Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość kala11
Witam dziewczyny proszę o pomoc pomóżcie mam zespół policystycznych jajników wczoraj się dowiedziałam za 2 miesiące wychodzę za mąż a jak nie będę mogła mieć dzieci to jakiś koszmar wyrok, jak znacie jakiegoś dobrego ginekologa w warszawie to napiszcie jak to się leczy pomóżcie może od razu lepiej iść na zabieg bez leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki zabieg? nie szalej! idź do ginekologa, zrób badania i lecz sie farmakologicznie jak my wszystkie a pco to nie wyrok, poczytaj topik, zobaczysz ile jest mam, ile jest w ciąży i jakie sa metody i efekty leczenia nie panikuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania31
Cześć dziewczyny.basiamm dziękuje za odpowiedz. A można wiedzieć jakie miałaś endo. Ja to mam strasznie cieniutkie 3,7mm ale lekarz mówi że to do naprawienia bo to przez zaburzenia hormonalne które mam przy PCOS endo mam takie.Pęcherzyki mam liczne na obu jajnikach z tym że na prawym więcej i ten prawy częściej odczuwam. Pęcherzyki mam tak od 7 do 10mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flortynna
proszę jeszcze raz o pomoc, czy z takimi wynikami ( obraz usg jest ok, obserwacja śluzu, temperatury wskazuje, że mam owulację) - mogę mieć pco ? 2 dc - FSH - 5,52 mlU/ml norma 2,8-11,3 LH - 6,40 mlU/ml norma 1,1 - 11,6 estradiol - 27,1 pg/ml norma 0- 160 14 dc - estradiol - 340 pg/ml norma 34- 400 23 dc - progesteron - 16,6 ng/ml norma 0,95-21 prolaktyna - 20,7 ng/ml norma 1,2- 25 prolaktyna po obciążeniu po 1h - 263 ng/m !!! testosteron 36,6 ng/ml norma 15-80 androstendion 3,5 ng/ml norma do 3,5 DHEAs -234,3 ug/dl norma 60,9 -337 tsh - 1,36ulU/ml norma 0,4- 4 FT3 - 3,64 pg/ml norma 1,5-4,1 FT4 - 1,78 ng/dl norma 0,8- 1,9 z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flortynna
i dodam,że mam lekki hirsutyzm, parę włosków na brodzie, wąsiki i wokół sutków i mocne owłosione nogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie dziewczyny: brałam angielski odpowiednik postinoru. Wzięłam go tydzień temu, dzisiaj wystąpiło krwawienie... nie wiem czy ma to związek z tą tabletką, czy może to okres? Krwawienie jest dość mocne, więc nie mogę tego nazwać małym plamieniem. Co o tym myślicie? Moja sytyacja jest troszkę zagmatwana, bo okres mam nieregularny, lekarz wykrył mi zespół policystycznych jajników. Ostatnio miałam okres około 2,5 prawie 3 miesiące temu... Dodam że chce zacząć stosować antykoncepcję hormonalną i nie wiem czy ten okres to dobry moment żeby zacząć??? Lekarz przepisał mi luteinę na wywołanie okresu, ale nie zdążyłam jej wziąść... Okres nastąpił ale zastanawiam się jak go traktować chociaż to pewnie przez hormony które w tej tabletce się znajdują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania 31 nie pamiętam ale wiem ze też cieniutkie ale nie wiem ile ale po clo normalnie mi grubło w okresie okołoowulacyjnym i było ok teraz nie wiem bo nie biore nic i nie robiłam usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfetka dobrze kojarze ze pistinor to środek "antykoncepji po"??? jeśli dostałaś@ to mozesz zacząć brać tabletki anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
fafforek! no przykro mi ze to nie ciaza! a juz myslalam.... no ale probuj dalej :) :) :) no moze i gdzies Cie wypatrze w skarlandzie moze na Rejowie dzisiaj bo wlasnie sie tam wybieram troche opalic:) a! no i dziewczynki! obronilam sie wczoraj!!! ale jestem happyyyyyy !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Flortyna, wedlug mnie to nie jest pco. A wloski to moze byc twoja uroda. A jaka masz wage? Smerfetka, skoro jest krwawienie to raczej to @. No chyba ze to tylko plamienie, sama musisz rozroznic. Ale jak jest krew to raczej @ i ja bym brala tabletkki. ja biedna - Gratulacje fafforek :( basia m 😘 pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
basiamm, surfitka dzieeeeeekiiiiiii !!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rozwianie wątpliwości... niedługo będę musiała przejrzeć ten wątek, bo o swojej chorobie za dużo nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flortynna
Surfitka dzięki za zainteresowanie :) Jeśli chodzi o moją wagę, to ok. 56 kg przy wzroście 170 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luccyna11
Witajcie moje kolezanki:0 Jakos nie udzielam sie teraz bo jade na rehabilitacje do Polańczyka(BIEszady) i mam głowe zajętą teraz czyms innym.Jakos pco juz mnie nie przeraza wiec odpusciłam sobie werbowanie na ten temat.Czytam wasze wpisy codziennie i widze,ze brakuje CHOINECZKI22 ! Co z nią? serdecznie Was wszystkie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luccyna11
Ja_biedna- gratuluje ,gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna897
kochane, mam PCO. ale nic nie biore. Sluchajcie, mam robione wszystkie badania, ale lekarz do ktorego chodzilam, powiedzial ze z PCO nie bedzie leczyl bo nie mozna/ nie wypersfaduje mi tego z "genow". przepisal Duphaston, na wydluzenie II fazy cyklu. ale ja teraz nie staram sie o dziecko! sama nie wiem czy jest sens to brac. powiedzcie co robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka sobie jedna897 zmien lekarza !!! radze poszukac dobrego endokrynologa ginekologa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Witam dziewczyny dawno nie zagladalam bo maz na urlopie ;-) wczoraj troche polazilam i brzuszek mnie bolal ale przeszly troche mdłosci ;-) faworek nic sie nie martw przyjdzie i do ciebie bocian ;-) Ola jak tam sie czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
flortyna napisalas swoje wyniki na poprzedniej stronie topiku prolaktyna - 20,7 ng/ml norma 1,2- 25 prolaktyna po obciążeniu po 1h - 263 ng/m !!! szczerze powiem ze nie wiedzialam ze prolaktyne sie robi po obciazeniu co ci podawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25..............26.........8mies...............Kraś nik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Ola ty chyba tez lutowa bedziesz ;-) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............23..........28.06.2008r............ ..... Konin A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Częstochowa basia.mm ............27 ..........wrzesień 2006 .............Tychy mama Samiego ......28 .........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31..........lipiec 2007...................Warszawa fafforek..............24..........wrzesień 2007...............Wieluń/Sko Astat..................35..........marzec 2008...................Kraków ankra50...............28.........listopad 2008..................R-sko choineczka..........22..........styczeń 2009.................Gliwice repetytorium.......23..........powolutku od teraz..........Olsztyn asiulka 1981.........26..........październik 2007....Wyszków k/Wa-wy Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....C............Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25..............26.........8mies...............Kraś nik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia........ .24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......P oznań.....08.07.08 balbiina..............24.........2,5......?............C zęstochowa....19.02.2009 foczi78 ..............29 ........1,5 r....?............Warszawa.......02.2009 Ola K-P................26..........2 mies...............Warszawa.....02.03.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czuje się balbinko całkiem całkiem poza uczuciem ze mam nogi z ołowiu to jak na razie dolegliwości brak, zgaga sobie na razie poszła i oby nie wracałą, a mdłości porannych jak na razie nie mam i mam nadzieje miec nie bedę :) a jak u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć - tak patrze na tą tabelkę - zestarzałam się juz 29 na karku od czewca jest :(. 24 dc. Owulki nie widać choć pojawił się śluz. Eh nawet jeśli to chyba byłoby już za późno, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie, zaelzy jak długi będzie cykl :) więc głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,ja od 2 tygodnie nie mam okresu,boli mnie prawy jajnik w sumie to taki dziwny ból tak mnie ten jajnik kłuje strasznie ale nie jest to ciągły ból tylkO od czasu do czasu,robiłam test ciążowy wyszedł negatywnie,wiec w ciązy nie jestem,dodał że brałam leki na grzybice pochwy odwiedziałam już 3 lakarzy i nadal mam jakaś infekcje ;/ dużo stresu miałam otatnio wiec może przez to mi się spóznia,jak myślicie czy lekarz wykryje poprzez zwykłe badanie torbiele wogóle cokolwiek złego jeżeli działo by się coś z moimi jajnikami? bo nie wiem co myśleć? okres powinnam dostać 31 czerwca ;/ a dzsiaj 14 lipiec brzuszek mam jak by poweikszony,piersi bolą,i kłucie w tym jajniku to strasznie męczoące się robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka, nie mam pojęcia co to może być skoro nie ciąża, ale na pewno lekarz zrobi ci usg i się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczynki ! Wreszcie wróciłam ze szpitala czuję się jakby mnie conajmniej z miesiąc nie było:) My dzięki Bogu nadal w dwupaku i tak mam zamiar dotrwać jeszcze 4miesiące:) Mam skłutą dupe w siniakach,ręce to samo po kroplówach,nafaszerowana jestem prochami chyba za wszystkie czasy :D ale najważniejsze,że dzidzia wciąż siedzi a objawy przedwczesnego porodu zniwelowane do minimum jest już dobrze jedynie co szyjka nadal krótka ale już zamknięta,skurczów nie ma praktycznie i mam leżeć tak już sobie do końca ciąży ale najważniejsze że w domku:) poza tym miałam w szpitalu straszne przeżycie.Idąc do łazienki przed samym obchodem lekarzy tak nieszczśliwie się poślizgnęłam na mokrych kafelkach że wyrżnęłam z całej siły na brzuch,wpadłam w histerie i na tyłku doczołgałam się do drzwi żeby ktoś mnie dojrzał a że był to już obchód zlecieli się lekarze,szybko mnie na łóżko i zawieźli piorunem na usg czy aby z dzieckiem wszystko ok i czy nie odkleiło się łożysko no ale Bogu dzięki skończyło się na potłuczeniu i kupie płaczu...jedynie co niepokojące podczas tego usg wykazało jakiś obszar pod łożyskiem silnie ukrwiony o wielkości prawie 5cm jest to prawdopodonie mięśniak lub coś powstałego wskutek upadku ale za 2tyg na wizycie kontrolnej okaże się konkretniej:O Dzidzia rośnie zdrowo już daje znać o sobie mamie:P super uczucie:) Trochę was poczytalam i dojrzałam że Olcia dała wam tu ciekawych chwil niepewności z tą ciążą hihi no ale już pewne i nic nowego sobie nie powinna znowu wymyślić:) Lucynka wróciła ale kiedy do niej pisałam na gg i na NKlasie nie odpisywała:O najważniejsze,że po tych traumatycznych przeżyciach i powrocie znowu do \"żywych\" jest już tak szybko zdrowa i między bliskimi jedynie rehabilitacja czeka:) straszne co może się za choróbsko przypałętać do człowieka a takie zapalenie mózgu z czego się robi? Basiamm dziękuję kochana za pamięć i wspominanie o mnie 👄 👄 Resztę dziewczynek pozdrawiam cieplutko i mykam leżeć bo brzuszek się już domaga leżenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia, a żebym to ja chciała takiej niepewności... durne baby z labu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×