Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość czekam na dziecko
Sosi 9 Kochana nie wiem jak się ćwiczy mięśnie kegla.Otych witaminach też mój lekarz mi mówił że są niepotrzebne bo to pic na wodę strata pieniędzy bo też nie są tanie ale nie wiem korci mnie żeby coś zakupić ale co?Twoja dzidzia niedługo da ci mocnego kuksańca zobaczysz ja tak 16-17tc czułam jeżdżenie w brzuchu nie jakieś motylki jak niektóre brzuchatki mówią normalnie czułam coś w brzuchu że się przekręca pływa czasami leciutkie puknięcie.Potem cisz i pisałam o tym na forum.Po paru dniach zaczęło się pukanie przeważnie o stałych porach .Najlepsza zabawa jest teraz bo kopie coraz mocniej już nie muszę tak mocno się wczuwać żeby poczuść.Szczególnie jak wieczorem wypije szklanke ciepłego mleka i zjem coś słodkiego to maleństwo zaczyna szaleć.Super uczucie czekaj czekaj niedługo i twoja dzidzia do ciebie zapuka .Ja to głaszcze brzuszek mówie do niego jak by ktoś mnie zobaczył to by się uśmiał hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Czekam na dziecko Opisalam się jak głupia i padł mi telefon i wszystko mi się skasowalo:-S Te ćwiczeia kegla nie tylko do porodu sa ok, ale tez przy doznaniach seksualnych wzmaga przyjemność i przy nietrzymaniu moczu. Na początek jak siusiasz to wstrzymuj mocz na chwile i tak kilka razy. A potem to juz coklwiek robisz, mozesz napinac mięśnie pochwy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na dziecko - jak robis siku, to zatrzymaj strumien. Jak Ci się uda a uda na pewno, to to właśnie za sprawą zaciśniętych mięśni kegla. Czasem używam ich jak kocham sie z mezem, bo wtedy czuc takie zaciskanie;p zaciskasz mięśnie i liczysz do 10ciu, puszczasz.. i tak kilka razy dziennie robi. Jedząc obiad, oglądając tv, myjąc zęby.. wszystko możesz robić wtedy, więc nie męczy wykonywanie tego ćwiczenia. a ułatwia ponoć poród, bo pochwa bardziej elastyczna jest, i szybciej sie goji albo lepiej uciąga. No wiadomo jak wszystko co wysportowane szybciej wraca do formy i lepiej znosi. Polecam! męża nie mam ochoty oglądać.od prawie 2 mies jestem an l4, codzien wstaje z mężem rano do pracy albo nawet przed nim by mial już kawe w sam raz do picia i gotowe sniadanie gdy wstanie. Sprzatam, prasuje, gotuje a potem czesto wyrzucam bo nawet nie dojada tego co przygotuje. Nevermind.... Teraz martwie sie tym szpitalem, ta przekleta bakteria a on na mnie dzis samego rana wyskoczyl, tylko przez to że nie po jego mysli wyreczalam go w czyms. Najchętniej wyjechalabym i do sierpnia nikomu nie pokazywala na oczy. W rodzinie tez nie mam oparcia. Albo sie klocimy albo nie rozmawiamy. Czasem uda sie zachowac pozory. A najlepiej robic to czego oni sobie zamarza i co po ich mysli. Wiecej przysparza mi zmartwien jej posiadanie, niz samotnośc. tak cholernie mi przykro:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Czekam na dziecko Ja się absolutnie tym nie przejmuje, ze mam tyle lat i w ciąży ;-) To nie 50:-D Tym bardziej, ze to moje drugie dzidzi. Tylko napisalam, ze na tym forum jestem najstarsza bo pewno większość przed 30- tka. A myslalam, ze my w tym samym wieku z racji wieku syna:-D A mnie dzis głową znowu boli...ja oszaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dalej jak wczoraj pisalam Wam, że jestem szczęśliwa i wreszcie spokojna. Ponad rok czekalam na ten spokoj. I dlugo nie trwal niestety. Szkoda slow. Wczoraj zmienilam tabletki z elevit (dla kobiet w ciazy) na falvit mama. Przy elevicie nic sie nie dzialo a przy falvicie cos dziwnego. Wczoraj jakos mnie tak zmorzyło, zemdlilo na maxa, az poszlam wymiotowac (niestety nie mialam czym;/). Przestraszylam sie ze to moze juz od tej infekcji, ale lekarz mowi ze to za wczesniej anwet jakby cos sie wczoraj wydarzylo, tzn jak bym cos tam zlapala. Poprostu trzeba czekac tydzien i tyle. Dzis mialam nie brac juz falvitu, bo domyslalam sie ze to moze po tym, ale w koncu machnelam reka. Wzięlam wlasnie tabletke i po 5 minutach polecialam do toalety. Caly czas mam ociezaly żołądek. Więcej falvitu nie wezme. Zobaczymy czy jutro po elevicie bede tez miec takie rewolucje. Jak nie to pewnie falvit tak na mnie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sosi9 Tez tak mialam po falvicie. Więc to chyba to. Sista83 Ja tez miałam pierwsze dziecko w wieku- 31lat:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sosi9 To wyjedźmy obie ja do września:-D Albo lepiej -wyślijmy naszych mężów w kosmos;-) Tez się tu nie tak dawno tu skarzylam na męża, trochę się poprawił ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sosi 9 Ale ja czegoś nie rozumiem ty już masz tą bakterię czy boisz się że się zaraziłaś?No naprawdę podziw dla ciebie że wstajesz rano i robisz kawę mężowi może ma trochę za dobrze ?Ja też bym mojemu nieba przychyliła ale nie można też tak rozpieszczać .a tak propo siusiania to ja mam teraz problem bo jak kaszlne albo kichne to popuszczam muszę zacząć trenować te mięśnie bo się zapuściłam jak stara baba. Edzia Ja mojego Dawida miałam szybko miałam 17 lat jak go urodziłam no był nieplanowany jego ojciec szybko odwrócił się na pięcie mojego męża znałam od dziecka był kolegą mojej starszej siostry zawsze za mną biegał a ja go nie chciałam bo wierzyłam w tamtą miłość jak dziś o tym pisze to było takie naiwne,no ale cóż młodzieńcza miłośc.Urodziłam syna zaczęłam spotykać się z moim mężem zaopiekował się mną jak Dawid miał 6 miesięcy zamieszkaliśmy razem . Potem Slub praca i szkoła opieka nad synem,,dorabianie się mieszkania,,no i po kilkunastu latach w końcu decyzja o dziecku dalszą część znacie.Może póżno się zdecydowaliśmy każdy mówi taka różnica wieku ale to nasza decyzja mój syn jest szczęśliwy że będzie miał siostrzyczke jest przekonany że to dziewczynka.Najważniejsze że nam jest dobrze i cieszymy się tą ciążą.Wiek nie ma znaczenia dla niektórych mogę być za stara ale ja czuję się bosko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Co z tym sikaniem myślisz że trenowanie tych mięśni pomoże bo zaczęlam nosić wkładkę.Mój syn to czasami pęka ze śmiechu od tych moich przypadłości ciążowych.No czasami to chciałabym mieć 20 lat no ale co nie dam się będe trenować moje 33 letnie kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
Edzia - :) Nie doszukuj się! Moja dzidzia miała Zespół Downa i później szereg wad (serce, cewa nerwowa, miedniczki nerkowe), ale przy tętnie 162-170 lekarka mówiła, że jest wspaniale. i było. przezierność karkowa wstępnie pokazała, że może z moją Kalinką jest coś nie tak... a późniejsze badania pokazały, że to prawda. i później zaczęło się psuć. To tak jak z noskiem, część dzieci w 11 tygodniu go nie ma a już w 12 tak :) więc skoro przy wysokim tętnie mówiła, że jest wspaniale - to uwierz, że i u Ciebie też tak jest. Gdyby nie było- oni (lekarze) są od tego, by reagować! :) Głowa do góry! Mlo - i ja trzymam kciuki. myślę o Tobie. Postaraj się nastawić na "to" wszystko jak na piękne intymne przeżycie. jak na powitanie! Samo takie nastawienie powinno pomóc "wypuścić" więcej hormonów szczęścia, które się podczas porodu wydzielają :) I tego Ci życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
Sosi - nam (w sensie mi o mojej połowie) - takie badania należą się bezpłatnie, w związku z tym, że spotkała nas ciąża obciążona wadą genetyczną. Zapisaliśmy się - to prawda. ale zrezygnowaliśmy. Byliśmy u kilku genetyków i ginekologów i każdy z nich nam odradzał badania... wiedząc, że chcemy możliwie szybko i zdrowo zajść w ciążę. Ich odmowa wynikała z faktu, że nasz wywiad genetyczny nie jest obciążony. No i po nas widać, że nie dotyczą nas aberracje chromosomowe. Mój mąż martwił się, że w związku z pracą w Zakładach Chemicznych mógł się przyczynić do choroby Niuni. Ale każdy z lekarzy zaprzeczył jakiemukolwiek prawdopodobieństwu tego, że miało to jakikolwiek związek :) a my musielibyśmy ze staraniami czekać do maja - czerwca. Nie chcemy czekać. :) Więc z badań zrezygnowaliśmy. Uf! :) nie napisałam zbyt zawile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Dziewczyny czy Wy w czasie ciąży uprawiacie sex? Bo ja chyba ze 3 razy od początku, ale dzis doszły mnie szokujące wieści -nawet nie wiem czy pisać... Zona kuzyna trafila do szpitala w 6 miesiacu. Nieoficjalnie wiem ze po sexie! Wody jej odeszly i rodzic zaczela. Szok.. Lepiej chyba uwazac bo jak po ich przykladzie widac wiele nie trzeba.. Czekamy na dalsze wiesci. Wiem ze urodzila,ale bardzo slaba dziewczynka, lekarze pol na pol szanse daja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edzia do czekam na dziecko Te cwiczenia pomoga na to nietrzymanie moczu,a jesli niezbyt to na pewno nie zaszkodza;-) A i podczas porodu ponoc latwiej i w sexie lepiej;-) 33 lata to jeszcze mloda jestes, zreszta ja tez;-))))) Wcale sie staro nie czuje, powaznie;-) Moze tez dlatego,ze jestem do taty poodbna,a wszyscy z jego strony wygladaja bardzo mlodo;-) Moja ciocia , ktora ma 76 lat(siostra taty) kiedys byla na targu,a jakas tam baba jej powiedziala bo o czyms tam rozmawialy-oj,zobaczy Pani jak to jest po 60-tce! A mnie nad morzem dwa lata temu pani dawala kremy probkowe 25+ ;-)))) ja powiedziualam,ze mam o 10lat wiecej to nie mogla uwierzyc;-))) a wszpitalu -tamtego roku- jak lezalam na diagnozie z tarczyca to obok dziewczyna sadzila,ze ja jestem w jje wieku,a ona miala 22 lata! To juz chyba lekka przesada,ale dopiero jej dowo pokazalam i uwierzyla;-)))) Moze tez dlatego bo makijazu nie mialam , slodka pizamka itp itd;_))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia No to masz fantastyczne geny .Mój mąż też młodo wygląda wszyscy nie dają mu tyle lat ile ma ale to tylko pozazdrościć.Co do tego seksu to nie wiem ale myślę że jeżeli ciąża nie jest zagrożona nic się nie dzieje nie dobrego to nie ma przeciwskazań.No nie wiem jaki oni seks uprawiali może zbyt g***towny nie za bardzo delikatny.Może w końcówce ciąży trzeba być trochę ostrożnym ale w 6 miesiącu ?Moja znajoma wiele lat temu kochała się z mężem w 38 tc i zaraz potem pojechała na porodówkę jak się potem dowiedziała od lekarza który odbierał poród to to zbliżenie przyspieszyło akcję porodową no ale to była końcówka ciąży.Oby temu dziecku twojego kuzyna nic nie było i oby przeżyło .Boże aż mnie zmroziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Dziewczyny chyba zle zrobiłam ze dałam sobie ten balon założyć to naprawdę bardzo boli i muszę czekać aż sam wypadnie. Mała bardzo nisko jest ale tak naprawdę nie chce jeszcze wychodzić. Ledwo chodzę tak mnie rozrywa wszystko. Mam nadzieje ze się jeszcze dziś otworze i urodzę. Milenka nie zrobią mi cc bo najpier chcą żebym naturalnie rodziła jeśli do poniedziałku nie urodzę to wtedy cc. Głupota jak dla mnie bo w pl bez niczego zarobiliby mi cc. A tutaj ryzykują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Edzia edzi. Jezeli lekarz nie broni to czemu sie nie kochac. Wydaje mi sie ze musieli cos przy ostro isc skoro trafila do szpitala,ale nie wydaje mi sie zeby to od seksu. Mowia ze przy koncowce seksem porod mozna wywolac. Nie u wszystkich sie to sprawdza. U mnie nic a nic. Wszystkie metody sprawdzalam i nic nie podzialalo urodzilam dzien po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
mlo88 Trzymaj się dużo siły Ci życzę no i nie zazdroszczę.Może się uda i dzisiaj urodzisz.Nie martw się lekarze na pewno dobrze wiedzą co robią.Powodzenia na pewno następny twój wpis będzie już po wszystkim a jak nie to na bieżąco zdawaj relacje oczywiście jeśli siła ci na to pozwoli.Wszystkie forumowiczki trzymają kciuki za ciebie dlatego pójdzie gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo a ty w ogole termin na kiedy masz? Powiedz po co w ogole oni zdecydowali ci ten balon zalozyc. Duzo chodz. Popros o piłke niech ci dadza pobujaj sie na niej. Powiedz jak ten balon wyglada i jak duzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ja sex uprawiam od poczatku ciazy nawet 2-3razy w tygodniu az do dzis a jestem w 31tyg ciazy i nic sie niedzieje. Fakt faktem sex w ciazy jest zupełnie inny niz wczesniej bo jakas obawa tam jest ale nie rezygnujemy z przyjemności no i uważamy zeby nie było zbyt "ostro" no i juz brak tej swobody bo z brzuszkiem nie ma za duzo mozliwości:-) Jesli nie ma żadnych przeciwskazań to lekarz na pewno nie zabroni. Czytałam że dzieciątko w tym czasie czuje przyjemne kołysanie :-) no i ze łatwiejszy poród jest przy regularnym przytulaniu :-) ... Mło kochana trzymaj sie tam. Jesteśmy z Tobą. Zmów zdrowaśke o przyśpieszenie bo Ty masz tam chody "do góry" ;-) odzywaj sie w miare mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Czekam na dziecko oj potrzebne mi te sily bo wymiekam. Molenkamp ja mam termin na 12 marca ale ze mam cukrzyce to wczesniej chca zebym urodzila. Balon to jest co's podobnego do cewnika tylko ze druga strona jest wsadzony i napelniony Wodami. Sylwiatko Mike zdrowaski dzialaja na innych ale nie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Mlo Trzymamy kciuki- musi byc dobrze. Sylwiatko25 Ja w pierwszej ciąży tez się nie bałam i kochalismy się zwłaszcza na początku bo potem byłam juz nie taka zrywna;-) A teraz boję się wszystkiego:-( Dlatego tak niechętnie sie zgadzam. Miesiac tez byl z głowy bo ja juz zdrowa, a maz chory wiec odpadło. Milenka1988 No niestety to się odbyło po sexie, zaraz po odeszły jej wody i szpital! Wcale szaleństwa nie było, MOZE miala mocny orgazm? Ciąza nie byla zagrożona. No cóż, jedni szaleją i nic, a drudzy dmuchaja na zimne i.. Nikt nie wie co komu pisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo Kochana trzymam kciuki z Fifim, żeby poszło szybko, sprawnie i miarę bezboleśnie. Jeśli chodzi o sex w ciąży to nie jest zabroniony raczej. Wiadomo, że trzeba uważać, żeby nie za głęboko i nie za "ostro", ale jak najbardziej można, jeśli lekarz nie zabroni. A u mnie akurat na poród podziałało za pierwszym razem :) Popołudniu były przytulanki z mężem, a od 16 jakoś dostałam skurczy i trwały do 19. Później jakoś wróciły od 21 a o północy odeszły mi wody, a o 17:15 Filip się pojawił :) W 39tc równo :) Emilia podziwiam Cię za Twoją determinację, wolę walki i za podejście!!! Jesteś niesamowita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he u nas przytulaski tez pomogly:);):):):) Pare godz pozniej odeszly mi wody no i pikantne krewetki moze tez?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś tylko na chwilkę. chcialam się tylko z Wami pożegnać. wrócę za dwa tygodnie. w sobotę z ranka wyjazd ale jutro mamy sporo do roboty. pakowania ciag dalszy, usg bioderek Ksawcia i pierwszy przegląd instalacji gazowej. a jak znam życie będąc u rodziców na 100% nie będę miała czasu na zagladanie do kompa. trzymajcie kciuki bo to moja pierwsza w życiu tska dluga trasa za kółkiem ;) mam nadzieje że wrócę do Was cała i zdrowa. Chciałam się jeszcze pochwalić ze Ksaweremu znowu udało się przespać w nocy 9 h bez pobudki! :) a i trzymajcie też kciuki zeby Ksaweremu się nie pogorszylo bo miał dzis stan podgoraczkowy :( na wszelki wypadek kupiliśmy Pedicetamol ale mam nadzieje że nie będzie potrzebny. xxx Mlo kochana trzymaj się tam mocno. następnym razem jak tu zajrze to będziesz juz doswiadczona mamusia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
asia1004 :) dziękuję Kochana :) ale czy niesamowita. pragnę tak bardzo, jak każda z nas, która się tutaj znajduje :) Ja też bałam się seksu w ciąży. dopiero po 1 trymestrze pozwoliłam mężowi zbliżyć się do mnie :) ale jak Mama jest szczęśliwa, to i Dziecko też :) zatem jestem za :) A ja właśnie znikam na dalsze próby ;) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Emilia Kalina Oj widzę że ostro się do pracy wzięłaś.Podziwiam cię za taką determinację tobie naprawdę należy się to dziecko.Obym ja miała tyle siły co ty ja już jestem w ciąży a są dni że mam doła boję się czy aby na pewno dzidziuś będzie zdrowy czy sobie poradzę w końcu taka różnica wieku między moimi dziećmi będzie itd.A ty brniesz do przodu.Naprawdę szacunek dla ciebie dziewczyno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA C Czekam na dziecko Ty się różnicą wieku wcale nie zamartwiaj! Przecież mnóstwo jest takich rodzenstw. Ja za siatką mam tski przykład -18 i 17 lat i wpadka:-D I mała jest oczkiem w głowie! Mama jej mówiła, ta tamci się randkuja, a ona ma co robic;-) A w ogole podziwiam Cie, ze mimo młodego wieku na ciąże to dalas radę i poukladalas sobie życie :-D Szkoda tylko( albo dobrze?) ze ten facet ojciec dziecka nie dał Ci wsparcia. No, ale wtedy nie bylabys z obecnym mężem :-D ##### Emilia -kalina Twoje samopoczucie chyba duuuzo się zmieniło od pierwszego wpisu na forum? I dooooobrze;-) Wszystkie brzuchatki trzymają kciuki, a ciężarnym się nie odmawia wiedzą o tym TAM na gorze:-) ####### Zakończenie wczorajszej historii -tego porodu po sexie jest smutne... Juz się wszystkiego dowiedzialam.. Ciąza przebiegała bez żadnych problemów... Sex wcale nie byl ani za głęboko,ani za ostro...lekarze stwierdzili, ze męskie nasienie tak na szyjke macicy wpłynęło... Tak więc to jest chyba loteria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na dziecko - boję się o tą bakterię, gdybym ją złapała to byłoby ogromne niebezpieczeństwo dla ciazy stąd moje obawy. Wczoraj jednak lekarz mnie ttroche uspokoił. Tak jakoś dosadnie powiedzial, że jest naprawdę maleńkie ryzyko zebym złapała. Staram się jakoś ogarnąć i nie myśleć. Robię swoje. na szczęście czasem się udaje nie martwić. Zacznij cwiczyc mięśnie kegla, to Ci pomoże na pewno z niesiusianiem;) a ta Twoja historia z mężem i Dawidem - niewiarygodna. Wspaniale że spotkałaś takiego człowieka na swojej drodze. Wcale nie jesteś stara na rodzenie. To teraz optymalny wiek, jak się patrzy;) a takie dzieciątko to też odmładza conieco. Teraz tego nie potrzebujesz ale za kilka lat, jeszcze bedziesz smigac na wywiadowki jak kolezanki beda myslec o emeryturze;P ****** Co do seksu w ciąży to faktycznie wiemze trzba uważać pod koniec, bo skurcz podczas orgazmu przyspiesza akcję porodową. W końcu kurczy się macica. Ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Jak dziecko ma nie wyjsc to nawet kochanie się w 40 tygodniu nie pomoze tylko wywołują albo cc. W naszy przypadku, czyli po przykrych doświadczeniach jednak uważałabym, ja od 4 mies 1 raz w pełni bylam usatysfakcjonowana, bo boję się dochodzić, by nie kurczyć macicy. No i tak już zostało, choć już przestajemy aż tak uważać. Pierwszy trym.najbardziej stresowy. Teraz już spokojniejsza jestem. Faktycznie jak Edziu piszesz, słyszałam też o tym , że w nasieniu jest coś takiego co może przyspieszać poród. Mam nadziejże, że w przyszłości rodzice tej małej będą się z tego śmiać, bo historia zakończy się pomyślnie. **** Mlo, wspołczuję kochana z tym balonem. Chyba bym oszalała... otwieraj się dziewczyno jak najszybciej!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sosi9 Oni nigdy sie śmiać z tego nie będą bo pewnie nie doczytalas dobrze, ale historia ta zakończyła się tragicznie! Nie mogą sobie tego darować.. Córeczka żyła tylko 5 godzin... Ja tez tak jak Ty, jesli sie decyduje na sex to bez orgazmu... A teraz to juz chybs tylko oralny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×