Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość gość
Mi aparat ortodontyczny, który założyłam w ubiegłym roku bardzo pomógł. Proste zęby, które tak bardzo chciałam mieć są juz w moim zasięgu, co bardzo mnie cieszy, ale przede wszystkim to duża zasługa lekarza ortodonty z http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/, który pomógł mi uporać się z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna124
Nie ma się co bac aparatu na zęby. Mamy takie czasy, że noszą je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno, chociaż pewnie jak ma się ukształtowane kości to całe leczenie będzie trwało dłużej. Nie ma jednak problemu, żeby nosić niewidoczny aparat na zęby o ile wada zgryzu na to pozwala http://invisalign.rzeszow.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżance "była aparatka" bardzo współczuję, że leczenie się nie powiodło. Sam miałem taki zwyczajny aparat jakiś czas i u mnie zmieniło się na lepsze: mam prostsze zęby, ładniejszy uśmiech. Bólu trochę było, ale nie tak bym musiał brać tabletki. Może to wyjątek u mnie, że tak łagodnie to przeszło, nie miałem wielkiej wady, tylko trochę przekręcone zęby. Robiłem to wszystko w orto-magic.eu ze szczecina i pełna profeska, Nie zmienił się u mnie wyraz twarzy, czy uśmiechu. Zęby też mam niezniszczone. Kurczę, może ktoś ci coś popsuł, bo to nie jest normalne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty założenia aparatu ortodontycznego są różne. Wszystko zależy od tego na jaki aparat się zdecydujesz, jak często trzeba będzie odwiedzać lekarza na wizytach kontrolnych i czy samo leczenie pójdzie sprawnie. O konkrety warto pytać bezpośrednio samego ortodonty. Polecam Ci mojego - http://www.bezbolesnie.pl/po półtorej roku miałam proste ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matex
Tym, którzy poszukują ortodonty we wrocławiu polecam www.ortodontawroclaw.com.pl . Skorzystałem z ich usług i jestem równie szczęśliwy co moje piękne ząbki :D teraz z przyjemnością okazuję uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wampirzyca 997
Aparat ortodontyczny mam już od roku i jestem bardzo zadowolona choć moja wada zgryzu była tak duża, że zaden ortodonta w mojej okolicy nie chciał się podjąć założenia aparatu. W końcu trafiłam do pani doktor Iwony Gnach-Olejniczak która pracuje w Unident Union Dental Spa we Wrocławiu i dzięki niej nie dość, że nie musiałam usuwać zębów jak to zalecali inni ortodonci to w końcu nie będę się wstydziła wampirzego zgryzu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślałam, że aparat ortodontyczny w wieku prawie 30 lat to totalna strata czasu i pieniędzy. Ale mój zgryz tak mi się nie podobał, że ostatecznie wybrałam się na konsultację do White Dental Clinic na Bielanach i dobrze zrobiłam, bo po rozmowie z dentystką zdecydowałam się na aparat i teraz po prawie 2 latach widzę znaczną poprawę! Także warto zazwyczaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, przymierzam się do założenia aparatu ortodontycznego, ale zastanawiam się jak dbać o higienę jamy ustnej podczas jego noszenia. Znajoma w trakcie noszenia aparatu używała irygatora i szczoteczki sonicznej od Panasonica, twierdzi, że jej to wystarczało. A jak wy dbacie o zęby w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawjol
ja swego czasu również szukałam dobrego specjalisty, który dobierze mi odpowiedni aparat na zęby, w końcu się na niego zdecydowałam i po roku widzę znaczną różnicę :) typów aparatów jest mnóstwo (można o nich poczytać np. tu http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/typy-aparatow-ortodontycznych/) więc warto wybrać taki, który dla nas będzie jak najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosiłam równe 30 miesięcy aparat stały (góra+dół). Miałam problem z aftami i otarciami błon śluzowych ("plastelina" ochronna nie pomagała). Miejscowo stosowałam żel stomatologiczny Septoral i tylko dzięki niemu dotrwałaś jakoś do końca leczenia. Teraz mam zdrowe i proste zęby i noszę aparat retencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina7777
Ja miałam 28 lat jak zdecydowałam się na założenie aparatu!Bardzo się tego obawiałam i myslałam ze w moim wieku już aparat niż nie zdziała(dodatkowo miałam tak krzywy zgryz, że żaden ortodonta nie chciał się podjąć leczenia).Na całe szczęście kuzynka mieszkająca we Wrocławiu poleciła mi wybrać się do Unident Union Dental Spa do dr I.Gnach-Olejniczak!To była super decyzja;) Dzięki pani doktor nie wstydzę się już szeroko uśmiechać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się zdecydowałam po długich wahaniach i jestem z siebie dumna. Noszę aparat stały, zakładałam go w dobrym, poleconym gabinecie http://ortodontalegnica.com/ jakos sobie całkiem dobrze radzę, nie mam aż tak dużego problemu z aftami, no ale za pielęgnację wziełam się ostro. Nie bójcie się, warto to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helka2993
Mimo 24lat też zdecydowałam się na aparat ortodontyczny, 2 łuki :) Co miesiąc po wizycie u mojej ortodontki widzę poprawę mojego uzębienia. Staram się nie jeść twardego jedzenia ale czasami zamki się po prostu odklejają. Zawsze w takich sytuacjach moja ortodontka znajdzie czas, żeby naprawić to. Jestem bardzo zadowolona z gabinetu stomatologicznego JB Stomatologia http://klinikabochinska.pl /. Polecam gdyby ktoś szukał ortodonty w Kamieniu Pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też "poniewczasie" założyłam aparat, bo w tym roku kończę 30. Ale uznałam, że to dobry moment aby się w końcu pozbyć największego kompleksu... Od niedawna noszę aparat, a chodzę do Rock Your Smile w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej do dr Borzymowskiej-Sawickiej. I jak tak czytam wszystkie Wasze przeboje z ortodontami to muszę przyznać, że trafiłam super, bo pani dr jest nie dość że miła, to naprawdę bardzo kompetentna. Leczenie idzie powoli w dobrym kierunku, a ja jestem spokojna o jego efekt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam od 4 dni nosze rotator. Wystąpiła opuchlizna. Czy to normalne i szybko przechodzi czy trzeba sie gdzies z tym udac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezaparatu112
Myślę, że lepiej skonsultuj to ze swoim ortodontą. Co do samych aparatów, to ja swój nosiłam prawie dwa lata. Na szczęście moja opieka ortodontyczna u mnie w Częstochowie była niesamowita i pomogła mi przetrwać ten dość niekomfortowy okres :). Zawsze będę ich polecać - http://ortodontaczestochowa.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się niedawno odważyłam jednak coś zrobić z moimi zębami, które całe życie były moim kompleksem. Niby nie było tak tego widać, ale mnie przeszkadzało. Pierwszym krokiem było wyleczenie zębów, następnie szereg konsultacji, wybór ortodonty i założenie aparatu. Nie jest to usłane różami, często coś boli, uwiera albo obciera, ale mam wspaniałą ortodontkę, która na wiele sposobów stara mi się pomagać i możliwie ułatwiać leczenie. Dobry lekarz to jednak podstawa leczenia, a moja pani dr Teodorczyk z Rock Your Smile jest po prostu najlepsza. Bardzo mnie motywuje to, że mamy konkretny plan leczenia i powoli obserwuję pierwsze zmiany, to bardzo cieszy i zagrzewa do dalszej walki o piękny uśmiech :) Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie, nigdy nie jest za późno, aby coś w sobie zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam zakładany aparat ruchomy we Wrocławskim www.ortodontawroclaw.com.pl/ . Jako, iż mam już 25 lat to było to najlepsze rozwiązanie...minął wyznaczony czas, a ja mogę cieszyć się ślicznym uśmiechem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki aparat wybrać doradźcie czym się kierować. Poszukuje sprawdzonego ortodonty z Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patish990
ja niedługo ściągam aparat, będę miała retencję stałą na górę i dół i wyciąganą nakładkę na górę. Miał ktoś taką kombinację? czy wada łatwo wraca? Czy są jakieś problemy z retencją stałą? np. odklejanie się drucika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w wieku 19 lat miałam aparat i po zdjęciu nie naklejono mi drucika, który trzyma zęby przed cofnieciem się. Niestety aparat musiałam założyć drugi raz. Zdecydowałam się w http://klinikabochinska.pl/ i na całe szczęscie za kilka miesięcy go zdejmuję i już są rozmowy na temat przyklejenia tego drucika :) w końcu trafiłam na profesjonalnego ortodontę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A klinika Dent SM - http://www.dentsm.pl/ortodoncja - ktoś tam się może leczy ortodontycznie? Ja mam raczej pospolitą wadę, krzywe zęby po prostu, też jestem już po 30, ale w końcu chciałabym zrobić z tym porządek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego syna wysłałam wcześniej do ortodonty www.ortodonta-katowice.eu właśnie dlatego żeby nie musiał sobie tym zaprzątać głowy jak już będzie starszy. 2 lata i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też z córką chodzę do ortodonty, sama miałam wadę, którą wyleczyłam dopiero jako dorosła. Zdecydowanie dziecku się łatwiej takiej wady pozbyć :) Zdecydowanie polecam z pociechą udać się do specjalisty, który od razu zdiagnozuje problem i zaproponuje leczenie. My chodzimy do dr Borzymowskiej-Sawickiej w Klinice Rock Your Smile, która świetnie prowadzi leczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patipati88
Ja polecam gorąco panią ortodontkę dr Sylwie Król! Szkoda, że nie mam możliwości umieszczenia na tym forum zdjęć efektów po leczeniu ortodontycznym, które są bezsprzecznie imponujące :) Leczenie trwało ok. 1,5 roku, zamki Damon przy których pokazywałam się na kontrolę mniej więcej raz na 2 miesiące, praktycznie bez żadnego bólu i nieprzyjemności. Cena aparatu u dr Sylwii w gabinecie Rey-Dent bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych gabinetów. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama postanowiłam nosić aparat ortodontyczny w wieku 25 lat i osobiście uważam to za super rozwiązanie. Skoro istnieje taka możliwość to czemu nie? Problem jest jedynie taki, że z powodu poważnego wieku musimy nosić aparat stały . Orchidea Dent http://ortodontawroclaw.com.pl/ założyli mi taki aparacik dzięki czemu jestem niezwykle zadowolona z przebiegu leczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam już o kilku ortodontów i tylko jeden z nich okazał się naprawdę fachowy. Trzeba uważać do kogo się chodzi. Obecnie kończę już noszenie aparatu, chodziłam na wizyty do ortodontix.pl/. Ładnie mi wyprowadzili zeby, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAda
Witam ja polecam aparaty samoregulujące mi zakładała klinika http://ortodoncjakabaty.pl mają swoją siedzibę we Wrocławiu. Bardzo przyjemny aparat i szybko poprawił mój zgryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×