Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość zuzanka83
ja biore tylko euthyrox na tarczyce ale biore go dopiero 3 tydzień wiec moj poziom hormonow nie jest napewno taki jak powinien byc i gin mi przepisze progesteron, mam nadzieje tylko ze jutro nie bedzie juz za późno :-( dziekuje wam wszystkim za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTUSIA P.
Dziewczynki czy poradzicie mi w czyms??????????? Otoz nie stwierdzono u mnie PCO ale mam takie objawy -niereg. okres -owlosienie -brak owulacji -nadwaga -bardzo wysoki testosteron -prolaktyna norma 4-24 a ja mam 14 (chyba super :)) -nadcisnienie -wynik cukru na czczo rano 98 - cytologia I grupa - zero nadżerki Moim najwiekszym problemem jest to ze staram sie o dziecko okolo roku i nic....... nie mam owulacji, wczoraj robilam test owulacyjny w 12dc (cykle mam 28 dniowe dzieki duphaston a wczesniej mialam 40,50,60,70 dni ) i wyszedl negatywny (gdzies czytalam ze jak test owulacyjny wyjdzie pozytywnyto to moze oznaczac PCO a mnie nigdy nie wyszedl pozytywny i gin na usg nie stwirdzil policystycznych jajnikow ) dzieki za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
Ewkanna, przyłączam się do gratulacji - dużo zdrówka dla Ciebie i Twojej Ukochanej Fasolki :-) Jeśli z nasieniem mojego męża jest wszystko ok i jakimś cudem mam drożne jajowody, to teoretycznie powinnam była "zaskoczyć" w piatek/sobotę. Powiedz mi kiedy zaczęłaś odczuwać jakies pierwsze objawy ciąży i jakie to były objawy? Ja miałam się nie napalać, ale oczywiście nie udaje mi się. Podrukowałam sobie z netu informacje o pierwszych objawach ciąży próbując na siłę coś do siebie przypasować - a tu nic :-( Być może jeszcze za wcześnie... Być może akurat mój organizm nie zareaguje książkowo... Sama już nie wiem - znowu łapię doła, jak co miesiąc... Niestety nic ciążowego mi nie dolega, boli i kłuje mnie tylko dół brzucha, ale to pewnie przez zwiększoną dawkę CLO i wypasione pęcherzyki. Szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
Martusia, ja osobiście radziłabym Ci skonsultować się z jeszcze jednym specjalistą, który potwierdzi diagnozę poprzedniego lekarza. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że ja przez 10 lat regularnie chodziłam do mojej pani ginekolog, któa pakowała mi do głowy, że wszystko jest super i jestem stworzona do rodzenia dzieci. Jak nam z mężem nie szło - poszłam do innego lekarza, który miał nowoczesny sprzęt USG i zdiagnozował mnie przy pierwszej wizycie, mówiąc, że mam PCO od ponad 8 lat!! Druga opinia nie zaszkodzi a może pomóc. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maru
do Ewkaanna Dziekuje!!! Dziekuje ogromniascie. Nie po raz pierwszy Twoj post cos mi wyjasnia i pozwala mi nabrac nadziei, ze to paskudne PCO nie bedzie mi tak zatruwac zycia. Wlasnie sie umawiam do gina i na pewno go zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to się wogóle da wyleczyć
czytam to wszystko i z minuty na minutę jestem coraz bardziej przerażona. nie byłam jeszcze u lekarza ale mam właściwie wszystkie objawy. czy leczenie się kiedyś kończy czy ciągle bierze się jakieś pigułki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maru
--> czy to się w ogóle da wyleczyć z tego co sama się dowiedziałam, zespół PCO może być jedynie leczony objawowo, ponieważ nikt nie wie, jaka jest jego przyczyna. Sama jednak odkąd zaczęłam leczenie patrzę coraz bardziej optymistycznie - przecież nawet jeżeli cały czas miałabym brać metforminę, to nie jest to nic złego, skoro miałabym dzięki temu nie mieć objawów PCOS. Głowa do góry - przecież osoby cierpiące na cukrzycę na przykład też muszą przyjmować przez całe życie insulinę, ale uczą się z tym życ i potem nikt nawet nie wie, dopóki się nie przyznasz. Koleżanki, które chc mieć maleństwo mają najtrudniej, ale sama widzisz, że są przykłady, że to też jest do pokonania. Ja się bardzo zmartwiłam, kiedy się dowiedziałam, że będę musiała brać metforminę bo bałam się o koszty, ale leki przepisywane na choroby są tanie. Jeżeli męczą Cię objawy PCO tak jak mnie męczyły, to pomyśl, że te tabletki to w porónaniu z nimi naprawde mniejsze zło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maru
* "leki przepisywane na choroby" w poscie powyzej - chodziło mi o choroby przewlekłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. Ja tez mam PCO, chorobe wykryto u mnie niedawno bo dopiero w tamtym roku. Mam dopiero 18-stke na karku wiec jestem dobrej mysli :). MAM PYTANIE: Jakie hormony bierzecie i czy ich stosowanie przyczynia sie do strasznego wypadania włosów :(? Ja od moze 2 tygodnii zaczełam stosowac Yasmin i garściami wychodzą mi włosy :(... Boje sie strasznie, że wkrótce zostane łysa.. Pomocy. Słyszałam, ze kobiety z PCO własnie narazone są szczegolnie na tą przypadłość :(.. Tez slyszalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dawno sie nie odzywalam bo u mnie nic nowego;( ciagle lykam tabl na wywolanie @ w czerwcu chce sie udac na leczenie do wroclawskiego invimedu (dr gizler) i tu moje pytanie slyszalyscie cos na temat tej kliniki? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
hey mam zrobione usg dopochwowe i pisze na tym wyniku że mam przodozgięcie i endometrium 6mm czy to żle czy dobrze ze jest 6mm?co to wogóle jest endometrium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berta, a kiedy robiłaś usg, w jakim dniu cyklu? I co jeszcze pisze, o jajnikach. Endometrium to śluzówka którą wyścielona jest ścianka macicy, zwiększa sie drugiej fazie cyklu pod wpływem progesteronu, jak nie ma ciąży jej złuszczanie to właśnie @. Jak jest zarodek, w tej śluzówce właśnie się zagniezdża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
DOPIERO ZACZęLAM LICZYć CYKLE OD MARCA BO JAKOS WCZESNIJ NIE MIAłAM DO TEGO GLOWY DZECKO JESZCZE MUS POCZEKAC.JAJNIK PRAWY 32*18MM OKOłO 10 PęCHERZYKóW OD 5 DO6MM JAJNIK LEWY 34*15MM OKOłO 10 PęCHERZYKóW OD 5 DO 6 MM.POMóżCIE BO NIE WIEM CO TO OZNACZA TE ENDOMETRIUM I TE PęCHERZYKI CZY TO JEST DOBRZE.CZY PRZODOZGIęCIE MACICY JEST OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka83
hej dziewczyny, ja dzisiaj ide do gina i zobaczymy co mi powie i co przepisze, strasznie sie boje :-( na szczescie jak narazie @ nie ma wiec moze do 19-ej dalej tak bedzie i zdaze wziasc cos na podtrzmanie ciąży ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
marta dziekuje za wsparcie :-) zaraz sie zbieram i jade do gina i jestem poprostu kłębkiem nerwów :-( za każdym razem jak idedo WC to tak sie boje ... :-( alejuz za godzine bede wiedziec cos wiecej, mam tylko nadzieje ze mi nie powie ze ta ciaza nie ma szans utrzymania bo sie załamie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAJANTA
WITAM.!!WIDZĘ,ŻE JESTEŚCIE DOŚWIADCZONE..WIEC PROSZE O RADĘ,ODPOWIEDŹ, WYMIANĘ OPINII, A WIĘC 3 LATA TEMU MIAŁAM WYCINANĄ TORBIELE NA PRAWYM JAJNIKU, MAM TROCHĘ MIEJSZY PRAWY JAJNIK...TO BYLA OPERACJA NIESPODZIEWANA, TRAFIŁAM DO SZPITALA Z OKROPNYM BÓLEM JAJNIKA, NA POCZĄTKU NIE WIEDZIAŁAM CO MNIE BOLI, MYŚLAŁAM,ŻE TO WYROSTEK, Z RESZTĄ LEKARZE TEŻ TAK MYŚLELI,DOPIERO JAK MNIE ''OTWORZYLI'' TO ZOBACZYLI, ZE Z WYROSTKIEM WSZYTSKO W PORZADKU...MIAŁAM WTEDY 14 LAT.... OD TAMTEJ PORY, CHODZIŁAM PRZEZ ROK NA BADANIA OKRESOWE CO 2,3 MIESIACE NA USG...MIAŁAM REGULARNE MIESIĄCZKI.POTEM ODKRYŁAM,ŻE MAM NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY...BIORE HORMONY-EUTHYROX..A TERAZ...OKRES SPÓŹNIŁ SIE O TYDZIEN, TRWAŁ NORMLANIE 6 DNI..ALE PO OKRESIE ZACZĘŁY MNIE BOLEĆ PIERSI,TAK JAKBY''PRZENIKLIWIE''' BÓL PROMIENIUJĄCY..JAJNIK MNIE BOLI..ZNÓW PRAWY,CZUJĘ,ZE ZNÓW COŚ JEST NIE TAK....PO ŚWIĘTACH PÓJDĘ DO LEKARZA, MOJA MAMA MIALA MI ZAŁATWIC..PO GODZINACH WIZYTĘ, BO NORMALNIE TO DO GINEKOLOGA ZAPISUJA NA CZERWIEC...A HA I MAM WŁOSKI DROBNE NA PIERSI...NIE WIEM CO MAM ROBIĆ, NIE CHCĘ MÓWIĆ MAMIE,BO SIE STRASZNIE DENRWUJĘ, ALE JESLI TO NIE PRZTESTANIE BOLEĆ, NIE BĘDE MIAŁA INNEGO WYJŚCIA.Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI.POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny- zuza83 pisz szybciorkiem jak przebiegla wizyta u gina-jestem bardzo ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
Cześć dziewczyny,co słychać w świecie pcowiczek??Dzis w końcu byłam u gina i nie mam żadnych torbieli,cyst ipt,a moje jajniki maja lekko pecherzykowatą strukture-czyli jest dobrze.Normalnie w tym zakresie przynajmniej sie nie sypie. Ekwana,jak tam maleństwo??:) Strasznie dawno sie nie odzwyałam i w ogóle nie wiem co u Was słychać??Więc mam nadzieję,że napiszecie-pozdrawiam serdecznie szczególnie "stare" ale również nowe forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
dziewczyny narazie jest wszystko ok :-) po badaniu ginekologicznym mam objawy wczesnej ciazy no i usg potwierdzilo widać ciałko żółte :-) macica jest powiekszona do odpowiedniej wielkości ale endometrium jeszcze nie i dlatego mam brac luteine podjezykowo 2x2 i dostałam tez recepte na duphaston gdybym zaczela plamic i mam wtedy dzwonic do gina i powie mi co i jak ale ogromna nadzije ze nie bede plamic i tym razem pecherzyk sie utrzyma kolejna wizyta za 2 tyg :-) no i czywiscie kwas foliowy 2x1 dziennie. Bardzo dziekuje wam wszystkim za wsparcie i za ciepłe słowa i zycze wam zebyscie wkońcu też zafasolkowaly tylko lepiej odemnie bez komplikacji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
zuzanka, gratulacje! My tu siedzimy i czekamy na wieści od Ciebie - super, że są pomyslne :-) Dużo zdrówka dla Ciebie i Maleństwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Zuzanka. Trzymam kciuki, bardzo mocno, aby tym razem też było bez komplikacji. No i żebys urodziła śliczne, zdrowe dzidzi :) Magnolia, witam. u mnie właściwie nic nowego. Jestem wciąż na wywoływaniu @. Uparła się i nie chciała przyjść. W sobotę odstawiam progesteron i będę czekać, zobaczymy kiedy zagości. Po @ idę na badanie drożności, czym tez się juz trochę denerwuję, bo nie wiem na czym tu w USA to polega i czymś się różni. Poza tym wciąż biorę metforminę i spironol. Efektów ubocznych żadnych, ale tych pozytywnych tez nie zawiele. Owszem, może pozbyłam się objawów pco ( trądzik, nadwaga, włoski), ale wciąz został mi największy - dzidzia. A wolałabym na odwrót. Niech cała zarosnę włosami, mam trądzik nawet na stopach, i waże 50 kg więcej, bylebym tylko miała to swoje maleństwo. Jak widac natura póki co chce inaczej... Pozdraiam was goraco. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko bardzo sie ciesze trzymam kciuki zeby za 9 mc urodzila sie zdrowa rozowiutka dzidzia!:) jak mozesz to napisz nam ile masz lat jakie objawy pco i jak wygladalo twoje leczenie-jest to balsam na nasze nadzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
co sądzicie o androcurze?wczoraj lekarz zalecił mi je brać razem z diane 35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka25
Witam Was serdecznie!!!!! Byłam dzisiaj na badaniu USG,lekarz stwierdził,że prawy jajnik mam powiększony,a lewy...wg niego wygląda mu to na zespół policystycznych jajników,ale nie może stwierdzić tego na 100%, ponieważ biorę tabletki antykoncepcyjne,nie wiem od czego to zależy..i powiedział mi,ze mogę mieć trudności z zajściem w ciążę..,zaczęłam brać pigułki ze względu na nieregularne okresy 10 lat temu, nie mam owłosionego ciała ani nie jestem otyła. Powiedział mi też, że ma nadzieję,że zajdę w ciążę od razu....Jak kurde od razu skoro mogę mieć problemy!!!???? Niczego tu nie rozumiem.Przecież jajeczka uwalniają się z 2 jajników a nie tylko z jednego, prawda? Pomóżcie rozwiać moje wątpliwości-bedę bardzo wdzieczna,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi czy warto
wogóle podejmowac leczenie? z tego co widze to skutki uboczne są chyba jeszcze bardziej uciążliwe niż ta choroba, nudności wymioty, tycie i chudnięcie na przemian, wypadanie włosów, wątroba odmawia posłuszeństwa i w końcu po odstawieniu leków jest gorzej niż było przed rozpoczęciem kuracji. Czy to wogóle ma jakiś sens? Jakie są konsekwencje nieleczenia PCOS???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
hej dziewczyny ! marta719 .... ja w grudniu skoncze 24 latka, a moja sytuacja wygladala tak od wrzesnia staralismy sie z mezem o dzidziusia, ale jakos sie nie udawalo, myslalam ze nie trafiamy poprostu w ten dzien.... wkoncu w lutym okazalo sie ze jestem w ciazy ale za 2 dni mialo miejsce samoistne poronienie :-( cos okropnego :-( wtedy lekarz powiedzial mi ( bo zmieniałam gina) ze podejrzewa u mnie policyystyczne jajniki, bo w prawym jajniku mam pecherzyki widoczne na usg, mam problem z tradzikiem i z waga ... potem sie jeszcze okazało ze mam niedoczynnosc tarczycy i zazywam na nia euthyrox od 3 tygodni i wlasnie wczoraj lekarz powiedzial mi ze z policystycznymi jajnikami to było tylko podejrzenie, bo gdybym miala PCO to nie byłoby mozliwe zajscie w ciaze 2 razy w tak krotkim czasie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"powiedzcie mi czy warto\" Bardzo krótko ale treściwie.. NIE WARTO. Choroby nie da sie wyleczyć a jej leczenie to dopiero udręka :(.. Ja dopiero około miesiaca zazywam tabletki hormonalne, niby łagodzące skutki PCO i jest naprawde cieżko.. Wychodza włosy garsciami. To jest trucizna!! Mam nadzieje, ze gdy tylko skoncze to opakowanie odstawie to bez zastanowienia. Z PCO da się żyć, a jesli planuje się dziecko to myślę, że wtedy zacznie się martwić i podejmie odpowiednie próby.. Teraz to jest bez sens.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że warto a nawet trzeba. Jakbyś Angelo poczytała trochę topik, to wiedziałabyś, że tabsy to nie leczenie PCO. To jest tylko maskowanie objawów, a tobie na dodatek wyjątkowow nie służą. Radzę zmianę... A czemu warto? Choćby po to by nie utyć, nie obrąsnąć jak małpka i czuć się kobietą mając regularną @. A jak przyjdzie pora na dziecko może to, że się leczyło wcześniej pomoże. I nie jest tak, że jak się odstawi jest gorzej. Ja sama brałam przez kilka lat tylko duphaston, chociaż @ miałam regularna. Ale powinnam była brać lek na testosteron, może nie miałabym tylu zbędnych włosków i uporczywego trądziku. I nie odstawię tych leków, aż nie zajde w ciążę i nie urodzę dziecka. A jak już spełnia się moje rodzinne marzenia pewnie najłatwiej będzie wrócić do antykoncepcji hormonalnej. Ale to odległy czas.... Jeszcze jeden szczegól - każdy miesiąc nieleczonego pco to przynajmniej jedna mała cysta na jajniku, jak tych cyst jest dużo szanse na pęknięcie pęcherzyka maleja do zera. Wtedy może właściwie pomóc tylko nóż. Więc może warto walczyć za wczasu o możliwość macierzyństwa? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny. Ewkanna i Zuzanka, pozdrówcie swoje fasolki ode mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia_24
Cześć dziewczyny, Surfitka,fajnie,że sie odezwałaś:-)Zuzanka ogromne gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego-jestem pewna,że wszystko bedzie oki,i bedziesz miała piękne maleństwo:-) Surfitka,po jakim czasie zazywania metforminy miałaś "normalnie" @??Pytałam juz pewnie o to,ale ja biore od stycznia i dalej ani śladu @.Ostatnio moja pani gin proponowała,że mi rozpisze kuracje luteiną na miesiać tylko w celu wywołania@,ale mam wizyte u edno w maju wiec sie wstrzymałam.Zobacze co mi powie,moze dostane cos do metforminy,bo chciałabym miec juz @. Pozdrawiam Was gorąco i dzieczynom w ciązy bardzo gratuluje i naprawde sie cieszę,że sie udalo. Jakbym juz nie napisała to Wesołych Świąt, dużo radosci, szczęścia i spełnienia marzen-w naszym przypadku sa to marzenia bardzo specyficzne,ale na pewno sie spełnią:-) Papa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×