Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość ewuska71
BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA SŁOWA OTUCHY .STRAM SIĘ TRZYMAĆ ALE MI CIĘŻKO.TERAZ JESZCZE DOCZYTAŁAM ŻE MAM W OPISIE CIN3/CIS A TO JUŻ NIE JEST DOBRZE. SPRAWDZIŁAM TO NA NECIE, W TERMINOLOGII MEDYCZNEJ. ALE MASZ RACJĘ JAKOŚ MUSZĘ WYTRWAĆ DO BADAŃ. DZIĘKI RAZ JESZCZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies z daleka
witam was kochane ponownie,ja niestety chyba ide ciagle ku temu gorszemu:(zaczelam miec bole w lewym jajniku ,to jest nie do zniesienia,boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga64
do gdzies z daleka! bolami nie przejmuj! ja tez mialam bole lewego jajnika i na USG wyszlo,ze jest delikatnie powiekszony i tkliwy! bol jajnika nie zwiastuje raka-wiec nie boj sie,tylko lec na USG,zeby zobaczyc co sie tam dzieje! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
Simer Jakbyś mogła mi napisać coś więcej na temat wymrażania zmian spowodowanych cin i hpv to byłaby Ci bardzo wdzięczna, bo moj lekarz nie wspominał nic o wymrażaniu tylko o wycięciu kawałka szyjki macicy. I nie martw się jedno pokonałaś to i pokonasz następne, głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simeri
Taka jedna... 30. Pogadaj z lekarzem bo ja od pierwszego lekarza usłyszałam, że w moim przypadku to tylko konizacja / czyli skracanie szyjki / Poszłam do drugiego lekarza, który jak usłyszał że chcą mnie ciąć / ja jeszcze nie mam dzieci / to powiedział że na to nie pozwoli i trzeba najpierw zastosować inne leczenie. \ Zaproponował wymrażanie brrrrrrrrrr - nie było to miłe, trwało około 20 minut i babka zimnem coś działała w środku mnie / podobno zamrażała zmieniony chorobowo nabłonek / Potem przez 2 tygodnie lała sie ze mnie woda i nie wolno mi było brać kąpieli w wannie - potem jakies 2 miesiace wstrzęmięźliwości sexualnej i ...:) Mam już dwa razy I grupe cytologiczną i brak zmian dysplazji. Polecam wszystkim ta metodę , można ją stosować przy niewielkich zmianach CIN-1 , i nie trzeba odrazu dawać się ciąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuska71
Cześć dziewczyny ponownie. Właśnie wróciłam od lekarza. robili mi kolposkopie z badaniem histopatologicznym. Teraz musze czkać około 2 tygodni na wynik. Mam nadzieję,że będzie dobrze choć już teraz wiem,że czeka mnie konizacja. zmainy są duże i głebokie. nic dobrego to nie wróży ale jak napisała anah trzeba poczekać na wyniki. pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśka104
witam. mną szargają różne wątpliwości. jakiś czas temu zrobiłam cytologię i również jak większośc z Was wynikiem gr.III co mnie bardzo zaniepokoiło.dostałam mnóstwo leków ale lekarz dla pewnośc kazał mi je przyjmowac po miesiączce na którą czekałam.no i się nie doczekałam, bo okazało się, że zaszłam w ciążę.z samego faktu posiadania dzidzi ogromnie się cieszę, jednak te wątpliwości na temat mojego zdrowia są wielkie.tydzień temu byłam na kontroli u mojego lekarza i ponownie zrobił mi badanie. czekam na wynik. i bardzo się boję o moje dziecko czy ten mój stan nie wpłynie na nie negatywnie, bo przecież nie maiłam możliwości się leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
Tusia Nie martw się na zapas wszystko bedzie dobrze. ja pytałam się swojego gin co by sie stało gdybym teraz zaszła w ciąze, to odpowiedział ze przez cała ciąże byłabym pod stałym nadzorem i nie rodziłabym naturalnie tylko byłoby cesarskie cięcie. Więc na pewno będzie dobrze. Tylko ze mi z cytologi wyszło cin1 i hpv a z wycinków mi wyszło cin2 na płaszczu szyjki i cin1 hpv w kanale szyjki. A pewnie u ciebie jest tylko stan zapalny więc się nie martw i ciesz się dzidzią. Simeri Również nie rodziłam i lekarz boi się robić mi konizacje bo mam zmiany nie tylko na płaszczu szyjki macicy, ale róznież w kanale szyjki i nie wiadomo ile musileiby mi szyjkę skrócić. W tej chwili cały czas czekam na wyniki hpv ( kurka to już 3 tydzień), a potem zobaczymy. Ale trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja również mam gr3 i jestem już po wycinku.Niestety czeka mnie kolejny zabieg tym razem już ścinanie szyjki macicy:( tyle mi powiedziała pani która wydała wyniki.Dziś ide na konsultacje z moim ginekologiem który się mną zajmuje.Nie potrafie nic wyczytać z tych moich wyników,wiem tylko tyle ze z cin 1 zmieniło się na cin 2 czyli się pogorszyło:( ciekawa jestem jak wyglądają Wasze wyniki z wycinków co tam piszą u mnie wygląda to tak A. 5 wycinków z okolicy ujścia zewnętrznego szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z cecham infekcji HPV.W jednym na dystansie ok.0,1cm nabłonek płaski z cechami dysplazji o średnim nasileniu w sąsiedztwie nabłonka gruczołowego.Poza tym 2 luźno leżące fragmenty nabłonka płaskiego z cechami dysplazji o średnim nasileniu(CIN2/HPV) B.Fragmenty endocervix i endometriumz obrazem proliferacji Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies z daleka
do:taka jedna 30: moja kalkoskopia nie wykazala zmian rakowych ale usg nie jest zaciekawe lewy jajnik jest bardzo duzy pelny pecherzy lekarz obawiasie ze moga zaczac pekac:(wtedy grozi to usunieciem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
No dziewczyny i nie wywinełam się z tego tak szybko, są już wyniki na hpv i niestety niezaciekawe. Jutro idę do lekarza ustalić co i jak i szpital mnie nie ominie. Gdzies z daleka Moja koleżanka miała torbiel na jajniku, i zaczął jej się skręcać ale w jej przypadku od noża uratowało ją to ze właśnie jej pekł. Pewnie każdy przypadek jest inny. Bądz dobrej myśli, wszystko skończy się dobrze. Agabem24 Napisz co Ci lekarz powiedział, bo pewnie jutro usłysze coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga64
Do taka jedna .... 30 z powodu HPV nie trzymaja w szpitalu,wiec nie masz czego sie obawiac...ja tez mam HPV o tych najgorszych typach czyli 16 i 18 itd.i rok wedlug nich mam czekac az organizm sie sam obroni,ale oczywiscie co 3 miesiace cytologia a za pol roku kolposkopia...jednak wybieram sie prywatnie i mam nadzieje,ze poraz kolejny uslysze,ze na Polnej zrobili blad,karzac czekac mi rok z tak powaznymi zmianami nowotworowymi i HPV... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinakarina
dziewczyny ile czekałyście na wynik hpv??ja czekam juz 3 tygodnie i juz zaczynam sie stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala27
Witam serdecznie. Nie wiem o czym mówicie z czekaniem prawie miesiąc na wyniki badań z cytologii, to koszmar ja czekałam około tygodnia... Niestety też mam III a już drugi raz te same wyniki... Teraz czekam na miesiączke i pędem po niej do szpitala do pobrania wycinków nie wiem co i jak sie skończy ale mam nadzieję, że pozytywnie.. Trzymajcie się kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala27
a i jeszcze jedno jak jest wszystko ok to nie informuje sie pacjetki o tych wynikacz wiec to oczekiwanie moze oznaczac pluuus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala27
Kurcze kobiety czytam to wszystko i samam mam teraz stracha.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala27
ehhh....:( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grupa 2 u kobiet, ktore rozpoczely wspolzycie, jest jak najbardziej w porzadku. Moja ginekolog tez powiedziala, ze 1 maja albo dziewice, albo te kobiety, ktorych partner jest bardzo czysty. No, ale akurat co do tego drugiego to bym dyskutowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnosnie tematu, najlepiej spokojnie poczekac na wizyte u lekarza i niczego sobie nie wyobrazac. Ja czasem tez mialam takie schizy i wmawialam sobie ciaze, albo jakies straszne chorobska, pomimo tego na koniec zawsze jakos udalao mi sie z tego otrzasnac i wizyta wszystko wyjasniala. 3mam kciuki za wszystkie dziewczyny! Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam właśnie od lekarza:(na dzien dobry odrazu skierowanie do szpitala.Lekarz wytłumaczył mi jak bedzie wygladać kolejny zabieg.No wiec być może wszystko podczas tego wycinka zostało usunięte i ten zabieg to tylko potwierdzi.To jest pierwsza opcja.Druga zaś jest taka ze po tym zabiegu może zostanie wszystko wporządku ale jesli dysplazja bedzie wychodziła za ten wycinek zostaje trzecie opcja wyciecie (szyjki )albo całej (macicy)cholera byłam tak zdenerwowana że zupełnie nie wiem już teraz :(hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie na wynik histopatologii czekalam 2 tygdonie, test (wymaz) na hpv mialam robiony 6 września a wynik odebralam 1 X - czeka sie na niego ok tygodnia, na cytologię czekam ok 2 max 3 tygodni ja skończyłam 2 XI brać albothyl, teraz kończy mi się okres i za tydzień mam wizytę i gina... pobierze mi pewnie na cytologię by sprawdzić czy lek cokolowiek pomógł no i koniecznie usg by sprawdzić torbiel - 1 X miała 2 cm - zobaczymy co teraz wykaże badanie... :( co do operacji to lekarz woli czekać bo póki co nie jest ona duża a każdy zabieg nawet laparaskopowy pozostawia blizny na jajniku więc lepiej czekać... :( mam nadzieję że chociaż z cytologią będzie lepiej... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga64
na wynik cytologii czekalam chyba jakos do 10 dni dokladnie nie pamietam,a na HPV czeka sie do 40 dni,wiec sie nie martwcie,bo to normalny okres oczekiwania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna...30
na wyniki cytologi czekam zawsze dwa tygodnie, wynik z wycinka miałam po tygodniu, a na wynik hpv czekałam 17 dni Iga Ja wiem ze w szpitalu nie leży się na hpv ale ja również mam zmiany cin 1 i cin2, a więc za około godzine dowiem się co dalej. Trzymaicie się dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simeri
Iga .... opowiadaj co u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj odebralam wynik cytologi i wyszlo atypatia nablonka plaskiego zmiany dysplastyczne malego stopnia cin I dostalam macmiror 500 i potem mam zglosic sie na badanie 4 miesiace temu mialam cytologie i stwierdzono wirus hpv i to wszystko ale nie dostalam zadnych lekow we wczorajszej cytologi taki wynik ale teraz nie napisali nic o hpv wiec juz sama nie wiem czy mam czy nie ale 3 miesiace temu poronilam lekarz nie dal mi wtedy zadnych lekow czy ta zla cytologia moze byc spowodowana tym poronieniem czy jest juz ze mna zle bo po tym co piszecie to jestem juz zalamana i bardzo sie boje kolejnego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga64
Simeri a co chcesz wiedziec? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuśka104
dopóki mnie to w jakiś sposób nie dotknęło nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak dużo nas ma takie problemy.zaczyna mnie to przerażac. nie mam za mocnej psychiki.jednak chciałabym wam wszystkim przekazac słowa otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuśka 104 myślałam dokładnie tak samo jak Ty.Na początku zanim znalazłam to forum myślałam że jestem jedną z nielicznych dziewczyn które mają tego typu problemy,a jednak jest nas dużo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×