Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość mlo88
Sista83 ja już też mam brzuchol z tym że ja zawsze miałam troszkę tłuszczu na brzuchu więc teraz nie jest aż taki ładny mój bąbel jak u szczupłej dziewczyny :) x Hanakali ja jak na razie aż 1 do 1,5 kg przytyłam fakt jest taki że na początku ciąży dużo jadłam ale od kiedy zaczęły się wymioty nie mam apetytu i co prawda mam nadzieję że nie przytyję za dużo bo i tak maluszek ma z czego i skąd brać witaminki :P x Akinom3 macie już imię dla synka ?? :) ja ostatnio patrzyłam na imiona, oczywiście będzie imię tureckie bo nie fajnie brzmi polskie imię z tureckim nazwiskiem, no i dla córy podoba mi się Nilay a dla syna tak jak mówiłam wcześniej chciałabym Józef też w wersji tureckiej, To imię jest po moim dziadziuniu którego bardzo kocham a za szybko go straciłam. x aga19831 ehhh teściowe to jędzy ale niestety my też kiedyś nimi będziemy :O najlepiej jak najdalej mieszkać od nich i widywać się tylko w święta. x Karola i jak u Ciebie ?? xx a ja wczoraj miałam nawet dość miły wieczór :) tak trochę z połówkiem sobie porozmawialiśmy :) co prawda przez telefon tylko ale zawsze coś. wczoraj piłam jak opętana myślę że ponad 3 litry herbaty wypiłam i też głodna byłam w nocy :O ale nie wstawałam jeść, poszłam o 1 spać a o 6 już się obudziłam i się zdenerwowałam bo śniło mi się że byłam w masterchef i gesslerowa nie chciała mi zamrozić lodów w swojej zamrażalce :D byłam na zakupach a teraz siedzę w domu i nie wiem co mam robić :O poszłabym na centrum ale jakoś nie mam chęci bo zanim dojdę tam to będę sapać jak lokomotywa a po za tym nic ciekawego nie ma w centrum. no i wole siedzieć na d***e w domu bo nie plamię już ale lepiej dmuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Dziekuje dziewczynki uspokoilyscie mnie jak zawsze:) wiec bede cierpliwie dalej czekac na znaki od mojego Maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
9 tygodni melduj kochana jak u Ciebie :) xx sylwiatko25 czemu Ty milczysz ostatnio ?? :) xx agnik24 też się melduj kochana :) xx azja18 mam nadzieję że u Ciebie wszystko w porządku :) xx paaatiii87 napisz co u Ciebie, już dawno nie odzywałaś się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U nas bez zmian problemy zycia co dziennego.... zaczelam szkole rodzenia i sie ciesze bardzo bo mamy mala grupe a tyle sie mozna dowiedziec tylko zastanawiam sie czy przy bolach porodu bede pamietac o oddychaniu i takich tam. Ciesze sie bo z tej grupy pierwsza rodze i nie musze tyle czekac. W czwartek mam ostatnie usg a potem anestezjologa i pozostaje czekac. Zaczelismy wczoraj skrecac meble juz pochowalam ciuszki i powoli kompletuje rzeczy dla siebie do szpitala. Moge wam poradzic zeby kupowac wszystko wczesniej bo teraz jest masakra finansowa no i jeszcze dovhodza nie spodziewane wydatki..... no ale to tylko pieniadze. Ciesze sie ze u was ok oszczedajcie sie jak mozecie. Co do ruchow bobasa beda na pewno i cieszcie sie tym smyraniem bo teraz to mi caly brzuch faluje i czasem to boli a wczoraj w kosciele to mialam wrazenie ze ludzie obok widza co maly wyprawia. Urwis kochany i nie wspomne o tym ze noc to jego ulubiona pora na gimnastyke. Po za tym nudy w domu pogoda sie popsula ale i tak jest o wiele cieplej niz w Pl. Nie mam wiele sil czlapie jak kaczka sapie jak jakis astmik wygladam jak wieloryb ale cisze sie kazdym dodanym na liczniku tygodniem. I powaznie zaczynam sie bac porodu i jak dam sobie rady w obcym kraju na porodowce ale jakos to bedzie obysmy tylo wyszli bez przygod jak dentist. Buziaki zanudzam dzis jakas bez werwy jestem. Swoja drpga koncowka jest dla mnie gorsza niz poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy mi mowicie ze tak malo przytylyscie .. a ja podczas ostatniej wizyty mialam juz 3 kg na plusie ..teraz mija kolejne : 4 tygodnie i ciekawe ile przytylam znow . cos czuje ze bede wielka pod koniec ciazy ...nie skonczy sie na 20 kg chyba co ? :( zakupilam sobie w sobote dwie pary nowych leginsow bo mnie jeansy bola juz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Według mojego męża synek będzie się nazywał Jon,dla mnie będzie Janek,Jasiu a tak czy siak w papierach będzie Jan(w końcu jest to samo imię):) A jak po turecku jest Józef?Nie znam się zabardzo na zagranicznych odpowiednikach. "" Dziś miałam sen,że dostałam pełno rzeczy dla Malucha.Nosiłam,nosiłam te rzeczy(paczki,reklamówki,worki)razem z koleżanką i wśród tych wszystkich upominków był piętrowy fotel do karmienia.Piętrowy!Na dodatek potrójny!Nie wiem skąd to mi się w tej głowie wzięło.Zadzwonił budzik i byłam bardzo zła,że nie zdążyłam zobaczyć jakie ciuchy były w tych pakunkach.Chyba czas się leczyć.He!He!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo milo ze pytasz o mnie :-) Wczoraj normalnie umieralam. Rano sie obudzilam z okropnym bólem glowy, to moj pierwszy bol glowy odkad jestem w ciąży a to wszystko przez to ze w sobote łaziłam po dworze o grabilam liscie zeby sie dotlenic, niby sloneczko ale byl taki zdradliwy wiatr i mi glowe musialo wywiac. A ja tak samo jak Sista mam problemy z zatokami. Tabletki żadnej, wiadomo żeby nie zaszkodzilo maluszkowi i dopiero wczoraj chodzilam w czapce po domu zeby wygrzac glowe :-) wiem , wiem śmieszne ale skuteczne bo ulzylo po poludniu. Glupol ze mnie: na dworze bez czapki a w domu w czapce, no coż ale za glupote trzeba cierpiec:-) . Żeby bylo malo akrakcji i cierpień wczoraj wymioty i mdlości nasiliły sie strasznie. Od rana do obiadu chyba z 10 razy wymiotowalam. Nic nie utrzymywalo sie w moim żolądku dluzej niz 10 min, nawet zwykla woda. Dopiero gdy zjadlam troszke obiadu to ulzylo. To byl jedyny posilek w ciagu dnia ktory sie przyjął. Wczoraj bylam taka nie do życia ze nawet wogole nie mialam sily odpalić kompa i zajrzec na kafe. Mam wrazenie ze mdlosci i wymioty sie nasilily zamiast sie powolutku ulatniac. Dzis tez chodze, mdli mnie i sama sie wiem czego chce. Ale dzis jest o wiele lepiej niz wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko ...u mnie dzis 14 tydzien i wymioty rano i wieczorem.. a rano tak mnie dzwiga ze szok . wlasnie gotuje obiad ; czerwona kapustka ziemniaczki i schabowe :) czerwona kapusta za mna chodzila i zrobilam pierwszy raz w zyciu heeheh :) prasowanie znow sie nie ogarnelo - jutro zrobie ;) pranie kolejne leci i juz sobie wyobrazam ile tego bedzie do wyprasowania znow heeh :) w srode wizyta .. niech juz bedzie sroda plis plis pliiis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 po turecku jest Yosef :) xx sylwiatko25 i sista83 ja co prawda nie mam zatok ale mam migreny w ciąży się jeszcze bardziej nasiliły i mam 2 - 3 razy w tygodniu, w domu okna musiałam pozakrywać kocami bo światło mnie wykańcza. niestety ból głowy to najgorszy ból jaki znam do tej pory, nie ma co czapa teraz to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo ja mialam migrene 3 razy w zyciu takie porządne i wiem co to znaczy jak zadne tablety nie pomagaja, najlepiej jakby nikt sie nie odzywal, lezenie w ciemni i z bólu sciany mozna gryżć, oczy z orbit wyłażą ...ehhh nigdy wiecej!!! Juz wole moje wymioty :-) Sista ja dzis gotuje potrawke z warzywami i gotowanym mieskiem z ryzem bo zostal mi od wczoraj rosół wiec...? Taką mialam smake a teraz jak sprobowalam? Tak sobie, apetyt mi przeszedl ;-) a moj mąż znowu powie ze ugotowalam szpitalne żarcie :-D ... Laseczki dzis dzien chlopca!!! Mnie uswiadomila corka mojej kolezanki dzisiaj. No ja niby mam mężczyzne w domu ale co tam, kupilam mu czekoladki i niech sie cieszy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo-u mnie bez zmian! Ciagle w 2paku.od wczoraj 39 tc i tylko tyle.choć dziś rano 2 razy mnie przeciscilo i żołądek pobolal.potem spokój i teraz znów zaczyna pobolewac jak na lekki @.to czekanie dobija doszczętnie.a te ostatnie tygodnie dluza się niemiłosiernie. A do tego jeszcze chyba zarazilam się chorobskiem od córki bo mnie gardło boli, katar zaczyna i ogólnie złe się.czuje.no ale to nieuniknione jak w domu dziecko chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola2812 Czekanie na rozwiązanie kojarzy mi się z siedzeniem na odbezpieczonym granacie. Człowiek czeka i zaczyna się stresować.Myślę jednak,że jak się zacznie to od razu będziemy czuły,że to ,,ten czas". Napisz jak córcia zapatruje się na siostrzyczkę.Z pewnością już nie może się doczekać bo już niedługo zostanie ,,starszą siostrą". :) "" Mlo88 Faktycznie.Mogłam się domyślić Józef to Jozef.Oczywiste.Kretynka ze mnie. "" Ja jak myślę o porodzie to jakoś nie odczuwam strachu. Wiem,że boleć będzie ale później będzie czekać wspaniała nagroda-piękne,zdrowe Maleństwo. Zastanawiam się tylko czy dotrwam do terminu.Czy donoszę tą ciążę?Położna twierdzi,że jest wszystko ok,że jest małe prawdopodobieństwo,że nie dotrwam.Skąd ona to może wiedzieć?Przecież tego nie przewidzi chyba?Szklanej kuli nie miała. Wiem,niepotrzebnie się nakręcam.Chyba mi psychika siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Karola to Ty się kuruj a nie że będziesz smarkata mama :P xx Akinom3 nie mów tak brzydko na siebie bo masz prawo nie wiedzieć wielu rzeczy, w kocu jesteśmy tylko ludźmi !! :) ja też nie wiem jak oni ustalają te terminy, czasem niestety potrafią się pomylić tak jak u mojej koleżanki, tylko że ona nie wiedziała dokładnie kiedy miała ostatnią @ w każdym bądź razie miała ok.3 tygodnie poślizgu z terminem miała urodzić w połowie sierpnia a urodziła 9 września. chcieli jej wywoływać poród ale ona się nie zgodziła bo z dzieckiem było ok i ona też się dobrze czuła, i w końcu poród sam przyszedł w nocy :P xx dziewczyny czy Wam też strasznie wychodzą włosy ??? ja normalnie garściami mogę je wyciągać :O kurcze i witaminy biorę a to nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom dlaczego polozna tak Ci powiedziala? Skad ona to wie? Nienormalna jest zeby Cie tak dołowac? Na jakiej podstawie tak sądzi? Cos sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Mało jesz,nie dostarczasz organizmowi wystarczających składników,mikroelementów a same wit. to może za mało.Już jest lepiej u ciebie,mniej wymiotujesz to moment a apetyt wróci.Jak będziesz na wizycie to wszystko powiedz,niech zleci badania jak kiepsko się czujesz. Dziś lepiej u ciebie?Plamienie ustało zupełnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiątko25 No właśnie nic się nie dzieje.To ja fiksuje.Na ostatniej wizycie mi nawet napisała w książce ciąży,że jest b.małe prawdopodobieństwo,że dojdzie do poronienia czy porodu przedwczesnego.Nie wiem czy to jest normalne pisać taką notkę czy chciała nas uspokoić.I tego nie kumam.Skąd ona jest taka pewna,że nic się nie stanie.Choć wyniki w porządku,ciśnienie,scany też ale strach zamieszkał w sercu na zawsze.Ostatnio nawet zaproponowała nam poród domowy bo przeciwskazań nie ma.My absolutnie nie chcemy.Wiesz,w razie W do szpitala daleko i lepiej będzie jak będe tam na miejscu. Oni tutaj mówią,że jedno poronienie to nic takiego,norma i przejmować się nie trzeba.Ja chyba zanim urodzę to w Tworkach wyląduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Akinom3 no właśnie dziś jest ok nawet nie mdli mnie i zjadłam kebaba z mięsem :) plamić już nie plamię ale rano miałam taki brązowy malutki frędzelek na papierze, wiem że muszę to zgłosić ale one zawsze swoje zaczną i wylatuje mi wszystko z głowy. Co do porodu to ja nie wyobrażam sobie porodu w domu, wczoraj oglądałam taki program "ekstremalne porody" no i właśnie coraz więcej angielek chce w domu rodzić, wczoraj ta kobieta co był odcinek o niej to miała wielkie pretensje że pierwszy poród nie był naturalny i nie w domu, i że lekarze podjęli za nią decyzje że muszą zrobić cc :O szok lekarze jej dziecko ratują a ta wielkie pretensje no i 2 ciążę chciała w domu naturalnie ale nie dała rady i szybko do szpitala ją wieźli na kolejną cc bo dziecko w trakcie porodu zablokowało się. no to ja w ogóle gratuluję podejścia angielką do porodu i bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Karola - koniecznie wylecz się zanim urodzisz. Każda infekcja bardzo osłabia organizm. Zwłaszcza teraz potrzebujesz dużo siły. Mlo - mi wprost przeciwnie, włosy przestały wypadać. No czasem jakiś pojedynczy. Na początku ciąży były w gorszym stanie. Ostatnio podcięłam je dosyć mocno - teraz sięgają ciut za ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo88 Mi też zdarza się,że na wizycie o coś zapomnę zapytać więc teraz robię sobie ściąge z moimi pytaniami. Ja też oglądam te programy ale tylko wtedy kiedy Mój nie widzi.On się wściekła bo ja bardzo przeżywam,nieraz beczę i czasem wyzywam ,,głupie baby". Ona nie da się zbadać bo teraz nie ma ochoty albo nie zgadza się na podanie leków choć akcja porodowa staje lub nie wyraża zgody na cc,oni ją błagają a później są komplikacje. Wymyślają bajkowe plany porodu gdzie przebiegu porodu nie można przewidzieć do końca. Masakra jakaś. Ja idę rodzić z Moim,postaram się rodzić bez znieczulenia,jak trzeba będzie to niech dają coś na ,,przyspieszenie" albo tną jak będzie konieczność.Ważne by dziecko szczęśliwie,bez komplikacji przyszło na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a co jest najlepsze,najszybsze na przeziębienie??? Bo jednak mnie dopadło. A moja Wiki to doczekać się nie może.cały czas chodzi że mną na wizyty,ogląda zdjęcia i mówi i glaszcze brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Karola broń Boże nie lecz się na własną rękę. Musisz iść do lekarza i zastosować się do jego wskazówek. Wylecz to zanim zacznie się poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie przejmujcie sie waga.... jezeli was to pocieszy to ja koncze 25 tc i mam +12 kg, wczoraj bylam na wizycie i wszystko ok:-) mala to napewno mala bo pieknie wszystko bylo widac, lekarz sprawdzal czy ma rozszczep wargi no i nie ma a buzke za to ma sliczna... tak naprawde teraz mam regularne ruchy... do tej pory byly kopniaki a teraz juz brzuch faluje i wogole:-) wazy juz 771 g , kojejna wizyta za 3 tyg i mysle ze dobije juz do 1 kg :-). Powodzenia na wizytach, trzymam kciuki za staraczki i mamusie ktore niedlugo beda tulic malenstwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz mi zrobil dzis liste zadan :) no i super .. bede dzialac zaraz zalatwiac sprawy telefonicznie . prasowanie nadal czeka ... hmmm a w czwartek wyjezdzam wiec musze to ogarnac . mam stresa przed wizyta i przed tym ze pojade busem 100 km i czy nie zrobie niespodzianki w busie kierowcy .... moj glod jest wielki i nie mija ..kurde czemu az tak ? chcialabym zeby mi wrozka powiedziala kiedy przestane wymiotowac ? :) eheheheh ja sobie tez chyba zrobie kartke z pytaniami zebym nie zapomniala o co mi chodzi u lekarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola2812 Idź lepiej do lekarza.Leczenie sokiem z cebuli czy czosnkiem może nie pomóc a przed porodem lepiej by była abyś nie była chora.Rozłożysz się na maxa i narobisz sobie tylko problemów. :) :) Aniołek23 Mała rośnie jak na drożdżach.Super. :) Cieszę się ogromnie,że wizyta przebiegła w porządku i są same dobre wieści. Trzymam kciuki aby było tak dalej. :) Ty jak się czujesz? :) :) Sista83 Tylko zabierz sobie wałówkę do busa abyś nie zemdlała z głodu. :) Baw się świetnie na wyjeździe. :) :) Dziś mam lepszy humor.Plecy mnie tylko bolą.Może zrobię małe porządki,na obiad będzie zapiekanka z makaronem,mięskiem i warzywkami. Na wadze już prawie +6kg. :) Jeszcze parę dni i wizyta .Już nie mogę się doczekać.:) :) :) Dziewczynki Jakie humorki dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny :) My wczoraj bylis,y na wizycie i będzie... dziewczynka :) przeczuwałam chłopca, ale się pomyliłam. Wszyscy w rodzinie się cieszą, bo mamy przewagę chłopaków. Ale najważniejsze, że z dzieckiem dobrze. Mnie za to męczą zgagi, bezsenność bóle krzyżowo-biodrowe. Ale trudno, ja przeżyję, wazne, żeby dziecko zdrowo rosło :) Ostatnio intensywnie przygotowuję się do waznego egzaminu, więc mam mało czasu. Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik24 Na te bôle krzyżówki-biodrowe robisz jakieś ćwiczenia?Coś by zminimalizować ból czy po prostu cierpisz w milczeniu.Jeśli masz jakiś sposób i chwilę czasu to napisz. Mi też dokuczają bóle pleców.Staram się trochę leżeć na twardym,w nocy staram się spać na lewym boku obłożona tysiącem poduszek.Na niewiele się to zdaje.Jak nic nie zaradzę przyjdzie suę męczyć do samego porodu.No ale chyba takie są uroki ciąży. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Aniołek23 agnik24 super że po wizytach wszystko ok :) no i gratuluje córuń !! :) ja jeszcze 3 tygodnie muszę czekać żeby się dowiedzieć jaka płeć :) xx ja dziś jakaś nie do życia jestem całą noc miałam jakąś nie spokojną :O a teraz mi słabo się robi i w głowie kręci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom u mnie zaczął się etap dobrego snu:)) mała chyba się przemieściła wyżej i nie muszę latać w nocy do wc 3 razy a tylko raz:) ogólnie samopoczucie ok... tylko ciężko mi po schodach bo zaraz zadyszka i jak siedzę to muszę tak na pół leżąco bo zaraz mam wpychane nóżki pod żebra :) agnik gratuluje córeczki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem bardzo ciekawa kto mieszka u mnie :) ...ale poki co czekam na jutrzejsza wizyte znow sie boje na maxa .. jeju kiedy minie ten strach ? szkoda ze nie czuje ruchow ..wtedy moze sie uspokoje ? mlo czemu tak pozno sie dowiesz kogo nosisz ? ja licze ze sie uda ok 18-20 tydzien ? mnie sie wydaje ze bedzie dziewczynka ..ale nie wiem ..nie nakrecam sie na dziewczynke bo chlopczyk bylby super niespodzianka . skoro chlopcy sa w owulacje i po a dziewczynki przed ..a pani doktor nam mowila ze dzidzi jest nieco wieksza to wydaje mi sie ze dziewczyna raczej ?jak myslicie ? jutro niech mi powie ze wszystko ok to bede uskrzydlona i szczesliwa i moze przestane sie trzepac jak galaretka ze strachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sista83 ja myślę że jeśli bąbelek się ładnie ułoży i gin będzie miał sprzęt to nawet jutro możesz się dowiedzieć kto meszka :) ja dopiero się dowiem za 3 tygodnie bo dopiero 22 października mam wizytę :) i ostatnie echo :O jak się bąbelek nie ujawni to nie wiem chyba będę musiała wziąć wykupić dodatkowe echo. xx byłam dziś w polskim sklepie i kupiłam kiełbaskę i wiecie co zjadłam ją nawet i jak na razie jest ok :) ogólnie bardzo smakuje mi kwaśne a słodkie już nie koniecznie :P Dziewczyny Was też swędzi brzuch i piersi ??? ja dziś mam szał z tym swędzeniem :O i widzę że coraz bardziej mi się zaczyna robić krecha na brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×