Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość szosty_sierpnia
Hej dziewczyny, bardzo dawno mnie tu nie było. Widzę, że jest dużo nowych szczęśliwych brzuchatek, ale również przybyło sporo nowych forumowiczek... . xxxpatxxx - trzymam kciuki bardzo za Ciebie i myślę o Tobie bo pamiętam, że przez jakiś czas byłyśmy na podobnym etapie :) mam nadzieję, że z szyjką będzie wszystko dobrze . mnie się niestety do tej pory nie udało. Zajrzałam tu bo przeżywam teraz ciężkie chwile jak myślę o tym, że za 2 tygodnie, a może już teraz tuliłabym moje maleństwo w ramionach. Ale niestety póki co nic z tego. W zeszłym miesiącu zmieniłam lekarza, zrobiłam badania i okazało się, że mam sporo podwyższoną prolaktynę, w środę idę na wizytę i zaczynamy leczenie. I powiem Wam, że żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Ale może tak miało być... . pozdrawiam Was ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Agnik24 Moja corcia podobnie robiła jak Twoja, bylam jakby z nia sklejona, na szczeście raczej tylko w dzien, w nocy bylo lepiej. Ale u mnie tez tak jak u CZEKAM NA DZIECKO winowajca byl jalowy pokarm i tez ok 3 mies przeszłam na bebilon. Corcia po nim zadowolona, pojedzona:-Dpojedzona A te uderzenia gorąca itp to hormony wracają do równowagi po ciąży, ale moze trzeba je wspomóc? ##### Czekam na dziecko Dlaczego bierzesz jodid200? Masz problemy z tarczyca? Ja tam wyżej napisalam, ze po 3 mies mam brac taki preparat z kwasami dha, a nie dhea;-)-to jakby tran+ jakieś witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Agnik24 oj kochana, uważaj na siebie. mam nadzieję że nie jesteś sama w domu w ciągu dnia. nie wiem co mam Ci doradzić bo ja dopiero będę przechodzić to wszystko. jeśli tylko mała Ci na to pozwoli to też kładź się i odpoczywaj, xx Milenka1988 - mnie to przestraszyło bo tak mnie mocno zabolało że aż mi się słabo zrobiło. później ktoś dał tutaj link o pęknięciu pęcherza płodowego i jeszcze bardziej mnie to zestresowało, co prawda nie poleciało mi nic po nogach ale czułam się taka mokra w kroczu, pierwszy raz mi się tak zrobiło dla tego spanikowałam. xx dziś jak byłam w szpitalu to oczywiście godzina spóźnienia była bo lekarz sobie przedłużył weekend :O i na poczekalni czytałam takie książki o porodzie i tam były jeszcze ilustracje i powiem Wam że źle zrobiłam oglądając to wszystko bo się przeraziłam :( nie wiem jak mam myśleć o porodzie żeby się nie bać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Dziewczyny tak szybciutko specjalnie dla was :) jestesmy jeszcze w szpitalu ale wszystko dobrze,jest cudownie grzeczna ta moja cora ,karmie piersia,mala je co 3 h i cudnie spi w loziu ze mna a nie mozna ale mam to gdzies.miziamy sie calujemy,przebiersmy pupe jemy i sen. Dziewczyny jest cudnie byc mama mimo wszystko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle martwiaca
Zastanawia mnie tylko 1 rzecz jak to jest z ta zoltaczka u noworodkow? Bo narazie Tosia nie ma zaczynamy dzis 3 dobe i bysmy chcialy uciekac do domciu,do tatusia ale nie chcialabym zeby to nas spotkalo dopiero w domu.wiecie mamusie jak to jest? Agnik jak u was byla ta zoltaczka czy nie? Po ilu dobach wyszlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle martwiąca Mój na 3-4dobę zrobił się żółtawy ale nic z tym nie robiono(nie sprawdzano poziomu bilirubiny ani nie wkładano go pod lampy).Położna przyszła na kontrol na 5dobę,stwierdziła,że jest lekko żółty i zaleciła by kosz w którym leży był blisko okna i tyle. Super,że dobrze się czujesz.Odpoczywaj,korzystaj z możliwości i śpij:) Pomiziaj córcię ode mnie i Jaśka:) " Mlo88 Poród może przerażać(zawsze boimy się niewiadomej)ale skup się na nagrodzie za całe to cierpienie.Dostaniesz w ramiona swoją ukochaną,wyczekaną Księżniczkę i to jest najważniejsze:). Dasz sobie radę!Jesteś twarda,silna babka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szosty sierpnia ja tez mialam ten sam problem z podwyższona prolaktyna i tez nie moglam przez to zajsc w ciaze ( i tą nieudaną i tą teraz ) ale po braniu Bromergonu udało sie :-) Trzymam kciuki Kochana :-) ... Mlo teraz pewnie siedzisz jak na szpilkach... az trudno uwierzyć ze u Ciebie juz 37 tydz :-) a jednak dotrwałas do tych bezpiecznych tygodni i całe szczeście! Mam nadzieje ze tym razem torbe do szpitala masz juz spakowaną :-) Dawaj znc a bierząco co i jak. Po Tobie Sista a po Siscie JA :-D (Jeszcze chyba Kornelka jest tydz przede mną) ... Ciągle martwiaca jak miło czytać że z Toską sie tak rozumiecie :-) Wracajcie szybciutko do domciu :-) Wypoczywaj :-) ... U mnie nic szczegolnego sie nie dzieje. Jutro mam wizyte u lekarza i jestem ciekawa co tam :-) Rozpoczęłam 30tydz i juz zaczynam roszke panikowac w pewnych momentach. Zastanawiam sie jak bolą skurcze bo ja nie potrafie tego bólu rozpoznać :-/ nie wiem jak to boli :-) Ciuszki juz wszystkie wyprane, jeszcze tylko jedna partia prasowania mi została, musialam sobie prasowanie na raty roałożyc bo ciezko mi przy desce wytrzymac dłuzej niz 2 godz a troszke tych ciuszkow jest. Witam nowe forumowiczki, pamiętajcie że po burzy zawsze wychodzi słońce i limit nieszczęśc juz został wyczerpany także noski do góry i nie poddawać sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey;) widzę że u was wszystko porzadku z czego bardzo się Ciesze;) kolejne mamy docierają do finiszu miło czytac jak już czekać na ta godzinę 0. u mnie zaczyna się 15 tc niby wszystko jest ok ale proszę powiedzcie mi was też coś uciskalo tam na dole brzuszek jest miękki i plamie szyjka zamknieta i nie wiem dlaczego czuje ten dyskomfort ale nie boli tylko tak ciazy w dol poradzcię mi coś bo strasznie sie martwie, a wizyta za tydz. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Do szósty sierpnia Ja tez mialam problem z prolaktyna, ale w cyklu w którym zaszlam w ciąże ta, która się nie udała brałam CASTAGNUS, a w tej jeden cykl tez ten w którym zsciazylam- brałam BROMERGON. Pewnie tez cos dostaniesz i szybko juz pójdzie :-) ###### Do emilia -kalina Czy dzis juz lepiej? Nie wiem czy mogę o to zapytać, ale czy przed tym 12 tyg w którym się dowiedziałas, ze cos zlego się dzieje -mialas jakieś problemy z ciąza? Czy wcześniej lekarz widzial jakieś nieprawidłowosci? Nie pytam z wielkiej ciekawości tylko sama jestem przed usg genetycznym. Mam jednak wielką nadzieję, ze wszystko będzie dobrze i tym razem będę miała zdrowe dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Hej DZIEWCZYNKI:-) Jestem przeszczęsliwa właśnie wróciłąm od lekarza wszytsko w jak najlepszym porządku choroby wykluczone maluch rośnie jak na drożdżach , kamień spadł mi z serca na to moje tpo podwyższone dostałam EUTHYROX więc mam nadzieję,że wszystko się unormuje i nic nie zaszkodzi maleństwu. POzdrawiam was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Choruszka Właśnie mialam pisać do Ciebie ;-) No to suuuuuuper! Tez tak chcę ;-) Znasz juz termin? Bo my jakoś razem bedziemy się "porodowac":-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Choruszka No widzisz -czyli tak jak pisalam, ze pewnie dostaniesz euthyrox:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia no termin mam po wielkości fasolki to na 28 sierpień:-) teraz kolej na Twoje dobre wieści z badań,ale i tak mnie martwi to,że za późno może to zaczne brać ten lek ;_(a powiedz mi kochana jaki poziom Ty miałaś w pierwszej ciąży bo mam sklerozę i Ty wtedy nic nie brałaś tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Choruszka Ja mialam podobny jak Twój bo cos około 3,5. Dokładnie nie pamietam -musialabym przeszperac dokumenty, ale na pewno cos koło tego bo jak później po ciazy sprawdzalam to mnie zmrozilo, ze tego nie leczpno. Na szczeście juz wtedy mialam corcie zdrową obok siebie wiec Ty się nie martw, jak widac na moje dziecko to źle nie podzialalo i u Ciebie tez tak bedzie. Ja jeszcze kontrolowalam tarczyce u corci-po porodzie oczywiście -ale było ok:-) Ja mam termin na połowę września więc idziemy prawie łeb w łeb ;-) A na płeć jeszcze za wcześnie? Bo jak jest siurek to czasem juz powiedzą -moim 2 koleżankom juz w 12 tyg powiedziano, ze to chłopcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Choruszka A masz juz brzuszek? Ja tak;-)tak Przytylam 2 kg. W pierwszej ciąży do 7 mies malenko przytylam, a potem co 2 tyg na wizycie tak dobijalam kg, że przy końcu mialam na plusie az 25kg!!! A waga startowa byla niewielką bo bylam chuda... Bylam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia No mam nadzieje tylko,ze nie za późno dostane te leki.Ja jeszcze brzuszka nie mam na razie nic nie przytulam,ale zobaczymy jak to będzie później:-)hihi bo idziemy blisko z terminami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia No a plec lekarz powiedział,ze powie nam za 4Tygodnie bo nie chce nas wprowadzać w blad:-)ale z tym mi sie nie spieszy najwazniejsze żeby bylo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Dziewczęta a mam pytanie lekarz kazal wam zrobić test na wirusa Hiv??bo mi powiedział,ze jak chce to mogę bo moga chciec to jak pójdę do szpitala?tez robilyscie??mój mąż robil i jest zdrowy bo do pracy potrzebowal,a wy dostalyscie to do zrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Choruszka Ja robiłam to badanie juz w 8 tyg, na szczeście jest ok. Odnośnie brzuszka to czytałam, ze w drugiej ciąży szybciej go widac:-) Mnie tez plec obojętna choć wokoło słysze, ze przydał by się synek bo corcie mam. A mnie jest NAPRAWDĘ wszystko jedno. Mogę mieć drugą corenke byle by zdrową :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia dzięki kochana za odpowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
ciągle martwiąca- jak się czujesz po cc ?? ale się ciesze że już możesz tulić Tosię :) xx Akinom3 tak tak dzielna babka ze mnie :D panikara okropna :P no ale w końcu jesteśmy stworzone do tego żeby rodzic :) jakoś muszę dać radę, ale wiesz ta nie pewność kiedy się zacznie jak się zacznie itp robi swoje jednak. xx sylwiątko25 no to już też nie zostało Ci wiele czasu :) mi po 30 tyg. bardzo poleciało :) co do prasowania to ja sobie składałam nisko deskę siadałam na krześle i prasowałam :) bo bym nie ustała przy desce :O xx Sista83 a Ty co babko tak milczysz ?? jak się czujesz??? Powiedz Nince że ciocia ma nadzieję że będzie grzecznie siedziała i czekała na swoją kolejkę :) xx ja dziś dostałam wózek :) i nawet fajnie wygląda :D ale nie potrafię złożyć gondoli :O muszę na necie poszukać instrukcji. Coś mi od wczoraj cukier bardzo skoczył i nie mogę go zbić nawet insuliną :O a już było naprawdę dobrze bo się mi unormował i praktycznie nie musiałam brać insuliny. Mała tez spokojna dziś, ale może ta pogoda tak działa, bo ja też coś bez sił . muszę poodkurzać ale jakoś nie mam weny :P Dziewczyny kupowałyście kołderkę i poduszkę do łóżeczka ?? bo ja nie kupiłam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. mam beciki, kocyki i śpiworek dla małej do spania, a niby pod główkę nic nie powinno się dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Choruszka O tym brzuszku to stąd ;-) Objawy ciąży w 10 tygodniu Jeśli nie jest to twoja pierwsza ciąża, to w dziesiątym tygodniu zapewne masz już wyraźnie powiększony i zaokrąglony brzuszek, co mogą dostrzec nawet osoby postronne. W pierwszej ciąży potrzeba nieco więcej czasu na wyraźne uwidocznienie się ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia No to fajnie,ze masz brzuszek ja juz tez bym chciala:-) no mam nadzieje,ze niedlugo mi wyskoczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
choruszka Cieszę się że u dzidzi wszystko ok.Ja płci też jeszcze nie znam a leci mi 18t i 2 dni.Najważniejsze że z dzidzią wszystko i oby zdrowo rosła w twoim brzuszku jakoś nam wszystkim leci z tymi ciążami dobrze całe szczęście. edzia biorę jodid 200 ponieważ bardzo długie lata miałam podwyższone tsh nawet po 3-4 latach unormowało się a teraz lekarz zapisuje mi tak dla stabilności teraz tsh mam 2,18 myślę że chyba nie jest złe?Ja po tym cudownym castangusie zaszłam teraz w ciąże.zawsze miałam podwyższoną prolaktynę ale moja lekarka na szczęście już do niej nie chodzę uważała że to nie przeszkadza w zajściu w ciąże a ja myślę że to właśnie ta prolaktyna była winowajcą miałam 49,50 dosyć dużo.Teraz martwi mnie to przeziębienie biorę wapno z wit.c i tantum verde dziś miałam trochę temp.wziełam apap zimny okład i apap.Czy takie przeziębienie może zaszkodzić dziecku teraz na to mam schize?Pomóż edzia może ty wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle Martwiąca - Moje najszczersze gratulacje!! Ciesz się Tosią i odpoczywaj jeśli możesz;) Ale ten czas minął... Dopiero co pisałaś o 2 kreskach i o panice na początku ciąży, a to już... Oj Mlo teraz Twoja kolej - Nie mogę ciągle uwierzyć że ten czas tak zleciał....!!!! Szok. Trzymaj się Kochana i nie stresuj. Dacie radę z Maleńką! Edzik, Choruszka, Sista i inne dziewczęta w dwupaku, tak cieszę się że jest dobrze i oby tak dalej. Pat mam nadzieję że będzie dobrze, skonsultuj może wyniki jeszcze z innym lekarzem... Hmm. u mnie bez zmian- 2 kresek nie ma, @ dotarła znowu. No cóż, chociaż pomału zaczynam się niecierpliwić... Tak bym chciała dbać o maleństwo i oczekiwać na jego pierwszy uśmiech... Muszę jednak uzbroić się w cierpliwość, wszystko zniosę aby jednak się udało zobaczyć i dla mnie 2 krechy, a potem już cieszyć się zdrowym dzidziem :) Pozdrawiam Was Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Do czekam na dziecko To perypetie z tarczyca i prolaktyna mialas podobne jak ja. Co do przeziębienia to nie zamartwiam się, zbijaj tylko gorączkę. Ty jestes w takich tygodniach, ze to juz az tak bardzo maluszkowi nie szkodzi. Najgorsze 12 tyg. To ja bardziej mam powód do zmartwień bo od samego zagniezdzania zarodka do 8 tyg bylam chora, na 2 antybiotykach. Mam jednak nadzieję, ze i Twojemu dzidziowi i mojemu nic złego nie jest i będą zdrowe dzieciaczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
Edzia - u mnie niby nic nie było wcześniej niepokojącego. Ja czułam wewnętrznie, że coś jest nie tak. panikowałam strasznie, a to o plamienie, a to o jakiś ból. wizytę miałam pierwszą w 5 tygodniu (wtedy widoczny był tylko pęcherzyk)... a potem po około 6 tygodniach miałam iść ponownie ... Ale bałam się, że może jajo jest puste, albo serduszko nie biję (za dużo naczytałam się internetu). Poszłam zatem w 8 sprawdzić, czy chociaż serduszko już bije. wtedy lekarz zauważył, że kosmówka mi się odkleja. dostałam serię tablet do wchłaniania. okazało się po tygodniu, że tonie była kosmówka, a krwiak. na szczęście zniknął. no a potem był już 12tydzień + 2 dzień... i mierzona przezierność karkowa. resztę znasz. Czuję się całkiem dobrze. dziś płakałam tylko 1 raz. Ale zamówiłam sobie testy owulacyjne i ciążowe - do nowych starań :) których nie mogę się już doczekać. No i martwi mnie mój balast. chciałabym się go szybko pozbyć... ale to dopiero krótki czas od rozpoczęcia diety i wprowadzenia drobnego wysiłku fizycznego. Nie chcę się forsować... bo wtedy znów zaczynam plamić :( A jak u Ciebie? Bardzo często tu bywasz :) Ja niestety mam dostęp wieczorami, jak mąż pójdzie do pracy :) także proszę o cierpliwość - zawsze odpiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Emilia -kalina Bardzo mi Ciebie żal, naprawdę... Znam ten ból -choć pewnie jest jeszcze wiekszy niz moj byl bo ja oplakiwalam pecherzyk..., a Ty juz małego czlowieczka. Na temat pustego jaja sa różne teorie, ze byl zarodek, ale w bardzo wczesnej ciąży przestał się rozwijać lub wcale go nie bylo... Jednak ja czułam, ze to byl Antos:-( Co do testów ja tez mialam przez 2 cykle i wcale się nie sprawdzały -wiem bo jeszcze dodatkowo mialam wtedy monitoring cyklu. Może jednak u Ciebie bedzie inaczej? Na forum jestem często choć ostatnio coraz częściej się udzielam;-) Czytam codziennie odkąd poronilam- wtedy dostalam tu wsparcie, potem zamilklam na jakiś czas i teraz moze od 6 tyg piszę :-D Co do Twojego wieku to jeszcze mozesz mieć całą gromadke zdrowych dzieciaczkow. Ja moja córeczkę urodziłam po 31 urodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia Emilia -kalina ...ja tez od początku czułam wewnętrznie, ze cos jest nie tak:-(tak Intuicja? Co do testów to moze tylko 1 wystarczy? ;-) Tego życzę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×