Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość aparatkaa 22
witam. Aparat noszę już 2 miechy :) Dostałam od ortodontki taką małą szczoteczkę(wyciorek),ale niestety wczoraj mi się złamał :( Gdzie można kupić coś takiego ?? proszę o odpowiedz. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka.22....
Poradzcie mi proszę dobry płyn do płukania jamy ustnej. Ortho kin mi nie służy,bo po wypłukaniu czuję kwasotę w buzi :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buburubu
wyciorek mozna kupic u orto, w aptekach i sklepach medycznych. wszystko zalezy od tego jakie miasto. piszcie jakie macie aparaty i zy jestescie zadowolone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Dawno bardzo mnie tu nie było, ale najpierw wakacje, teraz nowa praca i zleciało. ;-) Pozdrawiam nowe osoby na forum, bo widzę, że sporo ich tu :-) aparatkaa 22 o wyciorkach już kiedyś pisałam, że ja sama używam tych z Rossmana, bo są dużo tańsze, za 10 szt. płacisz 10 zł, dodatkowo są one takie małe jak końcówki do szczoteczek, kupujesz swobie do nich uchwyt i możesz nałożyć, przez co powtaje wygodna niby szczoteczka z wyciorkiem na końcu. Sąone w dwóch rozmiarach, cieńsze i grybsze. Ja wypróbowałam oba :D A co do płynu, to polecam pomarańczowy Elmex, bo niejest ostry, a wręcz słodki i taki super miętowy. Do tego mam jeszcze taką specjalną pastę, która remineralizuje ząbki, nazywa się GC MI Paste Plus i jest do kupienia w sklepach stomatologicznych, nakłada się ją na noc po umyciu zębów, coś jakby domowa fluoryzacja :-) Ale się rozpisałam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maragou
mam 32 lata i wlasnie wybieram sie do mojego dentysty w sprawie aparatu stalego. zobaczymy czego sie dowiem w ten piatek. na pewno w moim przypadku aparat bedzie trzeba nosic co najmniej 2 lata, a ja planuje takze potomka, gdyz najwyzszy czas! :-) czy sa jakies przeciwskazania leczenia dla kobiet ciezarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka.22....
dzięki za odpis valya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawno mnie nie bylo
hejooo :) ale tu dawno nie zagladałam :) mam aparat od poczatku lutego, i teraz jak czytam Waszee komentarze to nie wiem komu mam dziekowac ze mnie to nic nie boli ;p po zalozeniu góry chodzilam i marudzialam mamie ze chyba jest cos nie tak bo wszystkich boli a mnie nic :) a efekty w ciagu miesiaca byly niesamowite :) a dodam ze górne zabki mialam bardzo krzywe :) pozniej zrobila mi sie szparka miedzy 1 ale orto mi cos tam zalozyla i jest luzik :) dól mam od konca lipca :) problemy byly troche z zalozeniem bo nie chcialy mi sie pierscienie zmiescic ;/ ale dałysmy rade i tez nie bylo tak zle z bolem ale troche gorzej noz z góra :) ale ja tam ogolnie nie musialam miec jakiejsc diety przez tydzien czy cos :p i wiem ze jakbym miala zalozyc jeszcze raz aparat nie balabym sie, a po dokrecaniu to tez mnie nic nie boli :) aaa mam 20 lat :p wiadomo kazdy ma inaczej ... trzymajcie sie aparatki :) pozdrawiam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
to u mnie na aparat raczej nie trzeba bedzie dlugo czekac poniewaz ja juz wyrwalam 4zeby:) troche to dziwne ale juz nie moge sie doczekac wizyty u ortodonty ;ptermin mam na 11pazdziernika bede wam pisac na biezoco co mi mowil ortodonta:) co do plynow do plukania jamy ustnej ja uzywam listerin:) ale dentyska mi mowila ze takie plyny niszcza plytke nazebna... mam pytanie czy gdy ortodonta sciaga aparat wybielanie jest gratis? slyszlaam ze po aparacie na zebach moga zostac jakies slady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAnn
O ja.... ja jutro idę zakładać aparat narazie na górę, bardzo się boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAnn
O ja.... ja jutro idę zakładać aparat narazie na górę, bardzo się boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulinka85
Cześc dziewczyny,jestem tu nowa.. Wciąż się zastanawiam nad założeniem aparatu,ale bardziej jestem zdecydowana tylko mam za małą wiedzę na ten temat. Powiedzcie mi czy przed założeniam aparatu kinieczne jest wyleczenie wszystkich zębów (które ewetualnie wymagają leczenia) i druga sprawa to to że wyrwanie jakiegokolwiek zęba zdrowego mnie przeraża. Ja mam trójki wystające,takie wampirki:-) i z 1 mm dwójka poszła mi do tył i teraz moje pytanie czy nie orientujecie się czy nie da się np przypiłwac tych zębów obok zeby te trójki się zmieściły czy zawsze trzeba coś wyrywac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka.22
aparatka.22 - Nie ma sprawy, jak tylko bedę w stanie, chętnie pomogę :-) maragou - Tak sie składa, że zdarzyło mi się spotkać Panią w ciąży u mojego Pana Doktora, więc chyba nie ma przeciwwskazań, ale nie wiem dokładnie jaki miała aparat. Napewno trzeba wcześniej wykonać wszystkie niezbędne prześwietlenia, rtg, tele itp. bo tego w ciąży nie można robić. Najlepiej będzie jednak jak zapytasz dokładnie lekarza. Co do tego że płyny niszczą płytkę nazębną, to zależy, niektórze owszem tak, ścierają ją, ale inne z kolei odbudowują, więc trzeba poszukać dobrego płynu ;-) Agulinka85 - nad założeniem aparatu nie ma się co zastanawiać, tu trzeba działać :-D Łatwo się mówi, jak już się go ma, ale tonaprawdę nic strasznego. Owszem konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów z ubytkami, dobrze jest też usunąć kamień, jeśli takowy się ma. Jeśli chodzi o wyrywanie zębów, to sprawa jest bardzo indywidualna, u każdego wygląda to inaczej. W zależności od tego czy masz wystarczająco dużo miejsca, żeby zmieściły się wszytskie ząbki, bez wyrywania. Najczęściej wyrywa się tylko ósemki, jeśli się je ma, ale to normalka, a co do reszty, to najlepiej zapisać się na konsultacje do jakiegoś ortodonty i dowiesz się dokładnie. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valya
Sorki, pomyliły mi się rubryczki i wpisałam aparatke22, zamiast siebie we wcześniejszym poście, a to byłam ja - VALYA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
czy ktoś miał wyrywane dwie dwójki prawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska gumeczka
dawno mnie nie było- ja mam to samo z zabkami kompletnie nic nie boli dlatego az sie pytałam mojej ortodontki o co chodzi hehe i tez mam 20 lat :D ja uzywam płynu Colgate plax i tez wyciorka z rossmana i takich małych z jordana które zreszyta tez kupiłam w rossmanie :) paste mam elmex sensitive i jestem z niej bardzo zadowolona :) Mój jezyk na odcisk od eksnapdra teraz taki ze szok a;le juz przynajmniej nie boli... :P Juz sie nie moge doczekac wizyty kontrolnej i zminy gumeczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuus.
mam expander czyli ten łuk podniebienny od wczoraj. czy czuć go przy całowaniu?? podobno powinno być jak z kolczykiem w jezyku, czyli jeszcze fajniej ;) ale jakoś trudno mi w to uwierzyć :/ niebieska gumeczka, wiesz coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma krzywe zeby i to
przeciez przy calowaniu nie lize sie podniebienia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelena456456456
forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuus.
ja mam krzywe zeby i to - na ale ja go czuje językiem.wiec druga osoba też powinna. pozatym on wcale tak idealnie nie przylega do podniebienia :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
mam pytanie jest takas różnnica pomiędzy łukiem a aparatem? bo ostatnio moja orto. powiedzała ze ja nie bede miała łuku tylko aparat albo źle ją zrozumiałam.,,,, jak ktoś może niech odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuus.
jeśli chodziło jej ze nie bedziesz miała łuku podniebiennego, to po prostu nei wsadza ci kawału żelastwa do ust, tylko bedziesz miała normalny aparat na zeby ;) ciesz sie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
aaa... czyli nie będę miała ,,takiego czegoś'' na podniebieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
jak ja jutro zakładam ten apratat to powinnam kupić sama te akcesoria, czyli szczoteczki , płyny , wos, itp. czy powinnam dostać w gabinecie.... bo sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K666
To zależy od ortodonty. Zresztą wystarczy pójść do pierwszej leki apteki, poprosić o szczoteczkę do aparatu ortodontycznego i nie trzeba wcale szukać po nie wiadomo jakich sklepach ;) A o wosk poproś ortodontę, bo tego cholerstwa nigdzie dostać nie można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
mam pytanie czy gdy ortodonta sciaga aparat wybielanie jest gratis? slyszlaam ze po aparacie na zebach moga zostac jakies slady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokolada
Witam wszystkich na forum :) Od wczoraj jestem posiadaczka stałego aparatu. Gdy spałam oderwał mi sie ostatni zameczek, bo ja nie mam pierścieni, i aparat kończy mi sie na 6. Jak narazie zmuszona jestem do korzystania z wosku ponieważ bardzo mnie obcierają niektóre elementy, ale wierze ze będzie dobrze. wizyte u ortodonty mam za 6 tyg, a do ortodonty mam dość daleko, czy mogę chodzić bez tego zameczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullla16
jej... wróciłam! dawno mnie tu nie było :/ właśnie sie dowiedziałam, ze musze miec kolejnego zeba usuwanego tym razem na dole ... ;/ załamac sie można...czasem mam tego wszystkieo dosyc... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo mam pytabko
kupiłam sobie płyn do płukania ust colgate plax taki co nimi wybiela ząbki, moge takiego uzywac nosząc aparacik? chyba tak co? ;p uzywa ktos takiego ? ;p pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mara_22
Witam. Od 4 miesięcy nosze aparat stały kosmetyczny na górnym łuku. Za mną już 2 wizyty podobno u jednego z najlepszych ortodontów we Wrocławiu. W piątek minął tydzień od podkręcenia aparatu, już trzeci dzień mam tak sine bóle prawej strony, że ketonal 100 forte już nie pomaga tylko lekko łagodzi ból, spuchła mi górna warga i dziąsła, a jutro niedziela, nie wiem co mam robić. Poprzednim razem było podobnie po miesiacu od wizyty, nasuwały mi sie jedynki i ból ustąpił po 2 dniach. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×