Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość semifredo
właśnie ja tez jestem ze Szczecina i czytałam juz kilka dobrych opinii o dr Bielawskiej. Czy ktos mz może jakieś dobre lub złe doswiadczenia. Kogo możecie polecic ??? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Wczoraj byłam na pierwszej wizycie kontrolnej. Miałam zmieniony drut na grubszy i gumki (już nie mogłam się tego doczekać, bo strasznie mi zżółkły). Orto porównała zęby z modelem i stwierdziła, że sporo się przesunęły, drucik był już luźny. Ja za bardzo nie widziałam postępów, ale to pewnie dlatego, że codziennie wiele razy oglądałam zęby w lustrze :) dopiero jak porównałam to, co jest teraz ze stanem poprzednim, zauważyłam zmiany - kły nie są już tak odstające i jedynka trochę mniej zachodzi na tę drugą. Bardzo się cieszę, że aparacik działa jak trzeba :D i nie mogę się doczekać kolejnych, już bardziej widocznych postępów :D a na zakładanie dolnego łuku umówimy się po następnej wizycie kontrolnej, którą mam pod koniec września. renata117 ---> jak Twoje ząbki? mam nadzieję, że zdasz jutro relację ze swojej wizyty kontrolnej :) no i jak udał się urlop?wypoczęłaś? :D Aegir ---> nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam z tą zmarszczką :D ale chyba chodzi Ci o kreseczki idące od nosa do kącików ust? ja mam takie od dawna :D nowa_aparatka ---> co tak zamilkłaś? :) czyżbyś zabrała się za pisanie pracy? :) kasia**33 ---> dlaczego tak Cię bawi nasze rozprawianie o zmarszczkach? :) trochę się zaniepokoiłam tym, co napisała Aegir, bo już nie raz przeczytałam na forum, że wyrywanie czwórek wpływa na pogorszenie rysów twarzy. Masz rację - najważniejsze dla nas jest to, żeby nasze zęby się wyprostowały, ale chyba nikt nie chciałby, żeby odbyło się to kosztem pogorszenia wyglądu twarzy?Poza tym po to jest to forum, żeby zadawać pytania i wymieniać się doświadczeniami :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania999
Ze Szczecina polecam dr Ziembę, na początku wydawało mi się, że to niezły sadysta ;)) ale jest bardzo dobrym lekarzem, no i nie wyciąga pieniędzy za byle pierdołę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem zła...byłam dzis na wizycie kontrolnej, wszystko fajnie, zmienił mi gumki, przyczepił jedną dwójkę do łuku i powiedział, że na przyszłej wizycie będę mieć pantomogram: 1 lub 2. Pytam się ile mam przynieść kasy: albo 70, albo 140zł, zależy ile zdjęć mi zrobią. Pewnie jeszcze za wizytę wyciągnie 80 zł jak zawsze i jeszcze dodał, że pewnie będzie mi musiał jednak wyrwać zęby, nie wiem czy jeden, czy więcej. Czyli noszenie pendulum za 400 zł przez 5 miesięcy było bez sensu???? Nie wiem skąd wezmę pieniądze, chyba je wysr***m. Wizytę mam 8 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> przykro mi :( czyzby Twoj orto chcial z Ciebie zedrzec kase? czy po prostu za malo rozszerzyla sie Twoja szczeka??? Ja na Twoim miejscu tez bym sie wsciekla, bo zamiast przez 5 mcy nosic to pendulum, moglas nosic aparat i mialabys juz teraz pewnie proste zeby!Na dodatek zaoszczedzilabys 400 zl... Podobno teraz dazy sie do tego,zeby nie wyrywac zebow... ale moja orto powiedziala, ze w niektorych przypadkach jest to KONIECZNE i zadne hyraxy i inne tego typu wynalazki nie pomoga. Ja np. wolalam miec 2 zeby wyrwane, niz meczyc sie z jakims dziadostwem, ktore nie wiadomo, czy w ogole pomoze. No a jak Twoj dol?Wyprostowalo sie cos?Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Laptopenia - nie dziwię Ci się, że jesteś zła :( Szkoda tylko zębów, jeśli rzeczywiście będą musiały byc wyrwane no i oczywiście kasy na pendulum. Pozdrawiam Cię i mam nadzieję, że wszystko się unormuje. Ja mam do wszystkich pytanko o irygator. Czy macie w domku to urządzenie, jesli tak, to czy rzeczywiście jest taki super. No i oczywiście, który polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04---->dzięki za wsparcie;P nie wiem co ten dr kombinuje, tylko łapę po kasę wyciąga, właśnie może mógł od razy mi wyrwać te czwórki. On mówił, że są dwa rozwiązania: właśnie wyrwać albo pendulum. Nie chciałam tracić zdrowych zębów, dlatego zdecydowałam się na pendulum, w rzeczywistości srulum nie pendulum. Mam nadzieję, że jednak nie wyrwie mi tych zębów...A pantomogramu nie robi się na początku leczenia, a nie jak juz ma się aparat????załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04----> dół nawet ładny;pale jeszcze jeden kieł nie stoi idealnie w szeregu valya---> właśnie szkoda tych zębów i kasy za pendulum, a kiedyś czytałam, że irygator jest bardzo przydatny, ale ja i nikt ze znanych mi osób nie używa. Kosztuje gdzieś 150 zł, a w innym sklepie razem ze szczoteczką 499zl. Myślę, że bez niego można się obejść i nie jest niezbędny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi15
mam pytanko otoz mam 15 lat i strasznie krzywe zeby poniewaz miialam bardzo malo miejsca w buzi zalecono mi wyrwac 4zeby . zeby zostaly wyrwane 4miesiace temu i tu pojawil sie problem moja dentystka mowi ze nie potrzebuje aparatu i ze zeby same sie wyprostuja natomiast ortodontka ze powinnam miec aparat . nie wiem komu ufac nie jestem bogata i nie ukrywam ze 10tysiecy na aparat to sporo ale z drugiej strony moje zeby sa strasznie krzywe a moja dentyska stwierdzila ze moze sie wyprostuja a moze nie . nie wiem co zrobic nie wyobrazam sobie zeby nosic aparat przez cale liceum pomozcie mi komu powinnam zaufac?? czy zeby same moga mi sie wyprostowac ?? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewi15 ---> zęby same się nie naprostują! dziwię się jak w ogóle dentystka mogła Ci powiedzieć coś takiego! mogą się co najwyżej trochę rozjechać przez to, że będzie więcej miejsca, ale na pewno nie ustawią się same równo w łuku - a mówisz, że są bardzo krzywe. Gdyby do wyprostowania zębów wystarczyło samo zrobienie w szczęce miejsca poprzez wyrwanie, to nikt nie nosił by aparatu! skoro zdecydowałaś się na wyrwanie 4 zębów to znaczy, że zaufałaś swojemu ortodoncie i zaakceptowalas jego plan leczenia. Chyba teraz się nie wycofasz tylko dlatego, że dentystka stwierdziła, że aparat Ci niepotrzebny? Jestem przekonana, że na prostowaniu zębów lepiej zna się ortodonta niż dentysta. Jeżeli jednak straciłaś zaufanie do swojego ortodonty, to wybierz się na konsultacje do innego. No i dlaczego bedziesz miala taki drogi aparat? 10 tys. to sporo! Wiekszosc z nas placi 1300-2000 za jeden luk. Moze poszukaj jakiegos tanszego ortodonty? Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> skoro na początku poinformował Cię o 2 opcjach, to może jednak Cię nie chciał naciągnąć? Chociaż kto go tam wie! Może zdawał sobie sprawę z tego, że pendulum Ci nie pomoże :/ a myślałaś o tym, żeby wybrać się na konsultacje do jakiegoś innego ortodonty?może on nie kazałby Ci wyrywać?A Twoja szczeka nic a nic się nie poszerzyła???? Zdjęcie pantomograficzne robi się przed założeniem aparatu (Ty na pewno tez juz je mialas robione?), ale przez to pendulum gora Ci sie pewnie trochę zmieniła i myslę, że dlatego musisz je mieć zrobione ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> skoro na początku poinformował Cię o 2 opcjach, to może jednak Cię nie chciał naciągnąć? Chociaż kto go tam wie! Może zdawał sobie sprawę z tego, że pendulum Ci nie pomoże :/ a myślałaś o tym, żeby wybrać się na konsultacje do jakiegoś innego ortodonty?może on nie kazałby Ci wyrywać?A Twoja szczeka nic a nic się nie poszerzyła???? Zdjęcie pantomograficzne robi się przed założeniem aparatu (Ty na pewno tez juz je mialas robione?), ale przez to pendulum gora Ci sie pewnie trochę zmieniła i myslę, że dlatego musisz je mieć zrobione ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Zaczełam zastanawiać sie nad aparatem na zęby, jakiego dobrego dentystę Byście polecili na terenie Warszawy, jaki jest koszt aparatu i mniejwięcej póżniej dbania o niego. Jak długo należy chodzić w takim aparacie. Proszę piszcie. Dzięki Pozdrawiam Ps: jeżeli mam tylko trójkę górną cofniętą do tyłu a na nią nachodzi trójka dolna to może wystarczy tylko aparat wyjmowany. miałam już aparat jak byłam mała ale ten ostatni ząbek który się wykrzywił był wtedy mleczakiem a teraz mam 24 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04----> ale on powiedział albo pendulum, albo wyrywanie z tym, że po wyrwaniu mogą ulec zmianie rysy twarzy. Pendulum nie rozszerza szczęki, tylko robi miejsce między piątką a szóstką. Mam tam miejsce gdzieś po 1 cm po każdej stronie. Ja to bym zdjęła to pendulum i wtedy zęby by się przesunęły, ale on mówi jeszcze trochę. Wiesz nie miałam ani razu pantomogramu, przecież napisałam wcześniej, że jeszcze mi nie robił. Chyba bym pamiętała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wszystkim Rzadko bywam bo ostatnio w pracy jest jakoś dużo pracy :( normalnie przesadzają :P A jak już z niej wyjdę to biegam - ja nie umiem chodzić, ja zawsze biegam i zawsze się spóźniam i zawsze brakuje mi czasu :) Jak mam pisać magisterkę to robie wszystko żeby nie pisać i wtedy też częściej sie tu odzywam. Wiem , wiem jestem okropna :( A z zębami bez zmian, troszkę mnie sprężynka obciera ostatnio ale już niedługo sobie pójdzie :) Dzięki dziewczyny za odzew :) Fajnie że jesteście. Ja też częściej podczytuję niż piszę. Aegir - ja mam takie dwie zmarszczki - chyba za dużo się śmieje :) yellow butterfly - a co z twoją 5? Ile jeszcze ten hass będzie w twojej buzi? she04 - Jaki miałaś wcześniej kolor gumek? Fajowo że masz efekty i że orto porównała i ci pokazała. Moja pewnie jak zawsze zostawi te wszystkie informacje dla siebie :( laptopenia - kurcze :( myślałam że albo się rozszerza buzie albo wyrywa zęby :( mam nadzieje że mi nic nie wyrwą :( niby mam ten mój łuk podniebienny ale nie widzę żeby zrobiło się miejsce dla dwójki schowanej :( ja serio nie zdawałam sobie sprawy z tego jakie to leczenie może być :( Już przestaje i będę dobrej myśli do wizyty :) Ok znikam bo praca ściga :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow butterfly
Witajcie, laptopenia-nie martw się, ja tez niby noszę hassa na rościągniecie szczęki ale raczej 2 zeby bede musiala wyrwac. Nie z powodu, ze za malo miejsca w szczece, tylko te 2 zeby były leczone kanałowo, jeden mnie pobolewa i moja orto mowi, ze lepiej sie ich pozbyc bo jak pozniej zaczna mnie bolec w aparacie i bedzie trzeba je wyrwac to leczenie od poczatku- moze i racja- ale w takim razie po co ja tego hassa nosze..jak 2 zeby sobie pojda..to bedzie miejsce..sama juz nie wiem. nowa_aparatka- moja 5 czasem sie odzywa, dziaslo nad nia mnie boli, ale nic nie widac wiecej bo hass ją zakrywa, orto kazała czekac co dalej, na razie smaruje sacholem i jakos to jest. zobaczymy ile jeszcze wytrzymam. a hassa mam dopiero miesiac wiec wg planu leczenia jeszcze 3 :/ 26 mam wizyte..moze da sie to jakos skrocic, choc z tego co mi orto mowila..zalozy mi po hassie jakis aparat na utrwalenie efektow i ponoc jest gorszy od hassa..wiec nie wiem czego sie spodziewac..myslalam, ze to prostsze wszystko bedzie. valya-slyszalam, ze irygator to super urządzonko..tylko nie warto kupowac tych za 100zł bo ponoc nie sa tak dokladne w czyszczeniu i maja słaby strumień wody. slyszalam od wielu osob , ze irygatory brauna sa najlepsze tylko tutaj kolo 3 stówek tzreba mieć. ale na pewno warto zainwestować. *Gosia*- gdzie się podziewasz? a tak ogolnie to zastanawiam sie nad kolorem gumek, zmaowilam sobie 7 fajnych kolorkow i tearz nie wiem ktory by tu założyć..1 wrzesnia do pracy i tak mysle o tych kolorkach i jak zareaguja uczniowie :) ok, uciekam pozdrawiam was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuła
Noszę od 2,5 roku aparat (góra) i owszem, niby zęby proste, ale szpary straszliwe mam po obu stronach. Ort kazała mi wyrwać dwie czwórki, kiedy miałam założyć aparat i od tamtej pory mam braki. Gdy kieł przesuwa się w stronę dwójki, zaczyna mi się robić szpara pomiędzy nim a piątką i na odwrót. Byłam jakieś dwa tygodnie temu na wizycie, po niej zaczęły się jedynki ruszać, w zupełnie różne strony strony. Gdy pytam ort, kiedy one wreszcie znikną, odpowiada wymijająco mówiąc, że pewnie niedługo i już w styczniu ściągany aparat będę miała. Pomijam też fakt, że zawsze na dole miałam rówiusieńkie zęby, a teraz ząb cofnął mi się do tyłu. Coś mi tu nie gra. Ileż można nosić aparat i ileż można mieć defekty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Dzięki serdeczne za rady dot. irygatora. Właśnie zastanawiałam się nad kupieniem tego Brauna, bo w necie są dużo tańsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi15
she04 strasznie ci dziekuje za pomoc jutro zadzwonie do ortodonty i umowie sie na wizyte na 7pazdziernika;p troche poczekam mialam watpliwosci poniewaz do dentystki chodze kilka lat xnam ja jest bardzo dobra ale cfana na pieniadze . ostatnio rozmawialam z kolezanka i powiedziala mi dokladnie to co ty ze zebby moga zajac miejsce tych dziur po wyrwanych zebach ale sie nie wyprostuja:( szkoda mi kasy ale wole miec piekny usmiech;p na biezaco bede pisac rozwoj sytuacji z aparatem;p mam jeszcze jedno pyanko czy plyny do plukania ust niszcza plytke nazebna?? czy wybielanie zebow jest szkodliwe? i ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yellow butterfly---->tylko Ty miałaś chore te ząbki a ja zupełnie zdrowe...No zobaczymy, jestem dobrej myśli;P trzymaj się;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;)) ja mam takie może nietypowe pytanko..wiem ,że powinnam się zwrócić z tym do specjalisty ,ale może na poczatek ktoś z was udzieliłby mi kilka informacji.Nosiłam aparat ruchom przez ok 13 miesiecy...miałam 13 lat (teraz mam 19) .niestety zaniedbałam wizyty u ortodonty ,a teraz tego bardzo żałuje ;/ chciałabym znowu zaczać nosić aparat ,ale nadal ruchomy .czy istnieje możliwosc,żeby \\\'przerobić\\\' lub jakoś \\\'podkręcić\\\' mój stary aparat u ortodonty i nadal go nosić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Olivqa.....u mnie było dokładnie to samo....nosiłam aparat w 6 klasie podstawówki.....zaniedbałam...ząbki wrócily na swoje miejsce. Po kilku latach zapytałam orto co z tym aparatem.....powiedziała ,że nie ma możliwości przerobienia starego aparatu....mało tego...ruchomy nie wchodził w grę, tylko stały:)) tak więc od kwietnia noszę stały.....i powiem Ci ,ze jest dużo wygodniejszy niż ruchomy:))Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> sorry, ale zapomniałam, że nie miałaś robionego zdj. pantomograficznego. To dziwne, myślałam, że zawsze robi się je przed założeniem aparatu... z tego co wiem, to podstawowy krok przed rozpoczęciem leczenia... ewi15 ---> długo musisz czekać na tę wizytę - ale chyba warto :) płyny do płukania ust nie uszkadzają zębów, wręcz przeciwnie :) usuwają bakterie powodujące powstawanie płytki nazębnej, wzmacniają zęby, zapobiegają próchnicy itd. A na wybielaniu się nie znam, jeszcze się nie interesowałam, bo o to zadbam dopiero po wyprostowaniu zębów :) wiem tylko tyle, że wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest bardzo drogie :/ nowa_aparatka - wcześniej miałam gumki perłowe. Przez pierwszy tydzień były piękne :) a potem z tygodnia na tydzień robiły się coraz bardziej żółte :/ Orto ostrzegała mnie przed tym, że jasne się przebarwaiają. No ale ja mam porcelanowy aparat i dlatego biorę jasne :) tym razem zażyczyłam sobie inne - dała mi jakieś kremowe, mają niby trochę koloru w sobie i powinny się wolniej przebarwiać. A efekty leczenia już widzę :) kły są już coraz niżej i coraz mniej odstają, do tego robi mi się przerwa między nachodzącymi na siebie jedynkami. Fajnie :) A orto jest naprawdę w porządku - o wszystkim mnie poinformowała, poza tym ja zawsze zadaje dużo pytań i na każde cierpliwie mi odpowiada :) zresztą chyba tak powinno być - płacimy, więc mamy prawo wymagać :D a Twoja nigdy z Tobą nie rozmawia, tylko pracuje przy drucikach? :) może powinaś ją trochę pociągnąć za język? :D no i zabieraj się za pisanie magisterki! chyba my musimy Cię przypilnować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piciakicia
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też będę miała
witam was:) przeczytałam kilka waszych postów i ciesze sie bardzo że tyle aż osób leczy swoje ząbki Mam nadziaje wszyscy jestescie zadowoleni z rezultatów no ja tez mam miec załadany aparat za juz niecały miesiąc W tym samym dniu mam mieć górny łuk i rotator, troszke sie boje jak to będzie laptopenia> szkoda ze pewnie bedziesz musiec wyrwac jeszcze zabki choc mialas nie mieć wyrywanych ale u mnie jast tak ze mam malo miesca na zęby w szczęce, moje górne zęby sa duzo wieksze niz dolne i tez mam mieć rozszerzana szczeke, mam mieć rotator chociaz ja chciałam miec wyrwane dwie 4 ale mi powiedziala orto ze to nic nie da Widziałam niedawno dziewczyne miala taki ladny aparacik i zabki tez ale szczenke to miała taką szeroką, aż za, wyglądała dosłownie jak żaba i ja się boje teraz bardziej Bo albo bede wygladac jak ona albo zęby mi sie nie wyprostuja i bede nadal miec takie wystajace:( wiec ja to bym chciala zeby mi jednak wyrwala laptopenia> nie wiem jak to jest w twoim przypadku i jakie ty masz ząbki No tak pieniadze to nie leżą na drodze, a sporo kasy trzeba wyłożyc ale mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischer
Mam stały aparat już prawie 2 lata. I to już koniec - za dwa dni czeka mnie ściąganie. Przez ten czas zdążyłem się przyzwyczaić do aparatu, stał się dla mnie normą, tylko częste mycie zębów było trochę uciążliwe, ale da się przeżyć. Wizyty co miesiąc raczej bezbolesne, lecz drogie (i tak rodzice płacą). Teraz to już koniec i mam jedno pytanie (a nawet kilka): Czy ściąganie aparatu i zakładanie łańcuszka oraz płytki utrzymującej efekt boli? Ile to trwa? Czy jest to widoczne? Proszę, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischer
Aha, a przed założeniem wyrwali mi 4 zęby stałe i 2 mleczne. Auć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witam. dawno juz nie pisałam bo jakos czasu zabraknie. Przeczytam posty jakos nie mam weny. yellow butterfly - jestem jestem. Byłam u orto 4 sierpnia, zalołył mi gunki (wzięłam szare, żeby nie rzucały sie w oczy. czułam jak mi zęby sie naciagaja. Ale widze poprawe (chocia na górze tylko troche dwójka zachodziła na jedynkę) teraz juz jest prosta. Hyraxa mam do 25 wrzesnia. Wtedy to go zdjemie i założy na dół pod język jakieś ufo. Nie wiem jak to bedzie wyglądało i czy da się z tym życ i ogółnie funkcjonowac. Mówił, że mam dolną szczęke wąską jak w kajaku. A nie chce zakładac na dół aparatu bo język "bede musiała schowac do szafy". a jak u Ciebie postepy i hyrax??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeB3jeK
witam was:) 28 sierpnia dołącze do Was Dziewczyny..będe Aparatka:)troszkę się stresuje bo mam zatzymaną 3 na gornej szczęce po lewej stronie i mam nadzieje że sama zacznie wychodzic...bo jak nie to wyciganie:( mam 17 lat i wydaje mi się ze czas najwyższy zadbać o swój uśmiech!!!Mam nadzieje że mnie ciepło przyjmiecie:)przestraszyły mnie te posty że aparat obciera policzki...:(Pozdrawiam ciepło wszytskie zadrutkowane Laseczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow butterfly
**Gosia**- ciesze sie, że widzisz u siebie postepy :) zastanawiam się tylko nad jednym- to Twój orto wczesniej Cię nie poinformował, że masz za wąską dolną szczękę i bedzie trzeba cos z tym robić?jakoś sobie nie wyobrazam rozszerzania dolnej..śrubą?trzymam kciuki, żeby to znosne było. A u mnie- hmm- postepów nie widze na dolnej szczece bo w sumie tak zęby krzywe nie sa..za to widze jak mi hyrax szczeke górna poszerzył..oby nie za bardzo..marze o pozbyciu sie tego swinstwa ale to za niecałe 3 miesiace dopieroa pozniej na jego miejsce ma przyjsc podobno cos gorszego- w celu utrwalenia efektu- Ty tez to bedziesz miała? BeB3jeK - nie martw sie, najwazniejsze ze zaczelas dbac o swoj usmiech. Zycie z aparatem jest chwilami uciazliwe, ale ja sama nosze go od miesiaca i naprawde nie jest tak zle. A na obtarcia sa specjalne żele, które szybko przynoszą ulgę, tak wiec głowa do góry i czekamy na relacje po zalożeniu aparatu, pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×