Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość marta1551
Mam nadzieję, że to seplenienie z czasem mija a nie dopiero po ściągnięciu aparatu rozszerzającego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgoska35
Hej Demorela No ja w końcu też się leczę "po swojemu" bo mam dosyć antybiotyków, teraz jest już lepiej. A ta lekarka na dyżurze na którą trafiłaś to jakaś totalna porażka, jak w ogóle ona mogła odmówić Ci pomocy, nie do pojęcia. Ja też raz byłam w szpitalu (z anginą jak się okazało potem) i nie było problemu, dziwne to to jest. A jak się czujesz z aparatem? Wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgoska35
Hej Marta1551 Czytałam gdzieś, że takie seplenienie to normalne i mija po jakimś czasie, więc się nie przejmuj, to raczej kwestia przyzwyczajenia. Podobno czytanie na głos też pomaga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anijaaa
Hej Marta, ja noszę hyrax czyli aparat który ma na celu poszerzyć szczękę i z tym seplenieniem to jest różnie powiem Ci szczerze .. Pierwsze wrażenie po założeniu - masakra.. Nie ma jak przełknąć śliny.. Zeby sie nie stykają.. Język utyka czyli problem z mówieniem z jedzeniem duży.. Pierwsze dwa dni są najgorsze a później jest coraz lepiej :) do dwóch tygodni opanowałam mówienie tak ze moja Ortodontka była pozytywnie zaskoczona :) według moich bliskich praktycznie wcale nie seplenie jednak jak rozmawiam z kimś obcym to nie wszystko rozumie.. Wiec to zależy .. Mam go od 8 lipca i pod koniec października go ściągane :) przyzwyczaiłam sie całkowicie do niego tak ze nie zwracam na niego uwagi ale mimo wszystko nie mogę sie doczekać jak go zdejme! :D 24 mam wizytę wiec wszystko bedzie jasne :) ogólne efekty noszenia w moim przypadku bardzo duże ponieważ miałam zgryz krzyżowy którego sie pozbyłam i cofnięta dwójkę dla ktorej zrobiło sie miejsce :) WARTO przecierpiec :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Czesc  26/11 po dwoch i pół roku zdejmuje aparat.  na samym poczatku orto zaproponowała mi podwójną retencje tzn druciki i plytki retencyjne za sumę 1800 zl...niestety nie jest to cena na moją kieszeń. Porosilam orto albo drut albo plytki. Jako że naczytalam się o drutach ze się odklejaja i powodują prochnicę, zdecydowalam sie na plytki retencyjne. Koszt 970 zl. Jedna plytka to koszt 350 zl. 70 zl wyciski i 200 zl czyszczenie zebow z kleju i piaskowanie. Ciekawe ile czasu bede musiala nosić plytki 24/7. W sumie kiedys nosilam aparat ruchomy wiec to nie bedzie problem a jestem dosc zdyscyplinowana wiec ile bedzie trzeba tyle bede nosila. Mialam duza wade bo zgryz otwarty. Mam nadzieje ze wada mi nie wroci az do takiego stopnia jak mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olll to daj znac jak bedziesz bez aparatu:D ja tez zdejmuje za 2 tygodnie,odliczam juz dni ,nie mam pojecia jak bedzie wygladac retencja ,wiem,ze ma kosztowac ok450zł,mam nadzieje ,ze nic sie nie zmienilo..Najbardziej boje sie przebarwien bo nie mylam zebow po kazdym posilku...odliczam dni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Anijaaa, trochę mnie pocieszyłaś, mam nadzieję, że szybko się do niego przyzwyczaję i zniweluje seplenienie, mam go mieć założonego dopiero za miesiąc więc jeszcze trochę stresu przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1551
Cześć Anijaaa, trochę mnie pocieszyłaś, mam nadzieję, że szybko się do niego przyzwyczaję i zniweluje seplenienie, mam go mieć założonego dopiero za miesiąc więc jeszcze trochę stresu przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Szkoda słów na tych pseudo lekarzy takiego typu jak ta Pani i mam nadzieje,że jak kiedyś będzie potrzebowała pomocy to zostanie tak samo potraktowana i poczuje ten smak goryczy;) Ja jeszcze nie mam aparatu,jutro mam wizyte na której będe miała robione zdjęcia rtg i odciski a aparat rzekomo mam mieć zakładany w następnym tygodniu. Pozdrawionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anijaaa
Marta1551 Nic sie nie martw bedzie dobrze :) zakladanie nic nie boli a sciaganie hm.. Troche sie naczytalam jakie to straszne no ale trzeba tylko miec pozytywne nastawienie bo przeciez na końcu czeka nas nagroda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie:) Jestem w stanie znieść ten ból i te seplenienie;) Dla dobra ładnych ząbków i ładnego uśmiechu oraz lepszego samopoczucia:) Także Marta głowa do góry:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Wczoraj miałam kolejną wizyte i wszystko idzie wg planu i do przodu:) Miałam zrobioną fotografie diagnostyczną,pomiarycefalometryczne,rtg zębów,rtg przezczaszkowe,wycisk zębów i mam włożone gumki na górze pomiędzy tylnymi zębami i czuje lekki dyskomfort a tak to jest ok. Za tydzien będe miała zakładany aparat rychomy na rozszerzenie górnej szczęki oraz górny łuk.Ten aparat ruchomy będe musiała nosić po kilka godzin w ciągu dnia oraz na noc.Najbardziej ucieszyłam sie,że nie musze płacić w całości za górny łuk i ten ruchomy aparat tylko opłate moge zrobić w racie jaka mi odpowiada.Na następnej wizycie dostane też plan leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego niektórzy noszą aparat aż 3 lata. Jeżeli oglądając zdjęcia z przebiegu leczenia juz po roku zęby wyglądają na wyprostowane. Tu chodzi o stabilizację uzębienia czy o wyduszenie kasy ? Im dłużej tym więcej wizyt kontrolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata nosza zazwyczaj osoby,ktore naprawiaja zgryz ,ja np wyprostowane mialam idealnie po 8 mcach :D teraz naprawiam zgryz i tez juz prawie 3 lata nosze,chociaz kiedy zakladalam ortod.powiedziala ,zebede nosic rok max poltora....a tu prawie 3 lata szok:Djuz niedlugo zdejmuje!ciekawe jakie efekty beda..az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzieliście to nowe forum o aparatach ? prostezęby.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akahanet
hej byłam w piątek u orto - musiałam przyśpieszyć bo wypadł mi "łuk" jaki miałam zamontowany na ostatnich zębach, coś w kształt paraboli i z jednej strony wypadał, nie umiałam wyjąć z drugiej a przymocować sama go nie umiałam. Ogólnie to za dużo mi nie robił, dał za to kolejną kombinację wyciągów. Ja je noszę chyba od 5 wizyty a aparat mam już prawie 2 lata. Nikola - doczytałam, że ściągasz aparat za 2 tygodnie super :) Szczerze ja też bym już chciała zdjąć w grudniu miną 2 lata odkąd miałam założonego hassa i aparat na dół, później w kwietniu na górę. Nie wiem ile jeszcze będą nosić.. mój orto mi mówi, że to wszystko zależy indywidulanie, że zobaczymyw trakcie jak będą postępy, Na samym początku przy mojej wadzie a mam zgryz krzyżowy obustronny to powiedział, że 3,5 lat w najlepszym wypadku 3. więc jeszcze dłuuuuuuugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akahanet ojej to jeszcze troszke ponosisz.... a ja sie dzis przeraziłam !!!niedługo zdejmuje aparat a tu ósemka zaczęla mi wyrastać ,i co teraz? boje sie ze znow mi zeby pokrzywi!!szlak by to.....ciekawe co ortod.powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Od wczoraj jestem posiadaczką górnego łuku aparatu stałego. Czuje się dziwnie,ale to kwestia przyzwyczajenia;) Największy dyskomfort dla mnie to jak miałam włożony rozszerzacz do buziaka,by orto mógł założyć ten aparat. W przyszłym tyg mam odebrać aparat ruchomy. Zrobiła mi się ranka w policzku od drucika,na noc zrobiłam sobie ten wosk i już tak nie obcierało.Słyszałam,że dentosept jest dobry na takie ranki. A Wy jak sobie radziliście z tymi rankami? Małgosia a jak tam u Ciebie? Lucky a u Ciebie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ortodoncja
Polecam bardzo ten gabinet dla osób, które chcą się leczyć aparatem ortodontycznym. Sama miałam straszliwą wadę, wyglądałam jak przysłowiowy królik. Po 2 latach jestem zupełnie inną osobą, pani doktor dała mi możliwość pokochania siebie ! htt ps://www.facebook.com/wroclaw.ortodonta htt p://ortodoncja-aparaty.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1551
Aparaty rozszerzające szczękę są stałe czy ruchome? Czy może być taki i taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1551
ja też mam mieć rozszerzający i teraz się zastanawiałam czy będę mieć ruchomy, w sumie taki bym wolała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta to wszystko zależy jak poważną masz wade zgryzu,krzywe zęby...a czemu tak bardzo upierasz się na ten ruchomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośka35
Hej Demorela No u mnie po tej ostatniej wizycie u orta raczej bez większych zmian. Myślałam że ściągnie mi już tą sprężynkę ale zostawił ją jeszcze do kolejnej wizyty czyli do połowy grudnia więc jeszcze się z nią pomęczę trochę. Góry w ogóle nie ruszał a na dole wymienił mi dwa zameczki na jedynkach i tak konkretnie "podkręcił" ale po dwóch dniach już nie czułam tego ciągnięcia także jest ok. No i mam do leczenia dwójeczkę u góry, która była do tej pory pod obserwacją, dentystka powiedziała że zrobi mi to bez ściągania łuku bo ubytek jest malutki i w takim miejscu ze nie będzie z tym problemu (tylko wydatek extra;/). Podpytywałam asystentkę o zawiasy, jak to u innych pacjentów wygląda ale dowiedziałam się tylko, że u każdego inaczej przebiega proces leczenia, i że średnio to trwa 6 m-cy. No zobaczę co będzie na kolejnej wizycie, już bym je chciała mieć założone bo przez to czekanie tylko się denerwuję. Taka trochę już niecierpliwa jestem :) Demorela nie martw się tym obcieraniem, po kilku dniach się wszystko ułoży i się przyzwyczaisz. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1551
Hej Demorela, ruchomy z tego względu, że gdyby była taka konieczność mogłabym go ściągnąć, trochę mnie on przeraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marta A ja powiem Ci tzn napisze,że ten ruchomy aparat możesz nie tak chętnie nosić jak stały,wiem to z własnego doświadczenia,lenistwo i brak silnej woli było silniejsze-oprócz tego,że przeszłam traume rwania zębów na siłe.Potem strasznie tego żałowałam,że tak szybko się poddałam a teraz jestem happy,że zdecydowałam się na stały:) Ale wybór należy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia No to faktycznie musisz uzbroić się w cierpliwość.U mnie z każdym dniem coraz lepiej i mniejszy ból zębów.Najgorsza była sobota,oczywiście w dalszym ciągu nie mogę gryźć:(a jak widze,że mąż je sobie świeżutki i chrupiący chlebek,to aż łezka mi się w oku kręci;)Na dniach ma dzwonić do mnie orto by spotkać się na odbiór aparatu ruchomego.Jak byłam na poprawce usunięcia kamienia,to asystentka orto coś wspomniała,że być może w styczniu będę miała zakładany dół.Oprócz teraz tej wizyty kolejną mam na 21 listopad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) Mam metalowy aparat na góre, 2 tygodnie temu zmieniałam drut. Dzisiaj koleżanka mnie przez przypadek walnęła w 3 i mnie cholernie boli kiedy gryze.. Myślicie że to coś poważnego, czy za kilka dni przestanie boleć? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola1987342
dzis chyba sciagnie mi aparat ... ale mam stresa ... ciekawe czy przebarwien nie mam... bo nie pilnowalam sie z myciem zebow ,brrr az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×