Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Kaja - a skąd Ty masz te tabletki????? od gina?? jeśli tak - to zmień lekarza, bo co to za znachor - przepisał antykoncepcję, a żadnych badań nie zlecił???? a na cytologię nie jesteś za młoda - ale że ten lekarz Ci jej nie zrobił, albo chociaż nie zalecił...??? dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
eee tam nie dziala... a chcialam Wam pokazac ładny teledysk i piosenkę... poszukam gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi24
witam wszystkie dziewczyny na tym forum !!! przeczytałam te forum od 1 do ostatniej strony w celu znalezienia odpowiedzi , które mi nie daje spokoju i nic , dlatego pisze. a mianowicie , tydzień temu dowiedzialam sie , że mam hpv onkogenne - koszmar. przeczytalam chyba wszystkie strony na necie na ten temat i wszedzie jest napisane , ze to świństwo przenosi sie przez sex, u mnie to odpada . i tu jest pytanie które mnie nurtuje - czy jest jakiś inny sposób zakażenia ? np czy mogłam sie zarazic u lekarza podczas usg dopochwowo? jesli któras z Was wie cos na ten temat prosze o odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was Kochane, juz jestem, wczoraj na meczu bylismy, ale mielismy farta, caly dzien deszcz, a wieczorem zero kropli, nawet mi moja nowa fryzurka nie zmokla ;) Witam Anya :D mam nadzieje,ze czas z Misiem sie udał :P Eisha sie o mnie martwila heeh :P Kochana kolezanko, co do lekarzy w Lodzi ( sama jestem z Lodzi) kotorzy zajmuja sie endometrioza, to polecam ci gabinety Salve na Struga, tam sa dobrzy lekarze. Albo ewentualnie klinika Gameta w Lodzi, kolo CZMP- tego szpitala. Obydwa prywatnie, cena porownywanlna. najlepiej w google wpisac - gameta Lodz, albo Salve, wyskocza strony, to se popatrzysz co i jak :P co do hpv, to jesli nie bylo seksu, to moze jest opcja,ze po prostu mialas wirusa w sobie? ;/ nie wiem, czy to wogole jest mozliwe, ze wirus jest w organizmie,a potem sie uaktywnia... a my sie szykujemy na chrzest :D wczoraj kupilismy dwie ksiazeczki, jedna- pamietnik Niemowlaka- Iskierka o tym pisala, a druga- bajeczki do poduszki, piekne bajki, ilustrowane, a jak sie otwiera, to sie postacie robia takie duze- sa wyciete i sie rozkladaja :) super. chcielismy Biblie dla najmlodszych, ale nie moglismy znalezc... :( mam nadzieje,ze sie spodoba, bo jakos sie stresuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego basenu to chyba jest jednak możliwe... Byłam parę dni temu na teście i wyraziłam lekarzowi swoje zdziwienie skąd ja to złapałam (obecnie po rozwodzie ;) ). Powiedział, że miał pacjentkę która złapała HPV w czymś w rodzaju basenu, dokładnie nie zrozumiałam, ale chodziło o jakiś mały rozmiarami basem z ciepłą wodą i chyba jakimiś naparami, coś jakieś lecznicze. Babka była w samatorium i przywiozła sobie HPV... I ten lekarz coś mówił, że wcale nie tylko przez seks, ale chyba innych przykładów nie podawał (byłam nieco zaaferowana bo ta jego pomagierka stała i przyglądała mi się na tym samolocie, więc mogę nie pamiętać). To tyle co mogę na ten temat... BUZIAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie, mówił że zdarza się po korzystaniu z toalety w miejscach publicznych, jeśli się siada na desce (ble...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :( mam smutną minę bo od dwóch dni ryczę jak bóbr - wydaje mi się że mojemu miśkowi już w ogóle na mnie nie zależy i że on chyba szykuje się do porzucenia mnie - w zasadzie za to jak on mnie traktuje ostatnio (totalnie ignoruje i w ogóle nie ma chwili nawet żeby ze mną pogadać) to ja powinnam go rzucić, ale... no właśnie - jestem beznadziejnie zakochana i chyba muszę poczekać aż on to zrobi bo ja do samobójców nie należę... :( smutek we mnie ogromny... denerwuje się dodatkowo moimi jutrzejszymi wynikami... a poza tym wszystkie mówiłyście że po wycinkach bardzo obfity okres miałyście a ja mam dokładnie odwrotnie - dostałam coś na kształt okresu 5 dni wcześniej niż powinnam, ale jest tak skąputki że w życiu chyba takiego nie miałam, więc już zupełnie nic nie kumam... pewnie coś u mnie jest nie tak... moje życie jest do d...y - jestem załamana i mam wszystkiego dość :( takiego doła też już nie miałam bardzo dawno... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja.....
w sumie moje kumpele tez nie dostaly skierowania na cytologie a tab tez biara .czy cos sie dzieje nie tak kiedy jest zagrorzenie kobieta ma jakies bole czy cos odczuwa?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja - czy Ty byłaś u ginekologa? jeśli tak to się dziwię że nie zlecił cytologii - ja bym się domagała - no chyba że nie współżyjesz... słuchaj - należy sie badać profilaktycznie, ponieważ dolegliwości związane z szyjką macicy zazwyczaj nie dają żadnych specjalnych objawów - jak są widoczne objawy, to już zazwyczaj jest baaardzo późno i ciężko leczyć - więc nie bój sie profilaktyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia100
Dziewczyny napisałam do Pani Profesor z Kwiata Kobiecości i dostałam odpowiedź: Treść Twojej wiadomości: > Witam > Cytologię wykonuję co roku, pomimo że zawsze miałam II w zeszłym roku do > wyniku dopisano liczne leukocyty. Męczyło mnie wtedy uczucie swędzenia w > okolicach pochwy i odbytu, ale tylko przed okresem i w pierwszych dniach > jego trwania. Lekarz przepisywał mi różne globulki które pomagały na > chwilkę. W tym roku cytologia wyszła mi LISIL, z deformacją jądra, > wodniczką w cytoplaźmie. W tej chwili jestem po zabiegu wymrożenia > zmiany, oraz przed testem na HPV. Nadal odczuwam lekkie swędzenia pomimo > że lekarz nie stwierdził stanu zapalnego. Zastanawiam się co mogę zrobić > w tej sytuacji i czy mój wynik cytologii nie jest spowodowany czymś > innym niż HPV? Myślałam o wymazie z pochwy? Nie wiem dlaczego lekarz nic > mi nie zaproponował? > Proszę o odpowiedź. Małgorzata > > Odpowiedź na Twoje pytanie: > Zła kolejność działania.Przed mrożeniem należało oznaczyć na szyjce DNA > wirusów i ew chlamydia trachomatis.Ale trudno dobre chociaż i to,że > bedzie ocena ale też może Pani mieć zwykłą grzybice,co wykryje badanie > mikrobiologiczne > JM > > Pozdrawiam, > Prof. Janina Markowska > > Ta wiadomość została wysłana ze strony www.kwiatkobiecosci.pl, prosimy > na nią nie odpowiadać. Jeżeli chcesz odpisać prof. Janinie Markowskiej > lub zadać kolejne pytanie, prosimy o ponowne wejście na naszą stronę i > skorzystanie z formularza "Zapytaj eksperta". > > Pozdrawiamy, > Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości Powiedzcie mi jak tu zaufać lekarzowi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi24
dziękuję dziewczyny że odpowiedziałyście na moje pytania nt hpv. 1% zakażeń tym świństwem odbywa sie w gabinetach gin - to trzeba mieć pecha!!! no ale coż już wiem , że to mam miałam robioną kolposkopie , biopsje i test i jest ten sam wynik - pozytywny niestety dla mnie. mysle , że za tydzień zglosze sie na wymrażanie , tylko teraz mam miesiączkę , a to sie robi po okresie - tak słyszalam. jest mi źle na duszy , bo czuję sie samotna z tym problemem , mieszkam za granicą - i teraz tego żałuje, nawet z lekarzem nie moge za dobrze porozmawiac , wiem co on mówi , tylko nie potrafie zadac jemu wszystkich pytań które mnie nurtują . apropo wymrażania zmian w szyjce spowodowanych hpv - czy jak juz mam te zmiany , to juz jest za późno na to aby mój organizm zwalczył ten wirus , czy mam na to jeszcze szanse. zaczęłam bardziej dbać o siebie - lepiej sie odżywiam , biore witaminy. wszystko po to aby mój organizm był silniejszy. pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
Jak pojde na badanie kontrolne i cytologię to zażądam posiewu... kurde mnie też coś swędziało i nie zbadał tego... a ja chyba nie powiedziałam, że czuję swędzenie, przez te nerwy zapomniałam... teraz nie czuję... grzyba można wyciąć? kaja zadajesz dziwne pytania... skierowanie na cytologie... co Ty w ogóle piszesz dziewczyno... Kto Ci dał tabletki antykoncepcyjne lekarz ogólny??? i po co?? W Twoim wieku cytologia jest KONIECZNA tym bardziej, że bierzesz tabletki. Poczytaj jakie problemy tu mają dziewczyny. Niektóre swój pierszy raz u ginekologa przeżyły w wieku 15-16 lat... a Ty zastanawiasz się czy nie za wcześnie... a na tabletki nie za wcześnie? Sory za ironie ale juz mnie poniosło.. Tabletki antykoncepcyjne przepisuje lekarz ginekolog PO BADANIU I POBRANIU PRÓBKI NA CYTOLOGIĘ. Bez żadnego skierowania. Idziesz do ginekologa to robi badanie- cytologię. Chyba że jakiś lekarz do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
A jak sie dzieje coś złego i kobieta jest zagrożona rakiem to NIE MA ŻADNYCH OBJAWÓW przez wiele lat... jak zaczną się jakies objawy to jest już zwykle za późno na leczenie. Więc leć i zrób cytologię. To nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi jasne, ze masz szanse na pokonanie wirusa ! to, ze masz zmiany i hpv to nie znaczy, ze tak bedzie już zawsze. mnie tez czeka usunięcie zmian i mam szczerą nadzieję, że już nie wróca, a wirusa się pozbędziemy, zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane kobietki :) juz jestem, powiem w skrocie tak- bylo srednio. a czemu? w kosciele 10 dzieciakow do chrztu, ksiadz bardzo niemily- uwage zwracal, troche marudzil, potraktowal to troche hurtowo.. a potem sie dziwia ludzie,ze nie chce sie do kosciola isc, jak ksiadz sie tak zachowuje. W ogole na 10 dzieciakow, tylko nasz maly ( znaczy sie Adelki, siostry Mroczka) byl ze zwiazku malzenskiego, reszta na kocia łape chyba zyła.. :O Potem byl obiadek w restauracji, troche tam zamieszania, ;) ale nie bylo zle, dobra kuchnia- zydowka- rosolek po zydowsku, potem pieczone ziemniaczki, kotlety w sosie imbirowym, i surowki, a na deserek sernik paschalny.. :) restauracja super bo jeszcze oferowala kuchnie polska, niemiecka i rosyjska :D a potem do domku, malec uroczy, troche plakał w kosciele:) ogolem jest wypomponowana, robilam za foto-reportera na mszy :D eheheh. buziaki dla was, witam nowe kolezanki. Na cytologie polecam isc, jak sie bierze tabsy. sama bralam, bo chcialam wyregulowac okres, jak bylam w twoim wieku.. Anya- dlaczego uwazasz,ze chlopak chce cie rzucic? :( jesli tak jest, a jest to zwiazek na odleglosc, to pewnie predzej czy pozniej powie ci o tym.. :( musisz o tym z nim pogadac, wiem,ze ci smutno.. ale to sie wyczuwa, to fakt. Dzis Anya i Eisha odbieraja wyniki, trzymam kciuki kochane:) sama sie biore za pisanie, nie mam wyjscia, juz mi sie nie chce pisac, bleee :| buziam was, 🌻 dla kazdej :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja.....
czy badanie cytologiczne jest platne i na czym ono polega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie, nie jest platne, jesli robisz je w panstwowym gabinecie, a jak idziesz prywatnie, to placisz dodatkowo za to badanie.. No co, siadasz na samolot, podwijasz kiece, lekarz taka szczoteczke pobiera ci material z wnetrza Bozenki ;) i daje do analizy. wyniki sa za ok 2 tygodni. Wykrywa stany zapalne, zmiany, itp itd. Poleca sie ja robic - w zaleznosci od potrzeby- 1 raz na rok, albo raz na dwa lata. Przy wyniku = wszystko jest opisane szczegolowo, ktora grupa, sa 4. mozna w necie poczytac o tym..Nie chce mi sie tu opisywac.. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 grup ;) kaja, polecam wpisac w pierwszej lepszej wyszukiwarce cytologia i wszystko bedziesz wiedziala. swoja droga to troche wszystko chore, tabletki biezesz, sex uprawiasz a nie wiesz co to cytologia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, bez sensu, luzie sie biora za seks i tabsy,a nic nie wiedza na temat innych rzeczy, na przyklad cytologi.. Przepraszam za ironie... :] czekamy na Eishe i Anye, ciekawe co nam powiedza, mam nadzieje,ze cos dobrego. widzicie, 2 tygodnie zlecialy, nie wiadomo kiedy.. kurde, juz sie chwilami tak niecierpliwie.. chcialabym byc po.. :( a boje sie,ze cos zlego moze wyjsc.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki tu spokoj sialalaa ;) Eisha i Anya- czekam na wiadomosci, na dobre wiadomosci! :) rozruszalam sie w koncu, bo bylam padnieta od rana ;) buzi 🌻 kobiecosci dla was ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robcie tego Lolo :P nie moze pasc z ciekawosci :P Iskierka, czekam na list z nasionkami :) hihih.przekaze tesciowej, to bedzie do ogrodu na wiosne :) Kot mi nie daje pisac pracy, od ponad godizny sie z nim bawie i ciagle ma siłe :D w przeciwienstwie do mnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie tu niecierpliwie,a ty jutro :P osz ty podla :P ja ci dam. :P heheeh bedzie dobrze Eisha. wiesz,ze tez mam dobry humor, mowie sobie- pojde na badanie, bedzie dobrze, a potem nagle mysle.. a moze jednak powinnam sie bac, bo potem sie okaze, ze cos nie tak jest :( eh, sama nie wiem, jakie miec nastawienie..mam nadzieje,ze nam jutro powiesz dobre wiadomosci! :* jestem z toba myslami! jeny,chwilami to jak o tym mysle, to chcialabym miec to juz za soba.. to badanie... :( a moze w ogole okresu nie dostane ... ;) Anya- czekamy na wiadomosci! :* w koncu kota zmeczylam, dzis jest nie do zajezdzenia, ciagle sie chce bawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
annie nasionka uszykowane do drogi. Wybieram sie popołudniu na poczte. Teraz robię obiadek. Karkówka w sosie własnym, mizeria i karofelki :-) na deserek mam ciasto wczoraj robiłam - biszkopcik z masą ptasie mleczko, brzoskwinie z puszki i galaretka na wierzchu :-) narobiłam Wam apetytu? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie :D ja po wczorajszym to mam dzis glodowke przymusowa, ile mozna jesc ;) hihih, ale smakowitosci nie ma co :) mniaaam,chetnie bym zjadla mizerie i pieczone ziemniaczki :D znowu pustki na forum ;) Iskierka dziekuje slicznie za nasionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia22
witam miałam pobrana cytologie podczas brania lekow dopochwowych,moj lekarz powiedział,ze to nic nie szkodz,a ja własnie czytam w necie(i to na kazdej stronie dotyczacej cytologi,iz nie mozna tak,ze przynajmniej 3dni po lekach trzeba pojsc). ostatio miałam gr.3 i sie zastanawiam czy wyniki beda wiaarygodne? pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinnas miec brane, jak skonczysz brac te leki. I to dopiero po 2-3 dniach, wiadomo,ze jest reakcja jakas w Bozence ;) lekarze to są dziwni.. napisalam dzis 3 strony nie jest zle, juz zygam tym pisaniem ;) kot chociaz dał mi spokoj hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu, proponuje powiedziec o tym lekarzowi, a co! :> a poza tym powtorzyc badanie, zobaczymy co wyjdzie :) powodzenia, pozdrawiam cie :) a wyszla ci 3 grupa, mam nadzieje,ze cos z tym dalej robisz! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×