedawno zdjela (nosila jakies 2 lata) i teraz ma bardzo ladne zeby:) ja moze nie mam jakos strasznie pokrzywionych ale kilka mogloby byc bardziej prostych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój aparat ortodontyczny założyłam w wieku 26 lat i po dwóch latach zdjęłam, prowadził mnie wtedy lekarz z http://www.clearaligner.pro/ efekt jest porażający, jak moja pewnośc siebie skoczyła do góry, chciałabym się teraz uśmiechą non stop, aż teraz zmarszczki mi sie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o aparat, to uważam, że nie ma się czego obawiać. Miałam bardzo krzywy zgryz. :( Naprawdę, okropny. I straszne kompleksy z tego powodu. Założyłam aparat w http://dentalservice.pl/ (polecam, to świetna klinika), nosiłam go rok. I teraz mam piękne, równe ząbki, przestałam wstydzić się uśmiechać. :) Myślę, że nie ma się co zastanawiać, bo naprawdę komfort psychiczny po ściągnięciu jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megkris
Czesc wszystkim Byłam u ortodonty i szczerze mówiąc troche mnie załamał martwie sie bo wielu rzeczy nie pamięta np musze mu zwracać i mowić uwagę o wszystkim np ze dolne siódemki bardziej mi sie wykrzywiają przecież to on powinien widzieć :( ja wiem on duzo pracuje i jest zmęczony ale zeby na dodatek zapomnieć jeszcze nałożyć taka gumeczke zczworki zeby ja wyciągnąć połączona z zamkiem :( jestem zawiedziona teraz moze sie okazać ze bede musiała wyrwać zeby na dole bo mi nie wejdą wszystkie :( A wczoraj jeszcze spiłować mi troche zameczka na dolnej jedynce bo górny ząb sie o nia obijał ? Czy tak mozna ? Piłować zamek? Miał ktoś cos takiego? Dzis pójdę do jego asystentki i pogadam z nia bo obawiam sie najgorszego:(pozdrawiam wszystkich juz szczerze mówiąc mam czasami dosyć tego aparatu i podejścia mojego ortodonty!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku bardzo boli, szczególnie gdy ma się usuwane zęby ale później już zapomina się o tym, że aparat jest. Ja swój bardzo polubiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z kolei zakładałam tu: http://www.stomatolog-przymorze.pl/. Uważam, że bardzo dobre przygotowanie do tematu, ogólnie zatroszczenie się o zęby i opieka po zdjęciu. Ceny ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież możesz iśc po prostu do innego ortodonty, jeden nie odpowiada, druty wystają, idzie się do innego, no proste. Ja na szczęście chodząc tu: http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/. nigdy nie miałam takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też mam swojego sprawdzonego ortodontę. Kiedy założyłam aparat moje zęby wołały o pomstę do nieba, ale teraz jest okej: http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Hej Demorela, jak u tam u Ciebie sytuacja? Ja jestem po kolejnej wizycie kontrolnej i tak jak myślałam dopiero na następnej - w marcu - zdejmie mi zawiasy, więc jeszcze te niecałe dwa miesiące muszę się przemęczyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppqqqq1
pomożecie??? wczoraj założyłem ten badziew na zębach, a dzisiaj nie myślę o niczym innym jak ten szajs ściągnąć. Z tym się nie da żyć. Wargi poranione, jedzenie istna kara za grzechy. Co robić ? Czekać? A może ortodonto coś spier....lił podczas zakładania? RATUNKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×