Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Cześć :) Surfitko, Dunia,Mama Samiego, Pierniczku,Lilka, Ola K_P, fafforek, PATIANA :)i cała reszta dziewczyn - Całusy :) Oto moje wyniki badań z całego cyklu: 3.d.c. LH - 2,51 FSH - 8,31(STOSUNEK lh/fsh - 0,302) TESTOSTERON -61,3 ng/dl pęcherzyk na jajniku przy jajowodzie 3-3.5cm na 2cm DHEAS - 26,7 ug/dl DIAGNOZA lek.: PCO pod znakiem ?, NIEDOMOGA FAZY LUTEALNEJ lub ZROST PO ZAPALENIU PRZYDATKÓW(=NIEDROŻNOŚC JAJOWODU:( ) 13 d.c. FSH – 6,2 (f.folik. 1,37 -9,9, f. owulac. 6,17-17,2) LH – 14,5 (f.folik. 1,4-15,3, f.owulac.19,9-60,6) E2 (estradiol) – 277,3 (f.folik. 30-100, f.owulac.100-400) jeżeli faza owulacyjna, to za mało lh i fsh, jeżeli jeszcze faza folikularna to za dużo E2 :( 22 d.c. progesteron 13,2 ng/ml testosteron 68,4 ng/dl prolaktyna 12,6 ng/dl DHEAS - ? wynik w pon. Nie wiem czy jest dobrze, nie wiem co oznacza cały zespół moich badań, ale chyba nie jest tak bardzo źle, prawda? (gdyby to nie bolało...)Często mam temp. 37,2 (w ciągu całego cyklu)i nie pamiętam kiedy mialam śluz owulacyjny (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS Kochane:-) W zasadzie to...nie bardzo wiem co mam napisać...chyba nadal mam taki sobie humorek :-( Postanowiłam się odstresować i...wcale nie myslęć o tym wszystkim bo się nakrecam i fiksuje! Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astat główka do góry :) Nie poddawaj się :)Czasami musimy trochę popłakać w poduszkę ale trzeba pamiętac że po burzy zawsze świeci słońce :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankra, nie jest zle. Wyglada na to ze owulka byla, progesteon wysoki, ale przypuszczam ze byla pozniej niz w 13-14dc, stad LH jeszcze nie bylo wysokie w 13 d.c, a ze pecherzyk duzy, wysoka liczba estrogenow. Dziwi mnie ta diagnoza lekarza, zrosty???? Jak to sie ma do niedomogi lutealnej? Nijak, zrosty to uszkodzenie mechaniczne, trzebaby zrobic hsg. Problem hormonalny to problem przysadki mozgowej. testosteron i prolaktyna dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ola_k-P,mam pytanie brałas dopochwowo luteine i na opakowaniu pisało ze pod jezyk czy to były jakies czobki,bo wtakim razie boje sie ze nie zrozumiałam sie z lekarzem i zasugerowałam sie ulotką i teraz sie boje i zastanawiam czy to stanowi jakąs róznice bo z tego co czytałam na forum to dziewczyny brały i pod jezyk tylko inne dawki czy powinam zgłosic sie do lekarza czy poczekac te 10 dni, od lutego niemam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za wsparcie!!!!!!!!!!👄 🌻 Myślę o WAS i...trzymam kciuki za każdą z WAS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, dziękuję :) Lekarka powiedziała najpierw o zroście, poniewaz stwierdziła że w dziwnym miejscu jest ten pęcherzyk i dziwnie wygląda, a poza tym iężko jest go dokładnie obejrzeć (przy jajowodzie)...potem stwierdziła że to niedomoga fazy lutealnej ale diagnozę postawi jak zobaczy wyniki ... Za tydz. w pt pójdę do niej to się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Ja sie tylko przywitam i zmykam na TV Pozdrowionka dla Was siostrzyczki :) 👄 👄 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku, fajnie to zabrzmiało:) Idź spać i się zregeneruj pracoholiku:) Wszystkim życze kolorowych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam luteine dopochwowo - małe tableteczki, na opakowaniu jest napisane \"dopochwowe\", w ulotce juz o tym nie piszą :) Pierniczku :) głowa do góry i zwolnij może troszeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam luteine dopochwowo - małe tableteczki, na opakowaniu jest napisane \"dopochwowe\", w ulotce juz o tym nie piszą :) Pierniczku :) głowa do góry i zwolnij może troszeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie mam dobrych wieści bylismy wczoraj na badaniach nasienia i niby wyniki będę miała dzisiaj ale już wczoraj nam babka powiedziała że jest dużo leukocytów i poszliśmy jeszcze zrobić wymaz z nasienia-wyniki będą w piątek ale jak są leukocyty to na bank mi lekarka moja nie powie zebym brała clo- tylko zeby najpierw tego świństwa się pozbyć z nasienia męża a swoją drogą dziwna sprawa już przecież to wcześniej miał i kuracji antybiotykowej mu zeszło i w wymazie w styczniu czy lutym wszyystko było ok i znowu???????????????? :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( no cóz dzisiaj jadę po te wyniki i jestem tam od razu umówiona z lekarką niby na usg (3dc) ale nie sądzę żeby w ogóle mi robiła to usg skoro wyniki są takie a nie inne dam znać miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. mamo samiego doskonale Cię rozumie jak nie urok to................:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, dzięki Pierniczku W Częstochowie mogłam oprócz w szpitalu mieć zabieg w klinice jednego dnia - też na NFZ, ale lekarz mi mówił, że oni w szpitalu bardzo chętnie robią laparo - mają z tego spore pieniądze i widać im się opłaca - w szpitalu pobędę na pewno troszkę dłużej niż 2 dni, ale może i dobrze - przy dziecku trudno sie po prostu położyć. Pierniczku - na pocieszenie przed nami długi weekend - wypocznij Patina - jak dobrze cię znowu widzieć :) - zaglądaj do nas, nawet jeśli teraz odpuściłaś leczenie Astat - głowa do góry - może skorzystaj z patentu patiny - rolki, rowerek - bardzo pomaga się odstresować i odkręcić :) basiamm- przykro mi :( Faforek, ola, lilka,surfitka, ankara i wszystkie pozostałe dziołszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wyniki badań robione w 3 dc - bardzo proszę o interpretację: FT4 - 1,01 ng/dl norma 0,70-1,48 E2 - 45 pg/ml norma faza folikurana 21-251 faza owulacyjna 38-649 faza lutealna 21-312 FSH - 4,12 mIU/ml norma faza folikularna 3,35-21,63 faza owulacyjna 4,97-20,82 LH 7,17 mIU/ml norma faza folikularna 2,57-26,53 faza owulacyjna 18,06-90,23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
niewiem co siezemnadziejebioreVeroispiron dostaam @po 28 dniach od normalnej@:)))ale teraz po 16 !!!!dniach od poprzedniego@ dostalam znów@ to chybazaczesto? cosiedzieje jak nie mialam miesiacami teraz po verospironie jest czestoi:)juz niewiem czy siecieszyc czy martwic?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babulce:) Wstałam wcześniej poczytać was ale musiałam przerwać i iść się położyć bo słabo mi się zrobiło i brak powietrza,ech nie lubię jak mnie czasami łapie takie coś:( poleżałam na boczku z rączką pod głową ze 30min i minęło,teraz zjadłam jogurcika i piję kawkę zbożową z odrobiną prawdziwej rozpuszcz.z mlekiem bo mam niskie ciśnienie jak to stwierdzili na ost.wizycie:) Basiumm przykro i mi:O z tego co rozumiem przez to cholerstwo w nasieniu męża musicie odłożyć chwilowo staranka?? ale co się odwlecze to nie uciecze:) będzie dobrze!!!!!! 🌼 Mama Samiego ja na wynikach kompletnie się nie znam,nawet zwykłych ogólnych nie umiałabym zinterpretować ale mamy tu nasze \"mądre głowy\" wiadomo kogo:) to prędko Ci pomogą;) a propo laparo to i kiedy byłam u wcześniejszego gina też miałam mieć robione ale potem stwierdził,że w takich przypadkach jak nasze PCO to taki daremny zabieg aby dziurawiący brzucho bo po paru mies. torbieliki znowu narastają ale z tego co wiem to kto się stara o dzidzię po takim zabiegu za niedługo musi wtedy szybko działać zanim znowu ponarastają ale jeśli się nie uda:O ? znowu laparo ? dlatego przy PCO jak mi powiedział gin były odchodzi się od takiej metody,oczywiście w innych przypadkach laparoskopia jest bardzo chwalona ze względu na mało inwazyjne że tak ujmę po swojemu targnięcie na zdrowie:P ależ jestem niezadowolona w mojej mieścince z braku sklepów z odzieżą ciążową ani jednego dosłownie:O muszę jechać do Lublina lub Stalowej Woli tam już cosik dostanę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny weszłam do profilu Lucynki w NK żeby napisać jej wiadomość czemu tak znikła a tam jej znajomi w komentarzach ponapisywali żeby wracała szybko do zdrowia:O!!!!!!!!!!!! coś się stało dlatego tak zniknęła z naszego forum!!!! Wie ktoś coś więcej??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie :/ Mam nadzieję, że to nic poważnego :(:( Lucynkaaaaa wracaj do zdrowiaaaa!!!!! 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia👄 jade odebrać te wyniki za niedługo mam tam byc ok 14.00 i odrau się dowiem czy bede brała clo czy nie do napisania wieczorkiem lucynka czekamy na ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro rano zrobie teścik... wiem że to wcześnie.... ale minęło już więcej niz 6 dni (które to pisza na opakowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, nie rob jeszcze testu..to co pisze na nim to chwyt reklamowy. Jesli chodzi o wiarygodnosc sikanca to tak naprawde dopiero w dniu spodziewanej @. Gora 2 dni wczesniej. Nie znam nikogo komu by wyszedl test 6 dpo, wiec bedziesz sie na darmo denerwowac. A juz ci tlumacze dlaczego. Implantacja 6-10 dpo + min. 2 dni na wzrost hormonu w moczu. Wynika z tego ze najwczesniej test mozna robic 12 dpo. A czemu pisze 6 dni ? A temu, ze zdarzaja sie przypadki ze implantacja jest 5 dpo i po 1 dniu juz cos widac na tescie. Ale to rzadko...zrobisz jak bedziesz chciala, ale moim zdaniem szkoda kasy. Basia, przykro mi :( I wiem jak sie czujesz, dokladnie podobnie czulam sie ja w tamtym roku jak ciagle cos stawalo na drodze przed stymulacja. Ale potem jak ruszylo, to pelna geba :) U ciebie tez bedzie dobrze, musisz gleboko w to wierzyc. Lucynka wracaj do zdrowia !!! Pierniczek, nie przemeczaj sie tak na tych rolkach :P U mnie tez nieciekawie, mam malo wod plodowych. Mam duzo pic i odpoczywac. Ale zwolnienia z pracy nie dostalam :o Za tydzien wizyta u gina i decyzja co dalej. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Samiego, badanka potwierdzaja pco :( lh/fsh = 1,74. Reszta w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, czy się pogodziłam...sama nie wiem co z tym będzie. Miał niedawno wypadek i bardzo sie zmienił. Sama nie wiem czy na tyle, żeby dalej to ciągnąć. Myślę, że powoli się wszystko wyklaruje. Jest też ktoś inny, kto o mnie zabiega. Może to głupio zabrzmi, ale nie wiem co z tym począć. Nie chcę zranić rzadnego z nich. Chyba po prostu muszę dać sobie czas... Będzie dobrze Surfitko, może wody się wyrównają. Dzidzia jest już duża, ale super by było jakby jeszcze 2 tygodnie wytrzymała :) I to nie rolki tylko praca. Czekam na długi weekend w przyszłym tygodniu :) Lilka, niestety zgadzam się z dziewczynami co do lekarza. Moje jajniki też były w kiepskim stanie, ale zostały wyprowadzone na prostą. Nie antykami. Metforminą. Na antyki straciłam 2,5 roku. A jajniki i tak miałam całe w torbielkach. Mają rację - leczenie zależy od tego czy chcesz mieć dziecko czy nie. Jeśli antyki to na 3 miesiące, a nie na 6. Będziesz mieć po nich owulkę albo i nie. Z całym szacunkiem, ale co to za leczenie PCOS - antyki i laparo. Żenada. Ola, w pracy zapieprz. Taki okres. A rolki mnie relaksują. I robię za pielęgniarkę. Taki mój kobiecy los :) Basia 3maj się 🌼 Mamo Samiego, myślę, że około 5 dni. I wypocznę. Nie martw sie o mnie. Już zwalniam tempo. fT4 - tarczyca jest OK; E2 - w porządku; FSH - w porządku; LH - OK; Stosunek LH/FSH - 1,7 wskazuje na PCOS ale nie ma paniki. Nie jest źle :) Paulla, nie umiem Ci odpowiedzieć. Nigdy nie brałam tego leku. Faktycznie @ są dość często. Może powinnaś skntaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choineczko, nieprawda!! nawet tak nie myśl a już na pewno tak nie mów!! na jednym facecie świat się nie kończy... a już na pewno nie na takim co zachował się tak jak ten twój padalec... głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam dobre wiesci pani doktor powiedziała że wyniki męża są zaskakująco dobreruchliwość i zywotność w porządku- leukocyty są ale powiedziała ze nie przeszkadza to bo być może mąż leukocyty ma od zawsze a nie po chemii bo przecież przed chemioterapia nie robił wymazu z nasienia powiedziała ze to moze być taka flora bakteryjna :) z moim endometrium wszytsko ok jest już super chyde wiec złuszczyło się prawidłowo ma 3mm i od jutra zaczynam clo:) powiedziała ze spróbujemy jeszcze 3 razy z clo i pragnylem i jeśli się nie uda to trzeba pomyśleć o inseminacji ale ja na razie jestem dobrej myśli dziękuje Wam za wsparcie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×