Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hepciu - no właśnie, jak pediatra stwierdziła, że mała ma anemię?? Odkryłam, że Adaś bez problemu podnosi się do siadu, jeśłi podam mu palce równolegle, a nie prostopadle do niego. Anulka - ja znam inną wersję \"Brackiej\": A w Krakowie na Brackiej pada deszcz Przyklejony do ściany liże sobie organy nie od deszczu mokre, lecz od łez... Pozdrowienia dla Turnaua, którego zresztą uwielbiam. I Kraków też... W Bytomiu także deszczowo. Janeczko, Adaś też nie cierpi leżaczków. Kurde, u jedneych się one znakomicie sprawdzają, a u innych kicha. Ja miałam Primi Sogni, po kilkunastu próbach przeleżał miesiąc w kącie i go potem sprzedałam. Ostatnio odkryłam jednak, że w foteliku samochodowym, gdy do niego podsunę przyrząd gimnastyczny jest w stanie zabawić się dlużej. Myślę że do leżaczka też możesz takie ustrojstwo dołączyć i może dzidziuś załapie. ela79 - slyszałam, ze należy zachować ostrożność w stosowaniu syropu od kaszlu, ale maść rozgrzewającą możesz spokojnie zaaplikować. agulek - zazdroszczę silnej woli, nie zazadroszczę alergii u maluszka. Ja nie potrafię powstrzymać sie przed słodkim, przed jogurtami i serami. To się nazywa obżarstwo! Asia i jej 4-miesięczny Dadaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale miałam zalatany weekand uffff, a widzę, że mnie ominęły jakieś kolejne nieciekawe wpisy... chyba nic nie straciłam?;) Dzięki za odpowiedzi odnośnie pozycji do spania, coraz częściej się przełamujemy z S. i kładziemy tak Maksia czasem w nocy (w dzień od dłuższego czasu tak sypia). On naprawdę śpi dużo spokojniej w ten sposób. Maks skończył 4 miechy!!!❤️ naprawdę ten czas przeleciał, a bąbel staje się coraz ciekawszym i rozumnym dzieckiem. Miło patrzeć na rozwój naszych maluszków prawda;) Po jabłku i marchewce przyszła kolej na próbę \"kaszkową\" :) i oto kolejna rzecz na którą Maks po prostu się rzuca hi hi hi... czyżby to był smakosz wszystkiego? Oby tak było, trochę mi lżej, że tak wszystko je (jak na razie), a mnie męczy wizja powrotu do pracy. Chyba przetrzyma te moje 7 godzin nieobecności. Optymko - fotki zrobione, ale na razie nie było czasu wrzucić ich na kompa, w najbliższym czasie zamieszczę koniecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Co do rozpoznania anemii: Pediatra zajrzała MArcie do gardła a potem powiedziała że MArta ma blade śluzówki i suchą skórę (mimo, że ją codziennie oliwkuję) i stąd wyciągnęła wniosek że to może być anemia. Kazała zrobić badanie krwi i następnego dnia badania wykazały brak żelaza. Dowiedziałam się własnie, że by żelazo dobrze się przyjmowało należy też podawać witaminę C. Czy to prawda? Ale zimnica ...... Byłam dziś w Kościele na mszy dla dzieci u Ojców PAulinów. Podczas mszy odbywał się chrzest i jest mi przykro że zdecydowałam się chrzcić Martę w swojej parafii. U PAulinów dzieci biegają, hałasują a ksiądz - zwraca się do nich z sercem i spokojem jakby nigdy nic. panowała tam taka ciepła atmosfera. W mojej parfafii msza dla dzieci i młodzieży wygląda tak że wszyscy z wózkami stoją na zewnątrz kościoła bo proboszcz uważa że dzieci nie umieją zachować się w kościele i wyprasza nas z kościoła i każe stać przed Kościołem. Nie wiem co on sobie wyobraża? Czy myśli że w mrozy pójdę z MArtą do Kościła i będę stała na dworze? Do tego jak poszłam prosić o chrzest to dowiedziałam się że 0n nie chrzci podczas mszy z tego samego powodu - dzieci nie potrafią się zachować. W ten sposób ochrzci MArtę po mszy na której mamy oczywiście być. Dodam że po mszy po której ma być chrzest jest różaniec i chrzest odbędzie się dopiero po tym różańcu. Nie wiem jeszcze jak to rozwiążę bo MArta nie będzie leżała 1,5 godziny w stającym wózku. W jadącym by wytrzymała ale nie w stojącym. Ponadto jeśli będzie to po mszy i rózańcu to poza nami nikogo nie będzie - całkiem pusty kościół troszkę to smutne ........ To co widziałam dziś u PAulinów było cudowne - radość radość i jeszcze raz radość. Do tego po chrzcie kapłan podniósł ochrzcczonego chłopca do góry a cały kościół zaczął bić brawo. Było to wzruszające. I dlatego jest mi przykro bo MArta będzie chrzczona jakby ukradkiem , po cichu jakby nie zasługiwał na godne prtzyjęcie jej do kościoła. Z jednej strony wiem, że chrzest jest nie po to by łądnie wyglądał ale mimo to w głębi serca żąłuję bo będzie to raczej smutna uroczystość tym bardziej że nasz proboszcz raczej smętnie prowadzi msze. ... A chyba powinna to być racej wesoła uroczystość..... A co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Życzę wszystkim miłego tygodnia i duuuużo słońca, bo tego nam wszystkim chyba najbardziej brakuje. Ja mam w niedzielę chrzciny więc tydzień a raczej jego koniec niezależnie od pogody będzie gorący hihi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez brak slonca i mala siedzi w domu czego nie lubie bo jak troszke jest na powietrzu to lepsze samopoczucie ma :-( Hepcia--- u nas w kosciele nie ma tak ze dzieci na zewnatrz bo chyba bym ich powystrzelala. Nasz ksiadz ktory chrzcil mala jest ajny i bardzo usmiechal sie do dzieci,taki przyjazny za to siostra taka nie bardzo grrr. Ja juz czuje sie lepiej i zatoki powoli sie lecza,mama zdrowa na szczescie i lobuzuje ze hej, ostatnio lubi gadac do napa w wozku-takiego guziczka :-) Czekam wlasnie az mi przysla zabawke z pampersa ta za kody,ciekawe jak bedzie wygladac,male a cieszy. hehehehe Pogoda u nas do bani az sie chce wyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hepciu! Primo: jak jeszcze do chrztu nie doszło, to chyba możesz zmienić zdanie, zmienić parafię etc. Chyba, że już zapłaciliście za chrzest, goście powiadomieni, impreza w toku i nie da się tego odkręcić... Dzieci z reguły kiepsko radzą sobie z tak długim przebbywaniem w kościele, przez całą mszę, dlatego powszechną praktyką jest, że dzieci chrzci się po mszy. To jest wygodne dla maluszków i nie bierz tego w ten sposób, że po cichu, że nie zasługuje. A najlepiej będzie zdystansować się do całej imprezy, a chodzić do kościoła możesz tam, gdzie Ci się bardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, nie doczytałam kolejnego postu, Hepciu. Chrzciny są w niedzielę to za późno na odkręcanie. Pozostaje zatem uzbroić sie w dobry humorek i pozytywne zastawienie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz czesciej zdarza sie ze zagladaja do nas osoby chyba nie zbyt pelni umyslu, no ale coz. gumecka a jakie to zabawki za te kody i jakie sa zasady ich zbierania tzn. ile trzeba wysłac i gdzie? pozdrawiam , ale zimniutko , brrrrrrrrrrr. a moj maluszek dzis ladnie spi to chyba ta pogoda ma taki wplyw. a co do chorych zatok to polecam przykladanie rozgrzanej soli kuchennej w chustce i reczniczku , bol i zapaleni mija bezpowrotnie. naprawde sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankieterko nikt normalny kto pragnie miec dziecko nie zastanawia sie zachodzac w ciaze czy jego pochwa sie rozciagnie czy zwezy, wazna jest ta istotka ktora po przyjsciu na swiat daje tyle szczescia ze rozmiar pochwy jest malo istotny. ja urodzilam dwojke dzieci i moj maz jakos nie narzeka i na zadna operacje mnie nie wysyla wiec zastanow sie nad priorytetami ktorymi nalezy sie w zyciu kierowac, bo takim priorytetem nie jest napewno rozmiar pochwy!!!!!!!!! a ty widocznie albo jestes facetem o szowinistycznych sklonnosciach albo pozbawiona kompletnie uczuc macierzynskich kobieta, ktorej jedyna przyjemnosc w zyciu daje seks INTRUZOM WEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 👄 pisalam pisalam i się skasowalo........ u nas wszystko ok,mój Łukaszek rośnie dobrze.......choć jest prawie najmlodszy z tej gromadki :-) opiekuję się też moim chrześniakiem Dawidkiem,bo siostra musiala wyjechać,ale przy pomocy mojej mamy daję radę(choć ta pracuje!!!!!)dlatego nie mam czasu pisać .....ale czytam regularnie.....wiele problemików wyjaśnilo się gdy tu zajrzalam(dotyczących rozwoju malutkiego :-) ) pozdrawiam Was serdecznie 🖐️ 🖐️ Dora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełaniam tabelkę Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....5580g.......62cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 6260g.......68cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Hepcia ......Marta ..........16 lipca ...........6850g.......68 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............6300g.......69cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm choć malutkiego karmię tylko piersią też chyba dobrze mi rośnie prawda ;-) :-) caluję Was Dora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TY NAIWEDZONY CZLOWIEKU DAJ JUZ SPOKOJ Z TYMI NEDZNYMI WYPOWIEDZIAMI BO NAPRAWDE SZKODA TWOJEGO DURNEGO CZASU.😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAaa mamusia1507--- ja dostalam do domu taka broszurke ktora sie wypelnia i razem z kodamy z pieluch wysyla na adres tam podany. Najlepiej zajrzec na stronke pampersa o tu: http://niemowle.onet.pl/0,10,instytut.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w ten pochmurny barowy dzień :) U nas dzień jak codzień :) Właśnie korzxystam z chwilki, że obie dziewczynki śpią ( co się zdarza niezmiernie rzadko) i jak zwykle zaglądam na kafe :) Pogoda pod psem, więc i spacerki coraz krótsze. Ale za to więcej czasu na zabawy w domku. Słuchajci, ja po prostu nie mogę się napatrzeć na te moje Niuniu. Z dnia nadzień wydają mi się coraz bardziej rozumne, fajne i kochane. Powolutku chyba wszystko sie normuje, bo już nie ma tyle płaczu i maleństwa potrafią się sobą zająć nawet dłuższą chwilkę. Ale z kolei to mi wtedy żal siadac przed kompem, bo wolę wysłuchiwać ich \"przemówień, bo teraz juz mówią dużo i praktycznie cały czas :) Bożę, jak ja je kocham. czasem jak zasną i spia już troszkę to do nich po prostu tęsknię. Może to głupie, ale naprawde tak czuję. No i sen z powiek spędza mi ostatnio jeden problem: powrót do pracy :( O zostaniu w domku nie mam co marzyć, bo nas na to nie stać, a jak sobie pomyślę że już w grudniu będę musiała iść do pracy to czasem sobie nawet popłaczę z tego powodu w poduszeczkę :( Ehh...co za czasy...Ale pewnie to mprzeżyję bo nie ja pierwsza nie ostatnia :) No i muszę się pochwalić, żę dziś po raz pierwszy mojer córcie pozwoliły nam przespac całą noc. Nie obudziły się na żarełko i jak dostały wczoraj o 23 to spały do 6.30 :) Oto moje słodziaki :) http://im.bobasy.pl/f/d/22331.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/22332.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/22333.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/22334.jpg http://im.bobasy.pl/f/d/22348.jpg A teraz uaktualniam troszkę tabelkę :) Uzupełaniam tabelkę Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6000g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 6900g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....6550g.......64cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6350g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........4200g.......?????? Hepcia ......Marta ..........16 lipca ...........6850g.......68 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............4880g........? Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............6300g.......69cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm A wszystkim o tak małym rozumku jak ankieterka i temu podobne stwory mówimy, że mamy ich i te śmieszne, infantylne zapytania głęboko w wątrobie, żeby nie powiedzieć dosadniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wiecie moze po jakim czasie to co zjemy jest w naszym pokarmie?? dolozylismy kilka nowych fotek www.agulek.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulku, na drugi dzien, no, powiedzmy 24h po. pozdrawiam, ale tylko na tyle miałm czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórym to się naprawdę nudzi:P Maks spał na dworze w wózku, choć u nas dość chłodno. Jednak zgodnie z regułą, którą gdzieś wyczytałam niemowlak powinien być każdy dzień na świeżym powietrzu. Przeciwskazaniem jest tylko deszcz (leciutki może być), bardzo mocny wiatr oraz temp. powietrza poniżej -10 stopni. Pozostałe dni dzieciaki powinny oddychać, a nawet takie chłodniejsze i rześkie powietrze jest dla nich korzystniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ważna rzecz: byłam dziś w aptece i pytałam pani magister, jakie maści na pzrziębienia możńa stosować dla naszych maluszków i.. okazało się, że maść rozgrzewająca vicka vapo rub jest od 6 ROKU ŻYCIA! Sama w poprzednich postach twierdziłam, że 2miesięcznemu niemowlakkowi można ja zaaplikować. SORRY!!!!!!!! Kupiłam Pulmex-baby, chociaż jest od 6 miesiąca życia. Można posmarować delikatne plecki dziecka, po uprzednim posmarowaniu kremem, lub wazeliną. Szczepiłyście się na grypę? Ja się nie załapałam, bo szczepionki sa wykupione do ostatniej sztuki. Ponoć w całej Polsce tak jest. Co w ogóle myślicie o ptasiej grypie? Chciałabym przynajmniej starszą córkę zaszczepić, bo w szkole łatwo się zarazić wszelakim badziewiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka, nie mam pojęcia, jak zagłosować. Zdjęcia są pzrepiękne, wszystkie. Jak je pooglądaam, samej mi sie zachciało spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka - bardzo dziękuję za maila ale niestety nie mogę na niego odpowiedieć bo serwer odrzuca Twój adres nie wiem dlaczego. Jeśli się uda to spróbuję później pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czemu nie zglaszacie do kasacji....tych pomaranczowych drani.....Nie odpowiadajcie - jesli nie chcecie zglaszac na smietniku- piszcie na maila...adres pod nickiem! Pozdrawiam serdecznie wszystkie dzidziusie i mamy... P.S1.Cos mi sie zdaje,ze topik pojdzie pod stala obserwacje ;) P.S.2Do pomaranczowego - jeszcze raz zaczniesz prowokowac- bede kasowac po IP - poleca wszystkie wpisy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziuewczyny czy jest jakiś sposób na wklejanie zdjęć do kafeterii bez umieszczania ich gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjecia sa przepiekna, po prostu nie moge sie nadziwic- tylko pogratulowac rodzicom 🌻 🌻 🌻 gumecka zaglosuje na twoje szczescie , tylko co trzeba zrobic po wejsciu na te stronę??? dziewczyny , czy wychodzicie ze swoimi szkrabami w taka pogode na spacerki. u nas zimno i ponuro ale jak narazie nie pada deszczyk. wywoluje Was , halooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska1507---- ja wychodze na spacerki dopoki deszcz nie leje jak szalony, a glosowac mozna dopiero od 17 dzisiaj ale jak narazie nie wiem,pewnie trzeba nacisnac dane zdjecie. Domi-- male sa sliczne ale to juz wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo!!!!!!!!!!!!1 pogoda sprawia ze moj chlopczyk wyjatkowo ladnie spi w dzien, to chyba niskie cisnienie lub poprostu dzieci juz tak maja. wybieram sie na spacerek , a co u Was ???????????? halooooooooo-anulka, gosia , bumpy, mojreczka , elfia-mama, hepcia, gumecka, agulek, kasmo, optymka, jamamo,janina itd. :classic_cool: chyba jestescie naprawde bardzo zapracowane 🌻 ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u nas wszystko OK poza paskudnym kaszlem ktory od wczoraj nam dokucza i przypomnialo mi sie wlasnie ze na takie dziadostwo najlepszy to jest zwykly niesolony smalec. wysmarowac plecki i piersiki przylozyc gaze lub pieluszke i musi pomoc bo przeciez masc majerankowa tez jest na bazie smalcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×