Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Girafe*
Alien14 LoL zapomniałam napisać o aparacie :P Założenie aparatu nie boli włoży Ci taką gumę do buzi żebyś nie zamykała i będzie obczyszczać ząbki takim płynem a puźniej tym takim odkurzaczkiem(JA TAK TO NAZYWAM:P)i będzię smarować zęby klejem i naklejać zamki (u mnie naklejanie zamków trwało 15/20 minut)Potem po naklejeniu jakieś 10/15 minut będziesz musiała siedzieć bez ruchu żeby złapało.No i na koniec założą Ci taki łuk na zamki i założą gumeczki (są różne kolorki) Ja na początek wybrałam różowe polecam ślicznie wyglądają:D:D Jak coś pisz na moje GG 5343176 Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi1984
witam Moj problem polega na tym , ze mam widoczne stłoczenie dolnych siekaczy , gdzie dwie jedynki ukladaja sie prawie w litere V (narazie nie az taka ostra literke V ;p) ... jakies 5 lat temu nie mialam az tak widocznej wady , niestety wraz z wiekiem wada sie poglebia;( zaznaczam ze nie mam jesczze \"zebow madrosci\" mimo 24 latek na karku i nawet nie czuje jakby mialy pojawic sie . W zwiazku z tym ze dolne siekacze sa stloczone to mam \"pomniejszony\" dolny łuk i zabki gorne wystaja okolo 2-3 mm poza dolne. I tu nasuwa sie pytanie... czy starczy aparat ruchomy? zeby zabki wysunely sie do lini kłów? czy konieczny jest stały? zaznaczam ze tylko te 4 zabki mam krzywe reszta wydaje sie byc w porzadku. prosze o odpowiedz. PILNE i z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moi18984:-) Mysle, z enajlepiej bedzie jak pojdziesz do ortodontki i z nia porozmawiasz. Chociaz to wszsytko zalezy od ortodonty. Ja mam skryzwiona szczeke gorna...chodizlam do jednej ortodontki od podstawowki (mam 22lata) i ona uparcie twierdzila, ze wyprostuje to aparatem wyciaganym....wladowoalam w to mnostwo kasy..nosilam aparat kilka ladnych lat a poprawa byla minimalna - prawie niewidoczna. Wiec teraz zdecydowalam sie na aparat staly:-) Dawno powinnam to zrobic:))) Idz do ortodontki i zapytaj czy aparat ruchomy wsytarczy i jaka daje Ci pewnosc, ze zeby wyprostujesz. I po jakim czasie. Tylko popytaj wsrod ludzi, kto jest dobry w twoim miescie - warto!! zaoszczedzisz sobie sporo czasu i strachu. ja zrobilam ten blad - poszlam na poczatku do kobiety, ktora nie cieszyla sie pochlebna opinia, ale miala wolne terminy..i co?....byla bardzo niekompetentna, chciala eksperymentowac z moimi zebami i ja sama wyczytalam w necie wiecej niz ona wiedziala! Pozdrawiam i zycz epowodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
we wtorek musze isc na rendgen zebow [jakos tak] a w srode o 12;15 mam pierwsza wizyte :) Mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze :) zrobi mi nawet w miare tanio bo 1500 zł. druciany a 2000 porcelana :D Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
czesc kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
hej1ja mam zalozony aparat staly..mam go dwa dni i mam ptyanie jak dlugo nie bede mogla nic jesc?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
mam jeszcze pytanko co jadlyscie przez pierwsze pare dni...??ja mialam wyrywane dwie dwojki do gory bo byly brzydkie..mam nadzieje ze szybko swie do tego aparatu przyzwyczaje..najgorsze jest to ze nie moge nic jesc...PROSZE O RADE!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukwiana motywacja
Czesc slonko Ja zakladam aparat w przyszly czwartek:-) a od 3 dni mam zalozone gumeczki (separacja) tylko ortodontka nawet z tym miala problem, bo mam strasznie ciasne zeby....no wiec juz teraz nie moge jesc, bo mnie cala sdzczeka boli:p Lece na zupkach....albo platkach kukurydzianych rmocno rozmiekczonych mlekiem..a chleb?... rwe na kawalki! Od kolezanki slyszlaam, z epo zalozeniu aparatu przez jakis tydzien ma sie problemy z gryzieniem a pozniej jest juz w porzadku..tzn. do kolejnej wizyty u ortodontki, bo pozniej znowu trzeba podobno pocierpiec pare dni! 3maj sie:) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJuzJutro
Hej prawie nic nie bolalo ale ortodontce sie chyba spieszylo,bo kolejka byla opzniona i jak pierwszy raz pociagnela za drut to mi lezka poleciala,ale normalnie to chyba nie powinno bolec,pozniej oczyscila zeby od kleju i jest elegancko..(a balam sie ze bedzie roznica w kolorze gdyz pale) wszystko krotko trawlo i naprawde warte ewentualnego bolu :) pozdrawiam i 3mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZCROK
HEY! chcialam sie was poradzic czy jak sie myje zeby po kazdym posilku to za kazdym razem trzeba nitka dentystyczna? bo ta specjalna szczoteczka i wyciorkiem to jasne ale nie wiem czy ta nitka :) aparat mam od czwartku i mam troche podraznione dziasla. wiec jak myje sama szczoteczka to nie jest przyjemne a jak do akcji wkracza nitka to juz w ogole. prosze o szybka odpowied.z. z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Nie musisz myć za każdym razem nitką dentystyczną :P Wystarczy jak umyjesz normalną szczoteczką i tą do aparatu i będzie spoko:D:D POzdrawiam:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda85
hej ! mam 22 lata i nie podoba mi sie moja przerwa miedzy gornymi jedynkami, zeby mam raczej proste , bez wady zgryzu, a przerwa ma moze 1mm ;) ale chcialabym miec wszystkie ladnie złaczone :) czy ktos wie JAK DLUGO trzeba by bylo nosic staly aparat ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Koło roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student32215
Mam takie pytanie. Mam już 22 lata na karku .... dwie dwójki od zawsze mam lekko wysunięte do przodu, z tym, że w biegiem czasu jedną sama się skorygowała i już tak nie przeszkadza. problem jest z drugą, którą troche obróciło od chwili pojawienia się ósemki. Teraz w sumie chciałbym wyprostowac jeden ząb. Da się to zrobic jakoś bezinwazyjnie bez stałego aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuka
Witam! Zastanawiam się nad załozeniem aparatu,byłam juz na konsultacji u ortodontki.Kobieta jakos mnie nie przekonała do siebie,nie odpowiedziała na moje pytania. :(( Chcę się zorientować w kosztach,ile muszę mieć pieniedzy na to wszystko.Czy mozecie mi poradzić jak często wymienia się łuk? Czy te wszystkie fluoryzacje,skaling,zdjecie kamienia,wyrywanie zębów to jest w cenie czy płatne ekstra? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Witam:)) mam pytanie....o co chodzi z gumkami , które zakłada się zanim się załozy aparat? Zdecydowałam sie na aparat a ortodonta wspomniał cos ,że najpierw gumki.....hmmm o co chodzi:)) ???? Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
O separacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
dziękuję za odpowiedź....ale " nie boli bardzo" mnie zniechęciło:))) Czyli boli???Ja jestem mega panikara a moja Pani ortodonta nie należy do delikatnych...powiem więcej to sadysta ale bardzo profesjonalna w tym co robi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Hejka! Ja pewnie po raz kolejny powtórzę moje pytanko bo nikt nie chciał mi na nie odpowiedzieć :-( i dodam jeszcze parę dodatkowych! Na początek zapytam jak tam po usuwaniu bo ja mam mieć jutro i juz wszystkie paznokcie z nerwów obrgyzłam bo nie wiem czy to masakrycznie boli! jak tam z myciem ząbków w tej bizuterii czy jest taka trudna jak mnie straszą! Czy na prawde przez 2 lata czy tam rok nie bede mogła sobie przysłowiowego schabowego zjeść i innych rzeczy tylko jakieś same papki mielone :-( i inne niedobre :-( Ja wiem że to dosyć głupie pytanie ale czy po roku albo 2 mi zęby nie wylecą (mój tato miał kiedyś aparat na zęby no i teraz to u niego krucho ze znalezieniem własnego zęba) i mnie straszy ze u mnie może być podobnie :-( a nie oszukujmy się ale w wieku 20 lat raczej wolałabym nie mieć żadnych sztucznych! Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
ja zas mam pytanie ; ile czekalyscie na zalozenie aparatu stalego miesiac,tydzien ? .. Dzis bylam na rendgenie i z tego co JA widze to amm z trzy zeby popsute .. :( ciekawe ile mi zajmie leczenie.. I czy wogole bd mogla miec staly aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
malgo123: Co do wyrywania to nie wiem bo nie miałam :) Z jedzeniem nie jest źle (mam aparat 3 tygodnie z czego przez pierwszy tydzień żyłam na jogurtach i papkach). Później można jeść normalnie tylko trzeba uważać n twarde rzeczy (unikać żeby nie popsuć zamków). Co do wypadania zębów to nie słyszałam żeby komukolwiek po aparacie wypadały więc chyba nie ma jedno z drugim nic wspólnego. martaaa56: Ja czekałam tydzień od pierwszej wizyty.Na pierwszej wizycie zrobili mi zdjęcia. W międzyczasie poleczyłam zęby i przyszłam na wycisk i równo tydzień od pierwszej wizyty miałam zakładany aparat (wspomnę jeszcze że nie miałam zakładanych gumek separacyjnych pon nie mam pierścieni tylko zamki na wszystkich zębach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka181997
Ja zakładam aparat na góre i dół (góra i dół razem wynoszą 3000zł a jeszcze za wizyty też musze płacić i za to wszystko razem będę musiała zapłacić ponad 6000zł) ty wyrywasz 2 czwórki a ja musze wyrwać 4 czwórki kiedy wbijają mi igłe to strasznie boli ale ja będę musiała wbijać igłe 6 razy bo jeszcze mi dwa leczą chyba dwie szustki a igłę wbijają mi na wieszch i pod spód dzisiaj wyrywam drógiego zęba a zęby wyrywam co środy natomiast leczę je co piątek) a już koło maja będę miała aparat piszcie więcej o tym jakie to jest uczucie prosze i odpowiadajcie!!!!!!!!!ja mam dopiero 11 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka181997
malgo123: kiedy ci wyrywają zęba najpierw wbijają ci igłe nawieszch a potem pod spód to boli najbardziej potem biorą coś takiego do ręki ja nie wiem bo zamykam oczy i się na to nie patrze następnie dostajesz taki jakby bandaż mały i masz go trzymać na tej dzióże przez pół godziny potem przez dwie godziny nic nie możesz jeść a przez 24 godz.nie możesz jeść ani pić nic gorącego(a oni z resztą dadzą ci taką kartke co masz robić.a ty ile masz zębów do wyrywania? nadal czekam na komcie jakie to jest uczucie i co z tym aparatem dalej będzie jak to wygląda może macie jakieś sytrony gdzie to jest pokazane? jak macie to podajcie PRROSZĘ!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna 1987
Witam Was, wlasnie przeczytalam wszystkie opinie i jak pomysle ze piszecie iz zalorzenie boli tak bardzo, placze sie z bolu nie da sie nic zjesc i w ogole to mi sie odechcialo tego aparatu. Z po reszta sama nie wiem juz zglupialam no chyba nie moze byc az tak tragicznie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Właśnie wróciłam z usuwanka :) dzisiaj miły pan dentysta chirurg wyrwał mi 4 górną :-) ja nie wiem jak ja sie pokażę na uczelni ale to drobiazg! Taki mały xD Ja jak weszłam do gabinetu to chciałam żeby mi najpierw ta dolna 5 usuneli a oni odpowiedzieli że nie chce im się dzisiaj z nia bawić i że za tydzień chętnie to zrobią! MI wyrywają tylko te 2 zębole :-) Kiedyś chcieli 4 ale sie rozmyślili na szczęście! Mialam dokładnie tak zrobione jak oliwka napisałaś :-)Najpierw znieczulenie, ja tam jestem przyzwyczajona i ani ta igła ze strzykawa na mnie nie działa ani to ukłucie (mnie akurat to nic nie bolało) Potem pan dentysta zaczął kombinować tymi swoimi magicznymi zabawkami do wyrywania ! Ja szczerze mówiąc nie widziałam dokładnie czym on mi tam robił i co dokładnie w tej buzi bo mi raczka zasłonił! Jedyne co czułam to takie jakby lekkie poruszanie zęba na prawo i lewo a raczej chyba do przodu i do tyłu - sama nie wiem ;-) ! Nic mnie nie bolało a myślałam że przed wyrywaniem to chyba tam im zejdę na fotelu!A jak weszłam do tego szpitala to już w ogóle nawet mój podkład na twarzy zrobił sie blady z mojego strachu! Bałam sie jak nie wiem co ale to na prawdę mniej mnie boli po zejściu znieczulenia niż czasami gól głowy :-) Ja mam czasami takie bóle głowy ze to wyrywanie to przy tym normalnie nic!Chyba miał racje mówiąc że przez ten tydzień to zdołam za nim zatęsknić :D :-) A ja mu powiedziałam żeby nie był taki pewny :-) ale teraz wiem że mówił prawdę! Kazałam sobie mojego zęba nawet zapakować ale się śmiał i nie wierzył że go chcę ale powiedział że to mój więc mi go odda :-)Więcej się najadłam strachu niż to wszystko było warte :-) w przyszły czwartek to już do niego pójdę na pełnym lightcie :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
PROSZE O POMOC! Miałam dzisijam separacje zębów i tak mnie one bolą ż ejuż nie moge wytrzymać prosze powiedzcie co mam zrobić żeby przestały boleć Help!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
abigeal to gumki to separacja ja dzisiaj ja miałam i tak mnie po n iej bolą zęby żę nie wiemc ale nie strasze cie bo to nie wszystkich tak bolą a polega to na ty że wkładają ci takie gumeczki pomędzy zęby i zostawiają ci to do chwili zakładania aparatu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
PROSZE O POMOC! MIAŁAM DZISIASJ ZAKŁADANE GUMKI-SEPARACJA-I STRASZNIE BOLĄ MNIE ZĘBY CO MAM ZROBIĆ NIC NIE MOGE UGRYŚĆ POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
PROSZE O POMOC! MIAŁAM DZISIASJ ZAKŁADANE GUMKI-SEPARACJA-I STRASZNIE BOLĄ MNIE ZĘBY CO MAM ZROBIĆ NIC NIE MOGE UGRYŚĆ POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×