Odpowiedz na ten temat

Rozwód czy separacja

 • prosze o wiecej 2013.04.19 [22:28]
  Separacja niesie ze sobą te same skutki prawne co rozwód za wyjątkiem prawa do zawarcia ponownego związku małżeńskiego. Majątek nabyty w trakcie trwania małżeństwa dzieli się na połowę. Nie ma różnicy jeśli chodzi o przebieg rozprawy pomiędzy sprawą o rozwód a sprawą o separcję. Żyję już 7 lat z wyrokiem separacji i nie przeszkadza mi to w niczym.
 • kjsjsajksjkkj 2013.04.19 [23:16]
  do ten co odszedł
  Jakiś ty cudowny, chyba jesteś moim exem, wreszcie cię znalazłam. Tylko mój ex był tak honorowy jak ty i zostawił mnie w domu z dziećmi i wyszedł i nigdy nie wrócił (po tym jak to ja spakowałam mu walizki i wystawiłam za drzwi, jak dowiedziałam się o jego zdradach). Musiałam go spłacić i to straszą ceną (dziś przy moim życiowym doświadczeniu, dostałby co najmniej 1/3 . Znajomi i przyjaciele do dziś stukają się w głowę, że aż tyle dostał, bo wszystkich utwierdzał w przekonaniu, że mi wszystko zostawił (dom, w którym mieszkam z dziećmi jest tego namacalnym dowodem i tyle ludzie widzą, bo w nim mieszkam dla dobra dzieci, żeby nie robić z ich życia rewolucji, zmiana szkół, przyjaciół itp. itd.) kosztowało mnie to dosłownie zasponsorowanie jemu życia z kochanką czyli domagał się ode mnie spłaty z nawiązką. Rozwód z orzeczeniem winy wziął jak ty na siebie, bo dowodów miałam tak dużo przeciwko niemu, że nie miał szans. Też w końcówce grał pokrzywdzonego prawie jak ty, więc ci po prostu nie wierzę. Żaden niewinny nie weźmie na siebie winy!!
 • proszę o więcej 2013.04.20 [13:32]
  To chyba u nich standard. U mnie była taka sama sytuacja. Nie dośc że zdradził więc winę musiał wziąc na siebie to zostawił mnie w mieszkaniu które musiałam sama wykupić ale cała rodzina wie że on jest szlachetny bo zostawił mi mieszkanie i "wszystko" a sam się wyniósł do innej. Biedak został goły i wesoły
 • gość 2014.04.14 [14:19]
  Więcej o różnicach pomiędzy separacją, a rozwodem można znaleźć na chociażby stronie internetowejwww.separacja.info/rozwod-a-separacja.html
 • mążRK 2015.01.07 [09:26]
  Podłączę pod temat.I oczekuje rady,uwag.
  Z żoną od 8 lat , 2ka dzieci 6-9lat , kłóciliśmy się owszem jak w życiu , ale teraz żona chce separacji , denerwuje mnie to bo rozmowy nie przynoszą oczekiwanego rezultatu i uważa że sam do tego doprowadziłem , do czego się przyznaję bo robiłem błędy ale każdy z nich poprawiałem na jej uwagi .Separacja gdzie ona chce mieszkać osobno nie jest dla mnie dobrym wyjściem , w między czasie nasz wspólny kolega choć bezstronny facet z dzieckiem , stał się dla niej powiernikiem spędzania czasu poza domem i mają kontakt.Rozmawiałem z nim i z żoną że to chore , koledzy do rozmowy i do wspólnych wyjsć tak,ale raz na jakiś czas a nie że praktycznie co dzień spędzają nawet po 10godzin-dla mnie to chore,kazałem ograniczyć kontakt dopóki mieszkamy pod jednym dachem.Żona twierdzi że to przypadek że to facet i że tylko dobry kolega do ucieczki z myslami i rozmowy. Niestety w końcu u mnie jest pełna zazdrość i wkurza mnie to.Myślę że ma to wpływ na jej decyzję.Postawiłem sprawę pod kilku dniach awantór tak,albo separacja i budowanie związku pod jednym dachem albo rozwód.co myślicie
 • gość 2015.01.07 [11:41]
  Separacja i budowanie związku? Znaczy jak? Chcesz budować związek żony i kolegi? Czy we trójkę sobie będziecie budować?
  Chyba nie rozumiesz instytucji separacji - to to samo co rozwód, tylko nie można zawrzeć małżeństwa i istnieje obowiązek wzajemnej pomocy.
 • mążRK 2015.01.07 [13:56]
  właśnie też tak uważam , to żona twierdzi że to dla nas szansa.Choć dla mnie nie ,albo budowanie rodziny pod jednym dachem albo rozwód chce bo uważam że taka separacja zrujnuje mnie , nas i i tak dojdzie do rozwodu , więc dałem ultimatum.CHcesz odejsć , przemyśleć ,naprawiać rodzinę tak jak ja chce to idę na ugodę ale zostajemy w domu z dziećmi,nie odpowiada Ci , chce rozwodu.
 • gość 2015.01.07 [14:25]
  Ale jak? To po co ta separacja jak macie mieszkać pod jednym dachem? Głupi jesteś? Chcesz sie wykończyć nerwowo i psychicznie?
 • gość 2015.01.07 [20:20]
 • gość 2015.01.07 [20:24]
 • gość 2015.01.09 [10:39]
  Jak chcesz odejsc to zrob to juzteraz. Pozniej nie bbędzie ci się chciało. Moje dziecko ma 5lat ijestem przed rozwodem. Zniszczyl mnie psychicznie i podobnie jak u ciebie kocha swoją mamusie najbardziej na świecie. Ja zawsze stalam obok. Bylam tylko macica na dwóch nogach ktora dala im dziecko i dodatkiem do nich. Tylko dodatkiem.
 • gość 2015.01.10 [12:49]
  Polecam broszurę, może ułatwi podjąć decyzję
  B. Wojewódzka, Czy podjąć decyzję o rozwodzie?
  http://www.przemiana.otwarte24.pl/100 ,B-Wojewodzka-Czy-podjac-decyzje-o-rozwodzie
  Księgarnia Przemiana
  Literatura Uzależnień
  Toruń
 • gość 2015.05.19 [15:12]
  Polecam lekturę artykułu na stronie http://adwokatrodzinne.pl/separacja-a-rozwod/
  krótko, zwięźle i na temat usmiech.gif może to pomoże w podjęciu decyzji.
 • gość 2016.01.31 [21:16]
  A co powiecie na mój przypadek? Jedno dziecko i to na dodatek synuś tatusia. Nie wyobrażam sobie życia bez niego. Ale moja żona to całkiem inna kobieta niż przed ślubem. Nigdy mi nie powiedziała ze mnie kocha, seks tylko od święta i tylko z mojej inicjatywy. Nawet sam po tych trzech latach nie wiem jak o tego doszło. Ładna pipa ze mnie. Jakby nie ten mały brzdąc to pewnie ju dawno było by po sprawie.
 • pine88 2016.01.31 [21:20]
  Jak są wątpliwości to już lepiej nie będzie i separacja tego nie zmieni.
 • gość 2016.01.31 [21:21]
  Nie żyj nadzieja i nie oklamuj się mąż się nie zmieni i seperacja nic nie pomoże !!! Wiem po sobie ! ROZWODZE SIE i to jest najlepsza decyzja mojego życia!! Majątek sąd podzieli na pół,czy mężowi się to podoba czy nie, nie mecz się szkoda życia!! I zdrowia!!!!!! Podejmnij decyzję dorosłej kobiety!
 • karolina765 2016.06.29 [11:54]
  Tutaj http://cswadwokaci.pl/specjalizacja/separacja są bardzo ważne informacje na temat separacji, w tym właśnie dokładnie jest wytłumaczone czym ona różni się od rozwodu. Myślę, że warto sobie tam zerknąć. W razie czego są tam namiary na dobrych prawników.
 • gość 2016.06.29 [12:50]
  Fajnie napisane są też artykuły na temat separacji na stronie http://adwokatrodzinne.pl/separacja/ . Prostym i zrozumiałym językiem dzięki czemu w miarę przyjemnie się czyta (o ile w ogóle można mówić o "przyjemnym" czytaniu takich treści usmiech.gif
 • gość 2016.07.05 [20:33]
  Lepsza separacja - odcinasz się zupełnie od dawnego życia i zaczynasz po prostu nowe, nie wracając już nigdy do eksa. Separacja to takie trwanie w zawieszeniu, no i nie można wstąpić w nowy związek.
 • gość 2016.07.06 [00:08]
  Brednie piszesz-separacja to ciagle żona tego samego faceta tylko w jakimś zawieszeniu.Za jej orzeczenie sie placi i potem trudniej uzyskac rozwod.
 • gość 2016.10.09 [11:19]
  Tu masz kompleksowy poradnik http://www.blog-adwokatpawelborowski.pl/porad nik-rozwodowy-podstawowe-informacje/ - po jego przeczytaniu decyzja powinna być łatwiejsza
 • Ania12221 2017.03.17 [00:54]
  Jeżeli potrzebuje któraś różnice pomiędzy rozwodem a separacją poniżej przesyłam link, jasno anpisali
  http://doradztwo-liberte.pl/rozwod-a-separacj a-czy-separacja-ma-takie-same-skutki-co-rozwod/
 • maltrerowana 2017.06.14 [06:22]
  czytam te teksty.....8 rok ,,małżeństwa,, z mausia jego w tle która od poczatku niszczy niszczyla na wszystkie sposoby żeby w końcu zabić. 2 dzieci. mąż leń. ja pracująca no nic innego mi nie zostallo jak nie JA to nikt nie da nic DZIECIOM.kłamstwa od poczatku obietnicę 'które były tylko kłamstwem.wykorzystał finansowo mnie MOICH rodziców i których mieszkaliśmy i opłacało wszystko ubyło na każde wezwanie do dzieci....
  .AŻ w końcu z nudów znalazł sobie ,,MILOSC 30 młodsza ,, Cecylke Wielgosz .potem kolejne kłamstwa i kolejne i kkokej w w końcu sam się gubię w obiettnicach i kłamstwach. poza tym brak dialogu rozmowmilczal IGNOROWAL mnie wszystko zwierzak się nie zo nie tylko mamusi. nawet w gronie chce leżeć z mamusia !!!! chory psychicznie człowiek. w końcu Góra kllamstw runelł a ja nie wytrzymałam to wnios L sprawę żeby się zemścić i coś wreszcie robić w życiu bo pracować mi się nie chciało -niebieska kartę i paragraf 207 o znęcanie się mnie nad nim.po czym ja nie wiedząc o niczym wpuszczakam fo pod SA H.papiery we sądzie .ten z usmieszkiem gotował pierożki i jeszcze pod nos mi podał -to się nazywa tupet!!tzn dla mnie choroba psychiczna. po czym kłótnia , prosto stojąc walnął mi prosto w oko. 2 mm dzieliły od utraty wzroku ! .Pani prokurator zupek ie się nie przejęła w Jaśle wręcz podpisała 3x -ze pan Jan S. jest niewinny. póki.o dowodoe .obdukcji.pomimo zeznań świadków tzn rodziców bo to widzieli na policji . moich zeznań o.,,prokurator ,, podpis złożyła.teraz zarządzone psychologa dzieciom -kolejny oszołom stwierdzi kogo kochają i co moje dzieci. to jest totalitaryzm w Jaśle. media namawiają kobiety żeby nie bsly się wyjjsc mówić o przemocy a sędzia podpisuje się pod przestępstwem. mam ochotę Panią sądzie rozliczyć w innym sądzie i mediach stolicy
 • gość 2017.06.14 [10:02]
  co to za bełkot tej wyzej?
 • gość 2017.08.10 [02:55]
  Zgadzam sie z przedmówcą istny bełkot
 • gość 2017.08.10 [12:52]
  Idz do uwagi, sprawy dla reportera, interwencji jesli to co piszesz to prawda!
 • Cecylka1258 2017.11.14 [10:44]
  Faktycznie, rozwód dużo lepszy. Moja mama wzięła separacje( kancelaria Kraków http://mariuszboruch.pl/pl/rozwod-i-separacja / jej w tym pomogła) z ojcem, a teraz ślad o nim zaginął. Żyje w całkowitym “zawieszeniu” jak to określacie.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...