Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Sabinosss
A czy jak ktoś ma porcelanowy aparat to może miec kolorowe gumki? Ale to trochę bez sensu. Bo porcel. zakładają osoby, które nie chcą aby aparat był widoczny, a jak założy np niebieskie gumki to już widać przeciez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Kochani aparaciarze;* własnie załozyłam dół booli , a raczej ciągnie , ale pewnie nie długo przestanie : ) Teraz mam juz full zestaw : ) góra i dół : ) Mam pytanko : P wiecie moze ile czsu trwa przekrecanie sie przekręconego o 90 stopni zęba ? (3) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
A jaki masz aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Zwykły metalowy ale bez pierścieni ; ) i narazie z metalowymi ligaturami ( ale przyznam ze juz czekam do następnej wizyty aby wcisąć sobie jakis kolorek : ) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyrax
To o czym mowicie nie nazywa sie hydrax tylko hyrax:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
To myślę,że potrwa to około paru miesięcy zależy jaką masz wade innych zębów;) Pozdrowionka dla aparatek i aparatów;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka xD
Hejcia wszystkim:) Mam pare pytan bo jestem niezbyt obeznana... Czy te gumeczki sa tylko kolorowe? i w jakim aparacie sie je uzywa? I czy ten porcelanowy aparat jest duzo drozszy? I czy jest on w jakis sposob gorszy, czy wolniej prostuje zeby? A i czy znacie jakkiegos dobrego ortodonte i w miare taniego z Warszawy?? z gory dzieki za odpowiedz:) a i najlepiej mailem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuMnA_ApArAtKa
na maila Ci wszystko opisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZCROK
Czesc. mam taki problem... bede miala niedlugo zakladany aparat staly i wyleczylam juz wszystkie zeby. ale od pewnego czasu po wypiciu herbaty albo czegos cieplego boli mnie zab ktory byl leczony kanalowo. dentysta powiedzial ze postara sie go uratowac. wiem ze to nie jest zwykla nadwrazliwosc JESTEM PEWNA. czy to jest mozliwe zebym musiala od nowa leczyc tego zeba albo wyrwac go calkowicie??? nie powiedziaam jeszcze mamie ale pewnie sie wscieknie bo nie pochodze z zamoznej rodziny. trudno bedzie z kasa na aparat a co dopiero na ponowne leczenie zeba. prosze o szybka odpowiedz. czekam na telefon od ortodontki czy ma juz plan leczenia wiec jak ten zab nie jest zdrowy to musze go wyleczyc :( BLAGAM O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotchen
Witam wszystkich! Mam w planach zalozenie aparatu stalego. Wciaz sie zastanawiam czy powinien byc metalowy czy kosmetyczny (czy ktos moglby mnie przekonac do ktoregos z nich ;)? Dodam ze mam prawie 26 lat no i chcialabym zeby jak najmniej bylo widac, ale...ech sama nie wiem... Mam natomiast dwa konkretne pytania: 1. Czy moge sama zdecydowac u ortodonty ze chcialabym zalozyc aparat tylko na gorna szczeke, czy ortodonta mi to narzuca na podstawie wycisku czy tez zdjec rtg? (moja wada nie jest duza, chodzi mi glownie o zroznanie ze soba "jedynek") 2. Czy jak juz mialabym założony aparat na górę a zaszlaby potrzeba leczenia jakiegos zęba "z dołu" to czy byloby to mozliwe? Moze moje pytanie jest głupie ale nie wiem czy z aparatem mozna sie tak porzadnie rozdziawic jak to u dentysty :) no i czy nie ma jakiegos ryzyka uszkodzenia Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Możliwe, że Ci źlę obczyścili kanały:( Lepiej powiedz mamie bo Ci może podejść ropą no i wtedy będzie klops bo tylko pozostanie Ci wyrwanie:/ Ja też miałam leczonego kanałowo zęba i narazie się trzyba:D Jak w miare czasu zapiszesz się do lekarza tym większa szansa na odnowienie plomby(starą się wywala czyści się i zakłada nową). Pozdrawiam i życzę szczęścia.Jak coś to mi pisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Poradzam Ci metalowy:D Skoro chodzi o łuki to możesz odrazu założyć na obie szczęki tylko wtedy będziesz miała wiekszy nacisk na zęby i straszny ból;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Dorotchen==> Jak chcesz mało widoczny to weź sobi kosmetyczny. Ale jego minusem są gumki które się przebarwiają np. po kawie czy piwie. Jego kolejnym minusem jest to że jest delikatnieszy i działa troche wolniej niż metalowy bo stosuje się inne druty.Ja osobiście posiadam metalowy i jestem zadowolony. Raczej ortodątka podejmuje plan leczenia i on mówi czy potrzebne są dwa czy jeden łuk. Ale z regóły wiem że przy większość wad stosuje się obydwa łuki. Odpowiadając na twoje drugie pytanie Leczenie jest możliwe przy aparacie, aparat nie przeszkadza w "rozdziawianiu" u dentysty przez pierwsze dni się odczusa że coś ma się w ustach ale z czsem to mija :) Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych Wrazie pytań pisać bardzo chetnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Jeszcze zapomniałem dodać że jeszcze porcelanowy aparat jest droższy i wizyty również droższe :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, to radzę jednak jak najszybciej zgłosić się do dentysty. Oczywiście nigdy nie ma pewności czy ząb uda się uratować :( Ja podjęłam takie ryzyko, ale niestety... po przygotowaniu go już pod koronę (poszło sporo kaski ;( rozbolał i skończyło się usunięciem. Ale oczywiście wszystko zależy od stany zniszczenia zęba, mój był bardzo zniszczony. Jeśli jednak poważnie zastanawiasz się nad założeniem aparatu, to ten ząb musisz wyleczyć w pierwszej kolejności. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie mogę dodać, że inny ząbek leczyłam kanałowo w ubiegłym roku i ma się bardzo dobrze :) Więc tak jak pisałam - wszystko zależy na ile jest zniszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałam aparat porcelanowy i dziś będę miała zakładaną górę. Jak poużytkuję, to chętnie się podzielę spostrzeżeniami :) Mój ortodonta powiedział, że leczenie porcelanowym i metalowym trwa tyle samo i że wszystko to tylko kwestia estetyki... ale tak jak pisałam, nie znam się na tym zabardzo. Acha... i powiedział, że porcelanowy jest delikatniejszy i trzeba trochę bardziej uważać, żeby nie uszkodzić zamków. Moja znajoma nosi jednak porcelanowy już rok i nic jej się z nim nie dzieje. Ostatnio zdecydowała się na kolorowe gumeczki i jest bardzo zadowolona :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha... i jeszcze jedna ważna rzecz - metalowe mogą uczulać. Widziałam, że są też aparaty specjalne dla alergików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotchen
no wlasnie ja tez slyszalam ze te kosmetyczne od metalowych nie roznia sie praktycznie w dzialaniu... czu kompozytowe to to samo co kosmetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Dorotchen Ortodonci polecają raczej aparaty metalowe, bo są bardziej trwałe-kosmetyczne łatwiej uszkodzić. Wyglądem nie ma się co przejmować-sama noszę dwa metalowe aparaty od 1,5 roku i ani mnie, ani otoczeniu to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie-można sobie zmieniać kolory gumek podczas wizyty u orto:) za zwykły metalowy zapłacisz ok 1,5 tys a za kosmetyczny nawet o tysiąc więcej-moim zdaniem bez sensu, szkoda kasy,bo aparatu i tak nie ukryjesz, zresztą po co?! co do zakładania jednego aparatu-jak się uprzesz, to możesz mieć jeden, ale nie będziesz mieć prawidłowego zgryzu. Zęby górne i dolne muszą do siebie pasować. Jeżeli teraz nie masz wady zgryzu a jedynie krzywe ustawienie kilku zębów, to może obejdzie się bez zadrutowywania dołu, ale jak masz wadę zgryzu(o czym możesz nawet nie wiedzieć) lub przesunięcie zębów u góry taką wadę spowoduje, to nie ma się co zastanawiać-trzeba założyć dwa aparaty-ale to już ortodonta Ci powie jak zobaczy zęby, zrobi wyciski i obejrzy modele(rtg raczej nie służy to określenia wady a ewentualnych zmian typu torbiele, krzywo rosnące zatrzymane ósemki itp) do dentysty trzeba normalnie chodzić na przeglądy nawet jak się nosi aparat. Jak zrobi się osad lub kamień to dentysta normalnie go usuwa,nawet można wykonać leczenie zęba który jest pod aparatem. Zapraszam na forum wizaż wątek aparaty ortodontyczne-dużo zdjęć i informacji, jestem tam stałą bywalczynią :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotchen
Wielkie dzieki za odpowiedzi! Zaczynam sie przekonywac do metalowego chyba...:) W koncu te kase mozna by jakos inaczej wykorzystac :) na razie musze sie wstrzymac bo w ciagu najblizszych 2 tygodni na pewno nie pojde do orto...ale potem ruszam z kopyta i zakladam drucik :) (a moze druciki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZCROK
dzieki dziweczyny. na dodatek zaczal mnie bolec inny zab :( powiedzialam mamie ale na szczescie sie nie wsciekla.chyba naprawde musze sie wybrac do dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZCROK
dzieki dziewczyny. na dodatek zaczal bolec mnie inny zab. powiedzialam mamie ale na szczescie sie nie wsciekla :) chyba na serio wybiore sie do dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Kochani! urwał mi sie zamek normalnie! nie wiem co mam robic? jutro sobota, gabinet raczej zamknięty, i co tu począć? zameczek na dolnej lewej 6 ;( i aparat własnie na niej sie trzyma, bo nie mam pirscieni. Jak myslicie... do poniedziałku nie odpadnie? (trzyma sie nałuku i poluźnionej ligaturze) i to jeszcze zamek rzaem z klejem... chyba musiał byc zle przyklejony. A dół mam dopiero od środy...;( HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo01
Cinnga Mozesz pojsc do innego gabinetu i poprosic o przyklejenie zameczka, poszukaj, moze jakis jest otwarty takze w soboty. Jesli nie to nie masz wyjscia i musisz jakos wytrzymac. Na pocieszenie powiem, ze moj chlopak chodzil raz tydzien z odklejonym zamkiem i zamek trzymal sie luku, ale u niego to byla trojka (nie wiem na ile to ma znaczenie) Wymienilam dzis ligaturki na morską zieleń, a na dol zalozyli mi do tego seledynowy lamcuszek. Strasznie mi sie podoba, fajny, intensywny kolorek, mam wrazenie ze odwraca uwage od zebow i wydaja sie prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Cinnga zachowaj spokój, mnie też raz odkleiła się rurka z klejem na tyle że na siódemce-wytrzymasz do poniedziałku. Będzie Cię wkurzać, że coś Ci dynda w buzi, ale po prostu nie jedz tą stroną i uważaj przy myciu a w poniedziałek śmigaj do swojej orto na doklejenie. Niestety minus rurek jest taki, że lubią się odklejać-pierścienie są pod tym względem trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....j
Cinnga, ja bym Ci radzila zdjac. Jak mi sie zamek urwal, to orto kazala zdjac gdy do niej zadzwonilam. Jednak nie umialam i go zjadlam. Jesli go zjesz musisz zaplacic dodatkowo za zamek. Jest na jednej strronie w necie jak zdejmowac zamki. A trudno Ci bedzie nawet p[rzez jeden dzien nie jest po tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Dzieki za rady: ) ......j podała byś mi tą stronę jak zdjąć zamek? Dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....j
Wlasnie szukam i nie moge znalezc:( ale moze zadzwon do orto i ona Ci moze powiedziec po kolei jak zdjac zamek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZCROK
No dziewczyny bedzie dobrze. umowilam sie z mama ze w poniedzialek zadzwoni do dentysty i umowi mnie na wizyte. zobaczy co z moimi zabkami :D dzieki Girafe* za rade. caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×