Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Babulkom wszystkim dziękuję! Właśnie dzwoniłam do tej mojej kliniki aby zamówić wizytę jak kazał gin na 31 Położna wypytała o wszystko mnie d.c itd czy się coś dzieje no i powiedziałam o tych bólach brzucha i ona na to że nie ma na co czekać i szybko dziś przyjeżdżać skoro tak:O :( Boję się że to będzie coś niedobrego przez te bóle i trzeba będzie jakąś skrobanke mi robić :( 😭 zrobiłam też jeszcze dla pewności przed minutką czwarty test i 2ostre krechy a dla pewności tym razem kupiłam jeszcze inny test i on pokazał odrazu ostre kreski które mnie szaleńczo cieszą ale te bóle i jeszcze położna z którą rozm.mnie wystraszyła ech... nie chcę stracić tej ciąży,oby było wszystko oki a wiem też że do 3mies. jeszcze można poronić :O Pomodliłam się tą modlitwą napisaną powyżej.... odezwe się ok 20 bo mam na 17-30 zanim wrócę będzie ta godzina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia gratulacje !@!!!! nie moge nic wyslac bo sie poczta wiesza lae wysle ci moje dane na nasza klase:) jeszcze raz gratulacje oby tak dalej ja tez biore clo...:) tzn wczoraj ostania tsabletka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, strasznie sie ciesze !!!!! Mam nadzieje ze na tym topiku bedzie wysyp ciaz i kazda dziewczyna ktora pragnie byc mama wkrotce nia zostanie. Ogromne gratulacje !!!!!! I nie denerwuj sie ... w okresie kiedy powinna byc @ mnie tez bolal brzuch, a wlasciwie to caly pierwszy trymestr ciaglo. Moj gin twierdzil, ze to od powiekszajacej sie macicy i wiazadel. Zaraz sprobuje wejsc na nasza klase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.n.i.u.l.a
cze mam pytanko mam pewne objawy co do tego czy jestem płodna.Pomużcie mi bo nie wiem gdzie mam sie z tym udać:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniula, ale co sie dzieje? lekarzem ktory powinien rozwiac twe watpliwosci jest zwykly ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga, na początku przyjmowania metforminy takie objawy są zupelnie normalne, niestety. Dunia, gratuluję !! :D Też wam wysłałam dane do NK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.n.i.u.l.a
tylko że ja boję się do niego iść.Może jest jakiś inny sposób na dowiedzenie się tego?:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku podasz mi jeszcze raz swoje dane bo niechcący skasowałam wszystkie maile ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniula tak jest sposób wróżka... nie bądź śmieszna nie ma się czego bać idź do lekarza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniula, jak to sie boisz ? Mozesz zrobic na wlasna reke badania hormonalne, usg dopochwowe..ale jakby bylo cos nie tak i tak musisz udac sie do lekarza zeby ci pomogl. kitka, trzymaj sie 🌻 jaga, no niestety..mi ujemne skutki przyjmowania metforminy utzrymywaly sie z miesiac. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.n.i.u.l.a
??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.n.i.u.l.a
ok dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eby sprawdzić czy jesteś plodna bez opinii lekarskiej nie zabezpieczaj się kochajcie się do końca w środku i wtedy zobaczysz ;] Jeżeli przez rok czasu regularnego współżycia kobieta nie zachodzi w ciąże może to oznaczać że ma problemy z płodnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, no jak to nie masz????? Ja mam ciebie w takim razie..albo kogos obcego :P Marte z Warszawy :P co wczoraj przyjela moje zaproszenie...ale mysle ze to ty, bo usg kropeczki ma :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) widzę, że szczęśliwych zaciążonych PCO-wiczek przybywa :) Bardzo się cieszę i gratuluję :) A za wszystkie starające się trzymam mocno kciuki :) Surfi, jak się miewasz? Jak tak czytam wypowiedzi zaciązonych dziewczyn to sobie tak myślę, że to Ty zapoczątkowałaś ten szczęśliwy mamusiowy trend na naszym forum :) Od Ciebie się wszystko zaczęło a potem juz ciążowe fluidki przeszły na inne dziewczyny :) U mnie ok, choć muszę leżeć, mam skurcze... Wprawdzie są delikatne i prawie ich nie czuję, ale lekarka mówiła, żebym poleżała troszkę. Poza tym czuję się świetnie :) maluszek też :) Pozdrawiam cieplutko, Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie : czy ta metformina czy spirynol to są leki hormonalne?? bo jak ja brałam hormony przez jakiś czas ( tzn tabletki antyk diana) to miałam strraszne problemy z naczynkami na twarzy... nie chce zeby ten koszmar sie powtórzył : (( dlatego napiszcie mi prosze czy to są hormony... :) aaa i jak wiecie to oświećcie mnie troszke tak ogólnikowo chociaz jak one działają, chce wiedziec w końcu czym bede sie faszerować ;) Zgóry dziękuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivaitalia, to nie są leki hormonalne, ale działają na hormony. A nie masz ulotek od leków. Tam najczęściej pisze jak działają. 1. Metformina - leki : Metformax, Glucophage, Siofor (500, 850, 1000) Jako substancję czynną preparat zawiera metforminę, której główne działanie polega na obniżaniu podwyższonego stężenia glukozy we krwi. Substancja ta zmniejsza wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego, hamuje wytwarzanie glukozy w wątrobie, jak również zmniejsza jej uwalnianie z tego narządu i zwiększa jej zużycie w tkankach. Metformina działa zatem niezależnie od czynności komórek wysp trzustkowych wytwarzających insulinę, lek nie nasila więc wydzielania tego hormonu. Ze względu na swoje właściwości poleca się go w cukrzycy typu 2, szczególnie u osób otyłych, u których występuje zmniejszona wrażliwość tkanek obwodowych na insulinę. Ponadto, metformina działa przeciwzakrzepowo, korzystnie wpływa na ścianę naczyń krwionośnych i poprawia przepływ tętniczy krwi u osób z chorobami naczyń obwodowych. Korzystnie wpływa także na metabolizm lipidów, zwłaszcza na stężenie frakcji cholesterolu we krwi. Lek wchłania się dość powoli z przewodu pokarmowego, szczególnie z dwunastnicy i jelita cienkiego. Po wchłonięciu może on gromadzić się w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, wątrobie i gruczołach ślinowych. Po spożyciu pokarmu stopień i szybkość wchłaniania mogą się nieznacznie zmniejszyć. Lek wydalany jest głównie przez nerki, dlatego jego eliminacja z organizmu u pacjentów z niewydolnością nerek może zostać wydłużona. Metformina osiąga maksymalne stężenie po około 2 godzinach po podaniu. 2. Spironolacton - leki : Spironol, Verospiron, Spiridon Ogólnie rzecz biorąc jest to lek na nadciśnienie. Działa moczopędnie. Stosuje się go także w przypadkach hiperandrogenizmu ponieważ lek blokuje działanie kortykoidów w nadnerczach, w tym także testosteronu. Również blokuje działanie mineralnych kortykoidów t.j. aldosteron, które powodują zatrzymanie sodu w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku dzięki za odpowiedź, a wiesz może co może oznaczać \"powiększone jajo komórkowe\"? vivaitalia, po leczeniu włoski powinny wolniej odrastać i być słabsze, ale niestety nie znikną :o patianko to trochę się dziwię, że miałaś tak wcześnie resekcję. Myślałam, że jesteś może po 30-stce i wiek grał tu dużą rolę, ale w takiej sytuacji to nie wiem :o Ale ja mam ogromne zaufanie do pani profesor i myślę, że bezpodstawnie by tej operacji nie robiła. dunia gratuluję!!!! Bardzo się cieszę :) Let :) Ja też jestem na NK, mój e-mail markotka1985@wp.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki siofor jest dość tani, a jak się kształtują ceny tego odpowiednika metforminy Metformaxu?Jeśli przekręciłam nazwy to przepraszam;)Verospinor to też metformina? Dunia serdecznie gratuluję, dbaj o siebie i maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki siofor jest dość tani, a jak się kształtują ceny tego odpowiednika metforminy Metformaxu?Jeśli przekręciłam nazwy to przepraszam;)Verospinor to też metformina? Dunia serdecznie gratuluję, dbaj o siebie i maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markotko ja tez mam zaufanie do pani profesor i nadal mam nadzieje ze te okresy wrócą a operacja była konieczna bo miałam strasznie zalepione i duże ogromniaste jajniki nawet teraz nie są normalnych rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markotko, jestem przekonana, że chodzi o jądro komórkowe. Wydaje mi się, że takie coś jak \"jajo komórkowe\" nie istnieje. Postaram się poszukać czegoś na ten temat. Sonia, metformina to substancja czynna występująca w takich lekach jak: Metformax, Glucophage czy Siofor. To są takie same leki. Wsszytskie mają podobne ceny. Około 5-6 zł za op. Wydaje mi się, że dość jasno napisałam. Verospiron to to samo co spironol. NIE metformina. Patiana, moje jajniki też są duże (ok. 5cm), ale nikt mi operacji nie proponował. Ale to dobrze, że ufasz swojemu lekarzowi. To bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczku a co mi innego pozostało jak jej nie zaufać....... ostatnie koło ratunkowe, ciężko mi sie pogodzić tylko z tym ze sie nie załapałam na samoistne okresy po operacji ;( co gorsza prawie mi zanikł i znowu jestem na tabach .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co udało mi się znaleść to tego typu rzeczy mogą być wynikiem jakiegoś stanu zapalnego. Myślę, że nie powinnaś się bardzo obawiać. GRUPA II Występują komórki wszystkich warstw nabłonka płaskiego pochwy. Mają nieznacznie powiększone jądro. Leukocyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×