Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość agniesieczka
Pierwsze opakowanie przyjęłam po przeczytaniu chyba wszystkich postów na temat diane... artykuły o leku nie były pocieszające... Z dusza na ramieniu brałam żółte tabletki. Pierwszy miesiąc był nijki. przez cały cykl występowały krwawienia, ciągle musiałam się zabezpieczać... Bolały mnie piersi ale nie tak żeby nie można było wytrzymać ^^ po prostu nie dawałam się dotknąć za mocno i spałam na plecach albo na boku. Raz czy dwa miałam nudności takie silniejsze... teraz jest ok... za tydzień skończę drugie opakowanie. Nie przytyłam nic... tzn może z 1kg bo zwiększył mi się apetyt ale dalej waże 56kg przy 170cm więc jest prawie ok :) Piersi się nie powiększyly... tak mi się zdaje.. zresztą zawsze miałam naprawde pełny biust. co do ochoty na seks... to jest chyba większa :D nie chyba a na pewno ;) Dziewczyny każdy reaguje inaczej... Trzeba spróbować... nawet jak troche wyższa ewartoś się ukaże na wadze, bo widzę, że to najbardziej martwi... to odstawicie pigułki i się tego pozbędziecie... pozdrawiam :* jak jakieś wątpliwości ktos ma walcie na maila:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam pol roku diane i... coz, kazde tabsy maja swoje plsy i minusy, tak samo diana....u mnie bylo tak : - nie przytylam, nawet zrzucilam troche w pupci :) -biust sie troch epowiekszyl,ale to nie zaden problem -apetyt byl, choc czasem bolaly mnie jajniki wiec z nim gorzej -ochota na sex wieksza -zadnych przebarwien po solarium, bo slyszalam ze tez sie zdarza ..... teraz je odstawilam bo lekarka powiedziala ze pol roku i przerwe zrobic musze....bylam na badaniach i wyniki wyszly rewelka:), nie biore juz 2 tydzien , wszytko oki, tylko troche dzis plamic zaczelam, ale to nrmalne podobno gdy sie odstawi tabsy....wiec ile organizmow tyle reakcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. diane 35 biore dopiero 8 dni razem z androcurem na cere bo mam tradzik na ktory nie dzialaja zadne masci. ginekolog zlecil zrbienie bdan i wyszlo ze mam nadmiar hormonow meskich ok 54 wiec to bardzo duzo ;/ a norma u dziewczyn nie powinna przekraczac 20 ;p ale jak naczytalam sie o skutkach ubocznych to mi sie odechciwa zazywac ten lek... na dodatek mam WZW(wizusowe zapalenie watroby typu C) ale lekarz tym wie.mam nadzieje ze watroby mi bardziej nie schrzani ;/ a tym dziewczynom ktorym urosl biust moga mi powiedziec bo jakim czasie zazywania tego leku?ja zawsze mialam nawet nie pelny A i to bylo zawsze moim kompleskem :P za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus.....ja tak zauwazylam dopiero po 4 miesiacu, gdy moj chlopak kupil mi stanik w prezencie..... zawsze mialam B teraz musze miec mniejsze C chociaz niektore B mi jeszcze pasuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnestia
Ja zaczęłam brać tabletki we wrześniu, a już w grudniu kupiłam sobie stanik o rozmiar większy (miałam A teraz mam B :) ). W dodatku z każdym miesiącem mam jeszcze większe, zastanawiam się, czy za niedługo nie dojdę do C :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAjojinAAA
JA taM nie SlyszALam o TYm ZE SA jakiES skutki ubocznEE ...WreCZ prZeciwniee tE tAbletKi cieSZa sie DuZA populARnosCiA poZDrAWiAM:D:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Dziś przepisał mi gin właśnie Diane-35. Brałam na początku Cilest, później przez ponad rok gravistat. Teraz zacznę brać Diane, ale nie mam pewności po przeczytaniu tego wszystkiego. To jest prawda ze każdy musi znaleźć coś dla siebie, ale dlaczego zawsze opinii na \'nie\' jest więcej? możecie napisać coś obiektywnego? tak aby dawało do myślenia? bo się już pogubiłam w tym wszystkim pozdrawiam Malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doa
Czesc. mam takie pytanko mam nadzieje, że któraś z was mi na nie odpowie. Skonczyłam brac 1 opakowanie Diany w poniedziałek wieczorem i zrobilam 7 dniowa przerwe i niestety do dzisiaj czyli do niedzieli nei dostałam okresu (ciaze wykluczam) czy ktoras z was miała cos podobnego...? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka696
POMOCY!!!! Nie wiem, co robić? Mam 16 lat i problem, przez który mam kompleksy a mianowicie nadmiar testosteronu, co powoduje u mnie nadmiar owłosienia na całym ciele. Jak było to tylko na piersiach i brzuchu to jakoś to przebolałam, ale teraz, gdy jest ono na twarzy to już nie wyrabiam – nie mogę patrzeć w lusterko - mam dość!!! Gin przepisała mi Diane. Jak pytałam się jej czy bd jakieś skutki uboczne zażywania to powiedzieła ze nie ma żadnych. Natomiast mojej mamie powiedziała, żeby mnie przekonała żebym nie brała tych tabletek, bo musze je brać min 3 lata a po 3 latach wg pani gin to jest już rak piersi! Tak mi namąciła ze nie wiem, co teraz zrobić? Pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka696>>>>glupstwo ze MUSISZ brac 3 lata!!!!!!to nie jest powiedziane, bierzesz przez pol roku potem cie kieruje na badania czy wszystko jest ok, i pozniej decyduje o dalszym przyjmowaniu tych,czy innych tabsow, tym bardziej ze jak piszesz bierzesz je na obnizenie androgenow... jesli chodzi o skutki uboczne to niestety, ale kazde tabsy maja , i to nie tylko anty, ale takze przeciwbolowe, wiec nie ma sie tym sugerowac, .... bo w sumie powinna ci ginekolog na podstawie badan wypisac, i dobrala odpowiednie. jezeli nie beda ci sluzyc to pojdziesz do niej i jej powiesz, o tym. a tak na marginesie....nie myslalas zeby wloski z twarzy usunac laserem???? ja mialam po prawej stronie pod broda takie ciemniejsze i skusilam sie na ten zabieg, sama pani gin mi polecila go, ... kosztowal 450 zl z jeden, niestety trzeba powtorzyc go pare razy....ale dla wlasnego lepszego samopoczucia warto...bo to Twoj wyglad przeciez......a ja po pol roku stosowania diane35 zrobilam przerwe mimo iz wyniki badan mialam ksiazkowe:) pozdr i poodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka696
Może i masz racje z tym usuwaniem laserem tylko ze ja mieszkam w małej miejscowości a poza tym mam 16 lat wiec jeszcze nie mam własnych pieniędzy a wątpię w to, że rodzice od tak dadzą mi 450 zł!!! Ja z badań robiłam tylko poziom testosteronu i nic więcej mi nie kazała. Najbardziej mnie wkurza to ze mi mówi o tym ze nie ma żadnych skutków ubocznych a mojej mówi cos innego to się w końcu zdecyduje albo albo!!! Wczoraj się jeszcze nad tym zastanawiałam i mam pytanko: czy są jakieś środki obniżające poziom testosteronu, ale nie anty??? Jak na razie nie potrzebuje anty. Wiec, po co mam pchać w siebie te hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianka89
Nikodemis, wydaje mi się, że opinii na \"nie\" jest więcej bo osoby u których wywołało to skutki uboczne chce się z tym podzielić i ostrzec inne dziewczyny. Niestety i ja należe do klubu diany. biore je ze względu na cerę. Czuję się po nim ok po dwóch miesiącach wyskakuje mniej wpsrysków. Jednak już nie wyrabiam psychicznie co z tego jak mam plamy czerwone po trądziku? I tak wyglądam źle:/ caly czas czuję, że to mojemu facetowi przeszkadza? ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska89
hello, ja mam pytanko zwiazne z przedłuzanie brania tabletek a raczej z nie robienie przerwy pomiedzy jednym opakowaniem a drugim nigdy jeszcze tak nie robilam a teraz wlasnie wypadnie mi okres w takim czasi ze nie powinnam go miec;p chcialam zapytac czy ktoras z was robila przerwe po 2 opakowaniach?? czy to ze nie zrobie przerwy po jednym opakowaniu moze powodowac jakies oslabienie w dzialaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikamo
Ja biore diane 35 ponad 2 lata.Jestem bardzo zadowolona i nie miałam skutków ubocznych.Krwawienia stały się mniejsze i nie boli mnie już brzuch,a gdy nie brałam to nie mogłam wytrzymać przez te bóle.Dziewczyny jeśli macie problemy z cerą-pryszcze to radze wam iśc do dermatologa.Ja kiedys miałam całą twarz, czoło i szyje w pryszczach.dermatolog wypisała mi ZINERYT (lek drogi,ale skuteczny)oraz ZINCTERAL.Jak z każym lekiem tak i w moim przypadku najpierw przez ok 2 tygodnie troche wiecej wyskoczyło,ale to normalne,wiec nie załamujcie się.A po ok miesiącu na twarzy nie miałam juz ani jednego pryszcza.ZINERYT-tylko na recepte, jest do smarowania twarzy,zapach jak ocet ale nie jest to krem tylko płyn,dlatego najlepiej przed spaniem brać(cena ok 50zł)zaś ZINCTERAL-bez recepty wspomagające taletki cena do ok 5 zł.Naprawde polecam .A do tej pory nie mam ani jednego pryszcza a i Diane nadal biore.Cera -OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska89, tak nie zrobiłam raz przewy i to nie osłabiło ich działania. w ulotce jest napisane, że można raz nie robić przerwy między opakowaniami. Mikamo, to, że Tobie pomogło, to nie znaczy, że innym. Najczęsciej diane bierze sie wtedy, gdy leczenie dermatologiczne nie skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Diane - 35 przez 6 m-cy - miały mi pomóc w walce z trądzikiem który jak był tak jest mimo, że zbliżam się do 30 -stki. Okropnie utyłam - nie mieściłam się w ciuchy, miałam non stop apetyt. Ale to nic - po odstawieniu dostałam wysokiego ciśnienia i tak mi skakało przez kilka tygodni. Dopiero niedawno dowiedizałam się u gina że u niektórych osób piguły powodują wariacje z ciśnieniem, ja niestety nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej no ale teraz na szczęście nie jest mi potrzebna. Uważam, że więcej sobie zaszkodziłam niz pomogłam. Bóle miesiączkowe trochę po odstawieniu ustały ale potem wróciły ze zdwojoną siłą. Musiałam się odchudzać, a trądzik mam do dziś. Teraz na pewno nikt nie namówiłby mnie na to świństwo! Zdecydowanie głos na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Przejrzałam całe forum i nasunęło mi się ważne pytanie: czy zanim Wasz lekarz przepisał Wam Diane 35 miałyście robione badania? Bo jeśli nie, to może efekty uboczne w wypadku niektórych z Was są po prostu spowodowane tym, że nie jest to lek dla Was - powinnyście wykonac badania i na ich podstawie lekarz powinnien dobrac odpowiednie leczenie? Pytam, bo biorę Diane 35 dopiero od 2 dni. Mam 21 lat. Moja pani ginekolog wciąż wysyłała mnie na różne badania hormonalne [zarówno w krwi jak i w moczu], miałam także robione USG i USG ginekologiczne. Co z tego wynikło? Ano to, że w mojej budowie jest wszystko OK, natomiast mam dośc silne zaburzenia hormonalne - a mówiąc dokładniej pani dr stwierdziła, że mam problemy z hormonami nadnerczy. Zrobiłam WSZYSTKIE potrzebne badania [zajęło mi to pół roku!] i na początku strasznie się wkurzałam, że to tyle trwa, ale teraz wiem, że było warto! Pani doktór wysłała mnie następnie do endokrynologa, który obejrzał wszystkie moje wyniki, zalecił mi wykonanie badań sprawdzających stan mojej wątroby [tu wyniki mam idealne] i przepisał 3 opakowania Diane 35. Po tym czasie mam się zgłosic na jeszcze jedno badanie no i doktor zadecyduje co dalej. Także napiszcie, czy wykonywałyście badania przed przyjmowaniem tego leku, bo boję się skutków ubocznych, a bardzo bym chciała wspomóc swoje hormony i \"wyjśc na prostą\" [mam problemy z trądzikiem, nieduże - ale jednak - problemy z owłosieniem, przetłuszczają mi się włosy i często świeci mi się buzia]. Acha i jeszcze jedno. Endokrynolog, który przepisał mi Diane 35 powiedział, że efektu powinnam się spodziewac po 1 - 2 miesiącach i że lek ten można przyjmowac najdłużej 3 lata. Widzę, że każdy lekarz ma na ten temat odmienne zdanie... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniejszaMI
Jasne, że przepisywanie jakichkolwiek tabletek anty bez wcześniejszych badań jest głupotą... MartA21, a czy możesz napisać z jakimi hormonami nadnerczy masz problem przy takich objawach? Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam robionych żadnych badań przed zapisaniem tych pigułek. Nic. Ale z tego co czytałam na różnych forach internetowych wnioskuję, że to jest okropne świństwo. A lekarze masowo to zapisują niejednokrotnie nie podając informacji o skutkach działania itp. Jak pracowałam w hurtowni leków to widziałam ile tego zchodzi ...po prostu szokujące ilości! Przepisywanie pigułek na trądzik jest bzdurą! A najbardziej wkurza mnie, że lekarze wprost wciskają na siłe - chyba mają z tego profity np. wyposażenie gabinetu itp. Nikt nie mówi o skutkach ubocznych, o tym że potem mozna mieć problemy z zajściem w ciążę. Ja bym była bardzo ostrozna jeśli chodzi o te pigułki i w ogóle o antyk. hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniejszaMI
Masz rację, ale czasem te tabletki leczą nie tylko trądzik... Ja gdybym miała problemy z cerą, to raczej udałabym się najpierw do dermatologa, a nie faszerowała hormonami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MniejszaMI - jasne, mam podwyższone 17 - ketosterydy, 17 - hydroksykortysteroidy, DHAE i testosteron, natomiast co do 17-OH progesteron to nie wiem, bo szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak to odczytac z wyników. Reszta była OK. Ja także uważam, że przepisywanie tak silnych leków na trądzik nie jest najlepszym pomysłem, ale u mnie wiąże się to z problemami hormonalnymi. Ostatnim razem zapomniałam dopisac, że mam oczywiście jeszcze problem z nieregularnością okresu. Wierzę, że po zrobieniu tylu badań lekarz wiedział co robi przepisując mi akurat Diane 35. Właściwie to każdy lek może byc szkodliwy i - jak już mnóstwo osób pisało - każdy reaguje na leki inaczej. Dodam jeszcze, że z trądzikiem męczę się od okresu dojrzewania, od lat jestem pod opieką dermatologa, ale jedyne, co mi pomagało, to przepisywane przez nią antybiotyki - jeden brałam pół roku [efekt: gładziutka skóra], drugi trzy miesiące [skóra się zaczęła wygładzac w momencie, gdzy lek trzeba było już odstawic] - dłużej nie można było ich przyjmowac, bo bardzo obciążają wątrobę. Po odstawieniu było jeszcze gorzej niż przed. Smarowałam się też najróżniejszymi maściami i specyfikami przepisywanymi przez dermatolog - z marnym efektem. Po niektórych lekach było jeszcze gorzej, w dodatku koszmarnie łuszczyła mi się skóra... Liczę, że może Diane 35 wyreguluje moje hormony i problemy znikną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że przepisywanie pigułek na trądzik nie jest bzdurą. wiele kobiet nie miało po nich skutków ubocznych.. Nie demonizujcie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY ! :) Ja też biore Diane 35 i..... raczej nie mam zadnych zastrzezeń :) Bynajmniej na razie :). Któras z Was napisała ze po wybraniu pierwszego opakowania utyła 10 kg... hmmm... no cóż troche niemożliwe chyba zeby tyle w miesiac utyc. Je tez dopiero wybrałam jedno opakowanie i juz drugi dzien przerwy (na razie bez okresu). Czuję się dobrze, waga nie wzrosła, apetyt tez chyba nie... :) ale za to ochota na seks to maksymalnie :P Stałam sie jakaś niewyzyta - i mam problem bo moj chlopak nie nadąża :P Chyba musze wibrator kupic :P Aha - co do pryszczy - to rzeczywiscie na poczatku brannia tego pierwszego opakowania troche mi ich wyskoczyło na brodzie :/ to na nazie jedyny minus. No i piersi mnie bolały - ale to po kazdych tabletakch tak mialam - bo troche rosły :P. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska89
dziewczyny mam pytanie dotyczace tabletek anty dokladnie diane 35, czy alkohol oslabia ich dzialanie??? czy jesli napije sie i bede chciala sie kochac musze sie jakos dodatkowo zabezpieczac czy wystarcza tylko tabletki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela18
KASKA89!Ja biore Diane35 ok. 21:00 i zdarzylo mi sie dwa razy po wzieciu tabletki wypic.Za pierwszym razem wymiotowalam w nocy po czym zemdlalam na chwile!Zas drugim razem z rana jak wstalam zle sie czulam,mialam zawroty glowy,nudnosci i po kilku minutach stracilam przytomnosc(dobrze ze nie bylam sam w domu)!Ostatnio jak pilam to wzielam tab. dwie godz. pozniej i bylo OK!:)Nie wiem o jakiej porze dnia bierzesz tab. i o ktorej godz. zamierzasz pic,ale jesli jest to roznica kilku godzin to mysle ze bedzie OK!Oczywiscie Twoj organizm nie musi zle zareagowac!Uwazam ze picie nie oslabie dzialania tabletek!Mnie sie "nic" nie przytrafilo!:)P.S.Niezdrowe jest picie alkoholu biorac tabletki,bo zle to wplywa na watrobe!Pozdrawiam!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubniekx
n/jn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25latek
Biorę Dianę od 5 lat... tak z przerwą 7m-czną. Potem wznowiłam dwoma lekami, jeden to Yasmin, po czym wróciłam do Diane. Teraz jestem na jej 4 op. i nigdy jeszcze nie czułam się tak źle...Kiedyś dziennie pokonywałam ok 3-4km- (to sie nazywa aktywność)dziś nie mam prawie ruchu (do samochodu i z niego, czasem do slkepu i nigdzie więcej sie nie chce bo ruch sprawia mi trudność- męczę sie szybko i pocę) nie mogę siedzieć ani leżeć dziś niemal upadłam wstając od biurka, czuję tak niesamowite mrowienie w nogach! Nie są opuchniętee, mam w nich czucie, nie bolą, ale mam wrazenie jakby tysiące mrówek po nich biegały- czy któraś z was miała z czymś takim do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welka
witam!! mam pytranko, czy w tej siedmiodniowej przerwie jest takze ochrona?? bo co prawda nie doszlo do stosunku, ale do intensywnego pettingu, spermy nie bylo, tylko plyn przedwytryskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×