Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emmi

Mini klub dla miłośników zwierząt

Polecane posty

tulipanna//:) Jak masz jakieś fajne linki do zwierzaków czy ptaków, które nasze strony pomieszkują to wstawiaj, bo ja uwielbiam patrzeć na ptaki, nie wyobrażam sobie świata bez nich, sam ich świergot w tle codzienności jest wspaniały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. A może na poprawe humoru wyślecie mi zdjęcia swoich zwierzaków... plose ładnie: tigana@op.pl a ja zaraz spadam sprzatać, bo jak niebyło mnie przez te 2 tyodnie, to chyba nikomu sie niechciało zbytnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dostałam takie ostrzeżenie od znajomych więc przekazuję dalej. Lepiej na zimne dmuchać niż mieć kłopoty. Jak dostaniesz emaila pt ,,Biblia Zakonników\" obojetnie od kogo nie otwieraj go. Jest to na 100% wirus ktory kasuje dysk twardy. Podaj dalej swoim znajomym. PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka tulipanna >> te ptaszki to glosterki. Slodkie kanareczki :) Emmi >> nie przejmuj sie snem, mojej mamie sie snilo, ze miala firme cateringowa i na jakims weselu, tzn na moim weselu serwowala kotelety z Bobka :) futrzaki >> nowe zdjecia Bobka beda jutro, ciagle czasu mi brakuje, zeby je wrzucic na kompa. Z mieszkanka niestety nici - wszystkopieknie latdnie, super umeblowane tylko 250 zł odstepnego, ale wlasciciel nie chce zadnych zwierzatek - bo ma uczulenie. Wiec ... klops... ale nie ma tego zlego... jeszcze nie chce zapeszac, ale... no... w odpowiednim czasie powiem :D:D:D:D:D:D rumineczko >> co tamm slychac?? tez sobie podkradne przepis na brokuly :) zauwazylam jednka ze brokulki to u nas towar deficytowy... caly dzien szukalam i nie znalazlam zmykam do obiadku pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez takie osrzezenie dostałam ale ponad miesiąc temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
futrzaki niestety nie doszły zdjecia, bez załaczników przyszła wiadomośc... możesz jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ tym razem bardziej na spokojnie, bo z domu. Emmi :) dobry nastrój mam często a jak coś go popsuje to na krótko nie potrafię się długo gniewać lub złościć. Czas na pisanie znajduję niestety późnym wieczorem no i chciałabym wszystkim odpisać i czasem jestem padnięta i coś namieszam lub przegapię :D. Wspaniałe te twoje zwierzaczkowie linki. Zapisuję je sobie i w wolnej chwili przeglądam. Gratuluję zwierza z całego serca szkoda, że w sklepie takiego nie sprzedają :D. Przytulaski dla twojej menażerii szczególnie, dla Urwisi, bo ona taka strofowana no, ale musi się nauczyć. Biedne te kózki ja bym nie potrafiła. Babcia kiedyś króliki na pasztet świąteczny hodowała nie miał ich, kto zamordować.. dopiero, sąsiad.... w domu mie nie było buuuuu 😭 okropność. Stanowczo nie dla mnie takie rzeczy. Uczucia do ludzi jakieś przejawiam szczególnie jak krzywda dzieje się dzieciakowi, ale zdążyłam się przekonać, że nie każdemu warto pomagać. Zwierzaki nie oszukują i są wdzięczne za okazaną pomoc a jeśli chodzi o ludzi to zrobiłam się bardzo ostrożna. ruminko :) 🌻 dzięki za przepis. Skorzystam na pewno. Pozdrowionka dla Niuńka i do poniedziałku. tulipanna :) sroczki są ładne, ale niestety właśnie drapieżniki w zeszłym roku widziałam jak wyrzuciły jakiegoś ptaszka z gniazdka a był wtedy tylko dwie. Przyjemnie się czyta o twoich włościach, niby też mam, co prawda dużo mniejsze, ale tylu atrakcji co u Ciebie nie ma. Współczuję koleżance widoku pewnie w bloku mieszka. efciak :) doczekać się na Bobka nie mogę. Szkoda chałupki ten właściciel do kitu jakiś ;) właśnie Emmi :) a gdzie zdjęcia twojej gromadki Kubusia chciałabym i piesy i cała resztę też axxk :) to ostrzeżenie dopiero dzisiaj dostałam, więc wcześniej nie mogłam wysłać :) ze zdjęciami coś sknociłam :o. Podam Ci adres Glucikowej stronki, bo tam są te same fotki. Kupię sobie pod choinkę aparat cyfrowy na raty oczywiście to więcej będzie Gluta i Demolki i Rambolka. Mieszkasz w bardzo ładnym miejscu tak mi się przynajmniej wydaje, że zamojskie jest piękne z opowiadań znam i ze zdjęć. Siostra była w samym Zamościu u koleżanki, razem studiują. Wczoraj wróciła. Ania jest zachwycona a mnie czasu brakuje na wyjazdy a chętnie też bym zwiedziła. tu jest Glucik http://glutek.pupile.com Pozdrawiam wszystkich 🌻 👄 i trawkę lecę kosić 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za zdjęcia. fajne te wasze zwierzaki Glutek jest bardzo fajnym kociakiem... a Miśka baardzo mi się podoba... wygląda na bardzo wesołego psiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axxk - cieszę się że się podoba, faktycznie wesoły z niej psiak i straszny pieszczoch, ostatnio jej się przytyło bo pani nie daje rady z nią tyle łazić. A ją energia rozpiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanna Kora odezwala sie na foruum, ale Bolus jest bardzo chory. Niestety ma zle wyniki watroby i nerek jest opuchlizna konczyn, trudno powiedziec, czy jest to po skopaniu! Wysoko stoja tez leukocyty, ale to stan z racji ran! Kazdego dnia wycinana jest tez martwa skora, czyszczenie, kroplowka i podawane sa leki! Dostane na pw telefony do Kory i zadzwonie do niej a potem powiem ci co powiedziala Kora.Powiedziala tez, ze kiedys zdarzalo mu sie gonic koty ale teraz jest starszy i juz wzrok nie ten mam nadzieje, ze jednak dogadal by sie z Twoim kotem. Bo to taki biedny pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Sprawa zdjęć utknęła... bardzo przepraszam, dzisiaj był napięty dzień programowo i niestarczyło czasu na umieszczenie zdjęć w komputerze, raczej jutro też to nie wypali, bo pan mąż musi usiąść do kompa a jutro jest bardzo zajęty... tak więc musi zaczekać... prześlę zdjęcia gryzoni, które mam, ale to stare zdjęcia i mogłam już je wysyłać. Jak się powtórzą to bardzo przepraszam. futrzaki//:) dzięki za ostrzeżenie, już nie pamiętam od kogo dostałam ale dostałam :) Szukając różnych rzeczy w internecie trafiam na nie i też od razu zapisuję, bo miło potem do nich zajrzeć. Czytając o rasie Urwisi jest podane że trzeba konkretnie wychowywać i rzeczywiscie tak jest. Dzisiaj na działce nie było problemu, ani razu nie była uwiazana ale trzymała się działki, ona szybko chwyta o co chodzi :) Kóz to mi bardzo szkoda, bo tak fajnie beczą i ja z nimi ;) No ale na wsi to inaczej podchodzi się do zwierząt, trzyma się dla mięsa... nie wiem, czy umiałabym zabić kurę czy kaczkę, którą miałam od małego :O Ja się nie nadaję na wiejskie życie, umałlabym z głodu... majaja//:) Ja też poproszę zdjęcia :) shiruisa//:( oj... mam złe przeczucia :( Efciak//:) Prześlę Ci gryzonie i obejrzałam dzisiaj ptaszki. Są cudne :) Z daleka te żółciejsze podobne do mojej samiczki... pisałam o niej... śliczne :) A co do snu Twojej mamy, to czuję się znacznie lepiej po tej opowieści, bo jakoś tak dziwnie mi było... ale nadal jestem zakochana w Bobka uszach :D Pół dnia mężowi opowiadałam o Bobku :) axxk//:) Jak się czujesz? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shirusia//:) bo martwię się tym co napisałaś, o wątrobie o nerkach... bądźmy dobrej myśli :) dla Ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, :) futrzaki:) dzięki za ostrzeżenie i wyjaśnienie, dopada mnie widocznie sklera..cóż latka lecą. Ja od niedawna w cafe, to jestem trochę niegramotna, ale szybko się uczę.:)Mam nadzieję,że nie narobiłam zamieszania.:O Glutka obejrzałam, jest super i jaka interesująca maść... Emmi, fajne masz chomki,:):):) a sunia to huski? To pięęęękne psy, ale podobno trudne w ułożeniu i muszą mieć towarzystwo.W rewanżu wyślę swoje zwierzaki. Z tymi kozami to okropne, ale ja wiem dobrze jak to jest na wsi, liczy się tylko takie zwierzę, które można ..zjeść lub które pilnuje gospodarstwa. Widziałam jak okrutni tu potrafią być ludzie, jak kłusują np. na jastrzębie, sama zdejmowałam wnyki, ale to nawet trudno opisywać. A, tego maila dostałaś w odpowiedzi na ostrzeżenie, miał być do futrzaków, nie wiem dlaczego trafił do Ciebie.:O Efciak :), jak masz jakieś zdjęcia swoich glosterek, prześlij, bardzo jestem ich ciekawa. Shirusia, bardzo mnie zmartwiłaś, prawdę mówiąc dziwiłam się, że wcześniej nie pisałaś, jak czuje się Boluś po tym strasznym pobiciu, zwłaszcza, że to stary pies. Ja nie boję się opieki nad chorym psem, sama miałam chorego i to bardzo psa, ale w tej chwili nie mogłabym mu zapewnić opieki wet. Do lecznicy daleko, a ja nie dysponuję w tej chwili środkiem transportu, żeby z nim tam jeździć, nie mówiąc o tym, że lepiej byłoby go teraz nie męczyć zmianą miejsca. Trochę martwi mnie, że gonił koty.Może niedowidzi, ale pewnie czuje. Ale i tak najważniejsze, żeby wyzdowiał, a boję się, że takie obrażenia u starego psa mogą być b.tragiczne w skutkach. No, a teraz to już muszę kończyć , bo oczy mi się kleją 💤 Dobrej nocki wszystkim i zwierzaczkom też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanno nie pisalam jak on sie czuje poniewaz nie wiedzialam nic, poniewaz Kora byla zajeta opieka nad psem. Ja mysle, ze Kora oddala by Go dopiero wtedy kiedy bylby juz w stanie takim zadawalajacym. Bede dzisiaj rozmawiac z Kora i zobacze co ona powie , mysle, ze on gonil koty takie podworzowe a swojhego w zyciu by nie gonil, poza tym jest stary i chyba mniej juz mu sie chce biegac chcialby lezec i miec spokoj. Zadzwonie do Korusi i zobaczymy co Korusia powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Kolejny piękny, słoneczny dzień. Zbliżająca się małymi korczkami jesień wcale mi się nie podoba... widoczna gdzie niegdzie na działce bo w mieście to jeszcze jakoś zielono nadal :) Efciak//:) Pokazywałam synowi zdjęcia Bobka i znów piszcząc i roszczulając się nad uszkami syn ręce zatarł, że będziemy mieli szynszyla :D Może kiedyś? ;) tulipanna//:) Dzięki za zdjęcia! Koteczek przesłodki i śliczne ma plamki :) Ze zdjęć żólwiczków dopiero widać jak one śliczne kolorki mają, bo na żywo to jakoś nie zauważyłam... aż się żdziwisłam... i sunia... hym... przepiękna dystyngowana dama ;) I jeszcze jedno dojrzałam, patrz jak ze zdjęć wiele można wyczytać, przepiękny masz ogród, chyba trochę podkradnę Ci pomysłów na umieszczenie iglaków, bo mężuś z uporem maniaka chce mieć iglaki... i mówi że to ja jestem ta uparta :O shirusia//:) Na pewno Kora nie wyda psa jak mocy lekarskiej potrzebuje, on musi być zdrowy :) Też podejrzewam, że po takich przejściach to kot w ogóle go nie będzie interesował, będzie szczęśliwy że ma dom, ciszę i serdecznych gospodarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i sory że się nie odzywłam ale wczoraj miałam problemy z kafe.. i nie mogłam nic napisać ********* Emmi dziękuje za zdjęcia fajne te Twoje gryzaki a sunia przesympatyczna, aż zaczęłam wspominać bo to była ulubiona pozycja wylegiwania się Tigusi, jak była mała to właziła na łóżko koło tata wyciągała się wzdłuż obok niego i przytulona w takiej właśnie pozycji spała, oczywiście do czasu gdy się nie obudził i niezauważył.. pozatym pytasz jak się czuję, no cóż jest bardzo ciężko.. wczoraj musiałam przejśc przez taki lasek w którym od szczeniaczka się bawiłyśmy razem... i to tak bardzo zabolało.. **********Efciak mogę Ciebie też prosić o zdjęcia??? tigana@op.pl czekam tez na zdjecia od innych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axxk//:) A masz zdjęcia swojej psiny? Czasami to mam wątpliwości czy robić, o wiele lepiej znosi się jak nie ma takich wzrokowych pamiątek. Kolega robił zdjęcia Kubie I nigdy ich nie wywołałam, nie chciałam, bolało by jeszcze bardziej... wiele buziaków dla Ciebie 👄👄 Może nie uwierzysz, ale długo zastanawiałam się czy przesłać Ci zdjęcie suni, bo wiem, jak łatwo zasmucić... trzymaj się kwiatuszku :) Ktoś pytał czy Pięna jest haskim, nie jest. Jest 100% kundelkiem z haskim w bliskich przodkach, ale maskę ma jak haski i dlatego często ją z nim kojarzą, natomiast Urwisia jest haskim ale nie ma tej maski wyraźniej i stąd moje niedowierzanie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi moja sunia ma cały swój album bo ja wole zdjecia papierowe... z cyfrówki tez ma troche wiec kiedys Wam wysle, ale narazie boje sie patrzec nate zdjęcia..... sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - wysłąłam ci zdjęcia mam nadzieję ze dojdą bez problemu. Pan zabrał Miśkę na spacer z obetnicą wyszalenia jej - no zobaczymy:D. Ja nie czułam sie na siłąch, teraz trochę żałuję, ale z drugiej strony, mając mnie na karku, mąż musiłaby mnie nańczyć a tak dopieści psa. Wróci padnie i będzie spać. W strasznie zabawowym nastroju dziś jest, jestem więc cała pogryziona i podrapana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich cieplutko 🌻🌻🌻, bo cieplutko jest naprawdę, ja nie wiem w co najpierw ręce włożyć, więc przysiadłam i coś napiszę. W dodatku klawiatura mi strajkuje i nie chce wybijać niektórych liter, chyba muszę ją wymienić. Macie rację, najważniejsze, żeby Bolek przede wszystkim wyzdrowiał , a i może mu gonienie kotów nie będzie chodziło po łebku. Emmi, mój mąż powiedział, że chomiki mogą być kanibalami dlatego, że są zwierzątkami z silnym instynktem terytorialnym i mogą w tych swoich małych główkach kombinować, że będą miały za mało miejsca w klatce....: ( Dzięki za pochwałę moich zwierzątek, Sara tylko pozuje na damę, a pozować to ona potrafi :D/ poza tym to już pisałam, to diabełek/,no i ogrodu /chociaż tam było b.niewiele widać/. Mnie mój ogród podoba się, chociaż jest taki..niepoukładany. I jestem też za iglakami, jeśli byś kiedyś chciała to nawet mogę trochę doradzić i pokazać na zdjęciach, bo już wiem co nie co o iglaczkach. Droga Axxk , smutno mi razem z Tobą, a wiesz gdy odszedł ode mnie Wafel, mój ukochany jamnik /miał tylko 2 lata/ śniło mi się, że fruwa, miał normalne skrzydła i fruwał, był takim psim aniołkiem i ten sen to było niesamowite przeżycie. Wymyśliłam sobie, że ten sen wykorzystam i chyba teraz nadarzy się okazja.Mam do wymalowania wnękę, w której kot ma miseczki z jedzonkiem i piciem i tam ściana jest smutna. Myślę, że tam pasowałby malunek mojego kota w wysokiej trawie, wyżej trochę zieleni i na samej górze fruwający Wafel, tak jak ważka w \"dziwnym ogrodzie\" Mehoffera . Pomysł trochę zwariowany, ale, może okazać sie dobry..... A tak w ogóle , to też poproszę o zdjęcia Waszych zwierzątek.... Od jutra mój mąż do pracy i od rana do późnego wieczora cały dom na głowie, najgorzej z ogrodem, podlewanie , podlewanie i jeszcze raz podlewanie. Przydał by się system nawadniający, ale kogo na to stać. I tak dobrze, że mamy studnię głębinową, bo nie zarobiłoby się na wodę, poza tym mam mnóstwo kwiatów, a co za tym idzie mnóstwo pracy... A mój kocio zaczął ostatnio strasznie lumpować, chyba przez to, że jest po żniwach i myszek na polach w bród, no..no. dobrze, że został zaszczepiony..:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanno jesli chceszz zobaczyc moje zwierzatka mam dwa psy to to sa ich strony: www.axel10.pupile.com www.boss8.pupile.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Tak na chwilkę przysiadłam poczytać co u Was. Ja trochę nałaziłam się dzisiaj, super długi spacer był. I nogi nie powiem gdzie mi wchodzą ;) 🌻 axxk//:) Bardzo dobrze Cię rozumiem... 👄 🌻 majaja//:) dzięki za zdjęcia i jeszcze raz przepraszam... bo w @ pomyliłam majaja z axxk i głupio wyszło... :O Miśka świetna, szalenie podobają mi się jej oczka, takie bystre i mądre... Urwisi też zrobiłam zdjęcia z patyczkiem, jak wyjdą to podeślę. Ona zbiera śmieci i przynosi... bardzo porządna jest :) 🌻 tulipanna//:) Chomiki są kanibalami :O nie tylko mogą być ;) I muszę powiedzieć, że wcale nie byłam zadowolona z tego odkrycia :( Ani nie jestem zadowolona że Urwisia jest myszo-kreto-itp-łowna :O Zdecydowanie wolałabym sama decydować o jej menu... 😭 Może dlatego że ogród taki ,,niepoukładany,, zwrócił moją uwagę, bardzo mi się podoba i chętnie skorzystam z porad i z możliwości obejrzenia reszty zdjęć. Prowadzę kronikę budowy domu i tym samym fotografuję całą działkę więc chętnie prześlę Ci poszczególne części terenu abyś doradziła mi co i jak posadzić aby ładnie było. 🌻 shiruisa//:) 👄 ruminka 🌻efciak🌻netta🌻 królica 🌻zamyślona 🌻 gosia8🌻moka 🌻 kulfonik🌻 freedom🌻lausza🌻melc🌻futrzaki🌻 diarra🌻 i pozostałe osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesłałam zdjęcia Urwisi do osób, które interesowały się jej wyglądem, bardzo przepraszam za ich jakość, jest denna, ale nie mam dostępu do skanera :( Jak do kogoś nie doszło proszę dać znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w ogóle do kogoś doszło? Bo wiem już z pierwszego źródła, że nie doszło... nie wiem co się dzieje z kompem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doszło, doszło, oj widać, że to urwisia i jaka cudnie wesoła, szkoda że mało wyraźna , ale i tak śliczna :D:D:D niestety nie mogę dłużej......🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć czyżbym była pierwsza dzisiaj??? mój chłopak przyczepił się i chce mi kupić świnkę morską dzisiaj. a ja niewiem nic o tych zwierzakach bo z gryzoni to zawsze miałam i mam chomiki... niech mi ktoś coś napisze o nich.... czytałam trochę w necie na str poświeconych świnkom ale tam są sprzeczne info często, np na1 napisali żeby dawać dużo koniczyny, na innej że trochę a na kolejnej że niewolno wogóle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipanna zwierzaki są prześliczne ale ten twój piesuś musi być szczęśliwy w takim ogrodzie...a kociaczek taki kochany że aż chce sie go przytulać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axxk - o ile dobrze pamiętam świnki bardzo lubią konixczynę, tylko trzeba uważać gdzie się zrywa, zdaje się ze koniczyna dość mocno ciągnie zanieczyszczenia. I ostrożnie z puszczaniem jej na spacery po domu, lubią obgryzać kable, co może się tragicznie skończyć, coś o tym niestety wiem. Poza tym sa ruchliwe ciekawskie i moim zdaniem przyjemniesz i inteligentniejsze od chomików :), ale to pewnie dlatego że chomiki miała moja siostra, a ja tylko świnki. Emmi - nie szkodzi, i tak najpierw przeczytałam na forum że się pomyliłaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axxk//:) Jeżeli nie jesteś pewna co do posiadania świnki morskiej, jakoś nie bardzo leży Ci to zwierzątko to go nie kupuj. Świnki w przeciwieństwie do chomików potrzebują o wiele więcej zainteresowania, pieszczot, drapania za uszkiem i bardzo źle znoszą brak czasu dla nich... spotkałam świnkę morksą porządną, która załatwia się w jedno miejsce, na ogół świnki tego nie robią, bardzo brudzą i bardzo często trzeba im sprzątać. Nie chcę Cię zniechęcać, bo mogę Ci napisać wiele sympatycznych rzeczy z mieszkania ze świnką, ale najpierw te mniej sympatyczne. Świnka nie ma jakiegoś charakterystycznego własnego zapachu, ale bardzo szybko rozchodzi się po mieszkaniu zapach z klatki :( Są specjalne podłoża ściólkowe, które pozwalają na sprzątanie rzadsze, plus minus 1 na tydzień. Koniczynę mogą jeść i w przeciwieństwie do chomików nie ma problemu z ich jelitami. Trzeba uważać na sałatę! Je koniczynę, mlecz, warzywa róznej maści, wiele owoców, ale o tym później. tulipanka//:) Oj to cieszę się że doszło:) A do innych doszło? axxk, majaja,ruminka, netta... doszło? majaja//:) siemanko👄 muszę kończyć bo śniadanko i zaraz znikam... zajrzę później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×