Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urojona

ciąża urojona

Polecane posty

Gość kolejnaaaa90
Ja nie byłam nigdy w ciąży. Ale w urojonej owszem i mimo, że obeszło się bez pomocy psychologa to ok 4 miesiące borykałam się z tym problemem. A wiedzę mam, bo w zwiazku z moim kłopotem wiele czytałam więc też poznałam wiele odpowiedzi na nurtujące pytania. Mam wrażenie, że ani moje ani Aquany argumenty Cię nie przekonują. Doszukujesz się na siłe ciąży mimo, że mówimy Ci że fizycznie jest to niemożliwe. Nikt na forum nie da Ci pewności , że na 100% w ciąży nie jesteś jednak trochę zdrowego rozsądku i racjonalnego podejścia do sprawy nie zaszkodzi- a wręcz przeciwnie. Jak dla mnie to na 99.9 % w ciąży nie jestes. A ta 0.1 to tak gdyby to był cud lub niepokalane poczęcie. Jeśli nie chcesz przyjąć do wiadomości życzliwych rad, to wybacz ale nikt nie jest tu po to żeby na siłę Ci coś wmawiać. Zrób test, nie jest drogi. Udaj się do ginekologa lub psychologa. I po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
i co, przez te ok 4 miesiace mialas okres normalny? a mimo tego myslalas ze jestes w ciazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Okres miałam 3 razy. Bo cykle z tego stresu były dłuższe niż normalnie. Ale tak, okres był normalny. Zrobiłam nawet cztery testy, i zawsze były negatywne. Ale jednak mnie nic nie przekonywało. Wsparcie chłopaka bardzo mi pomogło. Ale kluczowy był fakt, że zaczęłam stosować NPR i to wszystko wyjaśnilo i rozwiało resztki wątpliwości. Od tego momentu do teraz mam spokój jeśli chodzi o tą kwestie . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
ja mam po prostu takie juz urojenie ze mam wrazenie ze brzuch mi rosnie, wpatruje sie w niego i go gniote ;/ w sumie to przestalam jesc, nie jem obiadow, zjem tylko kanapke moze co 3 albo 4 godziny ale to tak do 16 godziny a pozniej jedynie jakiegos owoca, nie wiem po co to robie ; / chyba po to zeby mi przypadkiem brzuch nie urósł ;/ jestem osoba bardzo szczupla minelo juz 20 tygodni a ja cały czas to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
19 lat, po 20 tygodniach ruchy ? wtedy to podobno dopiero brzuch zaczyna rosnąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ruchy prawidłowo powinno się odczuwać miedzy 18 a 22 tyg( licząc od OM) nie wiem jak u innych brzuchy wyglądały w 20 tyg ale mnie już ludzie ustępowali miejsca w autobusach( a zazwyczaj wtedy miałam na sobie zimową grubą kurtkę) Brzuch miałam od początku duży jak na wiek ciążowy. Przykładowe brzuchy 22 tyg.: http://lh3.ggpht.com/_8l4MczQvAv8/R8_hsbiyetI/AAAAAAAAAJY/vMog9uLKFDQ/brzuch+007%2822tc%29.jpg http://img24.imageshack.us/img24/4619/p10jj10010.jpg http://www.fotoload.pl/123aa12/75a319c8e0482ac65657e636cfc2e87d5851.jpg http://www.planujemydziecko.pl/var/ciaza/storage/images/planujemy-dziecko/ciekawostki/twoje-galerie-zdjec/nasze-brzuszki/22-tydzien-ciazy/126868-1-pol-PL/22-tydzien-ciazy_large.jpg http://3.bp.blogspot.com/_OYlXkzEB27I/S7toAGr1aXI/AAAAAAAAAsE/9qpjY_aLC_A/s400/DSC06290.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
bo wizyta u ginekologa po 7 tygodniach mnie przyznam troche uspokoila... ale pozniej to samo wrocilo nieno... takich brzuchów jak te panie na zdjeciach to ja nie mam. ja mam płaski brzuch tylko denerwuje mnie jak patrze z profilu w lustro i widze ze mam pod pępkiem troche więcej ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Też mam 19 lat i też jestem bardzo szczupła. I jak wciągne brzuch to też mam 'troszke więcej pod pępkiem'. Chyba każdy tak ma bo to normalne. I fakt, że na tym etapie powinnaś już czuć ruchy! Bardzo mało jesz, zagłodzisz się dziewczyno! Idź do apteki po test albo do ginekologa jak najszybciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
poszlabym ale boje sie ze wykryje ciąze.. dziękuje wam ze jestescie "przy mnie" w tej sytuacji ;/ za półtora tyg mam dostac 6 okres, ciekawe jak to bedzie,ciekawe czy on mnie wkoncu uspokoi ? kiedy mi to minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziła bym ci iść do psychologa lub psychiatry. A jeżeli boisz się iść do ginekologa to zrób sobie badanie na poziom hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Widzę, że Twoje życie kręci się jedynie wokół tego problemu. Nie możesz żyć z takim nastawieniem! Już teraz zastanawiasz się czy przyjdzie okres i czy będzie taki jak zwykle.. To choroba. Fobia. Mania. Nie wiem jak to jeszcze nazwać żeby do Ciebie dotarło. Torturujesz siebie i swój organizm. Nie wiadomo po co. Jeśli boisz się iść do ginekologa to zrób test taki z apteki, płytkowy. Koszt ok 15 zł. Wizyta u psychologa jest koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
kurde.,. nie miej mnie za jakas nienormalna.... sama nie wiem co sie ze mna dzieje, dlaczego mam takie urojenie, co sie stalo ze nagle mnie wogole dopadla mysl ze moge byc w ciazy, peeting juz od jakis dwoch lat uprawialam a nagle mi cos od je ba lo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Nikt Cie jako nienormalną nie traktuje. Ale zgadzam się z Aquaną w 100%. Gdyby zachodziło się w ciążę tak łatwo, co druga kobieta (nastolatka) byłaby w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
okeey,postaram sie opamiętać bo aż mi samej żal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
powiedzcie mi czy w 20 tygodniu da sie w ogole wciagnac brzuch? tak ze zebra o wiele wystają niz on ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Obejrzyj zdjęcia, które podesłała Aquana. Nie, dziecko jest juz na tyle duże, że nie można wciągnąć brzucha. Ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
poważnie mówisz że nie można wciągnąć ? to o co ja sie w ogóle martwie... przecież gdybym była w ciąży to bym nie mogła wciągnąć.. a brzuch jest twardy czy miękki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
No a pomyśl sama logicznie. Dotknij swojej ręki czy nogi i powiedz czy jest twarda czy miękka. Więc jeśli taki sam człowieczek miałby być w Tobie to jest jasne , że Twój brzuch byłby twardszy. I oczywiście nie mogłabyś go wciągnąć bo jak chciałabyś to zrobic? Wciągnać brzuch z dzieckiem które ma już 20 tygodni to niemożliwe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
dziekuje ci za pomoc w logicznym mysleniu, obawiam sie ze jak sie jest w takim stanie to nie mysli sie racjonalnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Prosze o pomoc bez żadnych głupich komentarzy. Wiec jeste dziewicą i nigdy z chłopakiem nie spałam. Jednak miesiąc temu miałam troche płynu(przed wytryskiem) na rekach. Czy plemniki mogly przezyc 2,5h? Martwie sie bo potem sie golilam w okolichach miejsc intymnych i mogłam lekko się dotknąć. Najpier strasznie sie przestraszylam i czulam bole w podbrzuszu. Po 2 dniach dostalam okres. Przez miesiac prawie wcale o tym nie myslałam i bylo w miare ok. Teraz jednak stres wrócił. Okres powinnam dostac ok.10 maja a juz 4 i nic. boli mnie podbrzusze i troche rośnie. czuje jak mi sie coś przewraca i mam nawet delikatna brazowa linie od pępka w dól. Zrobiłam test i wyszedł negatywny. Racjonalnie myslac jest to przecież niemozliwe. Ale mam te dziwne objawy. Gdyby okres sie pojawił to byloby ok... A do tego ciagle widze ciaze. NAwet ostatnio kolezanka powiedziała ze wygladamy jakbym byla na poczatku ciazy... Czy to sa moje urojenia? Bo ja juz sama nie wiem. Prosze o pomoc. Wiem ze dla niektorych to glupie. Ale mysle ze kazdy miał takie poczatki. Wiec prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Na linie w dół z wcześnie ja w 37 tygodniu w ogóle jej nie mam. 2. Test by juz cos wykrył. 3. Plemniki nie są aż tak żywotne ja nam sie wydaje, przy zwykłym zapłodnieniu ze stosunku z milionów zwycięża tylko jeden. 4. Okres może ci się spóźniać z różnych powodów, proponuje wizyte u lekarza, aby to wyjasnić. 5. "Przewracać" w brzuchu może ci się coś w jelitach, w jamie otrzewnej jest nie tylko macica. 6. Podbrzusze może bolec przez zbliżająca się miesiączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak sil
wiecie co jest w tym najlepsze ? ze jak czytam innych dziewczyn tego typu wypowiedzi to wydaje mi sie oczywiste ze trzeba byc nienormalnym zeby sadzic ze da sie w taki sposob zajsc w ciaze, choc sama jestem bardziej smieszna w tym co pisze niz w problemach tych innych dziewczyn... ciekawe jak te moje problemy wygladaja z perspektywy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko to podbrzusze boli mnie już od dłuzszego czasu. A wczosniej prawie wcale mnie nic nie bolało. Czesto naciskam na brszuch i czuje jakies kulki. Mam wrazenie ze to macica. Jak sobie z tym poradzic? Myslisz ze jest to niemozliwe? w 100%? anyway dzieki za szybko odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ze to sie niktorym wydaje smieszne, I nigdy nie przypuszczałam ze mnie to spotka. W tych sprawach jestem rozsadna. I na pewno gdyby ktos przedstawil mi taka sytuacje to bym mu powiedziała ze jest to niemozliwe i zeby przestał sie zamartwiac na zapas. Jedank gdy to przyszlo do mnie. Tragedia. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego właśnie przed zadaniem pytania warto najpierw poczytać o podobnych przypadkach, to pomaga się zdystansować. Te kulki o których piszesz to mogą być różne narządy, tłuszczyk albo mięśnie. niestety nie mam w tej chwili porównania bo ja jak macam brzuch to wyczuwam ręce i nogi. natomiast macica ma wymiary mniej więcej ok 5cm, wcale nie tak łatwo ją wyczuć. Co do bóli, radze udać się do lekarza, nawet jak przyjdzie okres, powinnaś wyjaśnić spóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejnaaaa90
Przestraszona , nie jesteś w ciąży. te 'kulki' to jelita poprostu. => brak sił, ja Cię rozumiem bo sama przechodziłam taka sytuację. I staram sie nakłonić Cie do logicznego myślenia. Pamiętaj, że nie należy wierzyć we wszystko co jakieś dziewczyny napiszą na forum. Często to bzdury wyssane z palca. Wróć do normalnego toku życia i staraj sie zapomnieć to tym problemie. Wszystko z Tobą jest okej- w ciąży nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×