Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość **Gosia**
do sylwia20202020 - Hej. ja mam Hyrax i tez mi siostra podkręcała. Musisz jeszcze do tej dziurki która jest widoczna włozyc "klucz" i podkręcic mocjiej. jesli nie bedziesz dała dary to tak na "czuja" znajdz ta nastepna dziurke z tyłu. (one sa 2 wiec łatwo jest przekręcac. Ja juz znajdziesz to dokręcaj tak na maxa. jesli siostar czuje ból to jest dobrze. Pozdrawiam yellow butterfly - ja sama widziała,m, że jest wąsko. Mówił mi, że bede miała tez pod językiem jakiś drucik, ale dopiero po zdjęciu Hyraxa. Juz bym chciała szybko i zeby z głowy było. A nic nie słyszałam o czyms po Hyraxie?? Możesz mi powiedziec troche o tym jak wiesz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Przede wszystkim ....nie ma głupich pytań!!!! Po to jest forum ,żeby pytać i wymieniać sie doświadczeniami:)) She, renata.....mam do was pytanie. czy u ocheńskiej płacicie za wizytę kontrolna 60 zł za jeden łuk czy oba łuki mieszcza sie w tej cenie wizyty? Na ostatniej wizycie orto powiadomiła mnie ,ze jednak musiamy założyc aparat na dól bo góra nie da rady sie zejść:( w sumie to nawet sie cieszę:)) Ale właśnie zastanawia mnie fakt czy na kontroli będę płacić 120 zł:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
Po to jest forum, żeby się czegoś dowiedzieć ;) Chociaż mimo wszystko wydaje mi się, że jak ktoś poważnie myśli o założeniu aparatu to powinien znać odpowiedzi na podstawowe pytania... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory, może byłam niemiła, ale takie rzeczy to chyba każdy wie. Aegir---> a dla mnie ono było głupie, nie musisz mnie pouczać. Jeśli dla Ciebie pytanie: dlaczego woda jest mokra nie jest głupie to gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak nerwowo :) czyżby wszyscy byli po podkręcaniu aparatów :) a może dodatkowo okres kogoś dopadł :) 10 wdechów i już będzie lepiej. A żeby było to ja akurat jest po wizycie i z okresem :) staram się nie nękać kolegów z pracy :P pozdrawiam uśmiecham się do Was metalowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
Oj Nowa Aparatko, jakbyś agadła, ja właśnie dzisiaj jestem po pierwszym przykręcaniu. Nawet nie sądziłam, że to takie nieprzyjemne. Miałam wrażenie, że orto wyrywa mi górne jedynki, ale dobrze, że już po... Teraz pewnie 2-dniowa dieta i do następnej wizyty - a wtedy gwóźdź do trumny, czyli dolny aparat :-). Nie wiem jak wytrzymam z dwoma łukami, bo czasami z tym jednym ciężko... Ach, co za życie mają chcący uśmiechać się szeroko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daiske
witam wszystkich ^^ aż lepiej się czuję jak czytam o innych aparatach i aparatkach ja co do swojego górnego łuku to mam prawdziwego pecha xD aparat zakładałem 31 lipca tego roq po 2 tygodniach poluzowała mi się metalowa ligaturka przy lewej piątce i wyskoczył mi kawałek łuku z zamku od razu jechałem do orto ładnie naprawiła niestety jakiś tydzien po założeniu aparatu zaczęła mi schodzić na dół lewa 5 i co zaciskałem zęby to szła do góry przez to jakiś tydzień puźniej znikną mi kawałek łuku sam się dziwiłem gdzie on mógł się podziać oczywiście od razu do orto musiałem mieć zmieniony cały łuk no i wyzyte zamiast na 15 września przesunęła na 1 października potem jeszcze jeden problem był z ligaturą i mam nadzieję że ostatni tak więc jak sobie policzyłem za przed planowaną wizytą byłem już u mojej orto 5x :D to sie nazywa mieć pecha mam nadzieję że do października wytrzymam beż żadnej awarji pozdrowienia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabrinna
Cześć, Wróciłam wczoarj od ortodonty i zapadł wyrok...usunąć górne czwórki!Siedzę i myślę co mam robić!Moja dr wyjaśniła mi dlaczego jest to koniecne w moim przypadku, a więc ściśnięte zęby bardzo zachodzące na siebie 1 i 2ki, konieczność przesunięci kłów w miejsce czwórek i czas leczena do 2 lat a nie 4 jak w przyoadku ununięcia 7. Przeraża mnie myśl o paradowaniu w pracy ok roku z mega wilekimi szparami, nie wiem jak jest to odbierane wśród ludzi w pracy. Czy ktoś doświadcza podobnego dylematu w tym momencie?Liczę, że ktoś z Was tego doświadczył i może mi co nieco opowiedzieć. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, chwilkę mnie nie było i już tu takie awantury ;) Laptopenia wyluzuj trochę, po to jest forum, żeby zadawać pytania. Ty nie musisz na każde odpowiadać, prawda? :) Aegir ---> ja co prawda dolny łuk mam mieć zakładany dopiero po następnej wizycie, ale orto powiedziała mi, że za wizytę kontrolną płaci się 60 zł, niezależnie od tego, czy ma się 2 łuki, czy 1. Także nie martw się :) nowa_aparatka ---> jak Twoja praca magisterska? posunęła się chociaż trochę do przodu? :) no i oczywiście jak ząbki? rozumiem, że decyzja co do ewentualnego wyrywania zapadnie dopiero na następnej wizycie kontrolnej? renata117 ---> gdzie zniknęłaś? :) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
She ....dzięki za odpowiedź. Ja 2 października mam wizytę kontrolna i chyba założenie gumek na dół więc myslę,że jakoś ok 10 pażdziernika załozy mi dolny łuk. A kiedy masz wizytę??? Może sie zgramy w czasie?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim Tak, myślę że decyzja zapadnie przy następnej wizycie - wolałabym żeby coś sie działo z tymi ząbkami na górze bo jak nie robimy nic to ściągam to żelastwo i postaram się pokochać moje krzywuski. Co do Magisterki to zostały dwa tygodnie - jestem zła i wkurzona na siebie. Za to że nie zmieniłam tematu przez namowy promotora. Za to że nie umiem się zmusić :( jejku :( dwa lata studiów i 6000 zł :( i dupa - bo ja jestem do dupy :( A ząbki na dole dzielnie sie ustawiają - dwójka wchodzi na swoje miejsce. she04 - jak widzisz musisz tu zaglądać :) Fajnie tak sie umawiać na wizyty - może po na kawe skoczycie :) sabrinna - ja też będę musiała coś wyrwać a bardzo tego nie chce :( ale chyba nie będzie innego wyjścia :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninika
Sabrinna łączę się z Tobą w bólu bo jakieś 2 tygodnie temu miałam ekstrakcję czwórek i też myślałam że te szpary doprowadzą mnie do płaczu ale jak się okazało nic widać nie było, wręcz musiałam niektórym pokazywać dziury po zębach, żeby uwierzyli. Natomiast od dzisiaj mam założony górny łuk i teraz czekam na proste zęby i żeby wszystko poszło bez problemu....czas leczenia ok.2 lat. Także będzie dobrze do dzieła Sabrinna.....pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieDoWiary D
Ja dzisiaj byłam na wizycie ;D Mam założony metalowy aparacik za 1300 zł z niebieskimi gumkami. Miałam od razu usuwany ząb, więc ok. 3 godziny czułam ból. Teraz nic mnie nie boli, ale myślę, że jeszcze zacznie. Jestem 4 godzinki po założeniu i nie odczuwam zupełnie nic xD Od rana nic nie jadłam, więc głodnawa jestem, ale nie będę jadła, bo miałam usunięty stały ząb. Może mi ktoś powiedzieć czy mogę czyścić zamki czy jakoś szczególnie je omijać? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
Szit, a mi od paru dni drucik łączący pierścienie hyraxa na zębach wbija się w dziąsło, boooli i całe spuchnięte... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka D
witam jestem nowa :P od tygodnia mam na zabkach klamerki z niebieskimi gumeczkami a on dzisiaj ekspander na górne podniebienie :) Z moimi zebami nei było xle nie mam krzywych nawet tylko szpara a'la Madonna :P no i krzywy zgryz i za waska górna szczeka... TRoche mnie juz wnerwia tek ekspander slinotok mam okropny i jezyk boli...ale sama chciałam nosic aparat wiec mam co chciałam :) Nastepna wizyta za miesiac...gdyby tak jeszcze ustapiły jak najszybciej problemy z bełkotem :P Pozdraiwaim wszytskie aparaciki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnerw
Kurcze juz nie moge z tym aparatem niby mnie nic nie boli ale to ciagle mycie zebow jest uciazliwe. pilnuje tego jak nie wiem kto a i tak mam wrazenie ze moj oddech nie jest swiezy, do tego ortodonta powtarza dokladniej czyscic zabki. jak dokladniej krew z dziasel mi leci myje blisko 20 razy dziennie co mozna wiecej zrobic?? rece mi opadaja a tu taka dluga droga... poradzcie cos jak Wy sobie z tym radzicie?? moze macie jakies wlasne super metody i sposoby. czekam na odpowiedz za kazda rade bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow butterfly
Witajcie, Jestem juz po wizycie kontrolnej, wczoraj mialam zmieniany drucik i gumki, wybralam śliczne morskie wpadajace w turkus..bardzo mi sie podobaja. **Gosia**- hassa sciagam w polowie listopada a na jego miejce ma przyjsc inny aparat- zeby utrwalic efekt po hassie, nie wiem jak sie ten aparat nazywa,pytalam czy to konieczne, orto mowila, ze tak, zeby sie rozszerzenie szczeki nie cofnelo..nie wiem juz sama co myslec..to dodatkowe 3 stowy i znow 4 miesiace z czyms na podniebieniu..masakra..mam nadzieje, ze Ciebie to nie czeka..za to z dołem beda u Ciebie kombinacje..ach.. ok, zmykam, zaraz do pracy..trzymajcie sie aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
pierwsza noc z ekspanderem okazała sie niezykle trudna ..nawet nie wiedziałam ze moje slinianki sa w stanie produkowac takie ilości śliny :P dzisiaj juz jest nieco lepiej ale nadal dziwacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka cisza od wczoraj;) a ja właśnie jestem po zabiegu higieny bo miałam problem z dziąsłami i teraz jest o niebo lepiej problem zniknął i 200 zł za zabieg też;) ale nie załuję;) pozdrawiam wszystkie aparatki i aparaciarzy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola92
Mam zatrzymanego zęba wchodzi pod 1 w szczęce górnej mam mieć przyklejony aparat do zęba czy coś takiego ściąganego zęba do miejsca wolnego czy ktoś wie, jaki będę miała aparat czy ktoś to przechodził? Będę szła do nowej szkoły boje się że będą się ze mnie śmiali. W gim dokuczali mi bo mam przednie ząbki duże i z przerwą , potem krzywa 2 :/ w ogóle moje zęby to poraszka ! Proszę odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
Ola 92 -- Ja miałam zatrzymane dwie trójki na górze i też się bałam bo jedną mieli mi wyciągać, jednak po zrobieniu tomografii okazało się że są marne szanse, że ona wyjdzie prawidłowo no i miałam obie usuwane :-) Bałam się strasznie bo "odklejali mi podniebienie" ale przeżyłam jest ok. za miesiąc zakładam górę, a dół mam już ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć U mnie nic nowego. Ciągle dumam co zrobić z górą. A dół się fajnie prostuje. Niedługo wszystkie ząbki będą w jednej linii. laptopenia - nic sie nie stało :) wracaj i pisz z nami dalej :) każdemu zdarzają sie gorsze dni. Madzia 35 - już ok po podkręceniu? Spokojnie sie przyzwyczaisz do dwóch łuków. Masz już opanowane życie z aparatem, drugiego może nawet nie zauważysz :) niebieska gumeczka - fajnie że dołączyłaś do naszego grona :) ja nie mam ekspandera ale ślinotok jest :) kocham te poranki i wycieranie poduszki - chyba sie już przyzwyczaiłam :) Siedzę i dumam - ale przy mojej teoretycznie niedużej wadzie, okazuje się że nie wiadomo jak leczyć :( wyrwanie dwóch zębów to za dużo, a wyrwać jeden w lewej strony i wszystko ciągnąć na lewo :( ojjj mam czas do 30 września żeby dumać. wnerw - mnie bardziej od mycia wkurza brudny aparat :) dlatego chętnie go szoruje. Ale masz racje że to jest problem. Ale nie bardzo mam dla ciebie jakieś wyjście. yellow butterfly - dzielna jesteś :) fajnie że twoje leczenie przebiega zgodnie z planem :) agnieszka250 - co to za zabieg higieny? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yellow butterfly- miałam problemy z dziąsłami bolały były spuchnięte i przy myciu krwawiły i zaczęły \"odstawać\" od zębów martwiłam się że to początki paradontozy poszłam więc na zabieg higieny jest to fachowe czyszczenie zębów z kamienia (bardzo dokładne trwa około godziny) potem piaskowanie i na koniec smarowanie jakąś substancją (zapomniałam co to było;) od tamtego czasu (1,5 tygodnia) dziasła są różowe nie bolą nie krwawią i ogólnie jest super a do tego zabiegu miałam jeszcze instruktaż czyszczenia jamy ustnaj niestety nie uczą tego w szkołach a jak się okazuje wiele z nas po prostu zle czyści zęby;) ale już jest ok teraz czeka mnie wizyta u dentysty musze wyleczyć dół przed założeniem aparatu na dół a góra no cóż ząbki są proste ale płaszczyzna nadal krzywa i chyba mój ortodonta nie wie co z tym zrobic i jestem tym troche zdołowana.... no nic poczekamy zobaczymy pozdrawiam serdecznie wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam się jeszcze chciałam spytać tych którzy noszą hyraxa z nakładkami na tylne zęby (nie tego z pierścieniami), czy mają tzw \'wygląd chomika\' tzn czy ten aparat wypycha bardzo policzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeB3jeK
Witam:D mam już aparat...ale zacznijmy od tych gumek separatorow...:/ tragednia nic jesc przez tydzien oprucz papek...a to zwykłe gumki były:/ chyba mam bardzo wrazliwe zeby...a teraz mam aparata z różowymki gumkami i ogolnie jest zajefajny lecz jest jeden mankament..nie moge gryść..bo mi tak zwany "cement"w tym przeszkadza..jest go za duzo..troche mi go doktorka spiłowała mi troche i od wewnatrz mam takie zamki na przed ostatnich zebach ktore mi kaleczą jezyk..kiedy to przestanie kaleczyć??czy mam isc z tym do orto??niby dała mi 2 paseczki takich zaślepek gumowych ale...to mi starczy na 4 dni..bo jak sie myje zeby ciagle..to schodzi:(Ratunku;( odpiszcie błagam,bo nie moge nawet mowić;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
A ja juz pokochałam mojego ekspandera hahaha slinienei jest fajne :D:D:D tylko czasem sie tak zplatam w niego ze hej :D Poza tym szczotkuje zabki po kazdym posiłku czyszcze alapart wszytska co sie da zreszta czyszcze mam manie ale jest fajnie na prawde. Ale nie wiem czys ei cieszyc czy płakac bo mnei kolpetnie nic nie boli :P bolały mnei zbey jakas godzine po załozenie ekspandera a teraz kompletnie nic :P no troszke czasem jak gryze cos tylnymi zabkami np srodek z bułki a tak to nic a tak mnie moja odrodontka nastraszyła z eto nieprzyjemny ból bedzie bo sie zeby przesuwaja :P ale cóz ciesze sie bo juz sie przyzywczaiłam nawet lepiej mowie mimo z eto dopiero 4 dzień z eskanderem :) Pozdawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia 35
BeB3jeK - fakt, separatory nie są najmilszym doświadczeniem, ale dobrze, że nie trzeba ich nosić długo. Z Twojego opisu wynika, że przeszkadzają Ci pierścienie. Z czasem na pewno będzie lepiej, ale pewien dyskomfort można czuć przez cały czas. Ostatnio u orto spotkałam dziewczynę, która nosi aparat już 3 lata, a kłopoty z jedzeniem i bolesnościa pierścieni ma cały czas... No nie jest to optymistyczne, ale sprawa odczuwania bólu i niewygód jest tak indywidualna, że trudno o ogólne wnioski Agnieszka 250 - faktycznie jakiś fajny ten zabieg higieny, dobrze że Ci pomógł. A swoją drogą może jakiś mały instruktaż mycia zębów :-)? Może czegos nowego sie nauczymy :-) Nowa aparatka - dzięki, lepiej po podkręceniu, fakt, ale wiesz, uczucie "ciągnięcia" zębów trochę mi dokucza. Poza tym mam wrażenie, że więcej pluję jak mówię :-), ale to chyba normalka. Trzymajmy się dzielnie zatem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ja wreście juz wiem kiedy będę miała aparat. Po chyba dwóch miesiącach oczekiwania zostane zadrutowana 13 wrzesnia ;)! troszke się obawiam ale nie bólu, Będę miała wyrywane dwie dwójki i będę miała małe dziury między zębami ale jednak będzie je widac;(. czy ktoś może miał wyrywane przednie zęby? jeśli tak to prosze , żeby powiedzał po ilu (około)miesiącach zaciskają sie dziury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×