Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość mlo88
Akinom racja patii87 przeszła wiele ale jest silną kobietą. mam nadzieję że kiedyś się odezwie i napisze że ma już też swojego skarba w ramionach. My byłyśmy u lekarza i dostałam laktozę dla małej, oby pomogło bo strasznie się męczy, noc była kiepska dziś :( podeslij trochę ładnej pogody do holandii bo tutaj dziś rzuca żabami :O jest okropnie zimno i leje a wczoraj było słonecznie i 20 stopni :O ja za bardzo się nie odzywam bo trochę nie mam jak, ciągle odwiedziny jakieś , albo idę cos załatwiać i nie ma mnie w domu albo ogarniam dom, co dziennie mówię sobie że jak mała uśnie to ja też idę spać ale jakoś nie wychodzi mi :D a czas to mi też leci strasznie przy małej i też często się pytam jaki dziś mamy dzień bo nie wiem :D buuu ja nie chcę żeby mój Kurczaczek tak szybko rosnął :( xx sista83 hehe ale się uśmiałam z tego "bobra" :P ja już na koeniec miałam w nosie i nie goliłam się bo było mi ciężko :O i na porodówce taka zarośnięta byłam trochę i prawdę mówiąc dopiero tydzień temu się ogarnęłam na dole. co do bólu krocza mnie bardzo bolało jak trochę pochodziłam ale ja Ci nie powiem jak jest na samym końcu bo ja tego nie wiem. w każdym bądź razie masz uważać na siebie i daj już spokój z tymi porządkami, po porodzie też nie szalej bo ja sobie nie odpuszczałam i robiłam wszystko sama i niestety nie zrosłam z bardzo się na dole no ale poczekam co gin powie na temat moich "bobrowych" problemów. xx mamuśki mam kilka pytań, mianowicie chodzi mi o maluszki, czy też wam się czasem tak nagle zrywają podczas snu i trendwieją ??/ czy jak się najedzą to też mają taki jakby odlot ?? moja mała jak się naje to tak jakby traciła przytomność tzn lekko oddycha i jest bardzo wiotka :O muszę ją tak porządnie do góry podnieść klepać po pleckach i po jakiejś chwili dopiero dochodzi do siebie, martwi mnie to ale pewnie jakbym zapytała lekarza o to, to usłyszałabym że to normalne. Czy zakładacie dziecku czapeczkę w domu ?? ja tylko po kąpieli ale i tak po jakimś czasie mała ściąga ją, nie cierpi czapek, czy wasze maluchy też wydają z siebie różnie odgłosy ?? Nelka czesem parska tak jak koń :O i się wykrzywia na bok w literkę S. aaa i jeszcze jedno czy mamy które karmią butlą tają dziecku wodę do picia ??? ja nie wiem czy mogę 3 tyg. dziecku dać wodę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
magdalenkamz ja jestem w 26 tyg ciąży i przez całą ciąże biorę luteinę dopochwową,gin. mówił,że luteina jest tak jakby na podtrzymanie ciąży,a ja ją biorę "zapobiegawczo" luteina podobno jest przeciw skurczom macicy... gin. mówił,że brać dwie dziennie,a ja brzuch się napina to i można 3 lub 4 dziennie... ja brałam 4 dziennie do niedawna zapobiegawczo,ale teraz zeszłam już do 3 :P Duphaston też brałam do 10 tyg ciąży-razem z luteiną.. :) Nie martw się kochana,serdusio mojego synka zobaczyłam dopiero około 7 czy 8 tyg. ciąży,więc nie panikuj-U Ciebie na pewno się wszystko dobrze ułoży i za 8 miesięcy będziesz tuliła bobaska swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Mlo A moze mała ma słabe napięcie miesniowe? Musisz lekarza zapytać -to da się leczyć -ćwiczeniami,więc się nie martw na zapas. Moja corcia tak nie miała, ale syn koleżanki. Neurolog tez go badał. A co do odgłosów -to dzieciaczki są przesmieszne, te parskania to normalne. A czasem jak się odbije to jak staremu chłopu:-D Ja moje corci dawalam wodę, ale po 3 mies. Bo wtedy przeszłam na Bebilon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak was czytam o dzieciach to ja nic nie wiem o pielęgnacji i opiece nad noworodkiem ..serio panika mi się zasiała . mlo- od 2 dni mam spanie jak dziki dzik ..i mało co robie eheheh :) przed chwile odkurzyłam i przemopowalam podloge na dole wiec jest ok , zaraz się wezme za naleśniki a potem zabiegi pielęgnacyjne . spalam od 12 do 13.30 :) grzalo mi w dupke z okien dachowych -musi maz mi tam rolety zalozyc . słonko ladnie swieci ale wieje tak ze mi okna chce powywalac a musze cos wietrzyć no i non stop jakies zamykam /otwieram . ogladalam przed chwila torbe malej do szpitala : chyba za dużo tego wzielam eheh no ale lepiej mieć więcej niż mniej jak cos ? rączki mam takie opuchnięte ze szok ..nogi mi az tak mocno nie puchna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista83 Mnie pod koniec też bolało krocze,szczególnie jak troszkę pochodziłam.Wydaje mi się,że to jest normalne szczególnie teraz gdy Dzidzi napiera i wszystko musi się pootwierać:( Ja na końcówce bardzo puchłam(dłonie,nogi,twarz).Trzeba pić dużo wody. " Mlo88 Ja rozumiem,że nieraz nie masz czasu pisać codziennie i pretensji nikt nie ma.Ważne,że choć czasem się oddzywasz:) Takie zasypianie i wydawanie odgłosów przez Maluszki jest normalne-mi też tak powiedziano.Mój to nieraz mruczał jak mały niedźwiadek:)teraz czym starszy tymbardziej jego mięśnie,krtań są silniejsze i robi to coraz rzadziej. Pewnie,że wodę możesz jej podać.Powinno się przepajać dzieci karmione butlą. " Magdalenkamz W tak wczesnej ciąży nie widać w pęcherzyku Dzidzi.Tak jak piszą dziewczyny poczekaj do następnej wizyty i zobaczysz już Maluszka. Ja pierwszy scan miałam w 8tc i lekarka sama mówiła,że wcześniej mało co będzie widać. Lekarz cię przebadał,stwierdził,że jest wszystko w porządku i tego się trzymaj:) " Ututu123 Noi jak tam?Wszystko gra? " My po spacerku.Klusek pojadł i śpi:)Tak na niego dziś spojrzałam i pomyślałam,że jak on dorośnie i jakaś Franca go skrzywdzi to chyba ubiję ją. Ja zrobiłam ryż z jabłkami.Mniammmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akinom tez mi się wydaje ze to normalne ale kurde boli eheeheh , super piszesz o swoim cudnym bubusiu klusek :) a co do krzywdzenia ..ja się smialam ze przyjdzie mi taki dżolo po Nine to mu powiem ze pomyłka eheheh :) smaze te nalesniory i zaraz ide dzialac do łazienki . humor jak zwykle spierdzielil mi zus .. dostałam przelew ale znow jakos dużo mniej niż dwa mce temu i poprzednie jaja se robia ...może w poniedziałek dodzwonię się do nich jakims cudem. dziś zyje już tylko ktg i czy jest jakies rozwarcie czy nie ma,,,,, utu co to za cisza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msgdalenkamz
Xxxpatxxx Akonim Dzieki dziewczyny wiem ze panikuje ale wiecie jak to jest jak czlowiek sie naczyra ze ktos tam mial zarodek i serduszko juz widoczne w 6tc a u mnie sam pecgerzyk to sie wymysla i martwi. Oo to ja jak bede cos niepokojacego czula to tez bede brala 3 luteiny Czasem jak mam silniejsze klucia albo po prostu panike to lykam jedna nospe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo takie oglosy to normalne mojemu pezeszlo ok po 2 ms i potrafil tak mruczecw nocy nawet 4 godz a jak robil kupsko to masakra jakas. Co to sztywnienia to nie pomoge ale moj maly usypia zawsze na boczku i glowe odchyla do tylu w ogole to gimnastyczne pozy przyjmuje:-D:-D:-D:-D A co do czapy to nie zakladaj dziecko potrzebuje miec ciepło w stopy ja zakladam do spania skarpetki body i spiworek. Czapke pilnuje na zwenatrz aby z uszu nie spadala. I mozesz dawac wode. Moj maly a właściwie paczus przybiera prawie kilo na ms ale wisi na cycu w nocy cigle je 3 razy. Sista uwazaj nie zatnij bobra:O:O:O:O:O usmialam sie tym. To czekamy na dobre wiesci . Wez pomolestuj meza to pomoze. Czekam na same dobre wiesci po wizytach. A ja w koncu sie przespalam i od razu lzej. A sista ten bol krocza to norma moj syn tak napieral ze do tej pory ma szramy na czole odbite ale powoli gina:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenkamz Ja ci się wcale nie dzieię,że panikujesz tylko chciałam choć troszkę uspokoić:) Głowa do góry:) " Tak z tym ,,bobrem" się udała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobrażam sobie jak Nina jak się dobija do kanalu i ma szrame później na czole ... Albercik mój maly atakuje i stad bol krocza.. może zobaczyla w tunelu swiatlo i chce tam isc ? a smialo ooo dziecko moje kochane wychodz :) mama czeka :) naleśniki gotowe ide teraz meczyc bobra .. i obym nie zaciela bo będę wygladala jak po wojnie - gdzie ja się ludziom pokaze eheheh ;) ale mam glupawke ;) dobra ide dzialac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
CZEŚĆ DZIEWCZYNKI :) i tutaj już widzicie moją radość :) dziękuję za kciuki i wspieranie :) dzidziuś jest zdrowy, duży i ślicznie rośnie. Według usg 17tydzień i 3 dni... ale się tam nasiedziałam że masakra, byłam chyba ze 3 godziny... Ale normalnie jedna rzecz mnie ZASZOKOWAŁA: w szpitalu do którego jesteśmy zapisani podczas usg czy połówkowego czy jakiegokolwiek nie mówią o płci dziecka!!! Zamurtowało mnie! Wiecie dlaczego? Bo ktoś mądry założył sprawę za to, że ktoś błędnie podał płeć dziecka... normalnie paranoja jakaś... bo bez przesady, są sytuacje gdzie ciężko określić i przecież nie można stwierdzić na 100% ale po prostu nie podają... A tak pokolei to najpierw zmierzyli ciśnienie, waga, wzrost... zabrali na badanie mocz, po czym wylądowałam na usg które trwało: MAX 2 MIN... byłam w szoku, ale spokojnie, to było dla potwierdzenia... potem wywiad, pobrali krew i kolejne usg :) no i jest wszystko w porządku :) tyle że nie wiem czy będę miała córeczkę czy synka, ale wydaje mi się że chłopiec, może jak bym miała dla porównania usg i mogła bym porównać z tym co widziałam to może bym zgadywała ;) a tak nie mam pojęcia więc zakupy neutralne będą jutro... żółty i zielony ;) CHORUSZKA gratuluję Ci dziewczynki :) ciesze się że wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam nie potrawie odczytac wyniku beta hcg który wyszedł mi 14109. Z om ma być 8-9 tydz tylko ze ja dokładnie nie pamiętam kiedy tak naprawdę ja dostałam a na usg pęcherzyk ma 6-7 tyg jest pęcherzyk zoltkowy ale brak zarodka ;(((( dlatego kazal mi zrobić ta beta tylko nie muiem jej odczytac jeśli wyjdzie za mało to będzie oznaczalo poronienie chybione inaczej mowiac ciaza zatrzymana i zabieg lyzeczkowania:(( PROSZE POMOZCIE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 No super wiadomości Kochana dobrze,ze wszytsko z dzidziulkiem w porządku tj najważniejsze o to widze ze idziemy równo bo ja z @ mam 16 tydzień ale z wielkości malucha 17t 1 d więc prawi tak jak ty:-) no możemy teraz trochę przysstopowac z naszymi obawami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
a połówek się prawie nie odzywa, jest obrażony że na niego nakrzyczałam i wręcz coś tam na niego powiedziałam... :/ nawet teraz mu nie przeszło dlatego mi smutno... poszedł do pracy... teściowa zajrzała na chwilę coś tam przynosiła i nawet o nic nie zapytała tylko mój M mówi do niej: co ty, o nic nawet nie zapytasz? A ona głupią udała że nie wiedziała że to usg itp... i co dobrze? A ja że w porządku i tyle. Koniec tematu. Za to moja siostra z mamą myślały że jajko zniosą jak czekały na wiadomości. Siostra to już dzwonki puszczała :) i co się dziwić że ja w takim nieciekawym humorze? Jak mnie to po prostu przytłacza... Powiedziałam mojemu że może mi bilet kupować bo ja tak dłużej nie wytrzymam. Nie wiem czy ja wogóle dobrze zrobiłam że tu jestem... ale gdyby nie to nie było by mojej kruszynki która jest taka dzielna i znosić musi mamy humory. Ale jestem bardzo szczęśliwa... kolejne usg 2 maja... połówkowe i ma być już wszystko tak jak powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość musisz mieć normy podane z labolatorium wtedy będziesz wiedzieć jaki to tydzień bo kazde labolatorium ma swoje normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
choruszka - dokładnie, bo ja z OM tak napisali że 16tydz i 3 dni, i nie bardzo to rozumiem chyba że coś mi się pomyliło bo ostatnią @ miałam 25.11. bardzo się cieszę że dzidziuś rośnie tylko nie wiem jak do niego mówić, moja Niunia czy mój Niunio ;) ale przecież to nie jest naprawdę ważne. Ale z tym że nie mówią to naprawdę mnie zaskoczyło. Nawet mogła bym im napisać że nie wniosę sprawy ;) ale może podadzą, zdarzało się że podawali jak np Polak robił usg (rzadko niestety), także szansa jest ale nie wielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 och Ci faceci niegrzeczni przejdzie mu niedługo zobaczysz:-) nie smuć się pomysl,że z dzidziulkiem wszystko ok i masz powody do radości:-)-wiem,że ławo się mówi ale czasami trzeba dla swojego i maleństwa dobra. o to widze,że tym razem mamy wizyty w innym terminie ja mam 24 kwietnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 No to dobrze Kochana masz bo ja miałam@ 28.11 czyli dokładnie 16 tydzień ciąży:-) a TY 3 dni prędzej czyli 16 t i 3 d jak w zegarku:-) a,że dzidziulki w brzuszku są większe to wychodzi nam,że są tydzień większe:-)i mają teraz ok 17 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
niestety nie było terminu wcześniej, ale mieszczę się w przedziale więc tak jest dobrze :) oj przejdzie mu ale powiem Ci że mnie to męczy i wiem że też sobie sama zawiniłam, bo się drę jak idiotka, tyle że mógłby to zrozumieć a jego jedno zdanie przewyższa i wtedy ja pękam... ale jestem szczęśliwa, bo wiem że dzidziuś rośnie :) a jakie ma długie paluszki ;) po mamusi bo ja mam takie :) tak sobie tymi paluszkami ruszał że szok :) a tak nam się ładnie pokazał, całą buzią :D mimo że usg nie 3d to wyraźnie widziałam usteczka, nosek, no świetne po prostu :) szkoda tylko że tu nie można mieć co wizytę usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
no to dobrze, mi się coś pomieszało normalnie, jak z tymi godzinami. Czasem mam takie roztargnienia ;) nie myślę wogóle :) a jaka amnezja czasem mnie dopada, szok, zapominam jak się proste rzeczy nazywają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 oj tam oj tam :-) zdarza się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ututu123 Świetna wiadomość!:) Dzieciątko zdrowe to najważniejsze. :) Co do podawania płci to pierwsze słyszę,że nie mogą podać.To chyba zależy od szpitala/przychodni i ich wewnętrznych przepisów.Może na następnym ci coś powiedzą:) Ja miałam scan(ok20tc)to doktórka sama pytała przed badaniem czy chcemy poznać płeć.My chcieliśmy ale się nie dowiedzieliśmy bo Mały był źle ułożony.Zaproponowała nast.scan za dwa tyg. I okazało się,że chłopak.Była tego pewna i nawet wpisała do książeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Akinom3 - dokładnie zależy to od szpitala, tłumaczka która bardzo mi pomogła 3 lata temu rodziła swojego syna w tym szpitalu i już wtedy mieli takie procedury. Tyle że właśnie jej się udało poznać płeć. A dziś przy scanie zapytaliśmy i powiedziała że jest za wcześnie a poza tym niestety nie podają płci ponieważ takie mają procedury... ale zobaczymy, może się uda :) chciała bym wiedzieć ale nie zmartwiłam się aż tak bardzo :) tak jak mówisz, ważne że jest w porządku :) mimo że humor taki sobie to jestem strasznie szczęśliwa :) niesamowite... potem się zastanawiałam gdzie ono mi się tam mieści bo brzuszek nie jest jakiś tam wielki, ale już widoczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
ututu 123 Najważniejsze że dzidziuś zdrowy i się ładnie rozwija :)Super wiadomości dzisiaj na kafe.Ale jak to to oni do końca nie powiedzą ci jaka jest płeć?Masz rację kupuj ubranka o neutralnym kolorze ja też tak robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu mam takie normy 3 tydz 5.8 - 71.2 4 tydz 9.5 - 750 5 tydz 217 -7138 6 tydz 158 - 31795 7 tydz 3697 - 163563 8 tydz 32065 - 149571 9 tydz 63803 - 151410 Nie rozumiem tego. MOJ 14109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Twoja beta jest 14109 to mieści się w normie 6-7 tydzień 6 tydz 158 - 31795 7 tydz 3697 - 163563

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
czekam na dziecko - dokładnie kochana, podobno nie powiedzą... nie wiem co by musiał się wydarzyć... chociaż wydaje mi się że może powiedzą, skoro będzie widać i to moja prośba to czemu mają nie powiedzieć? Trochę to bez sensu jest... ale zobaczymy przy następnym usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
gość co do tej bety to tak jak pisze ututu123 ,że mieścisz się między 6-7.lekarz powiedział,ze to są takie orientacyjne przedziały a najbardziej chodzi o to czy beta prawidłowo przyrasta mi kazał powtórzyć po 48 h i sprawdzić ile przyrosło bo jednorazowa beta mówił,ze nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
sista odpoczywa, dziewczynki pozostałe chyba też, a może przytulają swoje pociechy :) ja z radości ciacho zrobię zaraz ;) i naleśniki bo mi tak sista smaka narobiła że nie obędzie się. Tylko kurcze chyba dżemu nie mam, porzeczkowy tylko... hmmm czy pójdę do sklepu? nie wiem... wiecie, po tej wizycie czuję się tak pewniej, że nawet jak czuję edziowe "pik" to wiem że to może być ta kruszynka, już nie mam tego zahamowania że nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sista mnie na końcówce bolało i krocze i żebra i biodra:) wszystko teraz już wiem czemu:P nosiłam w brzuchu ładnego klocuszka:) co do opieki nad takim Maluszkiem to żadna z Nas tego nie umie dopóki nie zostanie Mama a i tak co dzień będziesz uczyć się czegoś nowego i co dzień będziesz uczyć się swojego Dzidziusia:) x Choruszka super wiadomości- serdecznie gratuluję i oby tak dalej:)) a potem tylko meczący poród i samo szczęcie:D :) Gratuluję Dziewczynki:)) Fajnie jest mieć Córe:))) x Akinom pozdrawiam Cię serdecznie:) i ciągle czytam twoje posty i zawsze coś z Nich wywnioskuje:) :* buziaki Dla Jasia:) x Mlo no te Nasze kurczaczki tak szybko rosną niestety ..czas leci nieubłaganie..;/ Mlo wydaje mi się że takie zrywanie to nic strasznego Mi Tosiak czasem też zerwie się z płaczem a raz się zerwie poprzeciąga i śpi dalej:) także ja myślę że to normalne:) wydaje mi się że Twoja Nela jest wiotka i ma odlot jak napisałaś bo po najedzeniu jest jej poprostu dobrze i zasypia:) mi się tak wydaje ...ja nie wiem jaka jest Antośka bo karmię ją na leżąco:) ale z kolei jak czasem zasypia mi na rękach to jak uśnie to robi się ciężka , ręce bezwładne i wiem że można ją wsadzać do łóżeczka:D Nie zakładam w domu czapki,a po kąpieli opatulam ją w jej ulubiony kocyk łącznie z głową:) wogóle Dzieci chyba nie znoszą czapek ani się ubierać bo jak patrzę na Tośkę to najszczęśliwsza jest z gołymi girkami jak ją przebieram :) i co do dźwięków to też różne wydaje i to normalne :) zaufaj mi:) a ja tylko czekam aż wkońcu zacznie gugać,teraz wydaje mi się ze powoli patrzy na mnie ze zrozuminiem bo chwilę zatrzymuje zwrok na mojej twarzy i robi dziubek:D jakby właśnie chciała gugnąć:D x xxxpatxxx1 to super że już daleko za połówką jesteś:)) trzymam kciukasy x Azja , Hanakali,Asia czytacie nas jeszcze??:)) pozdrawiam Was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×