Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Wiem Olis prywatny ginekolog to nie znaczy dobry.Znam sie ta tym bo już paru takich odwiedziłam-pisałam to juz wcześniej na tym forum:( zgroza jakie kanawały leczą i to tylko dla kasy-bo na niczym sie nie znają A mam takie fora właśnie o dobrych i złych ginach-juz to przestuidiowałam hehe:) http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=216&w=48968683 tylko niewiem czy sie otworzy:(bo na tym forum niekiedy urywa linki-więc proszę skopiować i wkleić do wyszukiwarki:) jest tego sporo bo aż 2 części więc sie dziewczyny naczytacie:(smutnych ale prawdziwych rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wiedziałam nie otworzy się :(i nawet skopiowane tez nie:( ale te fora znajdują się na gazecie.pl zdrowie kobiety-lista złych ginekologów i 2 lista dobrych ginekologów Jest opisane każe miasto i opisane kto jest dobry a kto zły:) fajnie by było jakby lekarze sobie to poczytali-może by inaczej zaczęli traktować kobiety:( pozdrowionka lecę po córcię do przedszkola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Na razie zle sie czuje psychicznie po tych wycinkach i leci mi troche jeszcze. czy to normalne? ile mam chodzic z ta podpaska? tak jak pisalam, lekarz powiedzial, ze maksymalnie bedzie to dysplazja sredniego stopnia, czyli CIN2 pewnie. Ale powiedzial tez,ze lekarz nie wyleczyl mi nadzerki do konca, co jełop, ze tak powiem, i ze stan zapalny mam nadal, i tez nie zaleczony. wrrr. Zła jestem troche. poza tym, to na razie nie mysle,ze 15.10 bede miec wyniki badan, potem konsultacja z lekarzem i dopiero jakies dzialania. Na pewno trzeba cos z tym robic, nie mozna tego tak zostawic. Ale niemilo bede wspominac to badanie z racji braku intymnosci, ja leze z gola pipka a tu wchodzi jakis koles lekarz i sie lampi.. w ogole brak wyczucia i bolesne badanie, i niemile teksty lekarza... :/ jak pani sie nie rozluzni, to pania wygonie , po co to badanie w koncu jest... Pozdrawiam was serdecznie. Aha, Anya i Eisha- pisaly maile do mnie,ale teraz dawno sie nie odzywaly. sciskam was mocno i buziam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
HPV. Wśród ponad 100 typow tego wirusa, większość jest niegrozna.N ajgorsze to HPVtypu 6,11,16 i 18. pierwsze dwa odpowiadająza 90% przypadkow brodawek narządow płciowych,zaś 16 i 18 są powodem raka szyjki macicyw 70 przypadkachna 100. Lekarze alarmuja;ok.75% aktywnych seksualnie kobiet ulega w którymś momencie zakażeniem HPV.U80% wirus ustępuje samoistnie po kilku miesiącach, jednak 20 % kobiet cierpi na przewlekla(Najczęsciej bezobjawową) formę zakażenia.Jeśli w miejscach intymnych pojawią się brodawki, usuwa się je chemicznie,przez zamrażanie,wypalanie elektryczne(ELEKTROKOAGULACJA),chirurgicznie lub laserem.Zwykle takie leczenie całkowicie usuwa zmiany.Jesli nawracaja mozna zastrzykiwac je interferonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Zastanawiam się po co weszłam na ten link, pomimo tego, że się nie otworzył znalazłam to dzięki Twojej instrukcji. Poczytałam o tych dobrych i złych lekarzach. No i oczywiście weszłam na forum ogólne, z różnymi wątkami i zaczełam czytać. I teraz skoro się pocę na twarzy i plecach, gdzie do tej pory myślałam, że to przez moje hormony, mogę obawiać się kolejnego złego. Wyszło, że to może być za sprawą nowotworu taka potliwość. Heh chyba powinnam darować sobie ten net, tyle stresu dodatkowo.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
Wirus przenosi sie glównie drogą plciową. Do zakazenia moze dojsć tez,gdy płód przechodzi przez drogi rodne zarazonej matki. CO ROBIĆ BY UNIKNAC ZAKAŻENIA WIRUSEM? sprawdzony partner... w przenośni i doslownie, czyli sex ze stalym partnerem, dbałosc o higiene intymną(HPV ukrywa się m.in pod napletkiem, więc pozadanym zwyczajem jest dokładnie umycie przez męszczyzne tych okolic przed stosunkiem ,a takrze używanie prezerwatywy). SZCZEPIENIA-niestety nie dla wszystkich. Szczepionki przeciwko HPV typu 6,11,16 i 18 to m.in SILGARD i CERVARIX. Niestety sa drogie ,każda z trzech niezbędnych dawek to koszt ok.500 zl. Są one przeznaczone głownie dla kobiet w wieku od 16 do 26 lat, choć nie wyklucza sie skuteczności szczepionki także u osób starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 28
dziewczyny znalazłam ten artykul w '' TINIE" I pomyślalam że go WAM napisze choc to wszystko juz prawie wszystkie wiemy o tym podstępnym HPV ja się zastanawiam co do szczepienia mam 28 lat i nie wiem czy już nie za pózno juz zwarjowałam pod tym wzgledem sama nie wiem sory jeśli was zanudziłam,pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
myszka wszystkie info są ważne, nawet te które się powtarzają, bynajmniej wiadomo, że jest to pewne źródło informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Z tym stałym partnerem to bzdeta, bo co z tego że stały jeśłi np mu coś odbije i pójdzie "na boki"....wtedy partnerka o tym fakcie i tak dowie się jako ostatnia..... to samo z prezerwatywą....prezerwatywą można się zabezpieczac z nowopoznanym partnerem któremu się jeszcze nie ufa....ale nie np z mężem po X latach związku i małżeństwa....zwłaszcza gdy np planuje się zajśc w ciążę.... a więc kolejny banał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dostalam okres po tym wszystkim i nie czuje sie za dobrze:( glowa mi pęka, takze ide lezec, oby jeszcze jutro w pracy zlecialo. Whiskers dobrze pisze, w koncu gumka nie zawsze sie nadaje... ;) buziam was :* do napisania :) dow. sie,ze konizacja jest mozliwa jednak.. no coz, przeraza mnie to troche... na razie, musze sie z tym oswoic, mamie nie mowilam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pagag
Witam Dziś odebrałam wynik histopatologiczny: Dysplasia gradus mediocris. Leucoplakia. Endocervix normalis. Endometrium in stadio proliferationis. Gin kazał mi przyjś na usunięcie kawałka szyjki. Co świadczy ten wynik i czy usunięcie jest bolesne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Dysplasia gradus mediocris , wiem że to odpowiada CIN II , dalej nie chcę wprowadzać Cię w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Leucoplakia- to jakieś nieprawidłowe rogowacenie?!stan przednowotworowy( taką interpretacje znalazłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
endometrium w stanie proliferacji ( zwielokrotniania, rozbudowy), jest to znak ,że jesteś przed owulacją, albo tuż po niej- wszystkie te tłumaczenia znalazłam w necie, więc 100 procentowej pewności Ci nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Mam doła, nie mam już zaufania do lekarzy. Nie są kompetentni i nie umieją odpowiedziec na proste pytania. Pytałam czy można się np zarazic chlamydią lub HPV drogą inną niż przez stosunek płciowy (np korzystając z publicznej toalety). Opowiedz brzmi NIE.... to jak lekarz wytłumaczy że mam podejrzenie obydwu a stałego partnera od 7 lat ? Test na HPV robiłam 2 lata temu i był negatywny. No i skąd ta chlamydia ? chodzę sobie grzecznie co pół roku do gina i żaden się nie zorientował że mam nieprawidłową wydzielinę ? To niby czego ich uczą na tych studiach ? No i skoro noszę to cholerstwo w sobie już od lat to kto poniesie konsekwencje za to co nabroiło w moim organiźmie ? Normalnie szlag mnie trafia, przez kilka lat nie mogłam się doprosic o wymazy a teraz okazuje się że może przez cały ten czas miałam to świństwo. A potem cholera się dziwię że zmiany na szyjce, krwiawiąca nadżerka no i zła cytologia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Whiskers ja tez mam doła, bo niedość, że lekarze sa jacy są to nakazują jeszcze czekać...Czekać na co??nie rozumiem w ogóle ich postepowania. Odnośnie HPV i tych innych świństw, to słyszałam, albo czytałam gdzieś, że zarazić można się nawet używając tego samego ręcznika co osoba zarażona wcześniej. Faktem jest to, że jednak najczęściej można zarazic sie przez stosunek , ale wcale nie oznacza, że Ty tak zostałaś zarazona. Nawet są sytuacje, gdzie z matki na dziecko przechodzi ta infekcja w trakcie porodu. Jak zostanie postawiona diagnoza , ze matka ma HPV to robią jej cesarkę, by uniknąć kontaktu dziecka z infekcją, która znajduję się w szyjce. Więc co to za lekarz, który uogólnia? chciał Cię jeszcze bardziej zdołować??pewnie lekarz starej daty, który uważa , że tym czymś zarażają się tylko kobiety łatwe i nie dbające o higienę. Ghhh aż się zdenerwowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarke stosuje sie jesli matka ma dysplazje lub klykciny, jesli nie ma takich objawow wtedy rodzi normalnie. tak wyczytalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
o tyle dobrze, bynajmniej ten wirus nie wyklucza 100% z porodu naturalnego:) chociaż jakiś +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita 1
Cześć dziewczyny Ja też mam doła ,od kwietnia z małymi przerwami wciąż biorę jakieś leki już mi to obrzydło .Ostatnio brałam Gynalgin i jestem w trakcie brania Lactovaginalu ,a od wczoraj czuję jakieś piczenie no i trochę pobolewa mnie brzuch .Nie wiem sama co o tym wszystkim myśleć . Do gina idę dopiero 24 pażdzirnika . Też będę miała wynik cytologi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niecierpliwie czekam na 16 października, bede miala kontrolna wizyte po mrozeniu, zrobi mi kolposkopie, mam wielka nadzieje, ze juz bedzie ok :) mam dosc lazenia z podpaska, najpierw wycinki, pozniej mrozenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loloinka powiedz, jak dlugo po wycinkach ci cos lecialo? ja dostalam okres i zdycham :/ ze tak powiem. 15.10 bedzie wynik badania,a potem sie okaze co dalej. mam nadzieje,ze u ciebie wyjdzie wszystko ok po tym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wycinkach przez pare dni delikatnie krwawilam, tzn, delikatnie, w dniu, w ktorym mialam wycinki troche lecialo, pozniej juz malo. okresu dostalam chyba ciut wczesniej i, ze tak powiem byl obfity i cholernie bolesny, az paranoje zaczynalam lapac, wiec sie nie martw, widac tak ma byc:) ja kupilam sobie jakies ziolowe tabletki na mniejsze krwawienie, ale nie pamietam jak sie nazywaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 25
CZESC kobitki ja mialam we wtorek pobranie wycinków i czyszczenie w ten dzień tez mocno mi lecialo a juz w środe do teraz bardzo mało .Powiedzcie mi czy tez musiałyście przerwac antykoncepcje (ja brałam 6 lat tabsy anty) boje sie pierwszego okresu po tym czy bedzie szybciej??? I czy juz bede mogła współżyc bo jakoś mam potrzebe :P Wy tez tak mieliscie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
Co do tabletek to nie wiem, ja nie brałam. Mi się okres opóźnił o jakieś 2 tygodnie, był troszkę inny tzn. bardziej obfity. Co do tabletek to najlepiej lekarza się zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olis23
10. Czy możliwe jest zakażenie wirusem HPV inaczej niż podczas stosunku seksualnego i inaczej niż od matki w czasie porodu? Oczywiście najczęściej do zakażeń HPV dochodzi w trakcie kontaktów seksualnych, ale trzeba pamiętać, że nie musi to być „klasyczny” stosunek. Również kontakty manualno-genitalne, oralno-genitalne mogą prowadzić do zakażenia. W przypadku gdy zmiany wywołane przez HPV zlokalizowane są na zewnętrznych narządach płciowych (na prąciu, sromie) istnieje możliwość przeniesienia zakażenia przez bieliznę, ręcznik, ale są to bardzo rzadkie sytuacje. Również matka, która ma zmiany wywołane przez HPV, jeśli nie przestrzega higieny, może przenieść zakażenie poprzez palce rąk na skórę lub błony śluzowe dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Dzięki Olis, ale nie mówię o przypadku kłykcin bo takich nie mam i nigdy nie miałam. Wkurza mnie że lakarze którzy powinni byc kompetentni nawet nie znają odpowiedzi na tak proste pytania. Po co są te całe sympozja skoro garska dziewczyn z netubez wykształcenia medycznego wie więcej niż przeciętny lekarz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×