Odpowiedz na ten temat

dziewczyny jak szybko wyszczuplić uda

 • potrzebująca pomocy 21 2007.03.25 [13:16]
  chciałabym je troszke wyszczuplic bo nie podoba mi sie jak saiadam to sa takie grube od zeszłego lata zaczełam chcodzic w spodniczce ale wydaje mi sie ze lepiej bym wyglądała gfdyby były troszke szczuplejsze bede wdzieczna za pomoc
 • grube udko 2007.03.25 [20:16]
  dołanczam sie ..
 • Dumna z siebie 2007.03.25 [20:56]
  Ćwicze już od tygodnia i w udach straciłam 4 cm. w łydkach 2. talia 1 cm gdyz robie brzuszki o to moje cwiczenia;ęKrążenie bioder
  Stajemy w lekkim rozkroku, opieramy ręce na biodrach. Wykonujemy krążenie biodrami najpierw w lewo przez kilka minut, potem w prawo przez podobny czas. Podczas krążenia staramy się wysuwać biodra jak najdalej od pozycji spoczynkowej. To ćwiczenie pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic bioder i brzucha.
  Skłony
  Stajemy z nogami złączonymi. Podnosimy ręce nad głowę i wykonujemy skłon, nie uginając nóg w kolanach i starając się położyć dłonie na ziemi. Po chwili podnosimy się z wyciągniętymi nad głową rękami i ponownie wykonujemy następny skłon. Powtarzamy 30-50 razy. Tym ćwiczeniem wzmacniamy mięśnie brzucha i pleców.
  Przysiady
  Stojąc ze złączonymi nogami wyciągamy ręce przed siebie na wysokości klatki piersiowej. Nie opuszczając rąk wykonujemy głęboki przysiad starając się zbliżyć pośladki do stóp. Plecy trzymamy możliwie prosto, kolana razem. Możemy próbować dwie wersje: nie odrywając pięt od podłogi i unosząc pięty (opieramy się na palcach nóg). Odchudzamy w ten sposób uda, polepszamy zmysł równowagi i wzmacniamy nogi. Wykonujemy 30-50 razy.
  Skłony na boki - szczupłe biodra
  Stajemy w lekkim rozkroku. Ręce wyciągamy poziomo na boki. Wykonujemy powoli skłony na boki, naprzemian na lewą i prawą stronę. Jeśli wykonujemy skłon na lewą stronę, to prawa ręka idzie pionowo do góry, a lewą dłonią możemy przesuwać po zewnętrznej stronie nogi - powinniśmy zejść poniżej kolana. Powtarzamy w każdą stronę po 12-15 razy.
  "Damskie pompki"
  Kładziemy się na brzuchu. Zgięte w łokciach ręce opieramy dłońmi na podłodze na wysokości ramion. Nogi zginamy w kolanach i unosimy łydki i stopy pionowo do góry. Podnosimy tułów opierając się na kolanach i dłoniach. Plecy i nogi powinny tworzyć linię prostą. Nie wypinamy bioder do góry, ani nie opuszczamy ku podłodze. Wykonujemy 10-15 takich pompek. Doskonale wzmacniają kręgosłup i ręce.
  Ćwiczenia na schudnięcie w biodrach
  Kładziemy się na lewym boku. Tułów i nogi w linii prostej - prawa noga spoczywa na lewej. Lewa ręka pod głową, prawa wyciągnięta przed siebie dotyka podłogi. Podnosimy prawą nogę do góry (nie przed siebie, tylko w górę, około 20 cm nad podłogę). Po kilku sekundach dołączamy do niej lewą. Wytrzymujemy w tej pozycji 15-20 sekund. Opuszczamy nogi i powtarzamy ćwiczenie. Po serii 15 unoszeń nóg, zmieniamy pozycję, układająć się analogicznie na prawym boku i podnosząc w górę najpierw lewą nogę, po czym dołączamy prawą. Również na prawym boku wykonujemy 15 powtórzeń. Ćwiczenia pozwalają na schudnięcie w biodrach i wzmocnienie - wyszczuplenie ud.
  Jędrne, kształtne pośladki
  Kładziemy się na brzuchu. Ręce wyciągnięte wzdłuż ciała. Nogi wyprostowane w kolanach unosimy jak najwyżej do góry, zaciskamy pośladki. Wytrzymujemy w tej pozycji około minuty. Co drugi dzień, zamiast statycznie utrzymywać nogi uniesione nad podłogą, robimy nimi pionowe "nożyce"; zaczynając od 5 nożyc, po pewnym czasie dochodzimy do dziesięciu. To bardzo korzystne ćwiczenie jest odmianą asany śalabhâsana (świerszcz) jogi. Pozwala na ujędrnienie pośladków, wzmacnia kręgosłup, pozwalając nam trzymać wyprostowaną postawę, odchudza uda. W celu ułatwienia jego wykonywania pod miednicę możemy podłożyć twardą poduszkę.
  Wykopy do góry
  Stajemy z wyciągniętymi prosto przed siebie rękami. Energicznie podnosimy jeną z nóg wyprostowaną w kolanach, starając się kopnąć w dłonie. Po chwili powtarzamy drugą nogą, i tak na zmianę, po 15 wykopów każdą nogą. Kiedy dojdziemy do pewnej wprawy, możemy opuścić ręce, a nogi starać się podnieść na wysokość głowy. Cwicząc w ten sposób wzmacniamy mięśnie brzucha, zapewniamy elastyczność nóg i odchudzamy biodra.
  Ćwiczenia na płaski brzuch:
  Podnoszenie nóg
  Kładziemy się na plecach na podłodze (najlepiej na kocu lub karimacie). Wyciągnięte ręce przenosimy za głowę. Wyprostowane nogi (nie zginamy w kolanach) podnosimy aż utworzą z podłogą kąt około 30 stopni. Wytrzymujemjy w tej pozycji przez 10 głębokich oddechów. Potem podnosimy nogi nieco wyżej, aż utworzą z podłogą kąt 60 stopni. Znowu wytrzymujemy w tej pozycji przez 10 oddechów. Podnosimy nieugięte nogi prosto do góry, aż utworzą z podłogą kąt 90 stopni. Wytrzymujemy w tej pozycji przez 25-30 oddechów. Opuszczamy powoli wyprostowane nogi na podłogę. Po chwili powtarzamy cały cykl. Wykonujemy 3-4 pełne cykle. Zobaczycie same, jak brzuch się wzmacnia i pozbywa tkanki tłuszczowej.
  "Nożyce"
  Kładziemy się na plecach na podłodze (najlepiej na kocu lub karimacie). Wyciągnięte ręce przenosimy za głowę. Wyprostowanymi nogami (nie zginamy w kolanach) wykonujemy tzw. "nożyce", czyli podnosimy je do góry naprzemiennie. Jedna idzie w górę, a druga jest opuszczana. Nogi powinny mijać się w pozycji około 30-40 stopni do podłogi. Wykonując 40-50 takich nożyc odchudzimy brzuch i uda.
  "Kobra"
  Kładziemy się na brzuchu na podłodze (najlepiej na kocu lub karimacie). Ręce trzymamy wyciągnięte wzdłuż tułowia. Odchylamy głowę do tyłu i podnosimy górną część tułowia nad podłogę. Powinniśmy odchylić się mocno w pasie unosząc w górę klatkę piersiową. Wytrzymujemy w tej pozycji 2-3 minuty głęboko oddychając. To ćwiczenie pozwala wzmocnić plecy i pozbyć się tłuszczu z okolic pasa.
  Przyciąganie kolan
  Leżymy na plecach. Nogi ugięte w kolanach, stopy na podłodze ok. 20 cm od pośladków. Przyciągamy kolana do klatki piersiowej, odrywając oczywiście stopy od podłogi. Głowę podnosimy w kierunku kolan. Wytrzymujemy przez 5-10 sekund z głową przyciśniętą do kolan. Opuszczamy stopy i głowę powoli na podłogę. Wysmuklamy i wzmacniamy w ten sposób szyję i brzuch.
  Skłony do przodu
  Kładziemy się na plecach na podłodze (najlepiej na kocu lub karimacie). Ręce trzymamy wyciągnięte wzdłuż tułowia. Dobrze byłoby, jakby ktoś przytrzymał nam stopy przy podłodze (poza tym jak ktoś nas obserwuje, dajemy z siebie więcej), aby nie unosiły się do góry gdy będziemy próbować zrobić skłony w przód. Jeśli mamy słabe mięśnie możemy wyciągać ręce przed siebie - ułatwi to trochę skłony. Ruch do przodu początkujemy skłonem głowy do piersi, a potem wyciągając ręce do przodu robimy pełen skłon dotykając dłońmi kostek cały czas wyprostowanych nóg. Jeżeli to dla nas zbyt łatwe, bo mamy silne mięśnie brzucha lub krótki tułów, zakładamy ręce za głową i w ten sposób robimy skłon. Żwiczenie jest dość trudne, ale nagrodą jet naprawdę płaski brzuch!
  Wychylanie nóg
  Leżymy na plecach. Nogi wyprostowane podnosimy do góry, aby tworzyły z podłogą kąt 90 stopni. Ręce rozciągnięte na boki przylegają do podłogi. Powoli przenosimy złączone, wyprostowane nogi na jedną stronę ciała kładąc je na podłodze na wysokości bioder. Po kilku sekundach podnosimy je do góry do pozycji początkowej. Po kilku sekundach opuszczamy podobnie po drugiej stronie ciała. Powtarzamy całość ok 20-30 razy. Oprócz tego, że jest to ćwiczenie na płaski brzuch, pozwala pozbyć się tłuszczu z okolic bioder.
  Łatwe skłony
  Siadamy na ławce lub na krześle z szerokim rozkrokiem. Dłonie splecione za głową, plecy wyprostowane. Powoli pochylamy się do przodu, trzymając cały czas dłonie splecione za głową. Staramy się zrobić jak najgłębszy skłon. Potem powoli podnosimy się do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie pomaga utrzymać płaski brzuch zmniejszając wałeczki tłuszczu w górnej części brzucha. O swej sprawności można się przekonać jeżeli uda nam się w najniższej pozycji opuscić łokcie (dłonie cały czas splecione za głową) 5-10 cm nad podłogą. Ćwiczenie wykonujemy 10-15 razy.
  Odmiana "rowerka"
  Leżymy na plecach. Nogi podnosimy aby tworzyły z podłogą kąt około 20 stopni. Ręce splecione za głową. Na przemian podciągamy jedną nogę do piersi uginając kolano, w tym czasie prostujemy drugą nogę na poziomie 20 stopni nad podłoga i tak naprzemian jedną nogę podciągamy do klatki piersiowej, drugą prostujemy z podciągnięcia. Głowę mamy cały czas lekko uniesioną do góry. Wykonujemy ok. 30 cykli obiema nogami.
  zajmuja mi one 45 min dziennieoczko.gif jestem zadowolona
 • dziewczyny nie robcie 2007.03.27 [22:32]
  sklonow do przodu, to straszliwie obciaza kregoslup (jak chcecie sprawdzic jak bardzo to wage waszego ciala podzielcie na pol i to co wyjdzie pomnozcie przez 9 - tak dziewiec! - tyle musi udzwignac wasz kregoslup podczas pelnego sklonu w przod...)
 • nenka 2007.03.29 [22:43]
  skłony do przodu to jeszcze ujda pod warunkiem ze to beda opady tułowia ( rozciagają mięsnie nóg)
  Ale absolutnie nożyce i unoszenie prostych nóg w lezeniu tyłem
  wysiądzie wam kręgosłup

  Ja ćwiczę nogi z taśmą TeraBand, taką rozciągliwa gumą.
  Zaczepiam sobie o kaloryfer i przyciągam, lub odciagam.
  Poza tym przysiady itp
  Ale jesli chodzi o ogólne chudnęcie nóg to chyba najlepiej po prostu pobiegaćusmiech.gif
 • milagro 2007.03.29 [22:53]
  Hej!
  Ja nie potrzebuje sie odchudzać ale mam koleżankę, która była modelką. Zdarzało jej się \"niechlujnie\" przytyć i potem musiała się sprintem odchudzić przed jakimś pokazem. Mówiła, że niezawodne jest bieganie z udami (lub innymi partiami ciała, które chciała odchudzić) szczelnie owiniętymi folią (pod dresem). W ten sposób potrafiła zrzucić nawet 6 kg w 3 dni!
  Możecie spróbować.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia! oczko.gif

 • ja nie wiem ale... 2007.03.30 [10:28]
  nie ma to jak systematyczne bieganie!!
 • zanetka_a 2007.04.05 [18:15]
  mam ten sam problem smutas.gif .
  cholerne uda.
 • zanetka_a 2007.04.05 [18:17]
  takie znane ćwiczenia a czynią cuda.!
  mam nadzieję, że z moją figurą też.
  lecę ćwiczyć usmiech.gif
 • prawie25 2007.04.05 [18:50]
  ja cwicze nogi na steperze usmiech.gif
  jestem zadowolona smiech.gif

  pozdrawiam lapka.gif


 • moniola 2007.04.11 [20:06]
  Zazdroszczę wam dziewczyny!!!W zasadzie ja bardzo dużo nie waże , ale i tak jestem pełna podziwu może i mnie uda się zrzucić pare kilogramów albo troche cm w udach i w talii ale nie tylko. Pozdro dla wszystkich dziewczyn , którym sie udało , ale i też dla tych , które próbują!!!!!!!
 • protosska 2007.04.11 [23:03]
  Milagro.... mam zamiar zacząć biegać ale ile razy w ciągu tgodnia tak najlepiej ?

 • oasis07 2008.02.05 [00:08]
  ja od jutra zaczynam ćwiczenia ,,dumnej z siebie\" ;]. muszę w 20 dni wyszczuplić uda, boczki i małą oponkę na brzuchu. w udach mam 51cm, w talii 62, w biodrach 89. jestem drobna (162cm, 47kg), więc jest lekka masakra oczko.gif

 • kręciołek.. 2008.02.05 [17:12]
  ja zaczynam od dzis. cwiczyłam juz rano i bede cwiczyc wieczorem. 2 razy dziennie .. o tak!
 • kasienka_kate 2008.02.09 [21:42]
  czesc dziewczyny!!zaczynam cwiczyc...te cwiczenia co podala ,,Dumna z siebie\" ale do tego bede zaklada folie jak mowila ,,milagro\",11.02.2008 ktora ze mna zaczyna poczatek w poniedzialek(jesli ktoras cwiczyla to ,,dumna z siebie\" niech powie o efektach czy tez byly mniejsze o 4 cm uda w tydzien)jesli tak to rewelacjaoczko.gifoczko.gifoczko.gif ...a narazie stosuje diete 8 litrow wody dziennie
  pozdrawiam was cieplutkooczko.gifoczko.gif

 • anhelika 2008.02.11 [23:03]
  mam problem mam bardzo grube uda... prosze o rade jak mam schudnac jestem raczej grubsza ale na reszte nienarzekam tak jak na uda... mam problem ze spodniami bo niemoge kupic dobrych na siebie mam za mała pupe do moich ud i jak kupie dobre w udach to na tyłku wiszą a jak w tyłku były by dobre to w udach w ogole niewchodzą...napiszccie co moge zrobic aby szybko stracic objętosc w udach ? ale tak aby mi łydki niegrubłysmutas.gif kiedys bigałam i łydki mi sie rozbudowały i niechce miec ich juz wikszych...
 • xxciekawaaaxx 2008.02.12 [17:43]
  nona -> idz poszukaj ten notes, jestem ciekawa ile zgubiłas cm! jezyk.gifsmiech.gif prosze? smiech.gif
 • xavikax 2008.02.12 [18:10]
  Witam witam usmiech.gif

  pozwólcie że dołącze do Was oczko.gif wiadomo że w grupie raźniej!
  Zaraz lece po folie do sklepu smiech.gif

  damy rade! ;*

 • hihihiihihihhuhuh 2008.02.16 [18:41]
  hehehe usmiech.gif ja zaczynam, jakos od jutra bo dzis nie mam ochoty;p

 • Bulbasek 2008.02.21 [21:02]

 • anka11 2008.03.24 [19:58]
  ja cwicze od dwóch dni.Dzisiaj nie moglam wstac z lózka, i tym bardziej bede cwiczyc bo skoro mam zakwasy to mysle ze cwiczenia 'docieraja' do mojego opornego na odchudzanie ciala;p
  Dodam tez ze wielokrotnie zaczynalam diete+cwiczenia, ale bez wiekszego efektu;/ gdyz nie bylam konsekwentna w dzialaniu.Teraz jednak czuje sie baardzo zmotywowana i gotowa na wielkie poswiecenie by spalic te zbedne kilogramy.Wiej 3majcie za mnie kciuki ja tez za Was bede. Jak beda pierwsze efekty to napisze,Wy tez dzielcie siesmiech.gif Powodzenia!!
 • Nie wiadoma 2008.04.24 [13:38]
  Skoro ta folia tak pomaga to mozna ja wykorzystac. A co to jest wlasnie za ta folia? Jak ona wyglada i gdzie mozna ja kupic?
 • kasiulka17777 2008.08.09 [18:10]
  hej, sposób z ta folia wygląda ciekawie , możecie napisać czy dała jakieś rezultaty. Ja ćwicze od tygodnia i tyle z tego mam co okropny ból miesni smutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gif a rezultatów nie widac smutas.gifsmutas.gif

 • milenka84 2008.08.10 [11:18]
  dziewczyny pomozcie! jak sie pozbyc z ud tych walow tluszczyku? sa ogromniaste! jak chodze to ocieraja sie o siebie, a jak siedze wygladaja koszmarnie. chodzi o ta wewnetrzna strone uda! bo od wszystkich cwiczen owszem miesnie sie wyrabiaja, a ten tluszcz jak byl tak jest! help!
 • Spranka 2008.08.10 [12:48]
  Witam wszystkich!! Odnośnie owijania się folią-słyszałam na różnych forach że podobno daje to lepsze efekty i łatwiej zrzucić parę cm. Jak na mój rozum to działa to na zasadzie sauny czyli że zamiast tłuszczu tracimy wodę którą bądź co bądź po intensywnym wysiłku trzeba uzupełnić. Ale róbcie jak uważacie. Jeszcze podpowiem że zamiast zużywać km folii lepiej zaopatzryć się w pas neoprenowy lub spodenki z tej "takniny'(??) tuaj można go zkupić http://www.sport-shop.pl/product_info.php?pro ducts_id=421 Myślę że cena nie jest zbyt wygórowana i zakup ten jest bardziej opłacalny niż folie. uch ale się troszeczkę rozpisałamusmiech.gif pozdro i życzę wam osiągnięcia wymarzonych wymiarówusmiech.gif
 • cosmogirl83 2008.08.12 [15:09]
  a jakieś metody na wyszczuplenie łydek, ale tak, żeby nie robiły się zbyt umięśnione?
  tu się odchudzam: http://cosmogirl.www.fabrykadiet.pl/ a tu bloguję: zakupomania.bloog.pl
 • tula_bk 2008.08.27 [02:27]
  hej dziewczyny . Przylanczam sie do was! JA to chyba jestem w najgorszej sytuacji, bo, wlasnie urodzilam synka i przed ciaza wazyla 56kg a teraz rowne 70 . KOSZMAR!!!! CZuje sie strasznie, wygladam strasznie i jestem gotowa zrobic wszystko zeby tylko schudnac.. Jesli znacie jeszcze jakies dobre rady jak schudnac i pobyc sie tego paskucstwa zwanego celulit prosze piszcie.

  Dodaam ze ja slyszalam ze bardzo dobre sa tzw. cwiczenia 6weidera- sprobuje i zobaczymy co bedzie.

  Dzielcie sie dziewczyny swoimi postepami na forum, to bardzo motywuje!
  Dobra motywacja jest tez zrobienie sobie folderu z \"zgrabnymi kobietami\" i w chwili kryzysu warto otworzyc taki folder i poogladac...Od razu jest wieksza motywacja!!! NA MNIE DZIALA!!!!!!

 • grube udko too 2008.10.15 [21:45]
  Ja zeby ograniczyć spozycie słodyczy połozylam na biurku żelki o smaku lukrecji ... bleeeeeeee.
 • w2errr 2008.10.16 [08:37]
  no to ja bym sie nie odchudzila bo uwielbiam lukrecjowe zelki smiech.gif
  To te czarne, tak?
 • Martuusia 2008.11.16 [15:44]
  Witam was dziewczętausmiech.gif Z miłą chęcią się do was przyłącze....mnie tez dręczą te okropne uda!!Od jutra zakupie sobie taką folie i będę w niej biegać...a dzisiaj zaczne ćwiczenia jakie zapisała ,,Dumna z siebie"....Jestem bardzo zawziętą dziewczyną schudłam w czasie 6miesięcy 21 kg....teraz waże 51 przy wzroście 165...wiem że to nie jest dużo ale chciałabym mieć chudsze uda.....Trzymam za was kciuki..mam nadzieje że nam się uda zgubić zbędne kilogramyusmiech.gif
 • hmmm . 2009.01.30 [14:13]
  ja też mam ten sam problem co wy . mam grube uda i na dodatek mam celulit . a brzuch mam płaski jak deska i nie mam w sumie z nim problemów . ^^ jakoś od 3 miesięcy smaruje uda kremem slim extreme 3d na celulit, ale jestem czasem leniwa i niechce mi się smarować wiec robie to rzadko ;P. jakieś 2 dni temu przeczytałam, że masowanie pomaga zwalczyć celulit, dlatego teraz smaruje tym kremem, mocno masuje i staram się rozgrzewać dłońmi skure pocierając- naprawde to działa ! ja już widze efekty . prócz tego owijam uda bandażem - opaską elastyczną .
  przeczytałam ćw. `dumnej z siebie` i w sumie nie polecam przysiadów . uważam że dzięki nim mamy mięśnie . sama wykonywałam ćw jak przeczytałam kiedyś że to również pomaga na celulit, ale mi się wydaje że moje uda są troszke większe przez te mięśnie . a wykonywałam przysiady chyba tylko przez 2-3 dni po jakieś 20 min ..
  teraz latam po domu z folią i tą opaską elastyczną na udach i zobaczymy co z tego będzie oczko.gif .
  oprócz tego bardzo lubie ćwiczyć na wf`ie, chodze na tańca i łyżwy, a także włanczam radio rmf maxx i tańcze sobie po prostu w domu przy lustrze ; p .
  uważam że tańcząc można też dużo zrzucić . ^^
  mam też problem , ponieważ mam tarczycę i nie wolno mi się przemęczać ... jednak ja nadal robie swoje .

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...