Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość iskra88
Dzięki za odpowiedzi :) pytałam się o stały aparat ale on powiedział, że to nie potrzebne przy cofniętym zębie bo ten aparat ma mi go tylko trochę wypchać na przód a przy okazji poprawi zgryz :) , tylko chodziło mi czy jest strasznie uciążliwy, i czy mocno bolą ząbki i czy nie odbija się na śnie :P jeszcze raz dzięki za komentarze :) i pozdrawiam wszystkich posiadaczy aparatu stałego i ruchomego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra88
dzięki wszystkim za komentarze :) a jeżeli chodzi o aparat stały to ortodonta mi to odradzał gdyż stwierdził, że przy cofniętym zębie wystarczy ruchomy iż on nasunie mi ząbka do przodu a przy okazji poprawi zgryz :) chodziło mi bardziej o to czy przeszkadza taki aparat podczas snu, i po jakim czasie można stwierdzić że aparat przynosi rezulaty ? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Mi w czasie snu nie przeszkadzał wcale, tylko po pierwszej nocy obudziłam się z aparatem zaplątanym we włosy :D No ja widziałam efekty po każdej nocy, tyle że w dzień mi się psuło, zresztą za rzadko go nosiłam, byłam mała i ortodontki bardzo nie lubiłam, co się przyczyniło do tego, że w ogóle zaprzestałam nosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka26
witam wszystkich tydzień temu założyłam aparat stały na górne ząbki. W związku z tym czy można już jeść wszystko to znaczy oprócz np. orzechów i ciągnących słodyczy, tak powiedziała mi ortodontka. Co wolno jeść a czego nie. Proszę o poradę bo wyjeżdżam na wczasy a tam wiadomo jak to jest z tym jedzeniem. Na razie jem jogurty i zupki ale ile można. Może ktoś coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
No nie można jeść przez cały okres noszenia aparatu rzeczy twardych (orzechy, gryzienie landrynek i inne) i ciągnących się (krówka, guma), ale przecież nikt nie każe Ci jeść samych zupek i jogurtów :) Możesz jeść normalnie, jeśli Cię już nie boli tak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CorteZ
Ja aparat zdejmuję w tym miesiącu i jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało;P Aparat noszę równo 2 lata.Wbrew temu co piszecie mi ortodonta mówił żebym jadł twarde rzeczy, aby na zęby oddziaływały różne siły.PRzez cały okres leczenia jadłem wszystko: twarde owoce,gumy,krówki,gryzłem landrynki i nic mi się nie stało.Może to też zależy trochę od jakości tego aparatu.W porównaniu z tym, co tutaj przeczytałem mnie kosztował on dużo drożej.Za założenie 1 zamka płaciłem 140 zł(24 zęby) 1 łuk czyli drucik kosztował mnie 140zł. Co miesiąc zmieniałem gumki(cała wizyta 100) co kilka miesięcy dwa łuki(wizyta 380). W sumie różnych łuków miałem 5. Zdjęcie aparatu będzie mnie kosztowało w sumie ok. 1000 zł(zdjęcie, wyciski,jakies szlifowanie,wybielanie,zalozenie drucikow na siekacze dolne od wew. strony i aparat na noc). Ogółem cały koszt leczenia w moim wypadku wynosi ok. 8 tys. złotych. Po tym aparacie zgryz mam IDEALNIE symetryczny i wszystkie zęby ustawione prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
moja zmarszczka jest od nosa w dól do ust, tzn nie pionowo w dół tylko w strone uszu heheheh....nie wiem jak to wytłumaczyc:D ooooo może tak.....gdybym była faceteem to bym napisała ,że po bokach wąsów....hehehhe ide spać bo już 24 i bzdury Wam tu piszę papappapp:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Proszę polećcie jakąś dobrą klinikę i ortodontę w Warszawie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
heheheh..., bawi mnie to rozprawianie o zmarszczkach...,chociaż swoją drogą mi też się rysy troszkę zmieniły, być może zmarszczki stały się widoczniejsze, ale to dlatego, że twarz wyszczuplała, kiedy zęby ustawiły się prawidłowo i jakby wysubtelniała troszkę...Ale na Waszym miejscu przejmowałabym się raczej zębami i efektami leczenia wad zgryzu, bo chyba o to chodzi prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
Do migotki 26: radziłabym Ci nie jeść twardych pokarmów na wakacjach, bo jest ryzyko, że odpadnie Ci zamek z ząbka i będziesz musiała lecieć do ortod. po nowy... Brak zamka chyba może spowodować to, że drut nie będzie stabilny. Ja kiedyś "urwałam" zamek, bo dostałam ataku na orzechy hehehhe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie. Wczoraj popsułam jeden z zamków, który dalej utrzymuje mi się na zębie ale rusza się. Następną wizytę mam za tydzień. Czy powinnam dzisiaj pójść i go wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie. Wczoraj popsułam jeden z zamków, który dalej utrzymuje mi się na zębie ale rusza się. Następną wizytę mam za tydzień. Czy powinnam dzisiaj pójść i go wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie. Wczoraj popsułam jeden z zamków, który dalej utrzymuje mi się na zębie ale rusza się. Następną wizytę mam za tydzień. Czy powinnam dzisiaj pójść i go wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia**33
do APARATKI: mój się urwał pod koniec leczenia, więc zaczekałam do wizyty, bo to już nie miało znaczenia, gdyż wizyta była za 2 dni, ale poradziłabym Ci, żebyś przynajmniej zadzwoniła do lekarza i zapytała, czy musisz przyjechać... Ten mój urwany zamek po prostu usunęła całkowicie i do następnej wizyty juz miałam o jeden mniej, ale chodziłam bez niego tylko tydzień, bo później miałam już zdejmowany aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka26
dzięki za poradę odnośnie jedzenia. Dziś wyjeżdżam na wczasy i przyda mi się wasza informacja. W ogóle mi ten aparat nic nie przeszkadza. jest pewien dyskomfort ale nic mnie nie bolało ani trochę, tylko trochę ząbki jakby rozruszane. Czy to normalny objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
hej wczoraj miałam zakladany aparat, dzisiaj nic mnie nie boli, ale glodna jesztem strasznie, bo w pracy nie mam warunków mycia zebów:( czy to prawda ze koniecznie po kazdym posiłku trzeba myc zeby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasza teoretycznie powinno się myć zęby po każdym posiłku ale jak nie masz warunków to przecież nie bedziesz chodzić głodna;) kup jakiś płyn do płukania i po jedzonku wypłucz dobrze mi tak mówiła moja ortodontka bo wiadomo nie zawsze można umyć zęby...;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow butterfly
witajcie, mialam dzisiaj wizyte u orto, zablokowala mi hassa,powiedziala, ze dolna szczęka ładnie sie wysunęła już - zawsze to jakiś postep,choc dla mnie malo widoczny. ale wiem, ze na wszystko przyjdzie czas, małymi kroczkami idę do przodu. chwilami chciałabym już to wszystko wyciągnąc z mojej buzi, móc normalnie zjeść, porozmawiać, poczuj ten luz w buzi. no ale do tego jeszcze długa droga..zdarzaja sie niestety te gorsze dni w aparacie i na pewno mnie rozumiecie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina1993
Czy po tym jak orto założy pierscienie na zębach to długo bolą te zęby na których założone są pierscienie?Mogą mi poranic policzki czy dziąsła?Jak one wyglądają?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziks
W Warszawie polecam Poldental (Gocław) i dr Grosicką Mają tam możliwość rozbicia na raty:) Ja w środę zakładam porcelanowy.., a od wczoraj mam założoną separację i całą noc nie mogłam spać...jedna to nawet mi wypadła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziks
Polecam w Warszawie Poldental i dr Grosicką. Rozkładają na raty...ja w środę zakładam porcelanowy a od wczoraj mam separację...strasznie boli i jedna gumka mi wyleciała..., bo mam strasznie ściśnięte 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
Hej mam takie małe pytanko, tzn mam już aparat na górny łuk no i ortodontka powiedziała żebym założyła sobie też na dół, w sumie niemam tam jakis strasznie krzywych zębów, więc sie zastanawiam czy zakładać, bo dla mnie to straszny koszt, i czy myślicie ze na górze gdy wszystkie zęby się wyprostują efekt tem może popsuć nie leczony dół, byłabym wdzięczna za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko.a więc: nie mam jeszcze ani jednej ósemki i mam zamiar założyć aparat .no i jakby te ósemki wyrosły mi po zdjęciu aparatu to mogą wykrzywić mi zęby i zgryz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko.a więc: nie mam jeszcze ani jednej ósemki i mam zamiar założyć aparat .no i jakby te ósemki wyrosły mi po zdjęciu aparatu to mogą wykrzywić mi zęby i zgryz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika po to bedziesz robićzdjęcia przed zalozeniem aparatu na ktorych bedziewszystko widać czy osemki tez nawet jesli nie wyszły;) jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania8103
Ja mam aparat od kilku miesięcy. Mieszkam w małej wiosce a mój lekarz(ortodonta) , u którego się leczę jest w Łomży,więc muszę jechać 40 kilometrów . Mój aparat kosztował 3000zł, a wizyty kosztują 80 zł. Jak widać jest to spory koszt, Ale czego nie robi się by mieć zdrowy i ładny uśmiech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka250--->już miałam robione zdjecie i w srode mam miec zakladany aparat a moja orto o ósemka nic nie wspomniała,tylko tyle że mam usunąc narazie jedną czwórke a potem sie okaże czy następną też trzeba będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika- to spytaj swoją ortodontkę o to i to koniecznie bo jesli osemki wyjdą ci poźniej tzn po leczeniu to może byc problem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8168
czy może ktoś polecić dobrego ortodontę ze szczecina?? może ktoś może wypowiedzieć się na temat dr. Doniec - Zawidzkiej?? proszę o odpowiedź:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×