Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Ja juz biore 3 opakowanie Logestu i przy pierwszych dwoch bylo tak jakoś dziwnie nie miałam zbyt dużej ochoty ale teraz gdy zaczełam brać 3 to juz jest inaczej zaczynam odczuwac coraz wieksza ochote na sex ale niestety tez mam problemy z nawilzeniem moze z czasem to sie zmieni. A czy wy dziewczyny stosujecie jakies srodki nawilzajace czy cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mala0209 i milena_m: jesli chodzi o nawilzenie, tzn jego brak, to jest to bardzo częsta przyczyna przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, wiele moich koleżanek tez miało taki problem. U mnie było dokładnie tak samo, to takie nieprzyjemne prawda? to uczucie tarcia na poczatku, a później pieczenie-nie zawsze. W aptece jednak bez recepty mozna kupić żel Feminum, stosowałam go jakiś czas, wiec polecam, tylko nie stosujcie go zbyt dużo bo może byc zbyt \"slisko\",takie nakładanie może byc nawet zabawne, mnie zawsze to rozśmieszało.zobaczycie same. teraz jednak kiedy odstawiłam logest (mam nadzieje że tylko na krótki czas) nie muszę już stosować żeliku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek**
Dziewczyny ja mam pytanie z innej beczki, tzn zawsze chodziłam do ginekologa prywatnie, teraz chce iśc na NFZ, tam nie przyjmą mnie bez legitymacji ubezpieczeniowej a ja jestem studentką i jedyna legitymacja jaka posiadam jest wspólna z mamą i z bratem, którzy mieszkają kilkaset km ode mnie, nie moge im tej książeczki zabrac, więc z czym mam iść do lekarza, wystarczy nr ubezpieczenia i studencka ksiązeczka zdrowia? może ktos mi coś poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cukiereczek: moim zdaniem nr legitymacji ubezpieczeniowej w zupełności wystarczy, przeciez tez będąc studentką jesteś ubezpieczona, więc nie rozumiem twojego pytania. Najlepiej jednak jak zadzwnisz sobie to rejestracji, gdzie na pewno udzilą ci takiej informacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia23
Ja brałam Logest przez 4lata byłam bardzo zadowolona i musze przyznac ze schudłam po nim,przestałam go brac 6miesiecy temu bo doszlismy z mezem do wniosku ze chcielibysmy dziecko jak narazie bardzo ciezko jest mi zajsc w ciaze.Widocznie sa tez ujemne strony Logestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yennefer22
Witajcie dziewczyny!!!! u mnie 29 d.c i jak narazie nie zapowiada sie na okres...zadnych objawow przedmiesiaczkowych, po prostu nic, zastanawiem sie ile bede musiala czekac..... Camelio co u Ciebie? 🌼 dla wszystkich dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja niestety ostatnio mam gorący okres w pracy i mniej wolnego czasu. U mnie 6 d.c. i już po okresie. Był jakiś dziwny - baaardzo skąpy i w sumie jeszcze po nim czuję czasami takie jakby przedokresowe bóle brzucha... Nie spodziewałam się, że tak lekko przejdzie, zwłaszcza że przed nim dość mocno bolał mnie brzuch i na pewno był to cykl owulacyjny. Zobaczymy, co będzie dalej. I tak wkrótce planuję odwiedzić lekarza. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie! Do YENNEFER22: Cieszę się, że dobrze się czujesz. :) Teraz tylko cierpliwości w oczekiwaniach, bo sama wiesz, że często po odstawieniu trzeba troszkę poczekać. Ale bądź dobrej myśli! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Co tam u Was słychać? Jak samopoczucie? U mnie 8 d.c. i czasem nadal zakłuje mnie brzuch tak dziwnie, ale już coraz mniej, więc mam nadzieję, że wkrótce przejdzie całkiem. Poza tym wszystko w porządku. :) Tylko ta pogoda... Narzekałyśmy na upały, teraz na deszcz - ciężko dogodzić. ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Biore juz trzecie opakowanie Logestu i jak narazie wszytsko jest w normie jestem naprawde z niego bardzo zadowolona mam nadzieje ze nic sie nie zmieni. Przy drugim czułam sie taka troche spuchnieta ale już to minelo. Napewno przytylam ze 2-3 kg po nim, ale teraz staram sie ograniczac jedzenie i cwicze mam nadzieje ze troche schudne :) No ta pogoda jest okropna juz wolalabym te upaly chyba :P Ale mam nadzieje ze sie poprawi bo 24 wyjezdzam na mazurki :D Trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naatalaa
hej dziewczyny w srode zazylam ostatnia tabletke mojego pierwszego opakowania.Jeszcze nie dostałam krwawienia.CZy to normalne.To juz 3 dzien a ja wcale nie czuje zebym miala krwawic:D poza tym ja tez zauwazylam u siebie spadek libido,i przytylam na razie 1 kg ale co bedzie dalej?normalnie nie moge sie ograniczyc:Djem troche wiecej cwicze jak zwykle...masakra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roznie to bywa zalezy od organizmu, ale fakt z tego co tu pisaly dziewczyny zdarza sie tyc po Logescie, a co do okresu to nie martw sie na pewno sie pojawi 3 dzien to jeszcze wczesnie. a Ja własnie wrocilam z tygodniowego wyjazdu nad jezioro, pogoda fatalna ale mimio to ze znajomymi nie mozna sie nudzic. Dobrze mi zrobil ten \"odpoczynek\" :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buszko
Witam Was dziewczyny! Biorę Logest juz prawie rok, ale w tym miesiącu parę dni przed koncem opakowania zaczął mi pojawiaćsie brązowy śluz. Nie wiem czym to mozę być spowodowane, dzis mija 2 dzien 7 dniowej przerwy. Okres powinnam dostac jutro, ale caly czas mam ten brązowy śluz. Czy któraś tak tez miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam podobnie, pod koniec brania opakowania tak dostawalam a poźniej to przechodzilo w okres i moja lekarka mowila ze to normalne przy tabletkach i tak sie zdarza tyle ze u mnie to bylo podczas pierwszycg 3 miesiecy brania Logestu kiedy jeszcze organizm sie przyzwyczajal. A jesli tak dzieje sie po roku a wczesniej wszystko bylo ok, to moze na wszelki wypadek wybierz sie do lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaasia
Witam , mam pytanko. Ile dni zazwyczaj powinien trwac okres przy braniu tabletek? Biore Logest juz ponad rok, i zawsze okres trwal 3-4 dni, a nwet dluzej, a ostatnio , po przewie 2 razy juz mi sie zdazylo ze trwal tylko 2 dni. Czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U mnie właśnie zaczął się 12 d.c. i samopoczucie bardzo dobre. Bóle brzucha to przeszłość, mam nadzieję że szybko nie wrócą. ;) Do LEAA: Witaj! Super, że mimo pogody jesteś zadowolona z wyjazdu. :) Mnie też się marzy jeszcze jakiś wypad, ale wątpię aby coś z tego wyszło. Jak Twoje samopoczucie? Brzuch nie dokucza? Pozdrawiam serdecznie! :) Do AAAASIA: Hej. Nie ma żadnej złotej reguły, to sprawa indywidualna i zależy od organizmu. U mnie np. przy tabletkach okres trwał około 5-6 dni. Jeśli Cię niepokoi ta zmiana, to zasięgnij opinii swojego lekarza. Czytałam kiedyś wypowiedź dziewczyny, która po długim braniu tabletek zauważyła taką redukcję czasu trwania miesiączki, ale to było bardzo dawno i już nie pamiętam dokładnie jej historii. Lekarz powinien rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Was dziewczyny. Własnie kończe pierwsze opakownie Logestu ( moje pierwsze opakowanie tab. antykoncepcyjnych w życiu) planuje wyjazd z chłopakiem w następnym tygodniu i tu własnie zaczyna się mój problem ponieważ w tym czasie mam dostać okres. Jak każda kobieta chciałabym się czuć konfortowo dlatego zastanawiam się czy było by bezpieczne abym wzieła kolejną paczkę bez 7 dniowej przerwy. Troche się obawiam że to za wcześnie... Że moj organizm jeszcze nie przywykł do nowych hormonów... Poradzcie mi proszę. Zażyć kolejną paczke ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc dziewczyny, biore logest juz prawie rok, ale nigdy nie zdazylo mi sie zapmniec o regularnej porze przyjmowania. Wczoraj jednak przyjelam tabletke 4 godziny pozniej niz zwykle, a byla to 4 tabletka do konca opakowania. Czy to moze sie zle skonczyc? Ale jestem zestresowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny to nic strasznego w ulotce jest napisane ze jesli roznica nie przekraczala 12 godzin to dzialanie antykoncepcyjne jest zachowane, wiec raczej nie masz sie czym martwic. U mnie kolejny okres po odstawieniu, umieram....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ISSSA: Witaj! Jeśli bardzo będzie Ci przeszkadzał ten okres, to możesz go przesunąć np. o tydzień biorąc dodatkowych 7 tabletek z nowego opakowania. Potem przerwa 7 dni i kolejne opakowanie 21 tabl. Wówczas unikniesz okresu podczas wyjazdu, a przyjęcie dodatkowych 7 tabletek nie będzie tak \"drastyczne\" dla organizmu jak całego kolejnego opakowania. Ale decyzję oczywiście musisz podjąć sama. ;) Do KOTU: Spokojnie, 4 godziny to jeszcze nie jest takie duże spóźnienie, zwłaszcza że to trzeci tydzień. :) Do LEAA: Ojej, no to współczuję, że tak się męczysz z tym okresem... Myślisz o powrocie do tabletek? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, to u mnie 14 d.c. i od kilku dni dokucza mi kłucie w brzuchu i mdłości... Ogólnie jakoś nie czuję się najlepiej, no ale mam nadzieję że to przejściowe... Za 4 dni będzie u mnie pół roku bez Logestu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki camelia... Na ulotce jest napisane że można normalnie przyjmować dwie paczki naraz jesli chce się uniknąć okresu... Hmm może mi się nic nie stanie jak przyjmę dwie paczki pod rząd... Chciaż troszkę się boje. Ale narazie z Logestu jest bardzo zadowolna :D mój chłopak także ... Ciekawa jestem dlaczego ;) Prawdą jest że normalnie miałam miseczke C a teraz ... nio cóż trzeba kupić nową bielizne ;] Jedynym mankamentem tych tabletek jest to iż boli mnie czasami troche głowa.. Wcześniej mnie jakoś nie bolała.. Mam nadzieje że to tylko tak na początku ( przy pierwszym opakowaniu) tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem, mam niby caly czas opakowanie Yasmin ale ciagle mam niechcec do tabletek, pogadam jeszcze raz z moja gin i sie zastanowie, moze za jakis czas sprobuje znowu i mam nadzieje ze bedzie inaczej niz przy Logescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ISSSA: Sama wiele razy przesuwałam okres o 7 dni i to za namową lekarza. Nie musisz łykać całych dwóch opakowań pod rząd, jeśli potrzebne Ci niewielkie przesunięcie. A im mniej, tym lepiej - lekarka uprzedzała, że czasem przy braniu dwóch opakowań mogą pojawić się plamienia itd. Możesz przyjąć dowolną ilość tabletek więcej, aby przesunąć okres - to zależy tylko, od tego kiedy chcesz go dostać. Kiedyś też myślałam, że można tylko dwa opakowania, ale lekarka mi uświadomiła, że wcale nie trzeba. Ja na początku też miałam bóle głowy, potem przeszło, ale regularnie w przerwach wracało. Pozdrawiam! Do LEAA: Rozumiem, że czujesz niechęć. Fakt, może inne tabletki Ci lepiej podpasują i nie będą przyczyną takich rewolucji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś172
hej! ja kończe własnie pierwsze opakowanie logestu... Jestem bardzo zadowolona bo na razie nie widze skutków ubocznych:) Jedyne co zauwazylam to ze moj biust robi sie wiekszy i jędrniejszy:) ochota na sex wcale mi nie przeszła,wręcz przeciwnie... Krwawnie występowało przez 12 dni,ale mysle ze to dlatego ze pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana173
dziewczyny pomózcie...jestem troche zaniepokojona bo w 17 dniu brania logestu ( pierwszego opakowania) poniosło nas z chłopakiem i doszlismy do końca...teraz boje sie że tabletki mogly jeszcze nie zadziałac. Czy miałyście podobną sytuacje?? prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zakłaopotana: wyluzuj! tabletki na pewno zadziałały, po to sie je własnie bierze, żeby można było sie kochać \"do końca\". ja brałam lodest prawie 3 lata i zawsze kochalismy sie \"do końca\". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!Tak jak pisalam jakis czas temu zmienilam Logest na Yasmin (nowe opakowanie wzielam ostatecznie po 7 dniowej przerwie bo nawet w ulotce tak bylo napisane)..prosiłyście zebym podzielila sie swoimi wrazeniami wiec pisze. Na poczatku nie czulam zmian. Zupelnie tak jakbym dalej brala Logest. Niestety libido na poczatku nie poprawilo sie a to wlasnie jego spadek byl przyczyna zmiany tabletek. Teraz jednak zauwazam mala roznice. Wrocilam wlasnie znad morza i powiem wam, ze bylo...swietnie ;) a poza tym Yasmin u mnie w miescie kosztuje tylko 1 zl wiecej niz Logest wiec nie jest tak zle, a mam nadzieje ze pomoze i mi to libido zmieni albo chociaz utrzyma na poziomie tego jakie mialam nad morzem. Ok juz nie przynudzam bo w koncu to nadal topic o Logescie a nie o Yasmin. Pozdrawiam i trzymajcie sie cieplutko. Na pewno bede tu do Was jeszcze zagladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U mnie dziś 18 d.c. i równo pół roczku od rozstania z Logestem. :) Samopoczucie dobre, czasem coś mnie zakłuje w dole brzucha, ale podejrzewam, że ma to związek ze środkiem cyklu. We wrześniu wybieram się do lekarza na wizytę kontrolną. A co u Was? Jak się czujecie? Do KAROLAJNA20: Hej! Fajnie, że tu do nas zajrzałaś. Mam nadzieję, że wszystko Ci się unormuje. Pozdrawiam! No i odwiedzaj nas nadal. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc dziewczyny, pamietacie jak pisalam ze spoznilam sie z tabletka o 4 godziny? Ostatnie 2 dni byly dla mnie koszmarem. Zawsze okres dostaje w srode rano a ostatnio w czwartek wieczorem. Wiecie co przezylam?? Poza tym znowu zlapalam grzybice. Pierwszy raz po roku stosowania tabletek. Mozliwe ze to po cieplych basenach.. mozliwe. No wiec tyle u mnie; nad grzybica goruje radosc ze nie jestem w ciazy. caluje i pozdrawiam was wszystkie i dziekuje za to ze jestesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×