Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość ja jeszcze nie mam
Dziewczyny prosze odpowiedzcie na moj post. poprzedni nie doczekal sie odpowiedzi a napisalam tak: "a ja bylam wczoraj u ortodonty i tak: za wizyty płace 50 zł a za aparat mam do wyboru 1300zl za łuk 1600zl za łuk drozsze juz mnie nie interesują. te za 1600 maja ciut mniejsze zamki niz te za 1300zl. albo wezme 2 łuki za 2600zł albo na dolną szczękę ten za 1300 a na górną za 1600zł. a jakie Wy macie? Okazało sie ponadadto ze musze wyrwac aż 4 zęby!! i tu MAM PYTANIE DO DZIEWCZYN KTORE WYRYWAŁY: czy robilyscie to na NFZ czy prywatnie? bo ja wolałabym jednak nie zbankrutowac i isc na NFZ. z tym ze mam tylko 1 skierowanie a przeciez za jednym razem nie wyrwą mi chyba az 4 zębów. więc jak to zalatwic?proszę o pomoc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaaaaaaaaaa
czesc jestem tu pierwszy raz jestem w trakcie zakładnia aparatu moja sytuacja jest następująca: mam wyleczone wszystkie zęby, zrobione wyciski, rtg panto i tele boczne i wyrwane dwie górne czwórki.... zostało mi wyrwanie dwoch dolnych czwórek, potem separacja i bede miala aparat metalowy, góra i dół + łuk na podniebieniu (taki drucik) odp. dot. rwania zębów - ja mam okropne stłoczenia, które pogłębiaja sie wraz ze wzrostem ósemek ( mam zalązki na cztery ósemki, jeszcze siedzą w dziąsłach, ale już pręża na resztę zebów) nie da sie naprawic moich zebów bez zrobienia miejsca na nie w łuku dlatego mam wyrywane czwórki dolne dwójki sa całkiem poza łukiem po załozeniu aparatu czeka mnie dlutowanie ósemki - jednej na 100% reszta moze sama wyjdzie zabieg zwany ekstrakcją jest hmmmmmmm...... w sumie ok ja robie to prywatnie, place 30 zł ze znieczuleniem stomatolog jest bardzo dobry, bo wogole podjąl sie tego (troche obawial sie stłoczeń) wszystko przebiegało bez zadnych komplikacji najpierw znieczulenie, dwa ukłucia igła, troche boli podniebienie przy pierwszym, drugie juz mało czuc, potem zamykam oczy i na nic nie patrze, a na zeby wyrwane to juz wogole nie zerkam pierwszy raz byl dla mnie okropny (bardzo sie bałam złamania korzenia, a poza tym szkoda mi bylo zdrowego, bialego zabka) drugi raz poszedł super przede mne jeszcze dwie czwórki na dole :-) pozniej trzeba troche uwazac na skrzep, pierwsza noc jest najgorsza, wzielam ibuprom - rano obudzilam sie bez zadnego bólu NIE MARTW SIE u Ciebie napewno tez bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaaaaaaaaaa
mam pytanie o koszty - co sadzicie? czy to drogo? czy ok? aparaty metalowe ( góra i dół) po 1200 zł razem 2400zł wizyty co 4 tygodnie 200zł (100 od łuku) wymiana gumek + wymiana linki dwa aparaty retencyjne (300zł za dwa) wizyty co 3 miesiace (200zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Ja płacę 1400 za jeden łuk czyli w sumie 2800 plus 4 pierścienie - 240 zł to razem mamy 3040 a jeszcze nie wiem ile dokładnie za wizyty i wymiany drucików i innych pierdół :-) A po około pół roku mam mieć jakieś mikroimplanty które kosztują 1000zł plus założenie 200zł czyli razem jeszcze 1200zł! Mam jednak nadzieję że sam aparat wystarczy i nie bede musiała mieć tych mikroimplantów! Pożyjemy zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie mam
wielkie dzięki za odp. jesli ja bym miala miec za 30 zl od zeba to tez bym poszla prywatnie. musze sie dowiedziec o ceny. postanowilam ze chyba wezme 2 luki za 2600zl. po co mam placic więcej skoro skutecznosc ta sama a poza tym i tak nie bede tego nosila do konca zycia. lekarz wyrywal Ci na jednej wizycie 1 zęba czyt 2 od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze nie mam
wielkie dzięki za odp. jesli ja bym miala miec za 30 zl od zeba to tez bym poszla prywatnie. musze sie dowiedziec o ceny. postanowilam ze chyba wezme 2 luki za 2600zl. po co mam placic więcej skoro skutecznosc ta sama a poza tym i tak nie bede tego nosila do konca zycia. lekarz wyrywal Ci na jednej wizycie 1 zęba czyt 2 od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Ja miałam jednego wyrywanego na wizycie :-) Aparat założyć to nie sztuka tylko trzeba znależć jeszcze dobrego lekarza , który zna się na rzeczy i umie prowadzic odpowiednio leczenie !!!!!!!!! Moja koleżanka miała zakładany aparat u jakiegoś lekarza który tak na prawdę zmarnował jej cały rok ponieważ rozepchał jej szczękę pomijam fakt ze wyglądala ona strasznie jak na moje oko - a przeciez ja się jakoś strasznie nie znam!!! Lekarka która ja zobaczyła u mnie w mieście to od razu jej powiedziała ze facet jedyne co jej zrobił to krzywdę i zdar z niej kase!!! Teraz musiała miec wyrywane 4 czwórki! Pamiętajcie lepiej idzcie do sprawdzonego ortodonty a nie pierwszego lepszego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Romka: jestem po ekstrakcji dwóch dolnych czwórek, a przede mną jeszcze górne. Mam podobno górną i dolną szczękę ponad 1cm za małą. Ósemki jeszcze nie wyszły bo nie mają miejsca. Trójki wyszły z łuku- na dole i u góry. Dwójki dolne schowane za jedynkami. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam wyrywając te zęby... Tyle przeczytałam teraz o tym żeby nie wyrywać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego nie mozna
wyrywac?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Owszem dąży się do tego, żeby nie wyrywać, ale bardzo często nie ma innego wyjścia. Nie u każdego wystarczy poszerzanie szczęki hassem/hyraxem(zresztą poszerzanie jest bardziej upiorne od wyrywania), czasem potrzeba więcej miejsca na przesuwanie zębów, a z tego co piszesz renata117 wnioskuję, że masz bardzo stłoczone zęby, więc prawdopodobnie ekstrakcje były konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxxxaaaa
ja mam 23 lata i czeka mnie niedlugo załozenie aparatu. sama nie wiem jako sobie z tym poradzę. największym problemem jest jednak to u mnie, że nie mam zawiązków kilku zębów. nie mam np. zawiązka dwójki górnej (uchował się tam mleczak, ale trzeba będzie go wyrwać i \"coś\" tam pewnie wstawić żebym z takim otworem nie chodziła - to mnie najbardziej martwi). jeśli ktoś miał podobny problem (braki w zawiązkach zębów i aparat stały) to będę wdzięczna za jakieś rady, otuche i opis leczenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
Mam juz aparat od piątu ból przestaje być taki odczuty alr troch mnie jeszcze boli acha i mam jeszcze zieleone gumki kto powie mi co moge jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-aparaciara
hej od wczoraj nosze aparat. heh obawiałam sie troszkę,ale na razie jest ok. wytrzymałam wyrywanie 3 zębów to i aparat wytrzymam. jestem nastawiona pozytywnie. mam dopiero cały aparat na dole, na gorze mam tylko zamki. Ciekawe jak będę mieć całość założoną cz będzie bolało. ale bardziej mnie interesuje czy czujecie tak jak ja suchość w ustach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien14
wiesz nowa-aparaciara mi to nacieka ślina do bluzi i jest jej za dużo ale ja mam aparat na góże od piątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Ja mam aparat 3 i pół tygodnia góra i dół i na początku sie śliniłam straszliwie. Ale przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
właśnie większość ma problem z nadprodukcją śliny(z tego co zdążyłam się zorientować), ja natomiast mam zupełnie odwrotnie-też mam sucho w ustach, bardziej niż przed założeniem aparatów :( alien14 możesz jeść co chcesz:) proponowałabym unikać bardzo twardych rzeczy i nie odgryzać (np kanapek, owoców) tylko kroić na kawałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczkaa: dziękuję za pocieszenie... ;) mam nadzieję, że warto będzie dalej cierpieć :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczkaa: dziękuję za pocieszenie... ;) mam nadzieję, że warto będzie dalej cierpieć :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
Cześć:) 2 kwietnia będę miała separację, 9 zakładam aparat. Im bliżej zakładania tym bardziej się waham:) Czy przed założeniem trzeba robić piaskowanie czy coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa56
a polecacie jakiegos ortodonte w BYDGOSZCZY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam aparta od miesiąca i o ile ze śliną u mnie w normie, to mam wrażenie, że z upływem czasu coraz trudniej mi wyraźnie mówić :) zwłaszcza, że i tak mam niewielką wadę wymowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro o 17 zakladam aparat :):) zobaczymy jak to bedzie. Pozdrawiam Aparatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-aparaciara
dzięki serdeczne. Dziś mi założyli takie cos na podniebienie, myślałam ze zwariuje. najgorsze jest to że troszkę seplenię, ale co tam dam radę :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaR
Uff, udało mi się przeczytać prawie cały temat, hehe ;). Dużo się tu dowiedziałam - ogólnie o noszeniu aparatu i wszystkim, co z nim związane ;). Już jutro zakładany będę miała aparat na górny łuk. Wiadomo, że każdy inaczej reaguje, ale znając mnie to pewnie będzie bolało, hehe ;). Chyba, że spotka mnie jakieś pozytywne zaskoczenie ;). Mam nadzieję, że jakoś dam radę i pod koniec leczenia będę mogła powiedzieć, że jestem zadowolona i naprawdę było warto. Pytań do Was nie mam (przynajmniej na obecną chwilę). Jeśli przetrwam jutrzejszy dzień to postaram się odezwać i powiedzieć jak było ;). Oczywiście jeśli kogoś będzie to interesowało. No nic, powodzenia wszystkim :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-aparaciara
Marto nie martw sie. Ja też mam ten łuk na podniebieniu, idzie sie przyzwyczaić. Ja jeszcze zaprzyjaźniam sie z nim. ALe jestem pozytywnie nastawiona i sadzę,ze będzie dobrze. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 2 godzin mam gorny luk :) dziiwne uczucie ;) ale poki co nie boli. zakladanie tez nic nie bolalo ale momentami bylo nieprzyjemne.. ale to chyba zalezy od ortodonty ;) zobaczymy czy jutro bedzie bolalo :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaR
Nowa - aparaciara - mi nie chodziło o łuk na podniebienie, ale o górny łuk zębów, hehe ;). Na szczęście ominą mnie te Hyraxy czy inne rozszerzacze szczęki ;). Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na jutrzejszy dzień ;). Z jednej strony jestem ciekawa, a z drugiej boję się co to ze mną będzie ;). Ale to pewnie normalne... ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cavalda
Witajcie! czy ktoś z Was coś słyszał o klinice Soldent i dr Katarzynie Łoza-Sołtyk? Byłam u niej na pierwszej wizycie - zrobili mi zdjęcia i wyciski, za 2 tygodnie idę na ustalenie planu leczenia i sie wacham bo mam również ustaloną wizytę u Czochrowskiej na Słomińskiego. W Soldencie z aparatem metal zdjęciami wizytami i całą resztą przez 2 lata ma mnie to w sumie kosztować 6000 PLN. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy to koszty ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własciwie dlaczego nie
powinno sie wyrywac zębów? zaniepokoiło mnie to co piszecie bo ortodontka zaleciła mi wyrwanie 4 zębów. fakt faktem stłoczenie mam duze więc jak nie wyrwe to zeby sie nie pomieszczą. czy to wyrywanie moze miec jakies negatywne skutki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×