Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość wanilioweniebooo
ja bylam na konsultacji u pewnej ortodonki we wroclawiu, po zrobieniu kosztorysu okazalo sie ze bedzie mnie to kosztowalo ponad 10 000zl, jestem w szoku szczerze mowiac. Czy takie ceny to norma??jesli tak to moge sie pozegnac z aparatem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinosss
Słyszałam kiedyś, że jak się zakłada dwa łuki to jest jakaś zniżka. Czy to prawda? Ja bym chciala mieć na górze porcelanowy, a na dole zwykły.. ale cóż. Muszę najpierw zarobić, a to nie będzie łatwe. Wg moich obliczeń, to by mi wyszło prawie 10tys! 2-3tys.porcelanowy, 2tys dolny. +wizyty, zdjecia zębów, "naprawa wszystkich zębów"(borowania->pozbycie się próchnicy,odkamienienie,wybielanie itd)itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Cinnga ja nie ma nawet ligatur metalowych mam zamki samoligaturujce i nie muszę mieć gumek. Taki rodzaj aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za aparat za górę dałam 2400, za dół 2300 za wizytę płacę min 100pln max 200pln, doliczam chirurgiczne wyrwanie ósemek jedna 250pln druga 160pln. Ale wiem, że są tańsze aparaty kolega zakładał porcelankę za 1300 za górę także musisz porównać ceny. Cena zależy również w jakim mieście będziesz go zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinosss
do Motylek: czyli masz o wiele lepszy rodzaj aparatu niz porcelanowy? to znaczy, ze Twojego w ogóle nie widać? bo porcelanowy podobno jest mało widoczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAUSIK
ja mam aparat pół przezroczysty którego wogole nie widać tylko drucik a od czwórek mam metal ;] którego nie widac :) i nie wie jak 10 tys :D hehe ten aparat góra kosztował mnie 2 200 zl potem dól tyle samo wizyta co max 6 tyg 70 zl :) z wymiana gumek łuków itp :) wiec troszke sie ceni ten ortodonta :D a nie licz tak duzo bo przeciez to za wizyty płacisz aparat wyjdzie cie max 5 tys . a wizyty rozkaldaja sie na lata :) miejmy nadzieje ze nie duuzo lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaaa
Dzien dobry Wszystkim! Dzięki bardzo za rady zreszta bardzo wazne dla mnie! Aparacik mam od piątku i.... ból jest do wytrzymania, chociaz mam wrazenie ze z dnia na dzien sie nasila! Niestety! Z jedzeniem jest gorzej! Same jogurciki, i wszystko przetarte! A najbardziej przeszkadzaja mi te rany na blonach sluzowych! na trojkach mam takie zawleczki skierowane wystajacym drucikiem do gory! Nie miłosiernie wbijaja sie i kalecza! Mam niby ten wosk ale nie bardzo to pomaga! No i z szczotkowaniem tez nie jest wesolo! Boli przy nacisku, a pozatym troszke sie boje zeby sie cos nie odkleilo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaaa
Jeszcze jedno, nigdy wiecej przezroczystych gumeczek! minelo trzy dni a one staja sie zolte! z kawy nie umiem zrezygnowac, a poza tym orto kazala plukac jame ustna szalwia, dentoseptem i to tez zrobilo swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
Ja tez sie boje, kiedy jem albo szczotkuję, że odpadnie mi zamek albo pierscien-czekam aż mi to minie. Myje zeby po kazdym posilku (jesli to mozna nazwac posilkiem), dbam bardzo o higiene, to dzisiaj rano okazalo sie że mam jakiś przerost dziasła obok pierścienia, tak duży że prawie nie widac metalu od wewnetrznej strony podniebienia. Nie czuje bolu, ale nie bardzo wiem co mam zrobic. Mialyscie moze cos takiego? Chyba zadzwonie do dentysty. Abigailowna: przestalo mnie bolec po ok1tyg, ale ucisk czuje caly czas. Bardzo Ci wspolczuje, że znowu bedziesz musiala sie tak wycierpiec. Pamietaj jaki przyswieca nam cel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, niedługo będę miała zakładany aparat i stoję właśnie przed decyzją czy wybrać metalowy czy przezroczysty, ale mimo kosztów chyba zdecyduję się na przezroczysty. I tu moje pytanie - slyszałam, że są różne aparaty przezroczyste - takie co szybcie i wolniej się przebarwiają. Ponieważ będę nosiła go przez 2 lata to wolałabym ten lepszy. Czy możecie mi napisać czy aparat porcelanowy to to samo co szafirowy? Podobnież te szafirowe nie żółkną. A może macie inne doświadczenia w tej kwestii? Pomóżcie proszę… Anula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Dzięki za odp. !!!!!! Odezwę się gdy będę miała znowu jakieś pytania !!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula844
Witajcie!Od dłuższego czasu miotam się czy zakładać aparat czy nie,przyznam że jak na moje oko jest mi niezbędny chociaż inni twierdzą,że niekoniecznie(pewnie z uprzejmości;) Proszę o pomoc w zaplanowaniu tego co mam zrobić nim na aparat się zdecyduję(byłam juz u orto jakiś czas temu, powiedziała że musze mieć na 2 łuki,że konieczne bedzie wyrwanie zębów(nie ustaliła których) i oprócz tego strasznie kręciła głową zaglądając w moje szczęki:(.Napiszcie czy najpierw przed 1 konkretną wizytą ,muszę wyleczyć zęby i usunąć kamień?czy coś jeszcze?A może znacie dobrego orto w Rzeszowie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula844
Witajcie!Od dłuższego czasu miotam się czy zakładać aparat czy nie,przyznam że jak na moje oko jest mi niezbędny chociaż inni twierdzą,że niekoniecznie(pewnie z uprzejmości;) Proszę o pomoc w zaplanowaniu tego co mam zrobić nim na aparat się zdecyduję(byłam juz u orto jakiś czas temu, powiedziała że musze mieć na 2 łuki,że konieczne bedzie wyrwanie zębów(nie ustaliła których) i oprócz tego strasznie kręciła głową zaglądając w moje szczęki:(.Napiszcie czy najpierw przed 1 konkretną wizytą ,muszę wyleczyć zęby i usunąć kamień?czy coś jeszcze?A może znacie dobrego orto w Rzeszowie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula844
Witajcie!Od dłuższego czasu miotam się czy zakładać aparat czy nie,przyznam że jak na moje oko jest mi niezbędny chociaż inni twierdzą,że niekoniecznie(pewnie z uprzejmości;) Proszę o pomoc w zaplanowaniu tego co mam zrobić nim na aparat się zdecyduję(byłam juz u orto jakiś czas temu, powiedziała że musze mieć na 2 łuki,że konieczne bedzie wyrwanie zębów(nie ustaliła których) i oprócz tego strasznie kręciła głową zaglądając w moje szczęki:(.Napiszcie czy najpierw przed 1 konkretną wizytą ,muszę wyleczyć zęby i usunąć kamień?czy coś jeszcze?A może znacie dobrego orto w Rzeszowie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinosss
Ja czytałam, że w porcelanowym widać ten drucik, a w szafirowym praktycznie nic. A cena jest zbliżona 0k.500zł różnicy ( w Internecie to przeczytałam, choć wszystko zależy od gabinetu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinosss
Czytałam, że w porcelanowym widać drucik, a w szafirowym praktycznie nic. A różnica w cienie ok.500-1tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edin
do Pauli: może najlepiej pojsc do orto po konkretny plan leczenia. do tego potrzebne będzie zdjecie pantomograficzne i wyciski, te ostatnie akurat zrobi Ci juz w gabinecie. Kiedy juz bedziesz miala plan i info ktore zeby są do wyrwania to byc moze nie bedziesz musiala dublowac z tymi leczonymi. Nalezy wyleczyc, wymienic wszystkie wypelnienia, zdjac kamien, wypiaskować, wyrwać. Ale to wszystko mozesz sobie fajnie zaplanowac i zgrac w czasie tak, ze nie bedziesz dlugo czekac na zalozenie. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sabinoss, muszę w takim razie pomęczyć mojego dentystę, żeby mi coś więcej powiedział - czasami jest taki małomówny, że ciężko coś z niego wydobyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Dziewczynki jak to jest, zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej! Z dnia na dzien boli mnie coraz bardziej, a zjedzenie czegokolwiek graniczy z cudem! Jestem juz taka slaba, a przeciez musze pracowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletkaaaaaaa
Napiszcie jeszcze prosze, jakie duze jest prawdopodobienstwo odklejenia zameczka podczas jedzienia czy szczotkowania?! Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkaaaa
napiszcie prosze co sie robi na drugiej wizycie po zalozeniu aparatku? przekreca sie tak? czy co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycha
nie orjętujecie się przypadkiem ile kosztują gumeczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
marlenkaaa _ ja na drugiej izycie miałam zmianę drutu na mocniejszy...hm... wydaje mi się, że to zależy od potrzeb ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkaaa
to ja nawet nie wiedziałam że ten drut się zmienia? bo właśnie byłam ciekawa co mi będą robić na drugiej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailowna
Ja własnie jestem swiezo po takiej wizycie... Wyglądała ona tak: Zdjęcie ligatur, odgięcie łuku na końcach, wyjęcie łuku, spiłowanie szkliwa między zębami z przodu, załozenie grubszego łuku, załozenie ligaturek... Bolało i było bardzo nieprzyjemnie, ale to wszytsko zależy od wady... No i teraz nic twardego nie mogę jesc... A właściwie to nie mogę w ogólwe gryzc.... Ale szczerze mówiąc nie spodziewałam sie az tak nieprzyjemnych doznań...W dodatku moja kochana krzywa dwójka sprawiła, że jak orto założyła mi nowy łuk to tak ciagnęło, że musiała wyjąć go z zamka i zamocować tylko na ligaturce.... Ałłłłłłłaaaa... Jedyne co miłe to to, ze nareszcie mam rózowe ligaturki.... Ślikcznie wygladają... Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkaaaaaaa
oj, ale mnie przestraszyłaś :/ mnie np na pierwszej wizycie nic kompletnie nie bolały i nawet na drugi dzień jadłam, wiadomo że nie twarde jedzonko ale ziemniaczki itd. i w ogole mnie aparat nie bolal, nawet sie martwilam czy mam dobrze zalozony bo wszyscy narzekaja a mnie nic nie bolało :) no ale moze teraz sie dopiero zacznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
Szczerze to pewnie to wszytko zalezy od wady, planu leczenia i od wytrzymałości na ból....Ale powiem szczerze, że pomimo, że wizyta była nieprzyjemna to pójde tam z podniesioną głową następnym razem... Po miesiącu już widac efekty, a to mnie bardzo motywuje... Marlenkaaa zazdroszczę Ci, że nic Cie nie boli:D:D:D Tak trzymaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
nie pamietam dokladnie ale u mnie tez chyba bylo z dnia na dzien coraz gorzej.zeby bolaly bardziej i nic nie gryzlam z obawy ze cos odpadnie czy sie poluzuje.to minelo po okolo 10 dniach a po 14 zrezygnowalam z wosku, chociaz na poczatku bylam przekonana ze do tych wszystkich drucikow nie da sie przyzwyczaic.zamek nie odklei sie zbyt latwo bo ten klej wchodzi w reakcje ze szkliwem wiec myj zeby spokojnie.ja zajadam sie snickersami i jablkami bez wiekszych problemow.gryze po prostu ostrozniej. mam za to problem z drucikami. raz wyskoczyl z piersciena ale glownie rozwiazuja sie te dodatkowe, zakladane na wysokosci wyrwanych zebow.u ortodontki bywam srednio co 2 tygodnie, chociaz ostatnio coraz rzadziej.podobo to sie zdarza... wam tez sie zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycha
Ja miałam zakładany aparat wczoraj. Bolało mnie to . Jeszcze w dodatku ortodontka nie mogła znaleźć pierścienia. Okropnie. Mam zielone gumeczki nawet ładnie wyglądają. Ze wszystkich zębów najbardziej bolą mnie szóstki. Nic nie mogę jeść z bólu. Doradźcie mi jak jeść i co żeby nie bolało. Z poważaniem PATRYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×