Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość annie83
witam, od razu mowie, ze wstalam o 7.30 i poszlam na badanie krwi- wyniki dopiero w piatek o moj Panie :( takze se poczekam troche. Wczoraj nie moglam wejsc na forum, chcialam sie wpisac, ale jakis blad wyskakiwał :P ładnie tu beze mnie plotkowałyscie :P nie ma co :P hihi. jak przeczytalam o tym piciu wirtualnym to az sie w jezyk ugryzlam ałaaaa :P a ja jestem z 24 lutego, rybka, jakby sie ktos pytal :P Skorpiony sa nie wredne, ale walcza o swoje, i fakt ponoc sa dobre w lozku :P Eisha, szkoda,ze tak malo sie mowi o tych badaniach i kobiety sie nie badaja, wydaje mi sie,ze to nadal tematu tabu jest dla niektorych. mam taki pomysl na razie, zeby w Łodzi jakos naglosnic sprawe badan cytologicznych, na razie mysle jak to zrobic ;)Nie rozumiem, czemu to wstyd, zeby zrobic cytologie.. :| a moze strach, co moze pokazac? :> tak samo kobiety podchodza do badania piersi.... milego dnia, dopiero teraz jem sniadanie, bo siedzialam ponad godzine w przychodni. najpierw musialam sie dowiedziec, czy wogole to robia i za ile. wiecie, ze nie chcieli mnie ludzie wpuscic, zebym sie zapytala tylko!! myslalam,ze mnie trafi !! wepchnelam sie zapytac, bo jakas baba i jakis facet- prosze nie wchodzic, kolejka jest. itp... co ludzie podli są... wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
Aha, co do tej kolposkopii, to mowila mi wlasnie pani doktor, ze ma byc czystoo ze hej ;) az sie bedzie swiecic ;) Zapytaj sie prosze, jak to badanie w ciazy wyglada ? :) czy to wogole wskazane, skoro barwia szyjke czyms tam :P ? a pobranie wycinkow, to wogole chyba odpada ? bede wdzieczna za informacje, ciesze sie,ze sie skontaktowalas z tym lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
Witajcie... a ja też rybka :-) tylko z 2.03 No, no jakoś parami tu jesteśmy czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
dobierzemy sie w pary, ponoc ryba ze skorpionem dobry zestaw ;) hehe. chyba czekajac na piatek na wyniki BETA HCG to oszaleje :( ps.martwi mnie fakt, ze po tylu tabletkach luteiny, jakbym miala miec okres, to juz by był... :> zawsze tak dostawalam. eh. sama sie zameczam babeczki, jak nie mam zajecia, to za duzo mysle o pierdolach ;) Buzke mam bez krostek, co dziwne- wiem, wiem marudze... :P :P na piersiach spac nie moge, bo bola, :P dobra, juz koniec marudania :P dzis jade do Empiku wybrac sobie ksiazke, bo moj W. dostal kupon upominkowy:) buziaczki slodkie dla kazdej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy może ktos z was zinterpretowac mi wynik cytologii. wyszło, że mam pojedyncze nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego..mam powtórzyc cyto za 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
to samo mam, chyba przyda sie dodatkowe badanie jeszcze. niech dziewczyny sie wpisza :) te bardziej kumate- Basia i Iskierka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
zjadlam 7 ogorkow kiszonych, mialy byc na obiad i musze zasuwać po jakaś sałatke :P hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
hej dziewczyny. Czytam to forum i już schizuje ... Mam 3 grupę LSIL, POWIEDZCIE CO TO OZNACZA? Proszę!!! i czy 3 gr. mogła wyjść ze stanu zapalnego jaki miałam gdy ginek.pobierał cytologię?? Gdyby któraś z was mogła odpowiedzieć byłabym wdzięczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
witam, malo sie znam ze tak powiem;) moze ktos z dluzszym doswiadczeniem na forum napisze ci cos, jak przeczyta twój wątek. Mi sie wydaje, ze 3 grupa po cytologii pokazuje zmiany, ale takze wykazuje stany zapalne jak coś. Pewnie lekarz dał ci skierowanie na dalsze badania? typu kolposkopia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
znalazlam cos takiego, moze to pomoze. na ktorejs stronie tego watku to bylo napisane. LSIL oznacza obecność łagodnej dysplazji i stanowi odpowiednik CIN I w klasyfikacji histologicznej. Obserwowane komórki wykazują często koilocytozę i cech*ją się obecnością wielu jąder. W większości przypadków zmiany o typie LSIL ulegają samoistnej regresji. Z tego powodu nie zawsze jasne jest, czy w przypadku rozpoznania LSIL właściwa jest aktywna interwencja. Zwykle preferowane są trzy możliwości: powtarzanie badań przesiewowych co 6 miesięcy, test na obecność zakażenia HPV lub kolposkopia (3,5). To, jaki sposób postępowania zaproponuje lekarz zależy od wielu czynników, w tym także od wieku kobiety, od tego czy jest ona w ciąży i od osobistych preferencji pacjentk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
dziękuję ci annie. Mam 31 lat a moja córeczka ma już 2 latka i naprawdę nie wyobrażam sobie gdyby coś mogło być nie tak...Mój ginek.dał mi skierowanie na kolposkopie, którą mam miec w ten czwartek, no i zobaczymy co będzie dalej...Już raz miałam łyżeczkowanie 4 miesiące po porodzie, bo cały czas krwawiłam nie wiedzieć czemu, ale wynik histop. był dobry, bez żadnych zmian.Dopiero jak mój ginek."oświecił" mnie po tej cytol. co może z tego być to doznałam szoku, bo wcześniej nie zdawałam sobie wogóle z tego sprawy. Duzo nie chciał mi powiedzieć, bo więcej dowiem się po kolposkopii, a ten czas teraz mi tak wolno płynie... Dobrze, że tu jesteście, jest mi tak jakoś rażniej , będę się odzywać. Trzymam za wszystkie kciuki i POZDRAWIAM CIĘ annie. P.S. Łudzę się,że może ten wynik to z tego stanu zapalnego jaki miałam podczas pobierania cytol. Może któraś z was tak miała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
nie ma za co. ja tu tez jestem od niedawna, w sumie tydzien, bo tydzien temu dowiedzialam sie,ze mam 3 grupe i czeka mnie kolposkopia... dziewczyny, jak beda mialy chwile, to na pewno cos wpisza ;) mozesz przejrzec watek, moze cos znajdziesz dla siebie :) pozdrawiam, 3maj sie cieplo:) a to forum to naprawde jest bardzo cieple :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
3 grupa moze oznaczac stan zapalny. kolposkopia pokaze czy masz jakies zmiany na szyjce i co dalej. badanie calkowicie bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian778, napisałaś że masz grupę trzecią ale nie wiem czy III A czy III B. Grupa III A oznacza zmiany dysplastyczne wynikające własnie ze stanu zapalnego. III B to zmiany bez stanu zapalnego i wymagające dokładniejszej diagnostyki. Zobacz, czy na wyniku jest sprecyzowana ta grupa trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
u mnie oznaczenia nie bylo tak przy okazji... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
do Basi_44. Basiu cytuję co powiedział mi mój ginek.-ordynator : teraz nie ma podziału na te 5 grup, ale ja sie go zapytałam jakby był, to do której się zaliczę, powiedział,że do 3 bez okreslenia czy A,B...Teraz jest taki podział:rozmaz prawidłowy, niediagnostyczny, wątpliwy. No i ja jestem w tej grupie wątpliwej z oznaczeniem LG SIL. A oprócz tego jest jescze (co nie dotyczy mnie)oznaczenie: ASC-USC, ASC-HG, HG SIL,AGC, AIS, Ca plano, Adeno Ca endocervicale, Adeno Ca endometriale. Ja mam LG SIL. Jestem kompletnie zielona z tych oznaczeń medycznych.Spisałam te wszystkie oznaczenia z mojego wyniku. Ale może któraś w tym wszystkim siedzi głebiej i wie co to oznacza.:(, bo ja jestem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
a ja żle napisałam annie, zamiast LG SIL, napisałam jej LSIL, sory za pomyłkę., ale też dziękuję, za to że mi odpisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
HMMM, chyba nikt nie wie co oznaczają moje wyniki..., bo sobie czekam a tu żadnego odzewu, odezwijcie się proszę jakby któraś coś wiedziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
Według systemu "Bethesda" (stosowanego obecnie w USA) można postawić kilka diagnoz na podstawie badania cytologicznego. Są to: Brak patologicznych zmian. (W normie) Zapalenie. (objawy odpowiadające zakażeniu) Atypowe zmiany komórek nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu (ASCUS) Występują pewne komórki nabłonka płaskiego, które nie są normalne, lecz mogą być rezultatem zapalenia lub zmianami przedrakowymi Atypowe zmiany komórek gruczołowych o nieokreślonym znaczeniu (AGCUS) Występują pewne komórki gruczołowe, które nie są normalne, lecz mogą być rezultatem zapalenia lub zmianami przedrakowymi Zmiany patologiczne komórek nabłonka płaskiego w początkowym stadium (LGSIL) (występują pewne komórki nabłonka płaskiego, które mogą być wynikiem wczesnych przedrakowych zmian patologicznych) Zmiany patologiczne komórek nabłonka płaskiego w zaawansowanym stadium (HGSIL) (występują pewne komórki nabłonka płaskiego, które mogą być wynikiem zaawansowanych przedrakowych zmian patologicznych) Występują komórki rakowe (występują rakowe komórki nabłonka płaskiego lub gruczołowe, które mogą być rezultatem raka znalezione w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
Poszukaj w necie, bedzie cos wiecej pewnie na ten temat ;) milego wieczoru kobitki, ja uciekam bo jade do miasta po ksiazke i potem moze kino- o 21 daja kino letnie w amfiteatrze pod chmurka :D moze sie skusze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
Dzieki annie, chociaz ty jedna cos napisałaś, życzę Ci miłego wieczorku i udanego seansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian788, niestety nic mi nie mówią te oznaczenia o których pisałaś. Ja miałam III B i przy okazji poczytałam w necie również o III A. I dlatego wiem, że w przypadku III A zmiany wynikają ze stanu zapalnego. Może tak jest u Ciebie i chyba dobrze by było, bo chyba stan zapalny to łatwo wyleczyć. A co do Twoich wyników to niestety Ci nie pomogę, z takimi oznaczeniami się nie spotkałam :( Życzę zdrówka i oby było dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
dzięki Basiu, cos tam poczytałam też w necie i mam strasznego doła.Dowiedziałam się o moim wyniku w tamtym tygodniu, ale miałam cytologię robioną pod koniec kwietnia, nie poszłam odebrać wyników, bo uznałam że napewno jest ok, a tu naglew tamtym tygodniu dzwoni do mnie mój ginek. i mówi o złych wynikach.Obawiam się ,że sama sobie zaszkodziłam i teraz jak w czwartek pójdę na kolposkopie to wynik już bedzie chyba CIN III. (bo to co ja mam to odpow. CINI) Masakra.Jeszcze w dodatku mam jakies dziwne kłucia i bóle w pochwie...A w dodatku sny o wypadających zębach. Jezu nie chce miec raka!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
Hej :-) Byłam z moją córcią razem w mieście u kosmetyczki i na łowy w lumpexach :-) trochę się obłowiłyśmy. Krystian - annie Basia i loloinka już Ci chyba wyjaśniły Twoje wyniki nie oznaczają nic groźnego. Znalazłam jeszcze to: "ania: Co to znaczy LG-SIL? Prof_Majewski: To są tzw. zmiany niskiego stopnia, które wywołane są przez HPV, w większości wypadków mogą same ustępować po kilku - kilkunastu miesiącach. Zazwyczaj nie wymagają usunięcia. W badaniu histologicznym odpowiadają CIN-1. " Ja miałam CIN 1 i mi usunęli to, ale tak jak pisała annie zależy to od wielu czynników m.in wieku pacjentki, tego czy rodziła itd. Nawet jeśli trzebaby to usunąć to jest to prosty zabieg i co najważniejsze jest to w 100% wyleczalne. Więc na razie nie masz się czym martwić. Zrób kolposkopię i napisz co wyszło. Życzę zdrówka !! fantazja a co u Ciebie? Kupiłam sobie capivit a + e i jem jogurty naturalne. Zauważyłam, że mam ładniejsze włosy i stan skóry, jakby jędrniejsza, wypoczęta.. taka młodsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
krystian i nie panikuj !! Żeby rozwinął się cin III lub rak potrzeba nie kilka dni czy tygodni tylko całych lat więc od kwietnia nic Ci się tam gorszego nie zrobiło ! Ja miałam stwierdzony CIN 1 w grudniu a zabieg w czerwcu i potwierdzili, że w czerwcu nadal był CIN 1. SPOKOJNIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian788
trochę mnie pocieszyłaś iskierko, dzięki, tu na tym forum jest naprawdę "cieplutko". Napewno napiszę co wyszło z kolposkopii.!!! A teraz idę do mojej córeczki, bo już się kończą bajki na "mini-mini" Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko cieszę się, że bierzesz te witaminki i pijesz jogurty :-D ja coś źle się dziś czuję, jakoś słabo mi... Jutro miałam iść z samego rana zrobić te badania krwi przed braniem tabletek ale nie idę, muszę do banku jechać a później mam wizytę u dentysty :/ brrr... Do ginekologa chyba pójdę w piątek i zrobię sobie cytologię. Tak z ciekawości, zobaczymy co wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
witam panie, nie poszlam do tego kina, bo mi sie odechcialo, kupilismy dwie ksiazki- Kooontza- Przepowiednia :) i Nieznajomi. Lubie bardzo jego ksiazki, takze bede miala zajecie. :) musze pisac 2 kolejne rozdzialy pracy mgr. Dzis mam zly humor, wieczorem mnie cos dopadlo, bylam na tej becie dzisiaj, postanowilam,ze test kupie i zrobilam dzisiaj- nic nie pokazal i ze tak powiem... walnelam nim o ziemie w pokoju i zaczelam plakac:( boje sie,ze beta wykaze ujemny wynik,a okresu brak. :( a luteine bralam, mam doła i sie bede tu wyzalac :P moj W. az sie boi odezwac, taka małpa dzis ze mnie :P udanego wieczorka kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie83
normalnie nie wiem, co mi dolega, chandra na maksa, albo cos rozwale- szkoda,ze worka treningowego do boksu nie mam, bo mnie roznosi :D a zaraz mi mija i chce mi sie wyc jak kojot do ksiezyca. ciezki przypadek z pani Ani nie ma co :] moze cos zezre i mi przejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×